← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Перші дні після пологового будинку

Особливості перших днів після пологового будинку

Що робити в перші дні дитини будинку після пологового будинкуПерші дні після пологового будинку, що робити, як правильно доглядати за дитиною і розпланувати свій графік? Ці питання турбують всіх молодих мам і, в першу чергу, тих, у кого народилася перша дитина. Але недосвідченість - це біда.

У перший день вдома після пологового будинку можна як слід відпочити і більшість домашніх обов'язків доручити своїм близьким (якщо є така можливість). А потім починайте самі включатися в нову життя.

Як правило, основним завданням в перші дні після пологів є налагодження грудного вигодовування. Існує кілька простих правил, дотримуючись яких можна довго і без проблем годувати дитину грудьми. В першу чергу, це зціджування тільки в тому випадку, якщо на це є вагома причина. Приміром, якщо необхідно відлучитися з дому на кілька годин, або є ущільнення в грудях (лактостаз), який дитина ніяк не може «розсмоктати». У другу чергу, правильне прикладання, потрібно стежити за тим, щоб дитина правильно захоплював сосок, інакше не уникнути тріщин. І по-третє, почергова зміна молочних залоз для годування. Тобто за 1 годування, за умови того, що немає недоліку молока, потрібно давати одну грудь, у наступне годування іншу.
Мамі потрібно навчитися правильно доглядати за своєю груддю. Обов'язково носити бюстгальтер, не стягує, але добре підтримує груди, це допоможе зберегти форму грудей після закінчення грудного вигодовування.

Інше важливе питання - гігієна дитини. Дітей з народження необхідно щодня купати. Причому з милом тільки раз у тиждень. Бажано заздалегідь придбати окрему ванну для дитини. Поки у малюка не зажила пупкова ранка, потрібно купати його в кип'яченій воді, або в некип'яченої, але з додаванням невеликої кількості марганцю в цілях її дезінфекції. Трави додавати у воду небажано, щоб уникнути алергічних реакцій.

Що ж стосується домашнього одягу, то зазвичай новонароджених більшу частину часу, особливо під час сну, тримають у пелюшках. Так як дитина поки що не може контролювати свої рухи, йому буває важко заснути, пелюшки в цьому випадку хороші помічники. Але тільки туго сповивати шкідливо. А в недовгі періоди неспання дитини слід одягати у сорочечки та повзунки. Чепчик при нормальній кімнатній температурі потрібно надягати тільки після купання.

Під одяг можна надягати одноразові або багаторазові підгузники. Перші дуже зручні і безпечні для шкіри дитини, якщо вчасно їх міняти. І на вулиці без них не обійтися. Багаторазові ж підгузники частіше використовують консервативні батьки.

Тепер що стосується новоспеченої матусі. Про догляд за грудьми ми вже згадували. Ще варто розповісти про догляд за статевими органами, які тільки що перенесли важкі навантаження. Якщо є розриви промежини, накладали шви - не рекомендується сидіти протягом 2-3 тижнів. Тобто навіть годувати дитину доведеться пристосуватися лежачи. Ванну приймати поки не можна, тільки душ.

Протягом 3-6 тижнів у народили жінок будуть післяпологові виділення з піхви. Але кровотеча з кожним днем повинно бути все менш інтенсивним. Після зникнення післяродових виділень, тобто приблизно через 2 місяці після пологів, рекомендується відвідати гінеколога. Він повинен оглянути шийку матки, яка могла постраждати в пологах, а також порекомендувати засіб контрацепції, якщо материнство не входить в найближчі плани.

Харчування також вимагає перегляду, якщо жінка годує дитину грудьми. Тепер у пріоритеті овочі і каші, приготовані на пару, відварне нежирне м'ясо. Від кави і чаю, особливо міцних, перший час краще утриматися. Не слід вживати газовані напої, а також продукти і страви, що призводять до здуття живота. Фрукти і фруктові соки вводити в свій раціон потрібно поступово. Перевагу слід віддавати фруктів зеленого кольору, так як вони, як правило, рідше викликають алергічні реакції.

Перші дні дитини будинку після пологового будинку можуть здаватися досить складними, але це позитивний досвід. Дуже скоро ви з нетерпінням будете згадувати про ці перші дні вашого життя з малюком.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua