← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Недоношені діти

Недоношений малюкДеякі діти народжуються раніше часу - на термін від 20 до 37 тижнів. Зі зрозумілих причин вони з'являються на світ не зовсім зрілими, а отже, потребують особливого догляду. Самий головний і перша порада, яку можна дати мамам, які народили недоношеної дитини, - будь-якими способами спробуйте зберегти своє молоко. Навіть якщо малюк буде тривалий час перебувати в кувезі і харчуватися через крапельницю, все одно сцеживайте і зберігайте молоко, воно обов'язково знадобиться дитині.

Грудне молоко здатне компенсувати травми, отримані при народженні, і захистити малюка від різних інфекцій. А вболівати недоношеній дитині вкрай небажано: на відміну від дітей, що з'явилися на світ вчасно, недоношені важче переносять навіть банальну застуду. Ще одним фактором, що визначає необхідність годування незрілого немовля груддю, є особливість травної системи дитини.

З-за її несформованість можуть виникнути проблеми з надходженням їжі в різні відділи шлунка, чого не буде при годуванні материнським молоком. До того ж калорії необхідні новонародженому в великих кількостях для швидкого збільшення у вазі, так і для обігріву власного тіла. Тому мамі доведеться набратися терпіння, адже годування недоношеного малюка, у якого слабо розвинений або взагалі відсутній смоктальний рефлекс, може займати досить тривалий час.Фізичний розвиток недоношених дітей

Недоношені діти на першому році життя відстають у фізичному і психомоторному розвитку. Але є всі шанси надолужити згаяне. Для цього призначаються лікарем масаж і гімнастика, які необхідно проводити з немовлям. У перші місяці життя у який народився раніше терміну дитини дуже тонка шкіра і крихкі кістки. Тому, перше, що прописують малюкові, - це погладжуючий масаж, сприяє розслабленню м'язів.

Але і його починають робити не з самого народження, а приблизно на другому місяці протягом двох хвилин. Пізніше, коли дитина додасть у вазі і трохи зміцніє, додаються інші масажні прийоми - легке розтирання, биття тощо У недоношених дітей часто відсутні або слабо виражені деякі рефлекси, властиві здоровим новонародженим. Для їх активації призначають точковий масаж. Його починають робити практично з самого народження - як тільки буде виявлено відсутність того чи іншого рефлексу.Тілесний контакт

Незважаючи на сучасну техніку, професіоналізм лікарів і відмінний медичний догляд, кращий засіб для «дозрівання» недоношеної дитини - контакт з мамою. Її тепло, голос, дотику, турбота, а також цілеспрямованість і терпіння здатні вже на першому році життя забезпечити малюкові розвиток в межах норми. На Заході недоношених немовлят нерідко підвішують мамі на груди - це дає можливість тіл мами і малюка «самим» синхронізувати серцевий ритм, встановити температурний баланс, сприяє психофізичного розвитку малюка. Тому при першій можливості беріть малюка на руки, обіймайте його, погладжуйте, кладіть собі на живіт або груди. Чим більше часу дитина буде знаходиться з мамою замість стерильного інкубатора, тим швидше він наздожене своїх однолітків.Особливий догляд за недоношеними дітьми

  • У кімнаті, де перебуває новонароджений, підтримуйте певну температуру - 22-25С. Шкіра недоношене немовля занадто тонка і не дає необхідного йому тепла. Однак недоношені діти в перші місяці життя не тільки легко замерзають, але і швидко перегріваються. Тому, прагнучи створити своєму маляті максимально комфортні умови, важливо не перестаратися. Не забувайте провітрювати кімнату малюка, поки ви перебуваєте з ним на прогулянці.
  • При купанні недоношеної дитини також слід дотримуватися температурний режим. Оптимальна температура повітря у ванній кімнаті близько 25С, а вода, в якій знаходиться дитина і якої його обливають, повинна бути не холодніше 37С.
  • Враховуючи сприятливий вплив води на розвиток недоношеного малюка, дуже добре почати з ним заняття плаванням. Цей вид загартовування допоможе швидше набрати заповітні кілограми, позбутися ознак незрілості і протистояти різним захворюванням.
  • Постарайтеся обмежити контакт малюка в перші місяці життя. Його незрілий організм ще не здатний чинити опір зовнішнім інфекцій. З такої ж причини ретельно стерилізують соски. І взагалі, підтримуйте в кімнаті малюка чистоту.
  • Сповивати дитину в теплі, тільки що випрасувані або зігріті на батареї пелюшки. Дитина завжди має відчувати тепло і комфорт.
  • Кістки недоношеної дитини дуже тендітні, а грудна клітка - слабка, тому не слід сповивати його занадто туго.
  • Прогулянки на свіжому повітрі корисні будь-якій дитині, а недоношеній тим більше. Тільки якщо влітку на вулиці можна проводити необмежену кількість часу, то в зимовий період прогулянки можна починати тільки з двомісячного віку і не більше двох годин на день.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua