← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Пози для годування грудьми

версія для друку


Пози для годування грудьми (фото)годування грудьми, пози годування груддю фотоІ мамі, і малюкові буде комфортно, якщо вона знайде таке положення при годуванні груддю, яке влаштує обох.

Прихід нової людини в наш світ - величезне диво. Воно складається з декількох етапів: зародження життя, розвиток всередині маминого живота, вихід у світ, годування груддю, формування особистості...

Всі ці процеси тісно взаємопов'язані, і кожен етап накладає свій відбиток на все подальше життя дитини, на його взаємини з батьками. Дуже важливо знати, як найбільш гармонійно і повноцінно пройти цей шлях разом.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам на одному з етапів взаємодії з малюком, наступним відразу за народженням, - етапі годування груддю. Щоб чудове ніжних взаємин з малюком став воістину комфортним для обох, потрібно буде освоїти різні положення під час годування груддю.

На практиці найчастіше використовуються три положення або базові позиції в безлічі варіантів. Шукайте ту позу корления груддю, яка буде максимально комфортна для вас і малюка.


Класична поза годування грудьми - «колисочки»годування груддю
Обхопіть мамыша тією рукою, ближче до якого знаходиться голівка

Мама тримає дитину спереду біля грудей, тримаючи його однією рукою, а інший падає груди. У цієї пози можуть бути варіанти.

Одним мамам зручніше охоплювати малюка тією рукою, ближче до якої його головка, подаючи груди іншою рукою ( тобто якщо малюк у грудях ліворуч, то мама тримає його лівою рукою, а правою підтримує груди, і навпаки ). Головка малюка знаходиться на ліктьовому згині маминої руки.

Іншим жінкам більше підходить та ж поза з невеликою зміною. Ви обхватываете малюка рукою, протилежній груді, яку він смокче ( тобто малюк смокче ліву груди, при цьому ви тримає правою рукою, а груди подаєте лівої ). Такий варіант називається «перехресна колиска». Він буває особливо актуальне для новонароджених, оскільки мама притримує голівку немовляти долонею.

  
годування груддю
"Перехресна колиска" на подушці зручна для самих маленьких

Слідкуйте, щоб малюк правильно захоплював груди: сосок повинен знаходитися вище ротика дитини, практично на рівні його носика. Подаючи груди, соском цільтеся вгору, до неба. Так вдасться домогтися більш широко відкритого ротика і меншою хворобливості під час смоктання.

У будь-якому з варіантів «колиски» зовсім маленьких діток зручно класти на подушку, щоб не втомлювалися руки. Животик малюка повинен бути повернутий до мами. Якщо вам хочеться підняти ноги, підставте маленьку лавочку, перевернутий тазик або спеціальну підставку для ніг.

  


Годування грудьми лежачи - максимум комфортугодування груддю
Обхопіть малюка, а підкладіть під голову кілька подушок

Мама і малюк лежать боком один до одного, голова жінки на подушці. Плече знаходиться нижче подушки, і та рука, на якому боці лежить жінка, обхоплює дитину. Голова дитини може лежати на передпліччі у мами ( на згині ліктя ), але не обов'язково.


  
годування груддю
Дитину, що лежить на подушці, ласкаво притримуйте рукою

При великій м'яких грудей допоможе скручена валиком пеленочка, підкладена під груди. Якщо ж форма грудей така, що в положенні лежачи на боці сосок дивиться вниз, буде зручніше не підкладати руки під голову дитини, а замість руки покласти спалену вчетверо товсту пелюшку. Якщо малюк зовсім крихітний, може його класти на маленьку подушечку.

  
годування груддю
Влаштуйте немовляти на подушці, делікатно притримуючи його голівку

Ніколи не нависайте над дитиною, зігнувши руку і опираючись на лікоть, - це призводить до швидкого томління, болі в м'язах і, як наслідок, гіршого відтоку молока. Пошукайте ті варіанти, які вам більше підійдуть. Малюка можна класти ніжками до вашого живота або до голові - як вам обом буде зручніше.

  
Годування грудьми лежачи Фото 6
Покладіть дитину ніжками вгору, до своєї голови, допоможіть йому

Годування грудьми лежачи актуально для мам і після природних пологів, і після кесарева перетину. А також завжди, коли вам хочеться відпочити: адже в цьому положенні можна годувати груддю вночі, навіть не прокинувся остаточно. Однак практикувати таке становище не варто, якщо у вас проблеми з правильним прикладанням до грудей - є ймовірність того, що малюк неглибоко візьме груди і поступово «сповзе» на сосок і буде його травмувати ясна. Поки малюк не навчиться захоплювати груди правильно, практикуйте інші положення грудного вигодовування.


  


Годування груддю під руки, з-під мишкигодування груддю
Покладіть під руку, якою ви підтримуєте малюка, подушку

Малюк знаходиться збоку від мами, ніжки йдуть назад, животик у маминого боку, а головка у її грудях. Мама обхоплює дитини тією рукою, з якої сторони він лежить. Так і виходить, що малюк знаходиться під рукою. Під руку, що тримає дитину, можна підкласти подушку ( навіть не одну, щоб голова дитини була декілька вище тіла ).

Ви зможете влаштуватися на ліжку, підклавши за спину подушку і добудувавши дитини рядочком збоку, теж на подушці. Якщо складно сидіти після епізіотомії, прийміть напівлежаче положення, при якому опора буде на куприк і нижній відділ хребта.

Після кесаревого розтину також зручно годувати з-під пахви: в цьому випадку більш комфортно сидіти на стільці напівбоком перед ліжком, на якій лежить дитина ( все так само на подушці ), буде менше тиску на шов.

Годування грудьми з-під мишки може бути найбільш підходящим для недоношених дітей, оскільки у них більш слабкі м'язи, а ось в цій позі головка малюка знаходиться на долоні у мами, і їй легше допомогти дитині взяти груди.

  


Важливі правила годування грудьми

годування груддюПостарайтеся якомога раніше навчитися годувати в різних положеннях.

По-перше, це зручно. Зміна положення дає можливість розвантажити одні м'язи, поки працюють інші. Адже мами з немовлям доводиться витримувати велике фізичне навантаження.

По-друге, годування груддю в різних позах забезпечують більш якісне спорожнення різних сегментів грудей, що є профілактикою застоїв молока.

Є кілька правил, яких треба дотримуватися незалежно від пози годування груддю.

  • В будь-якому положенні важливо, щоб все тіло дитини знаходився в одній площині - голова, плечі, живіт і ніжки. Наприклад, у положенні лежачи малюк повинен лежати на боці, а не на спині з поверненою вбік до грудей головою ( це ускладнює ковтання, викликає м'язові затиски ).
  • Маленьких діток треба охоплювати рукою навскоси, від голови до ніг, делікатно, але впевнено фіксуючи голівку.
  • Груди подавайте, підтримуючи її, як чашу, чотирма пальцями знизу і великим пальцем зверху.
  • Завжди притягивайте малюка до грудей, приймаючи зручне для себе положення, а не витягайте в його бік груди, сильно нахиляючись.
  • Вкладайте груди в рот глибше, з ареолою ( околососковым кружком ). Якщо вона значних розмірів, то знизу дитина має її захоплювати більше, ніж зверху.
  • Губи дитини повинні бути вивернуті назовні, язичок розташовується на нижній десні, при смоктанні не допускайте клацають і чмокающих звуків. Якщо такі звуки чутно, попросіть лікарів повірити вуздечку мови. Коротку вуздечку потрібно підрізати, щоб малюк міг повноцінно смоктати груди і не травмувати маму.
  • У місцях, де ви найчастіше годуєте дитину, бажано мати кілька подушок різної величини, щоб завжди можна було правильно і зручно розташуватися.

Деколи мама стикається спочатку з деякими труднощами. Не опускайте руки, звертайтеся за допомогою до консультантів по грудному вигодовуванню. Просіть, щоб дитячі сестри навчили вас прикладати малюка у пологовому будинку, набирайтеся досвіду у долгокормящих мам.Боремося з застою молока

Якщо застій ( лактостаз ) все ж стався, потрібно забезпечити найбільш ефективний дренаж молока з тієї частки грудей, де утворився застій. Це досягається таким прикладанням до грудей, в якому нижня щелепу дитини припадає на частку із застоєм.

Саме там, де працює нижня щелепа малюка, йде самий сильний відтік молока. Наприклад, коли трапляється застій у верхній частині грудей ( якщо уявити груди у вигляді годинника, то в районі 12 годин ), можна лягти на бік з боку проблемної грудей і прикласти дитину валетом - так, щоб його ніжки були спрямовані до голови мами. Якщо знадобиться, під голову або все тіло малюка можна покласти подушечку.

В інших випадках використовуйте основні пози, коригуючи їх так, щоб нижня щелепа ( або, якщо не виходить, хоча б верхня ) була якомога ближче до місця застою. Підкладаючи більше або менше подушок різного розміру під малюка, тримаючи його більш вертикально або горизонтально, можна змінювати положення ясен щодо грудей.Годування груддю на ходу

Не забувайте і про те, що її можна прикладати до грудей і стоячи або на ходу, заколисуючи його. Годування на ходу знадобиться, якщо дитина плаче, турбується під грудьми, не може розслабитися. У такій ситуації малюка до 3 місяців варто сповити, подати йому груди і ходити, заколисуючи з кожним кроком то вправо, то вліво.

З дітьми постарше замість сповивання використовуйте тонкий плед або товсту простиральце. Оберніть малюка, створивши йому своєрідний «кокон». У більшості випадків це швидко заспокоює дитину. Якщо у вашому арсеналі є слінг, він буде ідеальний для годувань на ходу, допоможе мамі розвантажити руки. Малюкові теж зручно, але тільки коли слінг надітий правильно.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua