← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Щеплення дитині. Календар дитячих щеплень

версія для друку

Хто на щеплення?Один укол здатний вирішити багато проблем зі здоров'ям. Великий плюс вакцинації у тому, що вона оберігає малюків від таких захворювань, про які ми давно вже не згадуємо.

Дитина з'являється на світ з природженою пасивним імунітетом. Ви годуєте свого малюка грудьми? Значить, його імунітет стає ще сильніше завдяки антитілам, які містяться в материнському молоці.

Щоб інфекції не «чіплялися» до дитини, вам треба подбати про повноцінне харчування та щоденного загартовуванні. Від цього його природні захисні сили будуть міцніти, і організм вашого малюка краще буде чинити опір хворобам. Але є і набутий імунітет. Він доповнює природний і виробляється з часом завдяки різним щеплень.До вакцинації - будьте готові!

Щоб вакцинація була ефективною, до неї потрібно ретельно підготуватися.

Першим ділом малюка подивиться педіатр. Справа в тому, що щеплення можна робити тільки тоді, коли дитина повністю здорова. Він також дізнається, не застуджений чи хто-небудь у вас вдома: після вакцинації імунітет малюка буде ослаблений, тому важливо вберегти його від інфекції.

Якщо ж у малюка алергія або він приймає ліки, зверніться не тільки до педіатра, але і до лікаря - вузького спеціаліста. Той вирішить, чи робити йому щеплення або відкласти. Він може створити індивідуальний графік.

Перед тим як ви отримаєте напрямок в процедурний кабінет, обов'язково здайте аналізи крові і сечі малюка. Якщо результати будуть хорошими, починайте готувати його до щеплення. Приблизно за тиждень до запланованої дати не давайте дитині нових продуктів, щоб не спровокувати алергію. Можливо, лікар вважатиме за потрібне призначити антигістамінний засіб. Зазвичай його рекомендують приймати кілька днів до і після вакцинації.Спостереження за реакцією

Після того, як малюкові зробили щеплення, уважно стежте за його самопочуттям. Реакція на щеплення ( сонливість, загальне нездужання, незначне підвищення температури ) - звичайне явище. А ось серйозні ускладнення бувають рідко. У будь-якому випадку потрібно бути до цього готовим. Навіть якщо у дитини була нормальна реакція на першу щеплення, це не означає, що він перенесе і наступні вакцинації.

Після уколу посидьте півгодини в поліклініці. А вдома кілька разів поміряйте малюкові температуру. Якщо вона підвищується, давайте йому жарознижуючий ( сироп або свічки ) і частіше пропонуйте пити теплий чай або компот. Фахівці радять після щеплення збивати температуру вже при 37,5 С. В деяких випадках вона може підвищуватися дуже швидко. Неодмінно повідомте лікаря, який призначав щеплення, про самопочуття малюка.

На місці уколу зазвичай з'являється невелике ущільнення і почервоніння. Це нормально, тому хвилюватися не варто. Головне, не забувайте, що шкіру в цій області не можна мочити і розчісувати. Через кілька днів все повинно пройти.Щеплення: за і проти

Деякі лікарі вважають щеплення життєво необхідними, деякі дотримуються іншої думки. Проводити малюкові вакцинацію чи ні - вирішувати вам. Тільки перед тим, як це зробити, зважте всі «за» і «проти». Порадьтеся з лікарем, якому ви повністю довіряєте.

Якщо маля часто хворіє, не варто через це повністю відмовлятися від щеплень. Лікарі вважають, що у таких дітей не завжди виробляється достатня кількість антитіл. Тому вони особливо потребують додаткового захисту. Зараз розроблені різні схеми підготовки дитини до щеплення. І в залежності від захворювання лікар підбере найбільш підходящу.

Раніше ваш малюк прищеплювався з порушенням графіка? Перед новою вакцинацією потрібно здати аналіз на напруженість імунітету. За його результатами лікар зрозуміє, робити всі щеплення заново або можна просто додати відсутні.Відвід від щеплень

Насправді істотних протипоказань для вакцинації у лікарів не так вже й багато.

Тимчасові протипоказання

До них відносяться всі гострі захворювання, анемія ( рівень гемоглобіну нижче 84 г/л ). Тому, якщо дитина щойно перехворів, вакцинацію доведеться відкласти на термін не менше місяця. При легкому нежиті цей період скорочують до тижня.

Абсолютні протипоказання

Щеплення не роблять або роблять полегшені за їх наявності ), якщо у дитини була важка реакція на попередні вакцинації, первинне иммонодефицитное стан ( в цьому разі не можна використовувати живі вакцини ), прогресуючі неврологічні патології, злоякісні хвороби крові, новоутворення, алергічні реакції на компоненти вакцини.

Лікар прийме рішення відмовитися або збільшити інтервал між щепленнями в два рази, якщо на місці уколу у малюка з'явився набряк і почервонілий ділянку шкіри був не менше 8 см, а температура піднімалася до 40С.Щеплення від усіх хвороб

БЦЖ.. Не випадково щеплення від туберкульозу роблять однією з перших, ще в пологовому будинку. Справа в тому, що цю інфекцію можна підхопити в будь-якому місці, і для цього зовсім не обов'язково тісно спілкуватися з хворою людиною. Вакцина знижує ризик захворювання в 15 разів. Укол роблять у ліве плече. Через кілька місяців на цьому місці з'явиться невелике ущільнення і скоринка. Її ні в якому разі не можна видаляти і намилювати при купанні. До року там сформується маленький рубчик. Він підтверджує те, що в організмі з'явилася захист від туберкульозу

 • Імунітет формується на 7 років.

Це важливо! Не можна змащувати місце уколу антисептичними засобами ( йодом, зеленкою ). Якщо ранка «жива», потрібно утриматися від купання в цей день.

АКДП. Щеплення повторюють тричі ( з ревакцинацією через рік ), і захищає від трьох хвороб: дифтерії, кашлюку та правця. Імунітет після неї формується практично у віх.

 • Імунітет на дифтерію зберігається 5 років, на коклюш - 5-7 років. А щеплення від правця буде берегти дитину від цієї хвороби протягом 10 років.

Це важливо! Не купайте малюка в день щеплення. Збивайте температуру вище 37,5 С. І протягом перших двох тижнів обмежте контакти з оточуючими.

Гепатит Ст. Вірус передається через кров, слину, сечу. Створити захист від нього в організмі не так вже просто. Тому першу вакцинацію проводять у пологовому будинку в перші 12 годин і повторюють через 1 і 6 місяців. Лікарі радять не відхилятися від графіка, інакше ефективність щеплення знизитися. Але зате ця щеплення переноситься легше інших.

 • Імунітет формується на 5 років.

Це важливо! Вакцинація особливо необхідна малюкові в перші дні життя, якщо в його організмі мами є вірус гепатиту В.

Поліомієліт. Інфекція призводить до паралічів. Оскільки цей кишковий вірус, що він передається в основному з виділеннями, і іноді - повітряно-крапельним шляхом. Завдяки щепленням це захворювання зустрічається рідко ( США і деякі європейські країни взагалі вважають себе «чистими» від поліомієліту ), але в природі живе дикий штам цього вірусу.

 • Імунітет формується на 5-10 років.

Це важливо! Щеплення роблять живими вакцинами ( ОПВ ) та неживими ( ІПВ ). При ОПВ потрібно спостерігати за дитиною і його близькими родичами протягом 30 днів.

MMR-вакцини. Набагато зручніше і безпечніше робити три щеплення ( від кору, краснухи і паротиту ) одночасно.

 • Імунітет проти кору, краснухи і паротиту формується на 5 років.

Це важливо! На 5-14-е добу після щеплення може підвищитися температура, з'явитися легка, скороминучі висип і припухлість залоз. Тому будьте уважні!Обов'язковий календар дитячих щеплень створений з урахуванням необхідних інтервалів і сполучуваності вакцин.

 • 1 день Гепатит - 1-я вакцинація

 • 3-7 дня Туберкульоз

 • 1 місяць Гепатит - 2-я вакцинація

 • 3 місяці Дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт - 1-я вакцинація

 • 4,5 місяця Дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт - 2-я вакцинація

 • 6 місяців Дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт - 3-я вакцинація

 • 12 місяців Кір, краснуха, паротит - вакцинація

 • 18 місяців Дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт - 1-я ревакцинація

 • 20 місяців Поліомієліт - 2-я ревакцинація


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua