← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Запори після пологів

Лікування запорів після пологів

Запори після пологівЗапори після пологів виникають набагато рідше, ніж під час вагітності. Дуже багато мам відчувають складнощі з першим стільцем після пологів, причому і ті, що народжували природним шляхом, і за допомогою операції кесарів розтин.

Після природних пологів запори зазвичай виникають з 2 причин.

1. Психологічним (страшно йти в туалет через побоювання за можливе розходження швів на промежині - якщо була проведена епізіотомія або є розриви). А деякі жінки просто забувають про це... Згадують про те, що давно не ходили в туалет через 3-4 дні, коли вже виникає запор.

2. Погане харчування. В пологових будинках, звичайно ж, добре годують породіль, але от тільки самі породіллі, в більшості своїй, відчувають відсутність апетиту, особливо ті, кого вже торкнулася післяпологова депресія.

І все ж, якщо виникли запори після пологів, що робити? Якщо жінці накладали шви на промежину або шийку матки, і за час перебування в пологовому будинку вона так і не сходила самостійно в туалет, то перед зняттям швів (це робиться перед випискою) молодій мамі обов'язково ставлять клізму. Ну а вдома все вже буде залежати тільки від неї. Не варто себе обмежувати в звичайній їжі з-за численних міфів про харчування годуючих грудьми жінок. Поступово переходите на звичайний харчовий раціон, стежачи за реакцією дитини. Звичайно, є продукти, які не варто вживати майбутнім мамам, але їх не так багато, і їх обмеження вже точно запори після пологів не викличе. Також слід зазначити, що проблеми зі стільцем можуть стати першопричиною розходження швів на промежині, якщо вони були накладені. Щоб уникнути цього лікарі рекомендують найближчі 3-4 тижні після пологів не тужитися.

Якщо виникли запори після пологів, як позбутися від них просто й швидко? Все залежить від їх причини. Необхідно вживати продукти, які є натуральними легкими проносними засобами. А це всім відомі сухофрукти, вівсяна каша, соняшникова олія, ківі і т. д. Кожен організм індивідуальний. Одній жінці може допомогти просто стакан води з ранку, а іншу нічого «не бере». Звичайні проносні засоби вживати, звичайно ж, не варто тим молодим мамам, які годують груддю. Так як ліки проникне в грудне молоко, а звідти в організм дитини. Результат і так зрозуміло якою буде - біль у животі і пронос у немовляти. Мабуть, єдине безпечне проносне - це «Дюфалак». Доза підбирається індивідуально.

Але не тільки за допомогою проносних, але і деяких «механічних» коштів можна викликати стілець. Найпоширенішими з них є гліцеринові свічки і клізма. Тільки врахуйте, що свічки можна використовувати тільки в тому випадку, якщо немає анальних тріщин і геморою. Після використання свічки, приблизно протягом 3-5 хвилин виникає сильний позив в туалет. Гліцеринові свічки використовують навіть при запорі у немовлят. Клізму варто використовувати лише в крайньому випадку, і вже звичайно не звикати до неї. Часті випорожнення кишечника, таким не природним чином викликані, шкідливі для мікрофлори кишечника, яка просто вимивається разом з водою.

Профілактика закрепів практично будь-яких типів полягає в правильному харчуванні, дієті. Не можна вживати «закріплюють» продукти. Наприклад, рис, міцний чай і каву, різноманітні сухарики, чіпси і т. д. Зате дуже заохочуються кисломолочні продукти, натуральні йогурти з коротким терміном зберігання («живі»), овочі і фрукти, багаті клітковиною.

Хороша робота кишечника важлива не тільки для самої жінки, але і для її дитини. Так як запор годуючої матері практично 100% відгукнеться запором її немовляти. Мами, яким не байдуже здоров'я їх дітей, повинні дізнатися яка запори після пологів лікування ефективне мають, і яка профілактика розладів кишечника.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua