← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дитина 6 місяців

версія для друку

6 місяць життя дитиниДитина намагається пізнати навколишній світ. Він прагне знайти застосування знаходяться поруч предметів. Він може взяти в руки іграшку і грати з нею. У той же час, втративши інтерес до іграшки, дитина опускає її. Якщо дитині не дотягнутися до предмета, він дивиться на нього і при цьому повільно стискає і розтискає кулачки. В його уявленні іграшка набуває особливого сенсу. Це не просто предмет, а щось таке, що можна взяти, спробувати на смак і обмацати.

Ставлячись привітно до нової людини, дитина, тим не менш, завжди віддає явну перевагу тим, кого знає. Раскапризничавшегося малюка можуть заспокоїти лише батьки. Стає різноманітнішою і палітра почуттів дитини. Раніше його життя протікало між двома станами - коли він був щасливий чи нещасливий.

Тепер же в поведінці малюка можна помітити більш різноманітні реакції на події - він може бути порушено, задоволений, спокійний, насторожений, засмучений, переляканий. Розширення гами почуттів тягне за собою і якісна зміна лепету. У цьому віці видаються за дитиною звуками стоять цілком певні прохання - «подивися на мене», «візьми мене на руки», «мені це не подобається».Вчимося розуміти один одного

До 6 місяців дитина вже освоїв багато приголосні звуки і серед його лепетання можна почути повторювані «ма-ма-ма», «да-да», «та-та-та». Коли маля вимовляє такі поєднання, як «ма-ма» або «па-па», батьки зазвичай підхоплюють і повторюють їх, явно отримуючи від цього насолоду.

Немовля, відповідаючи на їхні захоплення, вимовляє ці слова знову і знову. Ось так отримуючи підтримку, він робить перший крок від нескладного лепету до усвідомленої мови. І хоча малюк не вкладає сенсу в те, що вимовляє, його мовні вправи є необхідною умовою для оволодіння мовленням.

Дитина знаходить способи покликати в кімнату маму або змусити звернути на себе увагу, якщо вона відвернулася. Відповідаючи на поклик малюка, мати тим самим дає йому уявлення про те, якою силою володіє людська мова. Коли мама і тато, ненадовго розлучившись з дитиною, повертаються назад, він захоплено вітає їх, щодуху розмахуючи руками, збуджено підстрибуючи і видаючи гучні звуки.

Дитина 6 місяців здатний виражати невдоволення так само безпосередньо, як і захват. В більш ранньому віці, як ми вже спостерігали, подібна реакція зазвичай виникала в результаті будь-яких внутрішніх або зовнішніх фізичних впливів.

Тепер, подорослішавши, малюк дратується, коли не може отримати те, чого хоче. Якщо ви віднімете у дитини іграшку, покладіть його в ліжечко, поки він ще не заснув, чи будете надто довго перевдягати, то ризикуєте викликати гнів.Рухові навички дитини в 6 місяців

До кінця п'ятого місяця дитина вміє перевертатися зі спини на живіт. Це великий крок вперед, адже тепер він може самостійно змінювати положення свого тіла. До 6 місяця дитина опановує цим мистецтвом досконало, навчиться підповзати до питання предмету і хапати його. Тільки здається, що це просто, насправді, кожне з цих дій пов'язано не тільки з руховою сферою, але і з діяльністю головного мозку.

Дивлячись на 5-6 місячного малюка, часом можна подумати, що він сприймає дорослого як зручний гімнастичний снаряд, за допомогою якого можна тренуватися, як справдешній гімнаст. Опинившись на колінах немовля міцно схоплює вас за одяг і намагається піднятися. Або ж випрямити коліна і встати на ноги. Під час купання малюк охоче відштовхується ніжками від рук дорослого і борсається у воді.

До початку 6 місяці дитина вже навчився керувати рухами руки, хапати який-небудь предмет і розглядати його. Тепер він володіє рухами всіх пальців і без праці бере самі маленькі предмети, включаючи чайну ложку. На думку деяких фахівців, у цьому віці малюк починає усвідомлювати, що у нього є права і ліва рука - одну і ту ж річ він може тримати в лівій руці, а потім перекладати в праву.

Більш того, для дитини стає очевидним, що в якій би руці була іграшка, вона не змінює своїх властивостей. Так брязкальце завжди дзвенить однаково, а м'ячик, в якій би руці він не виявився, все одно м'який.

На 6 місяців деякі діти вже демонструють активну повзання по дому, інші ж почнуть це робити лише через кілька місяців. Важливо пам'ятати, що ранній розвиток рухових навичок не обов'язково пов'язано з раннім розвитком розумових здібностей.Бачу, чую, відчуваю...

Для дитини особливо важливим стає образи, з якими він стикається. До цього малюк вдаряв по предмету в пошуках цікавих відчуттів, потім хапав його, щоб засунути в рот. Тепер же дитина бере предмети, щоб розглянути їх. Перш ніж взяти брязкальце в рот, він трясе її, вертить і уважно вивчає.

По мірі того, як у маленького чоловічка накопичуються знання про навколишній світ, він продовжує з особливою увагою ставиться до звуків, його оточуючим. На цьому життєвому етапі він вчиться розрізняти голоси на слух. Якщо малюк чує голос знайомого йому людини, але не бачить його, він своїм радісним збудженням дасть вам зрозуміти, що впізнав цього чоловіка. Коли ви входите до дитини в кімнату, звертаючись до нього, він заулыбается ще до того, як побачить вас. Якщо ж в кімнату увійде незнайомий чоловік і заговорить з ним, обличчя малюка буде недовірливим і настороженим.

Немовля робить нові відкриття, пов'язані і з власним голосом. Він виявляє, що якщо покласти в рот палець або іграшку, звук, який видає він сам, змінився. Саме цим можна пояснити надзвичайне використання соски малюком. Тепер вона потрібна йому швидше для вивчення власного голосу, ніж для заспокоєння.

Дитина вчиться не тільки спілкуватися, але й взаємодіяти з навколишнім світом. Йому подобається грати з усім, будь то мама або водичка у ванночці. Більшість дітей вже вміють бризкатися і роблять це, як тільки потрапляють у воду. Зазвичай вони б'ють по воді відразу двома руками. Коли ваш малюк навчився грати в цю гру, він буде розбризкувати воду собі в обличчя і в очі, скрикувати від захоплення і знову бризкатися. Він намагається зрозуміти, як треба реагувати. Коли вода потрапляє йому в обличчя.

Під час купання дитина може досхочу награтися у воді і одночасно довідатись, які у нього є частини тіла. Якщо батьки підтримують малюка за спинку, він дотягнеться до пальців ніг і помацає їх. Потім, поки його витирають, виявить пупок або з задоволенням помацає свій ніс і вуха. А якщо ви близько нахиліться до малюка, він спробує обмацати ваше обличчя і «порівняти його зі своїм.Заняття з дитиною до 6 місяців

Забезпечте малюка можливістю отримувати різноманітні відчуття від дотиків. Нехай він чіпає предмети різної температури ( кубик льоду або щойно зварене яйце ), текстури, рідини і сипучі речовини. Оточіть улюблене чадо різноманітними наочними матеріалами - це можуть бути і дитячі малюнки, репродукції картин, фотографії.

Дайте дитині велику блискучу каструлю, щоб він міг подивитися в неї. Нехай він покрутить, лясне і надійде за нею з усіх боків. Як правило, малюкам подобається «іграшки» дорослих. Потримайте немовляти перед великим дзеркалом, де він міг би бачити себе на весь зріст. Нехай малюк уважно розгляне сові зображення. Покажіть йому, де в дзеркалі мама, а де він.

У цьому віці дітям дуже подобається виявляти нові цікаві предмети, тому ваша дитина буде із задоволенням грати в ляльки-неваляшки. Варто йому впустити таку іграшку, як вона тут же самостійно приймає стояче положення. Уяву малюка вражає ця незвичайна реакція на його дії.

Посадіть малюка в домашні дитячі гойдалки і почніть обережно розгойдувати. Коли гойдалки «підуть» від вас, скажіть: «До побачення», а коли повернуться назад: «Здрастуй». Хоча малюк ще не розуміє сенсу сказаного, він здогадується, що ви вживаєте два різних слова. А через деякий час виявить, що слова, що звучать по-різному, мають різне значення.

Коли дитина почне проводити експерименти зі своїм голосом, ви помітите, що він чітко вимовляє кілька звуків: б, м, д, а, і, у. Спробуйте повторювати їх за сином або донькою. Вимовляючи звуки, покладіть пальці малюка на свої губи. Нехай він відчує вібрацію голосу та тремтіння губ.Фізичний розвиток дитини на 6 місяці

Вчіть дитину піднімати і опускати ручки. Для цього посадіть малюка на високий дитячий стілець і, опустивши його руки вниз, запитайте: «Ти великий?» Потім підніміть руки над головою і скажіть: «Ось який я великий!» Незабаром малюк сам почне грати з вами в цю гру.

Діти люблять слухати веселі пісеньки і віршики, сидячи на колінах у мами чи тата. Особливо їх забавляють пісеньки з «сюрпризом». Дитина заздалегідь передчуває, що його чекає в кінці пісні, і подає знак посмішкою або сміхом. Така реакція свідчить про поступове зміцнення пам'яті.

Прикріпіть до передньої спинки дитячого ліжечка пластмасові кільця. Малюк буде намагатися схопити їх і підтягнутися вперед. У теплу пору року вийдіть з дитиною на вулицю та в місці, де є невеликий ухил, розстеліть на траві ковдру. Покладіть дитину на ковдру і, притримуючи, допоможіть йому кілька разів перевернутися.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua