← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Проблеми при грудному вигодовуванні

Проблеми, можливі при грудному вигодовуванніГрудне вигодовування проблемиКожна жінка, яка очікує дитину, замислюється над тим, як і чим вона буде годувати свого малюка. У всьому світі лікарі рекомендують годувати дитину грудьми, але грудне вигодовування вимагає певних умов:

 • мама повинна мати можливість постійно перебувати з дитиною, щоб годувати його вимогу;
 • повинна повноцінно харчуватися;
 • непогано було б мати помічника по будинку, тому що на зціджування залишився молока, можливо, буде йти багато часу і сил;
 • через домашніх справ стає практично неможливий відпочинок, який дуже потрібен годуючої матері;
 • нарешті, як і в будь-якому іншому справі, необхідно бажання.

На словах все здається не таким уже складним - будь-яка вагітна жінка, яка хоче годувати грудьми і хоч трохи читала літературу з цієї теми, вважає, що вона впорається. Однак кількість годуючих мам помітно не збільшується, а кількість продаваних штучних сумішей помітно не зменшується. Як правило, годують зараз або «молочні», або найупертіші мами.

Пощастило тому, хто впорався з проблемами легко і швидко - це запорука успішного вигодовування на довгі місяці вперед. А у кого-то не вистачило сил подолати труднощі самому, не було надано кваліфіковану пораду. Час згаяно, і після боротьби з фізичним болем і почуттям провини перед дитиною мама береться за пляшечку. В ідеалі в кожній жіночій консультації повинен бути свій фахівець з грудного вигодовування, який займався б тільки підготовкою вагітних до майбутнього годування груддю та проблемами, які виникають в процесі годування.

Кожна жінка до моменту пологів повинна вміти правильно зціджувати молоко, правильно прикладати дитину до грудей, знати, що їсти і пити і в якій кількості. Трапляється, що навіть сама підготовлена мама стикається з труднощами грудного вигодовування. Але якщо немає медичних протипоказань до годівлі грудьми і є бажання годувати, то кожна мама повинна пам'ятати, що немає безвихідних ситуацій!

Тільки фахівець може вирішити практично будь-яку проблему, що виникає в процесі грудного годування. Найголовніше - не займатися самолікуванням і вчасно звернутися до потрібного лікаря. Був випадок, коли жінка звернулася з маститом не до гінеколога, а до хірурга. Замість того, щоб усіма засобами запобігти оперативне втручання, він порадив мамі, що годує парити груди в гарячій ванні, щоб нарив скоріше дозрів і можна було б зробити операцію! На щастя жінка зрозуміла абсурдність ради і вчасно звернулася до фахівця.

Адже часто неправильні дії, лікування та поради подруг, бабусь і т.д. приводять до проблем, які закінчуються припиненням грудного вигодовування, проблем з грудьми, таким як лактостаз, мастит, а в деяких випадках оперативному втручанні.1 проблема при грудному вигодовуванні: лактостаз

Це застій молока в грудях - з цією проблемою стикаються практично всі. Лактостаз виникає внаслідок того, що груди вчасно не спорожняється, відбувається закупорка молочного протоки. Молоко перестає виділятися з грудей, зціджувати його вкрай важко, дитині важко смоктати. При лактостазі груди набрякла, тверда, хвороблива, з ущільненнями у грудей, температура тіла підвищена тільки під грудьми.

Якщо мама вміє правильно зціджувати молоко, якщо дитина добре смокче груди, то можливо вирішити цю проблему самостійно. Рекомендується робити теплі компреси на хворі груди тримати її в теплі, скасувати прогулянки і повітряні ванни, частіше прикладати дитину до грудей, як слід зціджувати молоко, якщо не виходить самої скористатися молоковідсосом. Не ліквідований протягом доби лактостаз - привід для звернення до фахівця, інакше може початися мастит! Так само лактостаз небезпечний ще і тим, що може призвести до гиполактии - зниженою виробленню молока.2 проблема при грудному вигодовуванні: мастит

Це запальне захворювання тканини молочної залози. Виникає на тлі закупорки чумацького міхура і застою молока. Для попередження маститу необхідно зціджувати залишки молока, правильно підібрати бюстгальтер ( ні в якому разі не використовувати бюстгальтер з «кісточками» ), тримати груди в теплі. Захворювання характеризується високою температурою ( виміряти під грудьми і на згині ліктя - при маститі висока в обох випадках ), гарячковим станом, ущільненнями в грудях, найчастіше болючими, на місці ущільнення шкіра почервоніла.

Необхідно постійно зціджувати молок з допомогою клінічного молоковідсмоктувача, але ні в якому разі не вручну. На першій стадії захворювання, коли гній не потрапляє в молоко, рекомендується прикладати дитину до грудей, але як тільки стілець немовляти став зеленим і погано пахне - годування відразу ж припинити. При маститі призначається лікування антибіотиками. Самолікування неприпустимо, не можна робити прогрівання, компреси. При найменшій підозрі на мастит - слід негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути оперативного втручання!3 проблема при грудному вигодовуванні: гиполактия

Це абсолютна або відносна недостатність вироблення молока. Про те, що дитині не вистачає материнського молока, кажуть його неспокійна поведінка, частий плач, порушення сну, низька прибавка у вазі або його втрата. Контрольні годування можуть підтвердити гиполактию. Найчастіше жінка буває сама винна в виниклий дефіцит молока.

За спостереженням фахівців, гиполактия - одна з головних причин відмови від грудного вигодовування. Між тим, збільшити кількість молока у годуючої мами цілком реально. Потрібно просто набратися терпіння і строго слідувати тим рекомендація, що дасть лікар. Зазвичай він призначає трав'яні збори, що збільшують лактацію, підбирає режим годування, каже, як і коли зціджувати залишки молока і так далі.

«План дій» складається індивідуально, виходячи з кількості молока у жінки, віку дитини, побутових умов. Якщо чітко слідувати цьому плану, то кількість молока помітно збільшується. Бувають навіть курйозні випадки: молока у жінки стає так багато , що доводиться приймати заходи для того, щоб зменшити його кількість. Часто буває, що гиполактия виявляється уявною, тобто брак молока була лише наслідком лактостазу, неправильною технікою годування або зціджування молока і т.п.

Нерідко трапляється, що дитина, що перебуває на змішаному вигодовуванні, відмовляється брати груди. Зараз існують різні пристосування, «приучающие» малюка до грудей. До того ж є хитрі способи «боротьби» з упрямцем, які порекомендує лікар, з'ясувавши подробиці. Існують також спеціальні «поїльники» для дітей, які перебувають на змішаному вигодовуванні, які запобігають відмова від грудей, і для дітей, у яких відсутній смоктальний рефлекс.

Так що безвихідних ситуацій практично немає. Як мовиться, було б бажання. Звичайно, проблем, пов'язаних з годуванням грудьми, - море, у цьому морі можна легко потонути, якщо плавати наодинці. Постарайтеся якомога краще підготуватися до грудного вигодовування, а вже якщо виникли якісь труднощі, не варто відразу ж віднімати дитину від грудей, за молоко потрібно боротися з усіх сил. Адже грудне молоко - це найкраще, що може дати своєму маляті, мама. До того ж у ньому містяться всі необхідні дитині вітаміни, мікроелементи, жири, завдяки грудного молока у малюка підвищується імунітет, і він рідше хворіє.

Типові помилки годуючих жінок:
 • незважаючи на явну нестачу молока, годують в одне годування тільки з однієї груді;
 • неправильно прикладають дитину до грудей, в результаті утворюються тріщини на сосках, що ще більше ускладнює годування;
 • незважаючи на всі рекомендації, дотримуються жорсткого режиму годування, не слідуючи бажанням дитини;
 • роблять нічні перерви, дають дитині попити, щоб витримати інтервал, хоч вночі виробляється велика кількість гормонів, а отже, і молока, і нічне годування необхідно, якщо дитина цього хоче;
 • не зціджують молоко;
 • порушують свій режим харчування - їсти треба часто, малими порціями;
 • порушують питний режим - якщо є бажання, то треба пити стільки, скільки хочеться. Взагалі годуюча мама повинна пити не більше 1.5-2 літрів рідини в день. Більша кількість рідини пригнічує лактацію.


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua