← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Можна годуючій мамі помідори

Чи можна годуючим матерям є помідори

Чи можна годуючим матерям є помідориМожна годуючій мамі помідори - багатьом жінкам, поки не знайомим з материнством, це питання здасться більш, ніж дивним. Як може такий звичний на нашому столі овоч чинити якусь шкоду організму молодої матері або дитини? Але нічого дивного в цьому питанні немає - правильне харчування дійсно важливо. Але незважаючи на велику кількість достовірної інформації з цього делікатного питання, все ще живі численні міфи.

Так, деякі педіатри про те чи можна годуючим матерям є помідори висловлюються одноголосно, що немає. Так само як не можна є інші червоні овочі та фрукти, так як їх вживання може спровокувати у дитини алергічні висипання з-за високого вмісту пігменту лікопену.

Насправді годуючій мамі помідори можна їсти, і єдиним приводом для повного виключення цього продукту з меню є наявність алергії у самої жінки. Крім того, цей овоч містить масу корисних складових, необхідних для забезпечення збалансованого раціону. Важливі для підтримки здорового обміну речовин вітаміни А, Е, РР, К, уберегающий матусю від інфекцій вітамін С, мінерали, залізо, калій, цинк. Покращує водно-сольовий обмін організму, томатний сік сприяє нормалізації лактації при годуванні на вимогу.

Особливість процесу лактації полягає в тому, що необхідні для розвитку малюка речовини виділяються в грудній залозі з плазми крові. Якщо ж їх виявиться недостатньо, в хід підуть внутрішні резерви маминого організму.

Таким чином, світова педіатрія одностайна: під час лактації є помідори не тільки можна, але і потрібно. Правда, при цьому необхідно враховувати кілька моментів.

1. При наявності у матері вираженої алергічної реакції на томати на цей час від них краще відмовитися зовсім.

2. Нерідко причиною висипань у малюка служить не стільки сам пігмент в помідорах, скільки надлишок нітратів. Тому друге правило - вибираємо тільки сезонні овочі.

3. Ще один елемент здорового харчування - уникаємо консервантів. Оцет маринованих томатах не додасть здоров'я ні мамі, ні дитині. Це не означає, що потрібно зовсім відмовитися від солінь. Просто в контексті вигодовування варто зробити вибір на користь солоних або квашених заготовок.

4. Принцип помірності. Томатний сік на сніданок, салат з помідорів на обід і яєчня з помідором ж на вечерю швидше викличе у годуючої мами печію, а у дитини - коліки, ніж принесе користь. Цілком достатньо 2-3 невеликих плодів або склянки соку на день.

5. Правило поступовості - вводимо кожен новий продукт в мамине меню поступово і потроху. Такий підхід не тільки допомагає встановити продукти-провокатори, але і сприяє профілактиці алергії шляхом введення в раціон небезпечних продуктів в дуже малих дозах.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua