← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Причини ожиріння

версія для друку

Кого звинувачувати в ожирінні?Близько 300 мільйонів людей у світі страждають ожирінням, і в найближчі роки, на думку експертів, це число різко зросте. Чи можна когось у цьому звинувачувати? І кого саме?

... Найбільша в світі мережа швидкого харчування оголосила, що має намір ввести "здорове меню" у багатьох своїх закусочних. Підуть у минуле величезні порції картоплі-фрі і пузырящихся напоїв; їх змінять курячі салати, йогурти та фрукти.

Однак це подія, яке повинно було стати піар-тріумфом для керівництва mcdonald's, швидко обернулося зовсім зворотного своєю стороною: стало відомо, що в салатах цієї фірми може міститися більше жиру, ніж в гамбургерах.

Тільки факти
  • У світі страждають ожирінням 300 млн осіб

  • У США ожирінням страждають 2/3 дорослого населення

  • У Великобританії ожирінням страждає 1/4 дорослого населення

  • Ожиріння обходиться США в 75 млрд. дол. у рік

В результаті американського гіганта знову звинуватили у поширенні ожиріння. Корпорація захищається.

"Дебати про ожирінні дуже складні і, за загальним визнанням, повинні спиратися на розгляд не тільки харчування, але і індивідуальної відповідальності і на все більш малоподвидный спосіб життя", - йдеться в заяві mcdonald's.

Суди, схоже, з цим згодні. У минулому році група ньюйоркских підлітків намагалася залучити mcdonald's до відповідальності, заявивши, що продукти компанії викликають звикання і, відповідно, ожиріння.

Позов був швидко відхилений. Суддя Роберт Світ заявив тоді: "Не справа закону захищати від їх власного обжерливості".

Безумовно, існує чітка тенденція - принаймні, у Сполучених Штатах - до зміщення з вини індустрії швидкого харчування."Білль про чизбургери"

Цю точку зору поділяють багато американські політики. Минулого тижня палата представників США проголосувала за законопроект, що забороняє громадянам подавати позови проти компаній швидкого харчування і вимагати компенсації за власну огрядність.

Так званий "Білль про чизбургери" потребує схвалення сенату, однак, судячи з повідомлень преси, в його користь вже висловився Білий дім.

Тим не менше, багато вчених наполягають: швидке харчування відіграє помітну роль у поширенні ожиріння.Небезпека для здоров'я

  • Ожиріння збільшує ризик захворювання на діабет, серцево-судинними захворюваннями і раком

  • Ожиріння може скорочувати очікувану тривалість життя на 9 років

  • Неправильне харчування і сидячий спосіб життя вбили в 2000 році 400 тис. американців

У минулому році дослідники з Прінстонського університету в США оприлюднили результати дослідження, згідно з яким фаст-фуд може мати настільки ж сильним ефектом звикання, як і героїн.

Вони вказували, що щури, яких годували продуктами з високим вмістом цукру і жирів, відчували справжні "ломки", коли їх позбавляли улюблених страв.

А в жовтні британські вчені попередили, що людський організм просто не розрахований на споживання висококалорійних продуктів, які продаються в закусочних швидкого харчування і супермаркетах.

"Система, регулююча людський апетит, розвивалася під низькоенергетичних дієту, звичайну для сільських районів світу, що розвивається, в яких ожиріння практично не існує, - заявив професор Ендрю Прентіс з лондонської Школи гігієни і тропічної медицини. - Наші тіла ніколи не були пристосовані до споживання їжі з високою енергетичною насиченістю, поширеної на Заході, і це позначається на поширенні ожиріння".

Більшість експертів при цьому підкреслюють, що причини ожиріння неоднозначні.

"Ми не думаємо, що у всьому винен якийсь один фактор, - говорить Девід Портер із Всесвітньої організації охорони здоров'я. - Це наслідки набагато збільшилася доступності калорій і меншою фізичної активності".Інший стиль життя

Той факт, що високоенергетична або низькокалорійна їжа сьогодні на Заході набагато більш доступна, ніж ще покоління тому, беззаперечний.

Змінюється і стиль життя. Автомобілі, комп'ютери, телебачення - все це призводить до того, що люди рухаються менше, ніж раніше.

"Людям хочеться вказати на якусь одну річ, - говорить доктор Тоні Стир, експерт в області харчування з британського Медичного дослідницького ради. - Але я не думаю, що це конструктивно або корисно. Ми повинні припинити пошуки стрілочника. Пора почати думати про рішення".

Безумовно, у багатьох країнах відчувається все більший тиск на політиків, які намагаються змусити прийняти заходи до знешкодження "міни сповільненої дії". Тобто ожиріння.

У Великобританії лунають заклики ввести додатковий податок на жирні продукти і заборонити рекламу швидкого харчування, особливо націлену на дітей.

Досі уряд країни утримується від подібних заходів, хоча деякі його представники і запевняють, що проблема ожиріння дуже високо стоїть у списку пріоритетів.

Британське міністерство охорони здоров'я проводить зараз масштабні консультації, націлені на отримання повної картини громадської думки про те, якими методами можна зміцнити здоров'я нації. Очікується, що результати ляжуть в основу офіційної доповіді на цю тему, який буде оприлюднений в цьому році.

Ці ж питання, по всій видимості, будуть домінувати на засіданні Всесвітньої організації охорони здоров'я, чергова щорічна зустріч якій пройде в травні.

А між тим урядовці та науковці, без сумніву, продовжать заохочувати такі компанії, як mcdonald's на "оздоровлення" своїх закусочних.

"Рішення керівництва mcdonald's щодо нових продуктів саме по собі проблеми не вирішить, - говорить доктор Стир. - Але це лідер ринку, і якщо він почне тенденцію, і за ним підуть інші, це допоможе".

Рей Данн Бі-бі-сіна головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua