← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Введення прикорму при штучному вигодовуванні

Перший прикорм при штучному вигодовуванні

Коли вводити прикорм при штучному вигодовуванніВведення прикорму при штучному вигодовуванні має ряд особливостей. Наприклад, відрізняються терміни, вид прикорму. Діти, які їдять суміш, або поєднують суміш і мамине молоко, прикорм отримують раніше, приблизно в 5 місяців. У більш пізні терміни вводиться прикорм при грудному вигодовуванні.

Перші страви, які вводяться дитині - це каша, овочеве пюре та м'ясо. Вибір обумовлений різними факторами.

1. Особливостями широти. Якщо на момент початку прикорму з'являються свіжі овочі, доцільно вводити овочеве пюре.

2. Фізичним станом дитини. Маленький, худенький, погано набирає вагу малюк, має розріджений стілець - ось маленький споживач каші. Схильний до запорів, великий вгодований бутуз в якості першої їжі отримає овочі, стимулюють роботу кишечника.

Після введення каші і овочів юний гурман пізнає смак м'яса індички, яловичини, кролятини. Потім вже можна готувати парові котлетки, легкі супи на овочевому бульйоні, урізноманітнивши раціон дитини. Вибираючи з круп, краще віддати перевагу безглютеновым - рису, кукурудзи, гречки. Манну кашу краще давати ближче до року, а краще - після, так як вона уповільнює засвоєння кальцію.

Як готувати?

Перший прикорм при штучному вигодовуванні готується без масла, солі та інших добавок. Смакові рецептори у дорослої людини зіпсовані гострими, кислими стравами і часом неадекватно сприймають смак страви. Натуральна каша нам здається несмачною, сік кислим, м'ясо - прісним.

Щоб приготувати першу кашу, краще стовкти крупу в порошок і зварити саме її. Дитина, звикла до консистенції суміші, спокійно сприйме рідку кашу. Процес приготування овочевого пюре: вариться один овоч (кабачок, морква) і перемелюється в пюре.

М'ясо вариться, подрібнюється в м'ясорубці або блендері і додається в овочеве пюре. Іноді, коли ми вводимо прикорм при штучному вигодовуванні, може з'явитися негативна реакція дитячого організму. Це може бути:

- здуття живота;

- зміни стільця (колір, консистенція, частота);

- шкірні реакції.

При наявності однієї з цих реакцій слід відмінити продукт. Краще всього вести харчовий щоденник. У ньому слід зазначати дату введення нового продукту, обсяги, реакції. Тоді до кінця першого тижня прикорму вже можна приблизно сказати, підходить прикорм чи ні.
Коли вводити прикорм при штучному вигодовуванні бажано? Педіатри позначають термін 5 - 5,5 місяців, мотивуючи тим, що промисловість поліпшила якість дитячих сумішей і рекомендація прикорму в 4 місяці вже не актуальна. Та й шлунок малюка ще не готовий до перетравлювання іншої, незнайомої їжі.

Як годувати?

Введення прикорму при змішаному вигодовуванні та інших видах харчування здійснюється за такими правилами.

По-перше, поступовість. Новий продукт пропонується з мікродози, до кінця тижня доводиться до повного обсягу прикорму.

По-друге, прикорм слід пропонувати перед сумішшю або грудьми. Об'єм прикорму збільшується, обсяг суміші зменшується. Але іноді дитина сама регулює черговість: прикладається до грудей до прикорму, а потім із задоволенням з'їдає кілька ложок пюре. Потрібно стежити за тим, щоб прикорм в 6-8 місяців не надто витісняв грудне вигодовування, так як із-за зниження числа годувань у матері може знизитися лактація, а значить, високий ризик її раннього завершення.

По-третє, якщо продукт дитині не підійшов або не сподобався, скасуєте в середньому на тиждень-два і потім дайте знову. Реакція може змінитися.

Фрукти, сирок, соки, жовток вводяться приблизно після 8 місяців, також в мікродозах. Це пов'язано з незрілістю ШКТ у малюка.

Вибирати в якості прикорму пюре промислового або домашнього виготовлення - вирішувати саме батькам.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua