← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вакцинація: за і проти. Проти щеплень

версія для друку

Вакцинація: за і проти.У нашій бесіді беруть участь доктор медичних наук професор кафедри дитячих хвороб ММА ім. Сєченова І.М. Олександр Малахов і випускник ММА, доктор філософії (PhD) Єврейського університету в Єрусалимі, автор книг «Нещадна імунізація» (2004, 2006) і «Щеплення у запитаннях і відповідях для думаючих батьків» (2006), практикуючий лікар-гомеопат Олександр Коток.

- Вакцинація проводиться вже більше двох століть. Яке ж думку сучасних лікарів, чого більше в щепленнях - плюсів чи мінусів?

Ще до широкого поширення щеплень захворюваність і особливо смертність від інфекційних хвороб зменшилися в багато разів, що було пов'язано в першу чергу з прогресом медицини і зміною санітарно-гігієнічних умов життя - появою водопроводу і каналізації, хлоруванням води і пастеризацією молока, поліпшенням якості доставляються населенню продуктів сільського господарства. Зверніть увагу на фактичне зникнення хвороб, від яких на території європейських країн ніколи не робилося масових профілактичних щеплень - холери, чуми, черевного тифу, сибірки, дизентерії... В той же час дифтерія, з якою щепленнями відчайдушно боролися майже півстоліття, швидко нагадала нам про себе, коли населення зубожіло, з'явилися натовпи жебраків і біженців, а система санітарного контролю прийшла в занепад. Натуральна віспа зникла зовсім не тоді, коли на людей обрушили мільйони щеплень, а тоді, коли переконавшись у фактичній марності цього заходу, влада ввела жорсткі санітарні заходи - ранню ізоляцію хворих і ретельний контроль за тими, хто спілкувався з ними. Про це я докладно пишу у своїй книзі.

Інфекційні захворювання були, є і будуть. Вони незмінні і природні супутники людини. Боротися з ними щепленнями - боротися проти самої людської природи. Навіть якщо грубим насильством над природою ми викорінимо ті чи інші хвороби, замість них ми отримаємо нові, нерідко набагато більш небезпечні. Озирніться навколо. Звідки взялося стільки цукрового діабету у дітей, артритів, звідки стільки розсіяного склерозу, звідки стільки аутистів, чому переповнені дитячі онкодиспансери, чому рідкісний дитина росте без атопічного дерматиту, астми або нескінченних отитів? Чи Не пора припинити кидати гроші на прищепні програми, що не приносять населенню нічого, крім нових хвороб, але збагачують виробників і розповсюджувачів вакцин, а також їх кишенькових «вчених»? Навіщо потрібні ці ростуть як гриби після дощу «інститути грипу» і всякі вакцино-сироватково-епідеміологічні НДІ, даремно пожирають народні гроші і кожен раз выдумывающие виправдання чергового провалу щеплень? Цих грошей цілком може знайтися краще застосування.

Гомеопатія не протистоїть вакцинації і ніколи не вважала таке протистояння самоціллю. Це цілісний і цілком самодостатній метод, для якого сама ідея явного (і при цьому непередбачуваного) погіршення здоров'я на його найбільш інтимних і найтонших рівнях задля передбачуваної користі абсурдна за визначенням. Панацеї ж в медицині не може існувати взагалі, це суперечить біологічним законам.

- Знаю, що деякі батьки спеціально приводять своїх дітей до хворим одноліткам, - щоб, мовляв, сформувався природний імунітет. Наскільки це виправдано з медичної точки зору?

Це відмінна практика, якій далеко не одна сотня років. Справді, набагато краще дитині в уготованном для того природою віці і при відповідному стані здоров'я дати можливість перенести свинку, кір, краснуху чи вітрянку і придбати тим самим довічний імунітет до цих хвороб, а не ставити його на що вимагають постійного оновлення прищепні «милиці», при цьому спочатку ризикуючи наслідками самого щеплення, а потім - небезпекою дитячих хвороб у дорослому віці, коли вони набагато небезпечніше. Недавня спалах кору в Києві, коли важко постраждали прищеплені в дитинстві і не набули міцного імунітету молоді дорослі (було дуже багато випадків енцефалітів та пневмоній), - найкраща тому ілюстрація.
Додам, що я виступаю категорично проти масових профілактичних щеплень. Щеплення від сказу небезпечна і випадків, коли вона приводила до важких хвороб і смерті, предостатньо. Але коли людина покусаним завідомо скаженою твариною, ризик захворіти на сказ і загинути від нього переважує ризик постраждати від щеплення. Є лікувальні вакцинації, коли вакцину вводять для лікування вже наявної хвороби. Вакцинації такого роду ще можуть вважатися корисними. Однак календарні профілактичні щеплення за визначенням не можуть поліпшити здоров'я прищеплений, вони можуть тільки погіршити, що ми бачимо постійно. Я вважаю, що практика, при якій здоров'я людини ставиться під реальну загрозу для захисту від хвороби, якої немає, і цілком ймовірно ніколи не трапиться, суперечить здоровому глузду, так і головному закону медичної практики «Насамперед не зашкодь!».

-За нашим календарем щеплень вакцинація розпочинається буквально з перших днів життя малюка. Чому так рано? І взагалі, чому так багато щеплень припадає на перший рік життя дитини?

Пояснення просте - так зручніше з точки зору жаданого «масового щеплення охоплення». Поки дитина в родддоме і в повній владі медперсоналу, а мати ще не відійшла від пологів - як зручно негайно зробити щеплення! Нинішня медицина докладає всі зусилля, щоб дитина росла хронічно хворим і початок хвороб закладається вже в пологовому будинку. Немовлят, народжених 12 годин тому, прищеплюють від гепатиту Ст. З появою цієї щеплення в прищеплювальному календарі різко зросла кількість жовтяниць новонароджених, неочікуваних і непояснених випадків обважнення їх стану, нерідко потребують лікування в реанімації. Ще до того, як мати з дитиною покинуть пологовий будинок, дитина отримає і щеплення БЦЖ, досконала марність якій захисту від туберкульозу, так само як і величезна кількість наступних за нею ускладнень (остіти, остеомієліти, лімфаденіти та ін.) чудово документовані в науковій літературі. А через три місяці - завітайте на чергові щеплення...

- Дійсно, якщо практично всі діти зараз не зовсім здорові, то, можливо, варто почекати з щепленнями до того часу, коли вони зміцніють?

Прищеплювати хворих дітей - злочин, якому не може бути виправдання. У них і так проблеми з імунітетом, а за нього ще б'ють щепленнями, щоб вже точно не оговталися від хронічних хвороб. Довгострокова поствакцинальна імуносупресія, тобто придушення імунітету - відомий і неодноразово описаний в науковій літературі факт. Нерідко батьки повідомляють, що щеплення немов «відкривають кран» - дитина починає безперервно хворіти отити, ангіни, бронхіти, трахеїтами, перестає сидіти, ходити, втрачає раніше набуті мовні навички... Не хочуть бачити цього лише ті, хто робить гроші на щеплення.

-Яким дітям протипоказані щеплення?

Будь-яким, батьки яких хочуть ростити здорових, а не хронічно хворих дітей. Нещодавно я дивився цікавий австралійський фільм, в якому серед інших виступав літній місцевий педіатр. Він розповідав, що за свою практику бачив наступне зміна стандартів перших років життя малюків. Колись дитини, що страждає від отиту раз у кілька місяців, направляли на консультацію до імунолога, вважаючи, що з ним щось не те. Однак незабаром таких дітей стало так багато, що вирішили не вважати чимось не тим» отит раз в два місяці. Сьогодні вже вирішено, що 24 (!) отиту за перші два роки життя - це цілком нормально. Педіатр, коментуючи це, додав, що може хвороб, від яких роблять щеплення, і стало менше, але неможливо заперечити той факт, що наші діти хронічно хворі, і це вважається нормою!

- Багатьох батьків лякають наслідки вакцинації - підвищення температури, алергії, простудні явища? Що це, ускладнення після щеплення?

Оскільки вакцинація, як я вже сказав, призводить до пригнічення імунітету, то цілком природно, що дитина після щеплень стає схильним тим хвороб, якими він не захворів, не отримавши щеплень. І добре, якщо справа обмежується лише респіраторними вірусами.

- Як же можна підготуватися до щеплення?

Найкраще щеплення - та, яка не зроблена. Батькам не потрібно буде хвилюватися за її наслідки і не потрібно буде давати дитині шкідливими (і часто абсолютно даремні) препарати. Зауважу до речі, що широко поширена практика т.зв. предпрививочной підготовки, коли дитину загодовують ліками, в першу чергу антигистаминами, спрямована не на те, щоб запобігти по-справжньому небезпечні ускладнення (таких ліків і методів взагалі не існує), а на те, щоб в перші дні після щеплення не було гострої реакції на неї і, таким чином, педіатра не довелося реєструвати поствакцинальне ускладнення. З'явилася ж не на другий, а на сьомий день хвороба стане набагато простіше списати на «збіг», «приєдналася» або «латентне» розлад і уникнути відповідальності.

- Які вацины краще - наші чи імпортні?

Хрін редьки не солодший. Батьки, особливо молоді, ошукані прищепної і залякані пропагандою жахами про страшні хвороби, всюди караулящих їх ненаглядних крихт, замість того, щоб сказати і тим, і іншим вакцин «Чума на обидва ваші дома!» і раз і назавжди відмовитися від профілактичних щеплень щоб спокійно ростити здорових дітей, метушаться у пошуках «правильних» вакцин і «правильних» прищепних центрів, в чому їх підтримують (нерідко - небезкорисливо) деякі лікарі. Немає принципової різниці між російськими та імпортними вакцинами. Ртуть, алюміній, фенол, формальдегід, мікоплазми, найпростіші, віруси тварин і все інше, що міститься у вакцинах, будуть шкодити дитині незалежно від того, чи печатка якої країни стоїть на упаковці ампул з вакцинами. Нещодавно з'явилася годівниця - иммуннологические дослідження, які годують імунологів та інших «фахівців з вакцинації». Це ще один активно рекламований обман. Жодне найдосконаліше імунологічне дослідження не передбачить, як дитина відреагує на щеплення.

- І все-таки, наскільки часто виникають реакції, а саме ускладнення після вакцинації?

Я стикаюся з поствакцинальними ускладненнями постійно. Думаю, і уважний батько бачить, що дуже часто отити, застуди, ангіни, бронхіти, фурункульоз та інші хвороби, які свідчать про придушення імунітету, з'являлися майже відразу після щеплень або проби Манту. Є хвороби, особливо аутоімунної природи, також пов'язані з щепленнями, але вони з'являються через кілька місяців. Тому батькам навіть в голову не приходить думка про ту роль, яку зіграли вакцини. Останнім часом різко зросла кількість дітей, які страждають від гіперактивності з дефіцитом уваги, значно ускладнюють (а іноді роблять взагалі неможливим) навчання в школі. За деякими даними, від цього страждають до 28% всіх російських дітей. Ця хвороба цілком може бути пов'язана з уповільненим енцефалітом, що виникають після поразки мозку кашлюкової вакциною, що входить до складу комплексної вакцини АКДП. Аналізуючи зв'язок цього поствакцинального енцефаліту з різними хворобами і поведінковими порушеннями, американський дослідник д-р Харріс Л. Култер писав у своїй книзі: «Якщо б ворог з боку завдав такої шкоди нашим дітям, ми оголосили йому війну. Але... ми ведемо цю війну самі з собою... Кожен день, що триває ця програма [щеплень], сотні здорових дітей перетворюються у розумово відсталих, сліпих, глухих, аутистів, епілептиків, нездатних до навчання, емоційно нестійких, в майбутніх неповнолітніх правопорушників, а пізніше - злочинців». Зараз я листуюся з однією мамою, дитина якої оглух після щеплення АКДП, і цей випадок не відноситься до області казуїстики. Зайдіть в спецшколи, поговоріть з батьками, розпитайте їх. Нерідко ви дізнаєтеся, що глухота або аутизм послідували за тієї чи іншої щепленням, найчастіше - АКДП. Чому останнім часом все більше онкологічних та нейродегенеративних хвороб у дітей, які раніше зустрічалися виключно рідко? На жаль, система реєстрації поствакцинальних ускладнень в Росії така, що від лікаря вимагається величезне мужність, не сказати відчайдушна сміливість, щоб спробувати зареєструвати ускладнення. За офіційними даними, в Росії щорічно реєструється близько 400 випадків поствакцинальних ускладнень. Думаю, що ця цифра навряд чи і становить кілька відсотків від їх дійсного числа. Замовчування ускладнень і нестримне вихваляння щеплень - стандартні прийоми прищепної пропаганди.

- Багато зараз в Росії відмов від щеплень?

Їх все більше і я радий цьому. Федеральним Законом РФ про імунопрофілактики інфекційних хвороб від 1998 р. (п. 5) встановлено, що російські батьки мають повне право на відмову від щеплень без якого б то не було поразки в правах - їх нещеплених дітей зобов'язані приймати і дитсадки, і в школи. Ще кілька років тому педіатри в поліклініках роти в подиві відкривали, коли батьки заявляли про відмову від щеплень, а сьогодні в багатьох поліклініках, особливо в метрополіях, вже заготовлені бланки відмови. Якщо ще на початку 2000-х рр. новонароджених у всій Росії вакцинували, взагалі не цікавлячись думкою батьків, то сьогодні в багатьох пологових будинках неонатолог або медсестра не тільки запитають батьківського дозволу, але і попросять підписатися під своїм рішенням. Зростання числа відмов - свідоцтво растующей правової грамотності населення; того, що батьки відмовляються сліпо підкорятися спущеним згори «планів прищепного охоплення на дільниці», за виконання якого медперсонал нерідко отримує премії, а за невиконання - піддається санкціям, ретельно вивчають тему щеплень і беруть здоров'я дітей в свої руки. З'являється все більше батьків, які не соромляться звертатися в прокуратуру, а то й до суду, щоб захистити свої законні права від вакцинаторов. Кілька років тому проводилися дослідження, які показали обернену залежність рівня освіченості людей і числа щеплень, одержуваних ними або їхніми дітьми. Чим освіченіша батьки - тим менше щеплень отримують діти. Було також з'ясовано, наприклад, що кожна п'ята ізраїльська отказница від щеплення від гепатиту В для свого малюка... працює в системі охорони здоров'я. І взагалі число щеплених дітей медиків у багато разів менше середнього числа щеплених дітей в масі населення. Завдяки свободі ЗМІ та Інтернету, все більше батьків дізнається про справжню ціною щеплень. Я вірю в те, що почався процес незворотній і буде тривати до тих пір, поки про щеплення ми не станемо згадувати з таким соромом і подивом, з яким сьогодні згадуємо про кровопусканиях, колись поширених і пропагандировавшихся від імені медичної науки точно так само, як сьогодні щеплення...


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua