← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Зі скількох місяців можна підгодовувати дитину

Зі скількох місяців можна починати прикорм дитини

Зі скількох місяців можна підгодовувати дитини на грудному вигодовуванніЗі скількох місяців можна підгодовувати дитину, щоб не принести шкоди дитячому організму? Багато батьків недооцінюють важливість правильного часу початку прикорму, починаючи «напихати» свою дитину «вітамінами» мало не з народження. Чому раннє введення прикорму при грудному вигодовуванні і штучному шкідливо?

Справа в тому, що організм дитини віком до 6 місяців ще недостатньо зміцнів і не здатний адекватно реагувати на нову їжу. Ідеальний вік для того, щоб вводити перший прикорм при грудному вигодовуванні - 6 місяців. Іноді педіатри можуть рекомендувати і більш раннє введення каш і овочів, з причини поганого набору ваги або внаслідок штучного або змішаного вигодовування, коли дитині і справді може не вистачати певних вітамінів. Тому в питанні зі скількох місяців можна підгодовувати дитини на штучному вигодовуванні педіатри не настільки категоричні і дозволяють давати малюкам каші, овочі та фруктові соки приблизно з 5 місяців життя.

В цілому ж, до 6 місяців, грудне материнське молоко повністю задовольняє усі потреби зростаючого організму. Раніше, ще в СРСР, існувала теорія, згідно з якою дитина з 1 місяця життя, крім материнського молока, починав отримувати добавки у вигляді соків і пюре. Сьогодні ця теорія з крахом спростована, так як педіатри всього світу давно встановили, що раннє введення прикорму це не тільки додаткове навантаження для незміцнілої травної системи малюка, але і підвищений ризик розвитку алергії. А деякі лікарі і зовсім ратують за введення соків лише після першого року життя малюка.

Отже, існує ряд певних правил введення прикорму:

  • вік дитини не менше 6 місяців (при повноцінному грудному вигодовуванні);

  • відсутність у дитини в період введення прикорму простудних захворювань, діатезу (висипу та інших проявів алергії);

  • при появі щонайменших ознак алергії, продукт необхідно припинити давати дитині, наступні 2 тижні переважно відмовитися від введення будь-яких нових продуктів;

  • варто звертати увагу не тільки на появу у малюка висипу або подразнення на тілі, але і на його настрій і поведінку в цілому;

  • прикорм, як правило, дають у 1-ій половині дня.

Існують і загальні рекомендації. Так, підгодовувати дитину кашами можна і потрібно, раніше, ніж овочами, якщо у нього є недолік ваги. А малюкам, схильним до запорів і з гарним набором ваги, перевагу навпаки краще віддати овочам і фруктам.

Отже, нагадуємо, що основним консультантом в питанні зі скількох місяців можна підгодовувати дитини на грудному вигодовуванні (або штучному) і тип їжі повинен бути педіатр, але ніяк не ваша мама, бабуся або подруга. Будьте пильні! Розумний підхід до введення першого прикорму - це запорука здоров'я вашого малюка.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua