← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Докорм. SNS

версія для друку

Як можна пропонувати догодовування

По годинах: необхідний добовий об'єм суміші поділяють на рівні порції і дають через рівні інтервали протягом дня між 6 і 24 годинами ( наприклад, по 40 г у 6, 10, 14, 18 і 22 години ).

Навколо снів: догодовування пропонують дитині після пробудження і перед наступним засипанням. У цьому випадку треба уважно стежити за тим, щоб за добу набирався необхідний обсяг суміші.

Є ще кілька правил при організації докармливания:
  • після догодовування обов'язково пропонуйте груди;

  • умійте вчасно зупинитися! Не наполягайте на тому, щоб малюк з'їв все, що ви для нього приготували, - уявіть йому самому контролювати свої харчові потреби;

  • якщо малюк щось пролив або не доїв в цей раз, не треба додавати кількість суміші, рівне нес'еденний, до наступної порції;

  • не створюйте негативних асоціацій з процесом докармливания. Якщо дитина чинить опір або проявляє невдоволення, запропонуйте суміш інакше;

  • нестача молока повинна компенсувати фізичним контактом з мамою! Як можна рідше залишайте дитину одну, більше тримайте на руках, носіть в спеціальних пристосуваннях, спіть разом, навчитися прийомам дитячого масажу. Малюкові постійно потрібні маминого ласка і тепло!


Догодовування не потрібен

Але ось інша, часто зустрічається ситуація: молока у мами цілком достатньо, малюк добре «ходить» по-великому, і по-маленькому. Але дуже повільно додає у вазі, неспокійно поводиться під час смоктання або взагалі відмовляється брати груди. А навколишні все одно схильні звинувачувати недолік маминого молока і настоюють на догодовування. Намагайтеся знайти справжні причини проблеми.

На темпи зростання і збільшення у вазі впливають стресові фактори. Це і важкі пологи, і дитячі кольки, і лікування немовляти, і просто брак маминої уваги або невмілий догляд. Такою причиною проблем може бути і стан здоров'я малюка.

Неспокійний, з плачем, уривчасте смоктання грудей часом викликає неправильне прикладання. Може, через використання пустушки або наявності укороченою вуздечки - і йому лише потрібно допомогти правильно прикладатися!

Відмова від грудей взагалі не пов'язаний з тим, скільки молока в грудях. Смокчуть ж діти пустушку або пальчик, з яких взагалі нічого не тече. Тому якщо ви впевнені, що молока достатньо, а на виниклу проблему вам наполегливо рекомендують ввести суміш, стверджуючи, що вона «краще» і «корисніше», - не поспішайте.

Розберіться в ситуації
  • зверніться до більш компетентного лікаря;

  • зателефонуйте фахівця з грудного вигодовування для консультації;

  • шукайте сучасну наукову інформацію з питань лактації ( в інтернеті, у документах Всесвітньої організації охорони здоров'я );

  • шукайте підтримку серед родичів і подруг. І не падайте духом!


З чого догодовувати дитину сумішшю: вибір за вами!

Найпростіший варіант догодовування - це годування малюка з ложечки. Наповніть чисту чайну ложку наполовину. Після того як дитина широко відкриє рот, внесіть вміст всередину досить глибоко і вилийте на бік, за щічку ( все, що потрапляє на мову, маля виштовхує ).

Зараз можна купити спеціальні м'які ложки. Є й ложечки з пляшкою на рукоятці. Під час годування дитини можна тримати в горизонтальному або полувертикальном положенні або помістити в автомобільне крісло або коляску. Пропонуючи наступну порцію, переконайтеся, що малюк проковтнув попередню.

Небажання відкривати ротик малюка або ковтати - сигнал до припинення годування. Швидше за все, він втамував голод і хоче тепер «запити» маминим молоком або заснути, пососав груди.

Деяким мамам зручніше давати догодовування з піпетки з заокругленим кінцем. Малюк може перебувати у положенні лежачи або напівсидячи. Наповнивши піпетку, вкладіть її в куточок рота дитини, щоб рідина вилилася йому за щічку. Не поспішайте, дозвольте малюкові самому визначати швидкість докармливания і необхідний обсяг.

Багато діти воліють отримувати суміш з маленької чашечки: такий спосіб рекомендують для недоношених. А раптом вашому малюкові теж сподобається присьорбувати з невеликої ємності? Нею може стати і пластмасова мензурка, і ляльковий стаканчик. Головне - безпечний матеріал, з якого вона виготовлена.

І, нарешті, кращий, але маловідомий спосіб. Це так звана Система Додаткового Вигодовування ( SNS ). Як виглядає це пристосування? Мама одягає не шию ( на невеликому шнурку ) перевернуту пляшечку, на кінці якої замість соски - тоненька трубочка, прикріплює до грудей поруч з соском. Малюк отримує суміш в процесі смоктання грудей!

У цьому способі зберігаються всі психологічні аспекти та переваги грудного вигодовування і вирішується проблема нестачі харчування для малюка. Якщо у вас немає можливості SNS, спробуйте виготовити її самі. Або скористайтесь колбочкой від одноразового шприца або будь тоненькою трубочкою ( наприклад, назогастральным зондом для новонароджених ).Маму не можна замінити

А якщо все ж годувати груддю не вийшло? Не прийшло молоко після пологів, не вистачило сил боротися за його збереження, не можна було за медичними показаннями, не вдалося вчасно отримати кваліфікаційну допомогу... В результаті малюк росте на штучному вигодовуванні. Багато мами усвідомлюють це як свою провину, інтуїтивно відчуваючи неповне материнство.

Чи є вихід з глухого кута душевного дискомфорту на простори радості і повнокровного спілкування з малюком? Звичайно ж є! Ось кілька рішень:

Повернути молоко. Так, потрібно багато праці та терпіння плюс професійна допомога, але це можливо. І за кордоном, і в Росії такими випадками регулярно займаються численні консультанти по грудному вигодовуванню.

Використовувати Систему Додаткового Вигодовування ( SNS ). Саме так, наприклад, деякі мами вигодовують прийомної дитини. Головна умова використання такого способу - згода малюка смоктати вашу груди! Щоб навчити його цього, швидше за все, теж знадобиться допомога фахівця.

Використовувати в якості замінників грудей пляшечки і пустушки. Але не так, як ми часто спостерігаємо: малюк їде у колясці і мусолит в роті соску, чи лежить сповитий кульочок один в ліжечку і, засинаючи, смокче пляшечку. При подібному розкладі частина любові і прихильності, призначені в дитячій душі для мами, переноситься на ці аксесуари для годування.

Маленький чоловічок у важку хвилину за звичкою тягнеться не до мами, а до пляшечки. Тому і в більш старшому віці буде шукати розради на стороні. А вам залишиться лише хапатися за голову, коли у дитини почнеться перехідний вік і проблема відсутності контакту і взаєморозуміння з підлітком постане руба.Правила годування сумішшю

З пляшечки годує малюка тільки мама. В мамине відсутність докорм дається з ложечки ( чашечки, піпетки тощо ).

Постарайтеся придбати найбільш зручні і безпечні для смоктання пляшечки і пустушки. На російському ринку з'явилася пляшка, виготовлена у формі грудей - кращий варіант для ситуації пляшкового вигодовування. Під час годування ви можете її ховати під одягом ( як і пустушку ) - з тим, щоб у малюка була повна ілюзія смоктання грудей.

Для смоктання малюк розташовується у мами на руках обличчям до грудей. Ніде в іншому місці він нічого смоктати не має ( наприклад, лежачи у колясці або ліжечку, або на руках у іншої людини ).

Засинає він в процесі смоктання у мами на руках ( як при годуванні груддю ). Вирішили відкласти сплячого немовляти? Дочекайтеся, коли він випустить соску з рота, або заберіть її, перш ніж відкласти малюка.

Пустушку пропонує тільки мама. Соску можна використовувати для заспокоєння малюка і засипання. В мамине відсутність діти спокійно засинають від заколисування на руках у кожного, добре знайомого людини, без смоктання чого б то не було.Ви - разом!

Психологи попереджають про негативні наслідки штучного вигодовування. Але не будемо загострювати на них увагу, а постараємося зробити все, щоб компенсувати відсутність годування груддю за рахунок грамотного догляду за немовлям.

Отже, брак контакту з грудьми заповнюємо постійним фізичним контактом. Як можна більше тримаємо малюка на руках, носимо на собі, організуємо, контакт шкіра до шкіри, практикуємо спільний сон. На прогулянки ходимо під час неспання на руках у мами. Всі домашню роботу намагаємося виконувати, не залишаючи малюка одного.

Під час вагітності мамине тіло дає дитині життя. І малюк очікує, що так буде і після пологів. Мамина груди і молоко забезпечать подальший благополучний розвиток дитини. А малюк, що знаходиться на штучному вигодовуванні, завдяки такому безперервному тілесного спілкування з мамою, теж не забуде, що саме вона - джерело його життєзабезпечення і самий надійний помічник у всіх етапах його зростання.

Друга умова - адекватне використання предметів для смоктання. Дитинка повинен сприймати замінники грудей не як окремі, самостійні предмети, а як частина улюбленої мами. Комфорт і відчуття безпеки, які вони забезпечують, повинні асоціюватися виключно з мамою.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua