← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Відмова від грудей

версія для друку

Відмова від грудей?Відмова від грудей: дитина відмовляється від грудей, причини відмови від грудейЩо робити, якщо малюк відмовляється від грудей - джерело його радощів?

Нікого не потрібно переконувати в користі, зручності і обопільне задоволення ( і для мами, і для малюка ) грудного вигодовування. Але в міру становлення лактації ( вироблення молока ) іноді виникають проблеми. Одна з найбільш неприємних пов'язана з тим, що дитина іноді сама відмовляється від грудей. Якщо малюк відштовхує материнську груди, значить, нездужає або йому, або годує його мамі.Добровільна відмова від грудей


Дитина не смокче груди


Добровільна відмова від грудей - це, можливо, симптом починається хвороби дитини. Якщо відсутність апетиту супроводжується підвищенням температури ( понад 38 градусів, блювотою, рідким стільцем, нехарактерною для дитини сонливістю або сильним занепокоєнням, кашлем або нежиттю - звертайтеся до лікаря.

Іноді малюк жадібно бере груди, смокче її, а потім припиняє сосати й плаче. У цьому разі, особливо коли у дитини закладений ніс, необхідна консультація фахівця-отоларинголога. Наприклад, при вушних болях ( вони в такому віці дуже швидко виникають через нежиті ) або молочниці ( кандидозної інфекції слизової оболонки порожнини рота ) смоктати важко і незручно.

Якщо ви груди замініть пляшкою, це не вирішить проблему; смоктати, як і раніше, буде незручно й боляче. Та до того ж до одного фізіологічного стресу ( хвороба ) приєднається інший ( припинення грудного годування ), що лише погіршить стан здоров'я немовляти.

Наслідки пошкодження центральної нервової системи до, під час або в перші дні після пологів також можуть стати причиною відмови від грудей. Малюк надзвичайно неспокійний, у нього відзначається тремтіння підборіддя ( тремор ), вздрагивание, часті зригування. Вам може здатися, що йому фізично неприємно смоктати, від головного болю, наприклад. Або він швидко стомлюється від смоктання грудей, в знемозі кидає груди через 2-3 хвилини.

При появі таких симптомів або в тому випадку, коли в довідці з пологового будинку є слова про ПЕП ( перинатальної енцефалопатії ), необхідно звернутися до дитячого невролога. Але і в цій ситуації бажано знайти оптимальний варіант саме грудного вигодовування: спробуйте годувати малюка перші кілька тижнів своїм зцідженим молоком з ложечки або чашечки, можливо, з піпетки або шприца.

Використовувати пляшечки небажано: хоча смоктати з них і легше, проте велика ймовірність, що «працювати» біля грудей маля вже не захоче зовсім. Коли дитина трошки зміцніє ( адже мозок і нервова система маленької дитини володіють прекрасними здібностями до відновлення! ), переходьте на звичайний спосіб харчування - з грудей.

Довіряйте власній дитині і не поспішайте позбавляти його необхідного.Причини відмови від грудей

Відмова від грудей: дитина відмовляється від грудей, причини відмови від грудейЧаста причина відмови від грудей діток, яким всього кілька днів від народження, - «догрудное» годування з пляшечки або смоктання соски в пологовому будинку.

Іноді проблеми виникають через неправильне прикладання до грудей або нагрубання молочної залози - груди стає тугою, важкою для смоктання. До відмови від грудей може призвести годування строго за розкладом і протягом певного короткого, на думку головного споживача ) часу, а також недостатня кількість молока у матері, у результаті чого малюк стає неспокійним і кидає груди.

Коли молока занадто багато, новонароджений з незвички захлинається, заковтує зайве повітря, можливо, у нього починає боліти животик.

Іноді дитина відмовляється брати тільки одну грудь - в якій є запальні зміни або особливості соска.

Відмова від грудей може бути пов'язаний зі зміною смакових якостей молока. Частіше це трапляється від 3 до 12 місяців під час відновлення менструального циклу ( молоко набуває солонуватий смак ). Чи пояснюється порушенням дієти мами ( вживання в їжу надміру пряних і гострих продуктів або зміною її запаху ( зміна духів, дезодоранту, мила ).

Рідше дитина відмовляється від грудей у зв'язку зі зміною звичного для нього укладу життя ( вихід мами на роботу, поява няні, чужих в домі ).

У 6-8-місячному віці іноді трапляється уявний відмова від грудей: активний повзунок може відволікатися «на всі боки».Усуваємо причину відмови від грудей

  • Що б не було причиною відмови від грудей, головне - усунути цю причину! Проаналізуйте ситуацію і допоможіть дитині і собі знову отримувати задоволення від грудного годування.
  • Постарайтеся постійно знаходитися поряд з малюком. Пропонуйте йому груди всякий раз, коли він хоче, включаючи нічний час доби. Приберіть пляшечки і соски-пустушки. Вірте в свої сили і в природний розум малюка, не впадайте у відчай, не здавайтеся. Кілька днів - і все налагодитися.
  • Зверніть увагу на положення дитини біля грудей під час годування. Малюк повинен захоплювати в рот весь навколососковий гурток, а не тільки сосок. Дитина задоволений і спокійний, повністю притиснутий до вас під час їжі», чути, як він висмоктує і ковтає молоко - без чмокающих звуків і втягування щічок.
  • Якщо молока замало, виключіть будь-які стресові ситуації, особливо страхи з приводу нестачі молока. Чому, власне, у вас молока повинно бути мало? Тому що так було у подруг? У мами? Але ви - зовсім інша людина! Більше відпочивайте, не спіть в «режимі сну» дитини ( або хоча б раз протягом дня ). Домашні справи, включаючи прогулянки з коляскою на вулиці, можуть зробити інші, а от щастя годувати немовля груддю дано тільки вам.
  • Максимально збільште число годувань, давайте дитині обидві груди в одне годування: спочатку одну, після її «спустошення» - іншу. Стежте, щоб у вашому раціоні було не менше 2 літрів рідини в день. Спробуйте гомеопатичні та народні лактогонные кошти. Підтримайте себе самі психологічно: вам знадобиться всього лише годину, щоб сходити в перукарню, магазин чи кафе ( випити чашку зеленого чаю з подругою ).
  • Грудного молока занадто багато? Якщо в перші дні приходу молока ( зазвичай на 3-4-й день після пологів ) його занадто багато, бажано скоротити прийом рідини ( особливо теплою ) і навіть їжі. Рада простий, але дуже ефективний! Малюк поки слабенький, смокче в'яло? У перший час обов'язково сцеживайте надлишки сучасним молоковідсосом. Таким чином, ви уникнете нагрубання грудей і закупорку молочної залози. Перед кожним годуванням приймайте теплий душ ( груди стане м'якше ) і налаштуйтеся на успіх.
  • Не хвилюйтеся і пам'ятайте про найголовніший принцип грудного вигодовування «попит - пропозиція»: при нормальному розвитку подій грудного молока утворюється рівно стільки, скільки потрібно конкретно вашому малюкові. І тоді ніякі відмови від грудей Вам не страшні.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua