← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Місячні після пологів

версія для друку


Відновлення місячних після пологів

Місячні після пологівОдним з питань, які часто виникають у жінок після пологів, є питання про те, коли в нормі повинен відновлюватися менструальний цикл, і з чим пов'язано або раніше, або пізніше настання місячних після пологів.

Якщо говорити про тих нормах, які були спочатку введені природою для жінки, то багато фахівців стверджують, що нормально відсутність місячних протягом всього періоду грудного вигодовування дитини. Однак повторимо - це початкова установка, закладена в ті часи, коли матері годували дітей не до півроку йди року, як у наш час, а до двох-трьох років, тобто до тих пір, поки малюк не міг перейти на повноцінну дорослу їжу.

Дитяче харчування, а разом з ним і раннє введення прикорму - це винахід щодо недавнього минулого. До цього протягом тисячоліть існування людського роду дитина народжувався тільки природним шляхом, харчувався виключно материнським молоком, причому, звичайно, без всякого режиму, а, як би ми тепер сказали, на вимогу. І протягом усього цього тривалого періоду місячних у жінки не було - це і є фізіологічна норма, на яку орієнтована ендокринна система жінки.

Однак в останні десятиліття з ряду причин ця норма виявилася збитою. Зокрема, це збій пов'язаний з активним використанням жінками гормональних препаратів для контрацепції, медикаментозними пологами, у яких теж використовуються гормони, і багатьма іншими факторами.

Крім того, раннє введення прикорму і раннє (за мірками наших предків) відлучення дитини від грудей теж впливають на більш раннє відновлення місячних після пологів. Не кажучи про те, що досить багато молодих мам з тих чи інших причин не годують грудьми взагалі - в цьому випадку місячні можуть прийти і через місяць після пологів.

Отже, подивимося, яким чином відновлюється після пологів репродуктивна функція жінки, а значить, і місячний цикл.

Під час вагітності і пологів багато системи в організмі жінки зазнають досить серйозні зміни. На їх відновлення, як правило, потрібно 6-8 тижнів. Однак для гормональної системи та молочних залоз цей термін збільшується за рахунок лактації.

У післяпологовому періоді ендокринна система жінки, під впливом гіпофіза («диригента ендокринної системи»), починає активно виробляти гормон пролактин, "молочний гормон". Пролактин стимулює вироблення молока у народила жінки і одночасно пригнічує циклічне вироблення гормонів в яєчнику. Ця функція пролактину і призводить до того, що яйцеклітини жінки не дозрівають і овуляція, тобто виходу яйцеклітини з яєчника, не відбувається. А якщо не відбувається овуляції, то не наступають і місячні.

Так як відновлення місячних - це в першу чергу гормональний процес, його швидкість пов'язана зі швидкістю відновлення гормонального фону жіночого організму після пологів. А ця швидкість залежить, насамперед, від того, як проходить грудне вигодовування.

  • Якщо дитина перебуває на повністю природному, тобто грудному вигодовуванні і отримує лише грудне молоко на вимогу, у будь-який час дня і ночі, то менструація часто настає лише до кінця першого року життя малюка, тобто до закінчення періоду лактації.

  • Коли мама вводить прикорм, тобто дитина перестає настільки активно споживати грудне молоко, то менструація може настати і до закінчення лактації.

  • Якщо вигодовування дитини з самого початку змішане, тобто малюк отримує не тільки грудне молоко, але і штучне харчування, то менструації у мами зазвичай відновлюються до 3-4-го місяця після пологів.

  • Якщо жінка не годує грудьми зовсім, то здатність до овуляції, а значить, і місячні, відновлюються ще раніше, приблизно на 10-12-му тижні після пологів.

Зауважимо, що настільки явно термін відновлення місячних залежить саме від способу годування дитини, а не того, як проходили пологи, як вважають багато молоді мами. І після пологів через природні родові шляхи, і після кесаревого розтину відновлення менструального циклу може статися пізніше або раніше, в залежності від способу вигодовування.

Іноді молодих мам вводять в оману кров'яні виділення із статевих шляхів у перші тижні після пологів. Вони дійсно схожі на менструальні виділення, але при цьому мають зовсім іншу природу.

Це так звані лохії - виділення з матки. Справа в тому, що після відділення плаценти від стінки матки під час пологів, на стінці матки формується велика ранова поверхня, по суті своїй - просто відкрита рана. І природно, що вона кровоточить. Тому в перші дні після пологів виділення з неї мають кров'янистий характер, потім лохії стають серозно-сукровичні, потім їх кількість зменшується, а самі виділення набувають жовтувато-білий колір. Так що виділення із статевих шляхів з моменту пологів до 6-8-го тижня післяпологового періоду не мають нічого спільного з менструацією і не залежать від того, на якому вигодовуванні знаходиться дитина.

Після приходу першої цієї менструації після пологів можна говорити про початок відновлення менструального циклу. У багатьох жінок відновився після пологів місячний цикл відразу ж стає регулярним, проте можливо і встановлення менструального циклу протягом перших 2-3 циклів. В цей час менструації можуть бути нерегулярними, приходити раніше терміну або з затримкою. Однак після перших 2-3 менструацій місячний цикл повинен стати регулярним.

Якщо ж цього не сталося, то жінці необхідно звернутися до гінеколога, тому що такі симптоми можуть бути свідченням виникнення запальних процесів внутрішніх статевих органів, ендометріозу і навіть пухлин матки і яєчників.

Серед жінок побутує думка про те, що якщо до пологів менструації були рясними, тривалими і слабкими, то після пологів ця проблема повинна зникнути. Справді, часто після пологів характер менструації змінюється.

Місячні після пологів можуть стати регулярними, ніж були до вагітності, а також менш хворобливими або ж зовсім безболісними. Справа в тому, що хворобливість місячних, як правило, буває викликано загином матки, який ускладнює відтік менструальної крові. Під час пологів загин матки, природно, зникає, змінюється взаєморозташування органів черевної порожнини, в результаті чого положення матки стає більш фізіологічним і хворобливі відчуття при менструації зникають.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua