← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Прорізування зубів у дітей

Прорізування зубівПрорізування зубів у дітей - часом таке знаменна подія стає справжнім випробуванням для самого малюка, але і для його найближчого оточення. Процес розвитку зубів починається задовго до народження малюка, а якщо точніше, то на 6-8-му тижні вагітності. Спочатку з'являються 20 зачатків молочних зубів, а приблизно до 20-го тижня вагітності формуються вже зачатки постійних зубів, які розташовуються глибше, прямо під молочними.Порядок прорізування зубів у дітей

У кожної дитини в дитинстві прорізується 20 основних зубів, 10 з яких знаходяться на верхній щелепі та 10 - на нижній. Як правило, поява зубів у немовлят відбувається в наступній послідовності:

 • першими з'являються нижні центральні різці ( початок прорізування приблизно в 6 місяців );
 • потім верхні;
 • через кілька місяців - верхні бічні різці;
 • за ними вже й нижні;
 • після цього приблизно в рік-півтора, прорізуються верхні і нижні моляри ( або, як їх зазвичай називають, корінні зуби );
 • слідом за ними з'являються ікла;
 • нарешті, у віці 2-2 .5 років у малюків з'являються другі моляри.

Існує формула, за якою підраховують, скільки приблизно зубів повинно бути у малюка до певного віку. Для цього потрібно від кількості місяців відняти чотири, тобто до року ( до 12 місяців ) зазвичай прорізуються 8 зубів: 12-4=8. Але варто відзначити, що не існує точної послідовності і конкретних термінів прорізування зубів, у кожної дитини цей процес протікає індивідуально: першими можуть прорізуватися зубки на верхній щелепі або замість різців проріжуться ікла. Все це цілком вкладається в межі норми.

На прорізування зубів впливають багато факторів
 • Основне значення в цьому процесі відіграє генотип ( генетична інформація, яка передається дитині від обох батьків ).
 • На другому місці стоїть тривалість грудного вигодовування, стан здоров'я мами під час вагітності, а саме наявність токсикозу, з-за якого затримуються терміни прорізування зубів.
 • Істотну роль у формуванні зубощелепної системи дитини відіграють захворювання, перенесені ним на першому році життя.

Так, наприклад, затримка і порушення черговості прорізування зубів відбувається при рахіті і захворюваннях щитовидної залози, частих інфекційних і вірусних захворюваннях. Раннє поява зубів ( 3-4 місяці ) відбувається у дітей, схильних до акселерації.Симптоми прорізування зубів у дітей

 • Припухлі, хворобливі десни з блідими обрисами зубів говорять про те, що скоро з'являться зубки.
 • Змінюється поведінка дитини - він стає примхливим, метушливим, неспокійно спить ночами, сон може бути переривчастим.
 • Рясне слинотеча, супроводжується покашлюванням. Дітки не виймають рук з рота.
 • Зниження апетиту, а в деяких випадках, можливо, навіть тимчасове призупинення збільшення у вазі.
 • Короткочасна поява висипки на щічках, на підборідді або грудці. Це подразнення обумовлене тривалим контактом слини з шкірою.
 • У деяких випадках можливе незначне підвищення температури, розріджений стілець.
 • При підйомі температури, і вже тим більше при наявності катаральних проявів ( нежить, кашель ), необхідно викликати до малюка лікаря для виключення вірусної або інфекційної причини лихоманки.


Як допомогти дитині при прорізуванні зубів?

 • Найголовніше засіб для малюка від будь-якої недуги - мамина любов і турбота. Тому насамперед у такий важкий період життя для дитини необхідно якомога частіше проявляти увагу, ласку і турботу про нього.
 • Багатьом малюкам на якийсь час приносить заспокоєння масаж ясен, що потрібно робити дуже обережно, добре вимитими пальцями або за допомогою охолодженого махрового рушника. Можна навіть дати дитині трохи пожувати заморожену махрову серветку або протерти десни шматочком льоду, загорнутим у чистий клапоть матерії.
 • Цілком ефективні і приносять полегшення традиційні прорізувачі. Вони можуть бути найрізноманітнішими, наприклад гумовими або наповненими водою. Підійдуть навіть улюблені дитячі іграшки, головне, щоб вони були безпечними і чистими.
 • Якщо випробувані всі кошти, а полегшення так і не приходить, спробуйте нанести на запалені ясна малюка знеболюючий гель. До його складу входить анестетик ( ліпокаін ), що швидко знімає біль і створює відчуття легкого оніміння обробленої ділянки. Гелі з анестетиком продаються в аптеці.
 • В особливо хворобливих випадках виправдане застосування дитячих знеболювальних препаратів, що містять парацетамол або нестероїдні протизапальні засоби. Виняток для малюків складають препарати, що містять анальгін і аспірин.
 • Хороший ефект можуть дати гомеопатичні засоби, які знижують температуру і зменшують ознаки запалення.
 • З народних засобів в цій ситуації рекомендуються компреси з відвару квіток звичайної аптечної ромашки, які накладають на запалені ділянки ясен або щік дитини.
Коли йти до лікаря?

Рідко, але все ж трапляється, що малюк з'являється на світ вже з зубиком. Безумовно, ця ситуація може бути не комфортна для дитини і мами під час годування груддю. Нерідко ранній зубик травмує ніжні ясна малюка і мамині груди. В даній ситуації краще всього звернутися за порадою і допомогою до дитячого стоматолога. Прямо протилежна ситуація, але також вимагає консультації фахівців, - це повна відсутність зубів у однорічної дитини. Відсутність зачатків зубів ( адентія ) зустрічається вкрай рідко. В силу різних причин в будові зубів, їх розвитку і розташуванні може виникати ряд відхилень:

 • неправильне положення осі зуба ( горизонтальне або косе ), чого він прорізується поза дуги зубного ряду або росте горизонтально - в товщі кістки щелепи;
 • відсутність зачатка того або іншого зуба;
 • деякі порушення формування самого зуба - розміру, форми, положення, кольору, дефект емалевого покриття тощо;
 • порушення прикусу, що виникає з-за нерівномірного росту щелеп, причиною якого стає тривале смоктання сосок;
 • широкі щілини між зубами виникають внаслідок швидкого зростання щелепи під час перехідного періоду - зміни молочних зубів на постійні, і це не вважається аномалією. А щілина між передніми різцями, що виникає із-за глибокої вуздечки верхньої щелепи, допоможе виправити лікар-ортодонт.


Профілактика

Перший візит малюка до стоматолога повинен складатися на півроку. В цей час фахівцем оцінюється правильність будови щелепно-лицьового апарату і стан вуздечок язика малюка, верхньої та нижньої губи. Це потрібно обов'язково перевіряти, так як дефекти вуздечок можуть впливати на процес ссання, розташування зубів при прорізуванні і в майбутньому навіть на мовлення дитини. Регулярно відвідувати стоматолога діткам рекомендується вже після року.

При появі молочних зубів необхідно ретельно доглядати за ними: батькам малюків протирати дитячі зубки, а більш дорослим дітлахам навчитися самостійно їх чистити. В іншому випадку уберегтися від розвитку карієсу досить складно, оскільки молочні зубки складаються з дуже м'якою емалі.

Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua