← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Нічні годування

Нічне годування дитини: до якого віку, коли припиняти

До якого віку потрібно годувати дитину вночі грудним молокомНічні годування грудьми - це явище буденне, але для багатьох мам досить виснажлива фізично і психологічно. Як зробити ночі більш комфортними для обох і коли пора припиняти нічне годування дитини грудьми?

Те, що малюка до півроку не можна залишати без молочка - підтвердить будь-який сучасний педіатр. Навіть лікарі-консерватори знають, що максимальний проміжок між годуваннями - це 6 годин. Після чого малюк в будь-якому випадку прокидається від голоду. Але 6 годин сну для багатьох молодих батьків здаються казкою, так як немовлята мають особливість прокидатися кожні 3-4 години, також як вдень, і вимагати груди. Таким чином, нічні годування до року тривають, а іноді й довше. Цікаво, що часто стає причиною плачу зовсім не голод, а бажання бути ближче до мами, відчути її запах. Це допомагає дитині заспокоїтися і заснути. Саме тому нічні годування після року припинити досить просто і безпечно, так як дитина отримує весь необхідний обсяг їжі протягом дня. Груди ж він вимагає за звичкою, коли погано себе почуває, нерідко під час хвороби, при прорізуванні зубів і т. д.

Однак маленької дитини обмежувати в грудному молоці не варто. Якщо він прокинувся вночі - погодуйте його грудьми. Це зовсім не втомлює, якщо дитина спить разом з вами, або його ліжечко стоїть поруч із ліжком. Малюк буде спокійний, а у вас надовго збережеться лактація, так як саме вночі активно виробляється гормон пролактин, завдяки якому утворюється грудне молоко. Навіть якщо вам здається, що груди порожня - дайте її малюкові. Стимуляція соска швидко призведе до утворення молока в залозах. Багато жінок так і засинають разом з дитиною, поки той тримає в роті сосок. Це не завжди добре, так як може погіршити ситуацію з тріщинами сосків, якщо такі є.
Влітку часто буває, що дитина прокидається не від голоду, а від спраги. Для таких випадків потрібно завжди тримати поряд пляшку з питною водою.

І ще кілька порад для годуючої матусі. Спите в нічній сорочці, в якій легко годувати грудьми. Завжди тримайте де-то поряд вологі серветки, одноразовий підгузник, раптом малюка треба переодягтися. Якщо ж почати створювати шум при пошуку необхідних речей, можна зовсім забути про продовження нічного сну, так як дитина вирішить, що вже настав день і «розгуляється». З тієї ж причини не потрібно включати загальне світло в кімнаті, обов'язково обзаведіться нічником.

І все ж як довго продовжувати нічні годування до якого віку потрібно годувати дитину грудним молоком - які максимальні межі? Таких не існує. Головне, щоб і мамі, і малюкові було комфортно. Звичайно, не можна відмовляти дитині до півроку в харчуванні вночі, особливо якщо той погано набирає вагу. Малюку ж старше року буде досить легко відмовитися від нічного годування.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua