← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Місячні при грудному вигодовуванні

Менструації при грудному вигодовуванні

Коли приходять місячні при грудному вигодовуванніМісячні при грудному вигодовуванні чи це нормально, коли повинні початися після пологів і яких змін очікувати? Всі ці питання досить важливі для недавно народила жінки. На них з задоволенням відповідають гінекологи.

Коли приходять місячні після пологів при грудному вигодовуванні в нормі? І при природному, так і при штучному вигодовуванні перша менструація може бути не раніше, ніж через 6 тижнів. Причому при регулярному грудному вигодовуванні з проміжками не більше 3-4 годин, менструації можуть зовсім не початися, поки є лактація. Однак більшість жінок розповідають про те, що у них пішли місячні при годуванні груддю протягом перших 6-12 місяців.

І варіант з ранньої менструацією, і з пізньої вважаються нормою. Однак потрібно розуміти, що навіть при відсутності місячних у жінки зберігається ймовірність настання вагітності. Тому необхідно подбати про засоби безпечної під час лактації контрацепції, якщо швидка нова вагітність не входить у плани. Це можуть бути внутрішньоматкова спіраль, хімічні способи контрацепції (свічки, вагінальні таблетки та інші засоби місцевої дії), бар'єрні (презерватив), а також гормональні препарати. Календарні методи контрацепції лікарі не рекомендують використовувати, в крайньому випадку, якщо після пологів не пройшло ще і 4 місяців, і ще не прийшли місячні під час грудного вигодовування (обов'язково регулярного, за вимогою дитини).

Нерідко при лактації трапляються збої в менструальному циклі. Причиною цього є гормон пролактин, завдяки якому у жінки утворюється грудне молоко. Якщо нерегулярні місячні при грудному вигодовуванні в перший рік після пологів - можна не турбуватися. Але тільки якщо бувають затримки менструацій, а не навпаки занадто короткі проміжки між ними.

Але стежити за регулярністю менструацій потрібно обов'язково, так як якщо вчасно не почалися місячні при грудному вигодовуванні - причиною може бути вагітність. Слід зробити тест в домашніх умовах для діагностики і в разі необхідності звернутися до лікаря-гінеколога. Взагалі, які народили жінки повинні відвідувати лікаря не рідше, ніж зазвичай. Перший візит повинен відбутися приблизно через 2 місяці після пологів. Потім не рідше 1-2 разів на рік для обов'язкової здачі мазка з шийки матки на атипові клітини (для ранньої діагностики передракових станів), а якщо є скарги - то частіше.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua