← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Перші місячні після пологів

Коли приходять місячні після пологів

Коли приходять перші місячні після пологівПерші місячні після пологів у жінок наступають в різні терміни. Хтось розповідає про кровотеча вже через 1,5 місяці після народження дитини, а хтось турбується про відсутність менструації через півроку після цієї події. Коли в нормі приходять місячні після пологів, від чого залежать терміни їх настання і що робити при затримці?

Коли чекати менструацію

Наступ менструації відтягується за рахунок дії гормону пролактин, завдяки якому здійснюється лактація. Але в деяких випадках вироблення цього гормону знижується. Таке трапляється у жінок, які годують дитину за графіком, а не на вимогу. Коли між годуваннями виходить проміжок більше 3 годин (в тому числі і вночі). Якщо дитину починають догодовувати сумішшю. А також при введенні прикорму.
Коли приходять місячні після пологів у перші 2 місяці - в цьому винні саме ці обставини.

Але якщо жінка годує дитину на вимогу, молока вистачає, то менструація може не з'являтися до самого закінчення лактації, зниження кількості випитого дитиною молока та (або) частоти прийому їм їжі. Варто проводити які-небудь дії, щоб кровотеча почалася якнайшвидше? У цьому немає ніякого сенсу.

І припиняти годувати дитину груддю під час менструації не потрібно. Це не шкідливо. Хоча у деяких дітей може бути негативна реакція. Але пов'язана вона не з зміною якості маминого молока, а з нових запахом мами. Є такі маленькі прівереди.

Ймовірність вагітності і рекомендована контрацепція

Багато жінок вважають, що нова вагітність може наступити тільки тоді, коли після пологів приходять перші місячні, тобто після цього факту. Але це не так. Так, існує метод лактаційної аменореї, коли в перші місяці після народження дитини, за умови частого прикладання до грудей, мама може не оберігатися від вагітності - адже високий рівень пролактину блокує настання овуляції.
Однак все може змінитися. І у жінки відбувається перша овуляція після народження дитини ще до настання менструації. Тобто жінка може завагітніти, навіть якщо жодного разу не менструировала після народження малюка. До речі, якщо перші місячні після пологів мізерні прийшли, і при цьому були статеві акти, і тим більше без використання засобів контрацепції, потрібно перевіритися на вагітність.

Недавно народила жінці можна використовувати в якості контрацепції презервативи, внутрішньоматкові спіралі, сперміциди і пероральні контрацептиви. Всі з початком статевого життя, приблизно через 1,5-2 місяці після пологів, бажано після консультації гінеколога (огляду).

Небезпечна ситуація

Іноді буває, що перші місячні після пологів дуже рясні приходять. Це пояснюється гормональними змінами, прийомом медикаментозних препаратів, а також різними захворюваннями (наприклад, гіперплазією ендометрія).
Кожна жінка повинна знати, коли потрібно терміново звертатися до лікаря, який об'єм втраченої крові вважається нормальним і скільки тривають перші місячні після пологів.

У нормі щомісячна втрата крові у жінки дорівнює або менше 50 грамів (за всі дні). Все що більше - це рясна менструація. Більше 80 грамів втраченої крові загрожує анемією (якщо ситуація повторюється з місяця в місяць). Ну а до лікаря потрібно терміново звертатися, якщо розпочалася сильна маткова кровотеча. А саме 1 гігієнічної прокладки (не щоденної) вистачає максимум на 2 години. Або більш-менш рясні виділення затягнулися. Патологічна тривалість менструації - більше 7 днів.

Важливо не переплутати менструацію з післяпологовими виділеннями. Іноді післяпологові виділення повністю закінчуються в дуже короткі терміни - буквально в перші 10 днів після пологів. А потім через кілька днів знову починається кровотеча, причому сильне. Нерідко йому супроводжує неприємний запах з піхви, біль у животі, а самі виділення темного кольору і зі згустками. Це не менструація, а лохії, відтік яких з матки з якихось причин був перерваний. У такій ситуації незайвим буде сходити на огляд до гінеколога і зробити УЗД органів малого тазу. Пам'ятайте, що менструація не може початися раніше, ніж через місяць після пологів, навіть якщо жінка жодного разу не годувала дитину грудьми.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua