← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

На штучному вигодовуванні. Годування сумішшю

версія для друку

Годуємо штучника сумішамиЯкщо з тієї чи іншої причини ваш малюк на штучному вигодовуванні, найголовніше - це зберегти з ним тісний зв'язок.

Сьогодні термін «малюк-штучник» міцно ввійшов у наш лексикон, а пляшечка і пустушка стали уособленням дитинства. Навіть далекий від питань харчування малюків людина за день оволодіє технікою годування штучною сумішшю. Купить необхідні аксесуари і суміш, поспостерігає за процесом годівлі, а відсутні відомості почерпне з рекламно-інформаційних буклетів та інтернету.А де ж любов?

Проте все просто лише на перший погляд. А ось фахівці з лактації вважають: перехід на штучне годування безпосередньо пов'язаний зі зміною стилю догляду за дитиною. Що це означає? Роль мами відведена до мінімуму. Замінник молока витісняє спочатку груди, а потім і саму маму. Годувати малюка може будь-яка людина, а для втіхи і засипання йому вистачить і пустушки. А адже за численними дослідженнями, смоктання маминих грудей - це не тільки питання харчування. В рівній мірі процес грудного годування:

 • формує ставлення малюка до світу;

 • впливає на психоемоційний розвиток дитини;

 • закладає стереотипи стосунків з оточуючими;

 • відбивається на здатності особистості до любові.

Перебуваючи на руках у мами, малюк бачить у ній джерело любові, турботи і життєзабезпечення, тобто логічне продовження своєї внутрішньоутробного життя.

Це важливо! Якщо постало питання про використання сумішей, робіть акцент на збереженні психологічного єдності з немовлям. Не позбавляйте себе привілеї бути єдиною і незамінною в очах малюка! Ми ж розповімо вам про те, як це краще зробити, і розглянемо варіанти організації змішаного та штучного вигодовування.Годування сумішшю

Основний принцип докармливания малюка у варіанті змішаного вигодовування: суміш - замінник материнського молока, а не материнської груді! Що найголовніше?

1.При годуванні ніколи не використовуються замінники грудей ( пляшечки і пустушки ), які могли б представляти собою «конкуренцію» мамі.

2.Малыш раніше отримує груди в повному обсязі: прикладається до неї так часто, як йому це потрібно, засинає біля грудей; смокче вночі.

Чим гарний такий підхід?
 • Він допоможе зберегти ту кількість молока, яка у мами поки ще є, і не дасть цілком перейти на штучне вигодовування.

 • Він застрахує вас від відмови від грудей, який дуже болісно переживають і мама, і малюк, збитий з пантелику наявністю інших предметів для смоктання.

Один з найбільш важливих моментів в організації змішаного вигодовування - визначення оптимальної кількості суміші на добу. На жаль, про те, чи достатньо молока у мами. У нас досі судять за непрямими ознаками:

 • скільки малюк висмоктав з грудей за якусь кількість часу;

 • який обсяг молока мама може зцідити;

 • скільки дитина додав у вазі;

 • скільки він спить і т.п.

У міжнародній практиці єдино достовірний тест на визначення кількості материнського молока зовсім інший:

 • Частота і характер виділень дитини, простіше кажучи, скільки разів за добу ваш малюк пісяє! Якщо йому вистачає молока, за добу ви нарахуєте не менше 12 сечовипускань. Проведіть дослідження: протягом дня не користуйтеся одноразовими підгузками, а марлевими ( або пелюшками ). А тепер залишається тільки рахувати.

 • Якщо ж за день число калюж не досягло 12, продовжите підрахунки вночі.

 • Якщо ж за добу дитина попісяла менше 12 разів, прийміть термінові заходи. Частіше прикладайте до грудей, відмовтеся від замінників грудей, введіть нічні годування.

Але головне - визначити оптимальну кількість суміші. Вашим орієнтиром буде збільшення кількості сечовипускань. Приблизно до 3 місяців маляті, щоб попісяти один зайвий раз, потрібно приблизно 30 мл догодовування ( з 3 до 6 місяців - від 40 до 60 мл ). Таким чином, якщо дитина за добу намочив всього лише 8 пелюшок, ви, прийнявши термінові заходи по збільшенню кількості грудного молока, одночасно додасте в його раціон 120-240 мл суміші.

Через пару днів можна знову підрахувати число сечовипускань на добу і скорегувати об'єм догодовування. Не засмучуйтеся, що треба догодовувати сумішшю! Навіть якщо молока дуже мало, діючи грамотно, ви зможете годувати малюка дуже довго! Просто весь об'єм суміші поступово замінений прикормом, а грудне молоко і груди залишаться незамінними і затребуваними.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua