← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Можна годуючій мамі гриби

Чи можна годуючим матерям є гриби

Чи можна годуючим матерям є грибиМожна годуючій мамі гриби? До теперішнього часу це питання залишається відкритим. Медики різних країн не можуть прийти до єдиного висновку. У багатьох зарубіжних державах, наприклад, в Японії, не існує такого поняття, як післяпологова дієта. Молода мама може їсти все, що їй хочеться, в тому числі і гриби. До певного часу відсутність рекомендацій по дієтам було і в Росії. Для наших предків, переважна більшість з яких жило в сільській місцевості, гриби були одним з основних продуктів, який споживали в їжу цілий рік. Тому матері, що годують не дотримувалися жодних обмежень щодо них.

Зараз уявлення про раціоні годуючої матері у Росії та деяких інших країнах змінилися. Завдяки спеціальним дослідженням, вчені з'ясували, що гриби є важкою їжею, яка погано засвоюється і володіє підвищеною кількістю алергенів у своєму складі. Потрапляючи в молоко матері-годувальниці, гриби можуть викликати у малюка алергію, яка збережеться, згодом, на цей продукт на ціле життя. Медики не рекомендують вживати гриби годуючій мамі, якщо дитині не виповнилося двох років. Власне, у більшості випадків це означає, що гриби з раціону слід виключити протягом усього періоду, коли ви годуєте грудьми.

Крім того, гриби погано засвоюються навіть дорослим організмом. Значить, у дитини тим вища ймовірність подібних проблем: підвищений газоутворення, запори або, навпаки, діарея. У малюка, який знаходиться на грудному вигодовуванні, у кишечнику ще немає достатньої кількості ферментів для нормального переварювання їжі. Тому питання про те, чи можна годуючим матерям є гриби, ви повинні задати, насамперед, педіатра.

Гриби небажано є годуючим матерям ще і з тієї причини, що велика ймовірність отруєння цим продуктом. Наші предки добре знали і вміли відрізняти отруйні гриби від їстівних, але зараз багато хто йде в ліс, навіть толком не знаючи, як їх розрізнити. І якщо в вас живе тверда впевненість у тому, що гриби годуючій мамі їсти можна, то прийміть до відома, що досить з'їсти 20 г отруйних грибів, щоб це змогло привести до смерті. І навіть якщо дорослий організм з такою дозою має невеликі шанси впоратися, то організм немовляти буде приречений. Мабуть, найбільш безпечними в цьому плані будуть печериці, однак тут годує маму підстерігає інша небезпека: невідомо де і як вони були вирощені, і скільки хімічних речовин було використано в якості добавок, поки вони росли. А от у місцях, де вирощуються печериці, годуючій мамі перебувати вкрай небажано: при зростанні ці гриби виділяють отруйний газ, який не тільки проникне в молоко, але ще й викличе отруєння у самої жінки.

Таким чином, згідно з рекомендаціями медиків Росії, слід утримуватися від вживання грибів у період лактації. Травна система дитини ще не настільки досконала, щоб прийняти такий важкий для неї продукт. Тому, щоб уникнути різних проблем, варто відкласти його вживання як мінімум на два роки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua