← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Годування грудьми

версія для друку

16 міфів про годування грудьмигодування груддюВам напевно доводилося чути про те, що у багатьох жінок часто не вистачає молока, що годування грудьми супроводжується болем і взагалі шкідливо для жінки; що влітку дитині необхідна додаткова кількість рідини...
Педіатр Джек Ньюмен хоче розвіяти 16 найбільш поширених міфів про годування грудьми ще до того, як Ви потрапите під їх вплив.

1. "У багатьох жінок організм виробляє недостатньо молока."

Неправда! Переважна у переважної більшості жінок молока більш, ніж достатньо. Насправді звичайним є навіть надлишок молока. А причина того, що деякі діти повільно ростуть або втрачають у вазі зовсім не в тому, що у матері не вистачає молока, а в тому, що діти не отримують його в достатній кількості. Основною причиною цього є те, що дитину невірно прикладають до грудей - ось чому так важливо показати матері в перший же день годування, як це слід робити належним чином.

2. "Це нормально , що годування грудьми заподіює біль."

Хоча деяка хвороблива чутливість вперше кілька днів є звичайною, це лише тимчасове явище, яке триває кілька днів і ніколи не може бути настільки серйозним, щоб мати з жахом чекала початку наступного годування. Будь-яка біль, яку можна назвати більш, ніж "лагідною, тихою", є ненормальною і майже завжди виникає з-за того, що дитину невірно приклали до грудей. Будь-який біль у сосках, яка не слабшає через 3-4 дні або триває більше 5-6 днів, не можна ігнорувати. Нове поява болю після того, як всі вже налагодилося, може бути спричинено інфекцією сосків. Обмеження часу годування груддю в цьому випадку не запобіжить їх болючість.

3. "Немає (або недостатньо) молока в перші 3 або 4 дні після пологів".

Часто це тільки так здається, з-за того, що дитину не приклали до грудей належним чином і коли він просто не в змозі отримати молоко в потрібній кількості. Цим пояснюються нарікання типу "але він був у грудях 2 години і все ще голодний, коли я забираю груди". З-за цього дитина не може отримати і перше материнське молоко - молозиво. Будь-хто, хто пропонує Вам зціджувати молоко, знаючи, як багато важливих для малюка речовин Ви при цьому втрачаєте, нічого не розуміє в грудному вигодовуванні і його слід ввічливо проігнорувати.

годування груддю4. "Дитину слід тримати біля грудей 20 (10 , 15 , 7, 6) хвилин з кожного боку."

Це неправильно. Проте слід розрізняти поняття "тримати біля грудей" і власне "годування груддю". Якщо дитина активно ссала одну грудь 15-20 хвилин, він може взагалі не захотіти взяти іншу. Якщо він смокче лише одну хвилину груди, а потім "клює носом" або засинає, і робить те ж саме з іншого боку, час не має великого значення. Дитина насичується краще і довше, якщо його приклали до грудей правильно. Йому можна допомогти годуватися довше, якщо мати стискає груди рукою, даючи молока витікати, коли дитина вже не смокче сам. Таким чином очевидно, що правило, згідно з яким "дитина отримує 90% молока в перші 10 хвилин годування", безнадійно невірно.

5. "У спекотну погоду дитині потрібна додаткова вода (взагалі, рідина)."

Неправда! Материнське молоко містить всю воду , необхідну дитині.

6. "Діти , вскармливаемые грудьми, мають потребу в додатковій кількості вітаміну "D"

Це не так, за винятком екстраординарних випадків, коли дефіцит вітаміну D спостерігався у матері під час вагітності.

7. "Матері слід мити соски кожен раз перед годуванням."

Навпаки, це штучне харчування вимагає ретельного дотримання чистоти, оскільки не тільки не захищає дитину від інфекції, але й сама є благодатним грунтом для розмноження бактерій і може легко піддаватися забрудненню. Грудне ж молоко оберігає дитину від інфекції. Промивання сосків перед кожним годуванням робить його надмірно складним і змиває з сосків захисні масла.

8. "Зціджування - хороший спосіб дізнатися, скільки у матері молока".

Неправда! Кількість зцідженого молока залежить від багатьох факторів, включаючи стан матері (душевну рівновагу, тиск тощо). Дитина, яка добре ссе груди, може отримати набагато більше молока, ніж мати може зцідити.

9. "Грудне молоко не містить достатньої кількості заліза."

Заліза для потреб дитини в грудному молоці цілком достатньо. Якщо дитина народилася вчасно, то заліза з материнського молока йому цілком вистачить, принаймні, на перші 6 місяців. Штучне харчування містить набагато більше заліза, але це просто необхідно, щоб гарантувати його споживання. Справа в тому, що залізо в штучному харчуванні погано абсорбовано і більшу його частину дитина не засвоює, а просто викидає природним шляхом. Взагалі, немає ніякої необхідності додавати що-небудь у материнське молоко у перші 6 місяців життя дитини.

10. "Годувати з пляшечки легше, ніж груддю."

Це неправда або, точніше, це не повинно бути правдою. Годування грудьми може бути важким, тому що жінки часто не отримують необхідної допомоги і не знають, як годувати малюка належним чином. Поганий початок дійсно може багато ускладнити, але це можна подолати. Іноді буває важко тільки на перших порах і, як правило, стає легше з часом.

годування груддю11. "Годування груддю пов'язує жінку."

Все залежить від того, як на це глянути. Дитину можна годувати де завгодно, коли завгодно і годування груддю навпаки звільняє жінку. Не треба тягнути з собою пляшки або пакетики з штучним харчуванням. Не треба турбуватися про те, де зігріти молоко. Не треба турбуватися про стерильності, Не треба турбуватися про дитину, тому що він з Вами.

12. "Неможливо дізнатися, скільки молока отримує дитина."

Дійсно, нелегко виміряти, скільки молока отримує дитина, але це не має значення, якщо він отримує достатньо. Все в порядку, якщо дитина активно п'є кілька хвилин при кожному годуванні (ротик відкритий - пауза - всмоктування з закритим ротом).

13. "Сучасне штучне харчування майже ідентично грудного молока."

Неправда! Те ж саме стверджував ще в 1900 році і раніше. Але сучасні препарати лише поверхово схожі на грудне молоко і будь-яке наближення штучного харчування до оригіналу рекламується як велике досягнення. По суті, це неточні копії, засновані на застарілих і неповних знаннях того, що являє собою грудне молоко. Штучне молоко не містить антитіл, живих клітин, ензимів і гормонів. У ньому набагато більше алюмінію, марганцю, кадмію і заліза, ніж у грудному молоці. У ньому значно більше протеїну, при цьому білки і жири різко відрізняються за складом від цих же компонентів у грудному молоці. Штучне молоко не змінюється за складом на початку і в кінці годування, від 1-го дня до 7-го або 30-го, або від однієї жінки до іншої, від однієї дитини до іншого... Ваше грудне молоко як би пристосоване до всіх потреб саме Вашої дитини. Штучне молоко призначене, щоб задовольнити потреби будь-якого дитини (тобто "ніякого конкретного"). Штучне молоко забезпечує лише хороший ріст дитини, однак, функції годування груддю набагато ширше, ніж просто забезпечення гарного росту.

14. "Якщо у матері інфекція , вона повинна припинити годування груддю."

Неправда! За рідкісним-рідкісним винятком дитина буде захищена саме при продовженні годування груддю. Адже до часу, коли мати відчула жар (або кашель, блювоту, виявила висип тощо ) вона вже передала дитині інфекцію, тому продовжувала годування вже будучи інфікованої та ще не знаючи про свою хворобу. Кращою захистом для дитини проти інфекції є продовження годування груддю. Якщо він захворіє, то в набагато легшій формі, ніж при припинення годування. Крім цього, може бути, саме дитина передав матері інфекцію, хоча у нього самого не було ознак захворювання, тому що він харчувався грудним молоком. Грудні інфекції, включаючи гострі запалення грудей, хоча й болючі, не є причиною для припинення годування груддю - більш того, інфекція проходить швидше за продовження годування.

15. "Якщо у дитини діарея або блювота, матері слід припинити годування груддю."

Неправда! Найкращими ліками для лікування дитячих кишкових захворювань є грудне молоко. На короткий час припиніть давати будь-які інші види їжі, але продовжуйте годувати грудьми. Грудне молоко - єдиний вид рідини, яка потрібна дитині під час діареї і/ або блювання (за винятком екстраординарних випадків).

16. "Якщо мати приймає ліки , вона не повинна годувати грудьми."

*Існує дуже і дуже небагато ліків, які годуюча мати не може приймати без побоювання. Лише дуже малі кількості більшості ліків з'являються в материнському молоці, але зазвичай вони настільки незначні, що на це не варто звертати уваги. Якщо якісь ліки дійсно представляє потенційну загрозу для дитини, зазвичай існують не менш ефективні, але безпечні замінники.

* - На нашу думку, під час годування груддю приймати ліки потрібно все-таки з великою обережністю, уважно читаючи анотацію і радячись з фахівцем. (Примітка ред.)

16 міфів про годування грудьми. Джек Ньюмен, професор педіатрії (США)на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua