← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Нічне годування дитини

Нічне годування немовляти

Нічне годування дитини до року, після рокуНічне годування дитини викликає суперечки у педіатрів. Одні стверджують, що шлунок малюка вночі повинна відпочивати, а не переварювати їжу. Другі переконані, що молоко матері - легкозасвоюваний продукт і не обтяжує шлунок. Нічне годування дитини до року - важливий пункт у всьому процесі харчування.

Коротко процес грудного вигодовування можна описати так: «Попит народжує пропозицію». Крихітка приклався до грудей, подається сигнал - треба молоко. Воно виробляється, дитина з'їдає, через деякий час знову прикладається. Сигнал подається знову. Чим частіше прикладати до грудей - тим більше буде молока.

Переваги нічного годування

Є ще одна істина, яку важливо запам'ятати: нічні годування визначають денні. Це означає, що краще, довше, доцільніше буде відбуватися процес вигодовування вночі, тим більше молока вдень. Поки лактація встановлюється, нічні прикладання до грудей відіграють найважливішу роль. Адже вироблення гормону пролактин, який відповідає за кількість молока, відбувається в нічний період.

Обговорюючи нічне годування немовляти, неможливо обійти стороною тему спільного сну. Тут, втім, як і у всіх питаннях годування, виховання та догляду, які є протилежні точки зору. Противники сну мами і малюка поруч наводять аргументи про те, що мама не виспиться, якщо немовля поруч; вона може вночі задавити дитину, та й взагалі - не справа! Є ліжечко, і крапка! А ті, хто вважає спільний сон благом, стверджують: мама спить краще, якщо носик-курносик сопе поряд; процес годування тривалий, що збільшує вироблення пролактину; тісний контакт мами і дитини забезпечує маленькій людині почуття комфорту і захищеності. Тому більшість мам практикує спільний сон і грудне годування дитини вночі після року життя.

Частота годувань

Все індивідуально. Є діти, з народження сплять 5-6 годин без перерви. Є й ті, хто прокидається щогодини. Тут багато факторів: режущиеся зубки, відчуття голоду, фізичний дискомфорт (жарко, твердо, ручка затекла), животик і так далі. Мамине молоко адже не тільки насичує, але ще допомагає заспокоїтися, розслабитися. Можна собі уявити картину: дитина вигинається і кричить, мама прикладає його до грудей, і чадо одразу затихає, розслабляється, зрідка схлипуючи.

Життя наше непередбачувана, і може скластися ситуація, коли потрібно звести грудне вигодовування до мінімуму. Для цього ми поступово отучаем дитини від нічних годувань. Скільки разів годувати дитину вночі, вирішує мама. Іноді радять замість грудей запропонувати солодку або звичайну воду, кашу, коров'яче молоко. Солодка вода може призвести до розвитку «пляшкового карієсу», коров'яче молоко засвоюється важче, ніж мамине. А проста вода не вгамує почуття голоду.

Слід якомога більше годувати дитину вдень, щоб він отримував і мамине молоко, і тактильний контакт. Пропонуйте груди немовляті як тільки лягайте спати самі. Не давайте ліниво смоктати груди, якщо дитина наївся. І запропонуйте дитині альтернативу засинання під грудьми - масаж, погладжування, поплескування, хитання. Нехай він відчуває вашу любов і ласку.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua