← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Рахіт у немовлят

версія для друку

Дефіцит вітаміну Драхіт у немовлятВітамін Д необхідний будь-якій людині, а зростаючому організму особливо! Це потрібно для нормального утворення кісток. Матінка-природа все передбачила - в нашій шкірі міститься фермент, який під дією ультрафіолетових променів перетворюється у вітамін Д3. Однак, якщо клімат не балує ясними днями або сонечко весь день закрите хмарами і смогом, варто задуматися - як у малюка йдуть справи з вітаміном Д?Причини та ознаки рахіту у немовлят

Найчастіше зустрічається класичний Д-дефіцитний рахіт з виникаючих внаслідок цього порушення фосфорно-кальцієвого обміну. Починаються проблеми у віці від 2-3 місяців, особливо у дітей ослаблених, таких, що перебувають на штучному вигодовуванні. Через нестачу вітаміну Д в кишечнику порушується всмоктування кальцію і відкладення його в кістках. Як наслідок - витончення і розм'якшення кісткових тканин, погіршення роботи нервової системи, внутрішніх органів.

Початок, і загострення хвороби спостерігаються, як правило, пізньої осені, взимку та ранньою весною. Якщо залишити перші ознаки рахіту без уваги, до 5-6 місяців у малюка вже буде розгорнута картина захворювання.

Перші ознаки рахіту у немовлят:
 • Змінюється поведінка дитини: він стає полохливим, примхливим або млявим.
 • Пітливість - крапельки поту видно на обличчі під час годування, а головка малюка весь час потіє, особливо на потилиці під час сну, чому подушка буває вологість.
 • Малюка турбує свербіж, він постійно треться головою, від чого волосся на потилиці випадають.

Якщо в цей період провести біохімічний аналіз, крові, можна виявити знижене кількість фосфору, збільшення активності фосфатази.Наслідки рахіту у немовлят

Якщо на початковому етапі не почати лікування, у малюка розвивається слабкість м'язів. Такі діти пізніше починають перевертатися, сидіти, вставати біля опори, ходити. Живіт збільшується в об'ємі, часто виникають запори або проноси.

 • Пізніше відбуваються зміни з боку кісткової системи.
 • Потилицю стає плоским.
 • Розміри голови збільшуються.
 • З'являються лобові і тім'яні горби, чоло стає опуклим.
 • Можуть бути ділянки розм'якшення кісток в тім'яній і потиличній областях ( при активній фазі рахіту у віці від 3 до 6 місяців ).
 • Велике тім'ячко вчасно не закривається.
 • Часто ближче до грудини утворюються потовщення ребер, так звані чотки ( при активній фазі рахіту у віці від 6 до 9 місяців ).
 • Коли дитина починає ходити, виявляється х - або о-подібне викривлення ніг ( при активній фазі рахіту у віці від 9 до 12 місяців ).
 • Грудна клітка виглядає як би здавленої з боків.

На появу рахіту у дитини батьки іноді не звертають уваги або несерйозно ставляться до порад лікаря. Це може призвести до значного викривлення хребта, ніг, виникнення плоскостопості і викликати порушення правильного утворення кісток тазу, потім у жінок, які перенесли в дитинстві важкий рахіт, ускладнює перебіг пологів.

Тому батьки повинні звертатися до лікаря при найменшій підозрі на хворобу. Вона може розвиватися гостро, коли відзначається бурхливий розвиток симптомів. Підгострий перебіг характеризується більш повільним розвитком процесу. Спостерігається частіше у дітей віком 6-9 місяців, а також у дітей з гіпотрофією. Рецидивуючий перебіг супроводжується переміжними станами: поліпшення влітку і погіршення взимку.

Якщо хвороба все-таки виникла, дуже важливо її не запустити. Інакше неприємні наслідки ( сколіоз, деформація грудної клітки, тазу, викривлення ніг, підвищена схильність до карієсу зубів ) можуть залишитися на все життя. Діагноз крім клінічних симптомів підтверджується дослідженням вмісту в крові кальцію, фосфору, лужної фосфатази, також важливі дані рентгенологічного дослідження. Це допоможе відрізнити рахіт загону інших захворювань.Профілактика рахіту у немовлят

Прийом вітаміну Д

Основи дитячого здоров'я - раціональне харчування, нормальний режим сну з достатньою кількістю прогулянок, масаж, гімнастика. Часто для профілактики і лікування лікар-педіатр призначає прийом вітаміну Д. Профілактична доза вітаміну Д - близько 500 МО безпечна і покриває потреби інтенсивно зростаючого малюка. Є масляні і водяні розчини.

 • Препарати вітаміну Д3 физиологичнее і ефективніше препаратів вітаміну Д 2, так як вітамін Д 3 - це провітамін Д, він стимулює вироблення власного вітаміну Д в організмі дитини.
 • Водні розчини менш токсичні, ніж масляні, тому, якщо дитині прописана велика доза вітаміну Д, віддайте їм перевагу.
 • Малюкові можна тривало і безперервно давати профілактичні дози вітаміну протягом усього холодного періоду ( з пізньої осені до весни ). Якщо лікар прописав дозу вище профілактичної, бажано робити перерви на 5-7 днів після кожних 3-4 тижнів застосування препарати.
 • Якщо ви годуєте малюка сумішшю, це не виключає прийому вітаміну Д. Дозу розрахує дільничний лікар.

Необхідно строго дотримувати всі рекомендації по прийому вітаміну Д! Ні в якому разі не можна давати цей препарат, не порадившись з лікарем. При лікуванні рахіту вітамін Д призначається строго індивідуально в комплексі з іншими препаратами. Тривалість терапії та величину лікувальної дози визначає тільки лікар!

Препарати вітаміну Д треба давати під час їди, в першу половину доби. Фізіологічна потреба у вітаміні Д здорової доношеної дитини першого року життя коливається в межах 400-500 МО/добу.Передоз вітаміну Д

При надходженні в організм дитини надмірної кількості вітаміну Д солі кальцію накопичуються в крові, і настає отруєння організму. Страждають серцево-судинна система, печінка, нирки і шлунково-кишковий тракт. Зазвичай таке виникає, якщо доза перевищена у 200-1000 разів. Однак є малюки, які мають підвищену чутливість до вітаміну Д. Тому перед початком лікування треба визначити індивідуальну чутливість до вітаміну Д

Симптоми інтоксикації: раптова втрата апетиту, сну, постійне блювання, диспепсія, спрага, поліурія, сухий язик, нееластична шкіра. Запори чергуються з проносами, дитина різко худне, у нього субфебрильна температура, можливі судоми, утруднення дихання, збільшення печінки і селезінки, уповільнення пульсу.

Щоб полегшити стан при інтоксикації, потрібно просто припинити прийом вітаміну Д. Ростіть своїх малюків великими і здоровими!Класифікація рахіту

 • I ступінь рахіту ( легка ) - можливі невеликі зміни з боку нервової і м'язової систем; залишкових явищ не дає.
 • II ступінь рахіту ( середньої важкості ) - виражені зміни в кістковій, м'язовій, нервовій і кровотворній системах, помірне порушення функції внутрішніх органів, невелике збільшення розмірів печінки та селезінки, анемія ( зниження гемоглобіну в крові ).
 • III ступінь рахіту ( важка ) - різко виражені зміни з боку центральної нервової, кісткової і м'язової систем, внутрішніх органів. Часті ускладнення.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua