← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Шви після пологів, після кесаревого

версія для друку

Догляд за швами після пологівшви після пологів, шви після кесареваВ процесі пологів нерідко виникають ситуації, коли необхідно накласти шви. Їх наявність вимагає від молодої мами підвищеної обережності і, звичайно, певних навичок догляду за цією тимчасовою «зоною ризику».


Коли необхідні шви?

Якщо пологи протікали через природні родові шляхи, шви - це результат відновлення м'яких тканин шийки матки, піхви, промежини. Нагадаємо причини, які могли призвести до необхідності накладення швів.

Розриви шийки матки найчастіше виникають в такій ситуації, коли шийка ще не до кінця відкрилася, а жінка починає тужитися. Головка чинить тиск на шийку матки, і остання розривається.

Розріз на промежині може з'явитися з наступних причин:

  • швидкі роди - в цьому випадку голівка плода відчуває значні навантаження, тому лікарі спрощують для малюка момент її проходження через промежину: це необхідно для того, щоб знизити ймовірність травм голівки дитини;
  • передчасні пологи - розсічення промежини переслідує ті ж цілі, що і при швидких пологах;
  • малюк народжується в тазовому передлежанні - тканини промежини розсікаються, щоб не виникло перешкод при народженні голівки;
  • при анатомічних особливостях промежини жінки ( тканини нееластичні або є рубець після попередніх пологів ), з-за яких голівка дитини не може народитися нормально;
  • майбутній мамі не можна тужитися з-за сильної короткозорості або з якихось інших причин;
  • спостерігаються ознаки загрози розриву промежини - в цьому випадку краще зробити розріз, так як краї рани, зробленої ножицями, зростаються краще, ніж краї рани, що утворилася в результаті розриву.

Якщо малюк народився з допомогою операції кесарева розтину, то у молодої мами є післяопераційний шов на передній черевній стінці.

Для накладання швів на промежину і передню черевну стінку використовують різні матеріали. Вибір лікаря залежить від показань, наявних можливостей, техніки, прийнятої в даному лікувальному закладі, і інших обставин. Так, можуть бути використані синтетичний або натуральний саморассасывающийся шовний матеріал, що не розсмоктується шовний матеріал або металеві дужки. Останні два види шовних матеріалів знімають на 4-6-ту добу після пологів.

Тепер, коли ми згадали, чому можуть з'явитися шви, поговоримо про те, як треба за ними доглядати. При наявності шва молода мама повинна бути у всеозброєнні і знати, як себе вести, щоб період реабілітації пройшов максимально благополучно, не залишив ніяких неприємних наслідків.Шви на промежині

шви після пологів, шви після кесареваЗагоєння невеликих ран і швів відбувається протягом 2 тижнів - 1 місяця після пологів, більш глибокі травми заживають значно довше. В післяродовий період необхідно дотримувати всі запобіжні заходи, щоб на місці швів не розвинулася інфекція, яка потім може потрапити в родові шляхи. Правильний догляд за пошкодженої промежиною зменшить больові відчуття і прискорить загоєння ран.

Для догляду за швами на шийці матки і стінках піхви достатньо лише дотримання правил гігієни, ніякого додаткового догляду не потрібно. Ці шви завжди накладають розсмоктується матеріалом, тому їх не знімають.

У пологовому будинку шви на промежині обробляє акушерка відділення 1-2 рази в день. Для цього вона використовує «зеленку» або концентрований розчин «марганцівки».

Шви на промежині, як правило, також накладають саморассасывающимися нитками. Узелочки відпадають на 3-4-ту добу - в останній день перебування в пологовому будинку чи в перші дні вдома. Якщо шов був накладений нерозсмоктувальним матеріалом, то шви знімають також на 3-4-ту добу.

У догляді за швами на промежині також важливу роль грає дотримання правил особистої гігієни. Кожні дві години необхідно міняти прокладку або подкладную пелюшку незалежно від її наповнення. Потрібно використовувати тільки вільне бавовняну білизну або спеціальні одноразові трусики.

Категорично виключається використання стягуючої білизни, так як воно чинить значний тиск на промежину, що порушує кровообіг, перешкоджає загоєнню.

Підмиватися потрібно також кожні дві години ( після кожного відвідування туалету; в туалет треба ходити саме з такою періодичністю, щоб наповнений сечовий міхур не перешкоджав скорочення матки ).

Вранці і ввечері, коли ви приймаєте душ, промежину потрібно мити з милом, а протягом дня можна просто обмивати водою. Мити шов на промежині потрібно досить ретельно - можна просто направити на нього струмінь води. Після підмивання потрібно висушити промежину і область швів промакувальними рухами рушники спереду назад.

При наявності швів на промежині жінці 7-14 днів ( в залежності від ступеня пошкодження ) не дозволяють сідати. При цьому на унітаз можна сідати вже в першу добу після пологів. До речі, про туалеті, Багато жінок бояться сильної болі і намагаються пропускати дефекацію, в результаті навантаження на м'язи промежини збільшується і біль посилюється.

Як правило, у перші добу-дві після пологів стільця немає із-за того, що до пологів жінці зробили очисну клізму, а протягом пологів породілля не приймає їжу. Стілець з'являється на 2-3-ю добу. Щоб уникнути запору після пологів, не вживайте їжу, яка закріплює ефект. Якщо проблема запорів для вас не новина, перед кожним прийомом їжі випивайте столову ложку рослинної олії. Стілець буде м'яким і ніяк не вплине на процес загоєння швів.

У переважній більшості випадків рекомендують сідати на 5-7-му добу після пологів - на сідницю, протилежну стороні пошкодження. Сідати треба на тверду поверхню. На 10-14-ту добу можна сідати на обидві сідниці. Наявність швів на промежині необхідно врахувати при поїздці з пологового будинку додому: молодій мамі буде зручно лежати напівсидіти або на задньому сидінні автомобіля. Добре, якщо малюк при цьому зручно влаштуватися в своєму особистому автокріслі і не буде займати мамині руки.

Трапляється, що залишилися після загоєння швів рубці все ще викликають дискомфорт і больові відчуття. Їх можна лікувати прогріванням, але не раніше ніж через два тижні після пологів, коли матка вже скоротилася. Для цього використовують «синю», інфрачервону або кварцову лампи. Процедуру треба проводити 5-10 хвилин з відстані не менше 50 см, але, якщо у жінки чутлива біла шкіра, його потрібно збільшити до метра, щоб уникнути опіків. Цю процедуру можна робити самостійно вдома після консультації лікаря або в кабінеті физиолечения.

Якщо на місці сформованого рубця жінка відчуває дискомфорт, грубий рубець, то для усунення цих явищ доктор може порекомендувати мазь Контрактубекс - її потрібно застосовувати 2 рази в день протягом декількох тижнів. За допомогою цієї мазі вдасться домогтися зменшення обсягу утвореної рубцевої тканини, зменшити дискомфортні відчуття в області рубця.Шви після кесарева розтину

шви після пологів, шви після кесареваПісля кесаревого розтину за швами спостерігають особливо ретельно. Протягом 5-7 днів після операції ( до зняття швів або дужок ) процедурна медсестра післяпологового відділення щодня обробляє післяопераційний шов антисептичними розчинами ( наприклад, «зеленкою» ) і змінює пов'язку.

На 5-7-му добу шви і пов'язку знімають. Якщо рана була ушіта розсмоктується шовним матеріалом ( такий матеріал використовують при накладенні так званого косметичного шва ), то обробку рани проводять у тому ж режимі, але шви знімають ( такі нитки повністю розсмоктуються на 65-80-й день після операції ).

Шкірний рубець формується приблизно на 7-е доба після операції; отже, вже через тиждень після кесарева розтину можна абсолютно спокійно приймати душ. Тільки не треба терти шов мочалкою - це можна буде робити ще тільки через тиждень.

Операція кесаревого розтину - це досить серйозне хірургічне втручання, при якому розріз проходить через всі шари передньої черевної стінки. Тому, звичайно, молоду маму турбують болі в ділянці оперативного втручання.

У перші 2-3 доби з хворобливими відчуттями допомагають впоратися знеболюючі препарати, які вводять жінці внутрішньом'язово. Але вже з перших днів для зменшення хворобливих відчуттів мамі рекомендують носити спеціальний післяпологовий бандаж або підв'язувати живіт пелюшкою.

Після кесаревого розтину у молодих мам часто виникає питання: а чи не розійдеться шов, якщо брати немовля на руки? Дійсно, після порожнинних операцій хірурги не дозволяють своїм пацієнтам піднімати більше 2 кг протягом 2 місяців. Але як таке сказати жінці, якій належить доглядати за малюком? Тому акушери не рекомендують родительницам після операції кесаревого розтину протягом першого часу ( 2-3 місяці ) піднімати більше 3-4 кг, тобто більше ваги дитини.Можливі ускладнення

Якщо в області шва на промежині або передньої черевної стінки виникає хворобливість, почервоніння, з'являються виділення з рани: кров'янисті, гнійні або які-небудь інші, - то, це говорить про виникнення запальних ускладнень - нагноєння швів або розбіжність. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря.

Залежно від тяжкості стану, лікар призначить жінці місцеве лікування. При наявності гнійно-запальних ускладнень це може бути мазь Вишневського або Синтомициновая емульсія ( їх застосовують кілька днів ), потім, коли рана очиститься від гною і почне гоїтися, призначається Левомеколь, який сприяє загоєнню рани.

Ще раз хочеться підкреслити, що лікування ускладнень повинно проходити тільки під керівництвом лікаря. Можливо, для обробки швів додому до пацієнтці буде приходити акушерка, а може бути, молодій мамі самій доведеться ходити в жіночу консультацію, де будуть проводити процедуру.Вправи для загоєння швів

Для прискорення процесу загоєння при будь-якій можливості треба намагатися напружувати м'язи тазового дна, щоб збільшити приплив крові. Приклад такої вправи: скоротіть м'язи навколо піхви по напряму вгору і всередину так, як ніби вам необхідно зупинити струмінь сечі. Збережіть це положення, порахувавши до 6. Розслабтеся. Такі вправи можна повторювати кілька разів на добу, чергуючи напруження і розслаблення 5-8 разів.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua