← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Родові травми голови: пухлина, гематоми, кефалогематоми

версія для друку

Родова пухлина, підшкірні гематоми, кефалогематомикефалогематоми, підшкірні гематоми, родова пухлинаШлях малюка на світ не встелений трояндами - травми тут нерідкі. Що треба знати про родових травмах мамі?

Щоб звести ризик до мінімуму, природа забезпечила дитя міцними і в той же час дуже еластичними кісточками черепа, з'єднавши їх між собою природними амортизаторами - швами і родничками. Завдяки такій будові кісточки здатні трохи розходитися або зближуватися, щоб голівка народжується дитини, змінюючи конфігурацію, вписувалася у вузькі місця неньчиної тазу.

Але захисний механізм не завжди може вберегти малюка від появи характерної припухлості - родової пухлини. Як правило, вона проходить швидко і без наслідків для зовнішнього вигляду і здоров'я. Лікарі вважають таку травму природним явищем і намагаються заспокоїти матусь, які переживають з-за того, що трапилося з малюком.Родові травми голови: пухлина, підшкірні гематоми

Багатьох лякає вже саме слово «пухлина», хоча до онкології воно, зрозуміло, відношення не має. Просто в тому місці, яке у малюка предлежало, тобто прокладывало дорогу назовні під час пологів ( тім'ячко або потилицю, а іноді - личко, лобик, ягодички ), тканини набрякли із-за застою крові і лімфи.

Це викликано, по-перше, перевантаженнями, які малюк відчуває в родових шляхах, а по-друге, різницею між тиском усередині матки і у зовнішній середовищі. З-за такого перепаду лопаються судини, виникають крововиливи в підшкірну клітковину і шкіру.

Іноді тут же утворюються міхури величиною з горошину, заповнені прозорою рідиною. Виглядає все це дійсно трохи страшно, але в даному випадку у маминого страху очі великі.

Набряк швидко спадає, пухлина розсмоктується. Вже на другий, максимум - третій день шкірка в цій області вирівнюється без усякого лікування, а багряно-сині синці бліднуть, жовтіють і зникають самі собою до кінця першого початку другого тижня.

Правда, бувають винятки з благополучного сценарію. Підшкірні гематоми можуть наростати у дітей, схильних до кровоточивості. Вона запрограмована в генах або пов'язана з підвищеною проникністю судин, дефіцитом вітамінів К, С, Р та інших речовин, необхідних системі згортання крові.

Тут вже без лікування не обійтися! Новонародженому введуть кровоспинні речовини ( вітаміни, хлористий кальцій ) і, можливо, підключать антибіотики. Адже кров - відмінна живильне середовище для бактерій.

Гематоми мають звичай нагноюється, а допускати цього не можна! Дуже корисно в такий час годувати малюка грудьми - мамине молочко знижує ризик ускладнень.Кефалогематоми

кефалогематоми, підшкірні гематоми, родова пухлинаВажливий момент, на який зверне увагу лікар, виявивши на голівці малюка родову пухлина: вона ніколи не обмежується межами однієї тільки черепної кістки.

Набряк м'яких тканин захоплює кілька суміжних кісточок і не переривається по шву між ними. Цим родова пухлина відрізняється від кефалогематоми, при якій кров накопичується під окістям відповідної кісточки - потиличної, тім'яної, скроневої або лобової. При натискуванні на це місце під пальцями ніби хвилі розходяться.

Кефалогематоми зустрічаються в 1-2 новонароджених зі ста. У перші дні вони зазвичай ховаються під родової пухлиною і стають помітними, лише коли та розсмоктується. Не хвилюйтеся: невеликі поднадкостничные крововиливи зникають самі за 7-10 днів. Цього не сталося? Потрібно відкачати кров з-під окістя через спеціальні голочки.

Одна - власне для видалення крові, а інша - щоб звільнилася порожнини не виникло від'ємне тиск ( воно провокує нове крововилив ).

Матусь ця маніпуляція лякає, але нічого складного і небезпечного в ній немає. От якщо її не зробили вчасно, тоді є про що турбуватися: кефалогематома може нагноїтися, а згодом - окостеніти, залишивши негарну шишку на дитячій голівці.Сліди на шкірочці

Спереду чи ззаду на шийці малюка і в інших місцях найбільшої напруги шкірки при пологах іноді залишаються смуги від розтягування. Вони зникнуть в найближчі дні.

Якщо родові шляхи вузькуваті, на шийці, личку, вушках і під волоссячком малюка можуть проступити сліди від тиску кісткових виступів маминого тазу. Ці червоні плями або смуги з невеликими крововиливами і синцями теж швидко бліднуть і зникають.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua