← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Батько і дитина. Роль батька у вихованні дітей

версія для друку

З татом за компаніюЯк залучити новоспеченого батька до догляду за немовлям? Не бійтеся довіряти йому як можна більше ініціативи.

Зараз все більше пап готуються до зустрічі з малюком так само відповідально, як і мами. І це величезне благо: коли папа активно залучений у справи сім'ї, це допомагає бути більш щасливими і йому, і дитині, і мамі! Деякі вважають, що дитині в перший час потрібна мама, а без виховного участі папи можна і обійтися. Але ж тато здатний з самого початку дати малюкові дуже багато!

  • Малюк буквально з перших днів навчається формувати уявлення про нормальну моделі сімейних стосунків. Вона буде відігравати важливу роль у всій його життя. На прикладі мами і тата дитина вчиться розуміти, чим відрізняються ролі чоловіка і жінки, якими можуть бути взаємини. Мама зазвичай бере на себе роль «внутрішнього зберігача сім'ї», забезпечуючи домашнім добробут і душевний комфорт. Тато займається «зовнішніми контактами», охороняючи сім'ю від зіткнень із зовнішнім світом.
  • Дуже рано дитина починає відчувати, що різні люди можуть по-різному виражати любов до нього, це нормально і правильно. Коли малюк відчуває, що тепло і молоко він отримує від мами, а, наприклад, ігри - від тата, це допомагає йому краще зрозуміти, що світ не обмежується мамою, робить його більш самостійним, допитливим і активним.
  • Коли навантаження по догляду за малюком розподіляється між кількома рідними людьми, це дуже добре не лише для самої дитини, але і для мами. Батько взагалі може багато чого, чого не в змозі дозволити собі жінка після пологів. Наприклад, грати з малюком, довго носити його на руках, купати. Чим більше щиро люблять і активно піклуються людей оточує малюка, тим краще!


Стати батьком непросто

У мами з малюком встановлюється біологічна зв'язок ще під час вагітності, а от татові не так-то просто. Тому практично кожен новоспечений батько ще більше, ніж мама, сповнений сумнівів щодо своїх батьківських якостей.

Папи рідко читають журнали і книги, присвячені догляду за дитиною, розраховуючи на те, що всю інформацію вони дізнаються від дружини. Тому ще під час вагітності діліться з чоловіком все, що вважаєте важливим, обговорюйте свою філософію батьківства і материнства! Якщо батькові пояснювати, чому ви намагаєтеся робити саме так, і наскільки ваші дії важливі для виховання спадкоємця, він буде набагато терпиміше ставитися до багатьох моментів на зразок пізнього вечері і нічних мотивів!

Якщо молодому татові самому в дитинстві не вистачало материнської турботи, він може підсвідомо відчувати себе ущемленим, бачачи ту особливу інтимність, яка встановлюється між люблячою мамою і малюком.

На жаль, іноді ображений тато починає критикувати дружину за надмірну прихильність до малюка. Трапляється і так, що мама насправді віддає дитині весь свій час і всі сили, і тато дійсно відчуває себе покинутим і зайвим в сім'ї. У таких випадках можливі і спалахи невдоволення по відношенню до дружини, і навіть агресивні настрої, спрямовані на дитину.

У чоловіка може розвинутися справжня післяпологова депресія, порятунку від якої він буде шукати, йдучи з дому і все більше віддаляючись від сім'ї. А це вже загрожує і зіпсованими стосунками між подружжям, і почуттям провини, яке буде перенесено на малюка як винного у відчуженні. Такий варіант розвитку подій усіх залишить у програші.

Головне - показуйте татові, що він як і раніше любимо, поясніть, що його почуття зрозумілі, але малюкові потрібно зараз багато турботи, адже «слабка ланка» у сім'ї - він, а не тато.

Дитина не просить нічого зайвого, всі його потреби дійсно необхідні для нормального, гармонійного розвитку. Тому вам потрібно намагатися не розриватися між чоловіком і дитиною, а зробити все можливе, щоб включити тата в догляд за малюком. Тоді вивільниться час для догляду за собою, і для турботи про чоловіка. Наприклад, поки тато увечері грає з дитиною, ви можете вигладити йому сорочку: маленький акт турботи, який покаже, що чоловік вам небайдужий.Пріоритети

Чого не слід робити, так це жертвувати годуваннями грудьми «в татову користь». Деякі люди вважають, що якщо малюка буде годувати не мама з грудей, а тато з пляшечки, то це посприяє їх добрим відносинам. Пам'ятайте, будь ласка, що годування це еволюційно обумовлена функція мами! Те, що малюк очікує покласти саме від мами, і ні від кого іншого!

Татове участь може виражатися в іншому: наприклад, погодувавши, мама передає дитину татові і викроює годинку для себе. Нехай батько купає малюка; носить його на руках, коли потрібно відригнути повітря або заспокоїтися. Цілком можна попросити чоловіка, щоб він вночі приносив і ніс малюка з годувань.Дуже важлива персона

Будьте готові до того, що коли-то доведеться відступитися, щоб дати батькові знайти власний шлях у спілкуванні з малюком. Деколи хочеться втрутитися і зробити все по-своєму. Але якщо ви щоразу будете кидатися рятувати дитину від отця, той, як чоловік зможе чогось навчитися сам, як налагодить свої власні відносини?

  • Тато для малюка не вторинний після мами, тато - це теж дуже важливий людина! Тільки по-іншому. Спробуйте довіритися їх обопільної бажанням знайти контакт. А таке бажання є завжди, навіть якщо ховається під тривогою і невпевненістю.
  • Якщо малюк у тата веде себе неспокійно, не поспішайте забирати дитину, дайте їм час, щоб спробувати розібратися самим. Вступайте тільки тоді, коли порахуєте, що вони обидва дійсно дуже розгублені і стривожені. І постарайтеся зробити це так, щоб татове самолюбство не постраждало. Виключіть висловлювання на кшталт: «Дай мені, вічно він у тебе вередує» - після таких слів тато десять разів подумає, перш ніж знову взяти малюка.
  • Навіть якщо спілкування з малюком у тата на цей раз не вийшло, не звинувачуйте його, краще скажіть що-небудь на зразок: «Давай-ка я повірю, не захотів він поїсти?» І завжди варто підкреслити, що ви дуже раді, якщо дитина з батьком знайшли взаєморозуміння!
  • Деякі діти часом категорично не хочуть спілкуватися з татом. Заспокойте чоловіка: нічого страшного, не приймайте це близько до серця, у кожного бувають моменти, коли нам не хочеться спілкуватися навіть із близькими людьми. Тим більше що найчастіше таких діток цілком влаштовує ситуація «поруч, але не занадто близько»: малюк задоволений, якщо тато неподалік.

Час, коли малюк з радістю забереться до тата на руки, обов'язково настане, і вас ще зворушить, наскільки обидва ваших улюблених людини при цьому будуть задоволені! Словом, батьківські інстинкти потрібно розвивати в практичній турботі про свого малюка. І тоді дуже скоро він стане настільки близький вам обом, що вам здадуться просто смішними і безглуздими слова деяких знайомих про те, що турбота про маленьку дитину - не чоловіча справа.Як залучити тата? Грамотно розподіляйте обов'язки!

Не варто, напевно, вичікувати, поки прийдуть батьківські почуття. Самі-то вони можуть і не прийти або прийти тоді, коли прірва між татом і мамою з малюком стане надто глибокою. Краще залучайте тата у всі справи з самого початку, по можливості обговорюючи їх під час вагітності.

Контакт малюка з батьками встановлюється вже в перші години, бо набагато легше знаходять спільну мову з новонародженим папи, які активно брали участь в пологах. У перші тижні після пологів татова турбота і допомога важлива і дитині, і мамі.

Головний принцип, який треба мати на увазі, - чоловік напевно хоче вам і діткам тільки хорошого, але він не вміє читати думки. Для нього немає речей, які здаються багатьом мамам цілком природними, він може і не підозрювати, що догляд за дитиною протягом усього дня дуже сильно стомлює.

Звичайно, багатьом з нас важко просити про щось чоловіка, особливо якщо до материнства жінка робила успішну кар'єру і звикла у всьому покладатися на свої власні сили. Але сім'я - це зовсім не те місце, де жінка зобов'язана робити абсолютно все. Це товариство, а догляд за малюком може стати дійсно щастям, якщо грамотно розподілити сили свого чоловіка.

Більш того, якщо мама стане сподіватися на себе і тільки на себе, «в нагороду» вона отримає не повагу, а постійну втому і образу чоловіка на те, що його ігнорують! Ну а, попросивши чоловіка про допомогу, не забувайте його подякувати і похвалити за досягнуті успіхи.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua