← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Виділення після пологів

Післяпологове відновлення: характер виділень

Виділення після пологівВиділення після пологів носять назву лохії. Дані про виділення представляють із себе відмерлі частинки ендометрія, в результаті відшарування від нього плаценти. Як правило, перші 2-5 днів після народження дитини (не має значення з'явився він на світ природним шляхом або у результаті кесаревого розтину) виділення яскраво-червоного кольору, дуже рясні (рясніше, ніж при менструації). Звичайними гігієнічними прокладками обійтися складно, необхідно придбати спеціальні післяпологові. На момент виписки з пологового будинку (5-7 день) виділення з піхви стають менш рясними і набувають бурий відтінок.

А скільки тривають виділення після пологів в нормі? У всіх по-різному. Залежить від того, наскільки добре буде скорочуватися матка, а також від особливостей перебігу вагітності і пологів. Для більш інтенсивних скорочень матки у багатьох пологових будинках породіль перші три дні колють «Окситоцин» (хоча це необов'язково). Те, наскільки добре скорочується матка видно і візуально, і на УЗД. Хтось виходить з пологового будинку з чималим животиком на 6 місяць вагітності, а у кого-то вже й прес починає вимальовуватися. У нормі виділення через місяць після пологів вже припиняються, максимум «мазанина» може тривати 6 тижнів після народження дитини. Якщо процес затягнувся, або кровотеча знову стало сильним, необхідно терміново звернутися в жіночу консультацію і зробити УЗД.

Повільна післяпологова інволюція (скорочення, відновлення) матки може свідчити про запальний процес. Також повільне відновлення часто спостерігається, якщо в матці є фіброматозні вузли, при інфантилізмі, загині органу заду, зниженому згортанні крові та інших патологіях. Якщо у вас раптово почалося сильне кровотеча - це може бути симптомом того, що всередині залишилася частина плаценти, в такому випадку в умовах стаціонару проводиться «чистка» матки. До речі, помічено, що матка швидше скорочується і приходить в норму у жінок, що годують груддю на вимогу своїх малюків (у процесі годування гормон окситоцин запускає процес скорочень матки); при своєчасному спорожнення сечового міхура; при лежанні на животі (ось це умова виходить дотримати не в кожної, так як після пологів черевна стінка досить сильно болить).

Небезпечний симптом, якщо виділення після пологів запах неприємний мають, плюс до того приєдналися температура, озноб - це може бути ознакою серйозного запального процесу (післяпологові виділення - чудова живильне середовище для хвороботворних мікроорганізмів), інфекції. Іноді такі виділення після пологів виникають з причини «забуття» або лікарем акушером в піхву жінки ватного тампона. Не потрібно залишати без уваги жовті виділення після пологів або білі творожистие, другі можуть свідчити про рецидив кандидозу (молочниці).

Дуже важливо для профілактики запального процесу дотримувати особисту гігієну. Прокладки бажано міняти частіше, причому післяпологові прокладки не повинні бути з ароматизаторами, так як з цієї причини можуть виникнути алергічні реакції. Поки тривають кров'янисті виділення після пологів, не слід приймати ванну, тільки душ. Підмиватися можна періодично за допомогою відварів цілющих, безпечних трав, наприклад, ромашки. А ось з марганцем потрібно бути поакуратніше (марганцем рекомендують обробляти шви на статевих органах після епізіотомії), так як при високій його концентрації у воді можна отримати опік слизової оболонки.

З сексом краще почекати, навіть якщо вже йдуть коричневі виділення після пологів, а не кров'янисті. Секс може спровокувати сильну кровотечу. Інтимні стосунки, в принципі, як і будь-які сильні фізичні навантаження, слід відкласти до повного зникнення лохій і гінекологічного огляду. До лікаря обов'язково сходіть, не полінуйтеся, він також порадить вам найбільш відповідний метод контрацепції.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua