← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Меню для схуднення

Правильне харчування для схуднення

Зразкове меню для схудненняМеню для схуднення не є секретною інформацією та не складно для розуміння. Але багато людей, почавши харчуватися за певною програмою, зриваються на півдорозі і набирають свій колишній вагу. Відбуватися таке може завдяки кільком причин. Однією з найактуальніших причин є почуття апатії і роздратування на тлі фізичного виснаження. Природно, що будь-якій живій людині хочеться якомога швидше позбутися від цього жахливого стану. В цей момент і відбувається так званий зрив, результатом якого є перекреслені праці багатьох тижнів боротьби із зайвою вагою. Щоб розібратися в цьому непростому явище, потрібно в першу чергу зрозуміти, які фізіологічні процеси лежать в його основі.

В організмі людини існує гормон, який відповідає за насичення, який утворюється жировими клітинами у відповідь на енергетичні потреби організму. Цей гормон (лептин) є так званим «гальмом» у процесі насичення організму калоріями. Коли лептин виробляється у великій кількості, їсти хочеться менше, а при недостатній енергетичної цінності харчування його виробляється мало, а значить і з'являються голодні позиви. Так влаштований механізм регуляції прийому їжі в здоровому організмі. Цей механізм може збитися у людей, що мають неправильну харчовий режим.

Люди, які періодично, наприклад, у вихідні, влаштовують собі послаблення почуття волі і поїдають величезну кількість різноманітної їжі, переходячи згодом по буднях на голодний пайок, збивають тонко настроєний регуляцію лептинового механізму. В такому організмі лептин стає чутливим для своїх клітин-мішеней, що провокує постійне відчуття голоду. В такій ситуації організм постійно знаходиться в режимі набору жиру. Крім того, ця ситуація посилюється рідкісними прийомами їжі, так як тут спостерігається пряма залежність між концентрацією лептину та прийомом їжі.

Однак не все так погано. Для того щоб почати активно худнути, потрібно дотримуватися кількох простих правил у процесі харчування, а зразкове меню для схуднення можна скласти самостійно на основі цих правил.

По-перше, потрібно харчуватися як можна частіше (кожні 2,5 години): часте харчування забезпечить стабільний рівень лептину, що в свою чергу буде сприяти виведенню з організму «голодного» режиму, завдяки якому і відбувається, незважаючи на дефіцит калорій, набір жирових запасів.

По-друге, необхідно харчуватися тільки якісною їжею. Потрібно виключити зі свого харчового раціону продукти, що містять підвищену кількість цукру, солі, жиру, мучного. Також необхідно відмовитися від продуктів-напівфабрикатів. Меню харчування для схуднення має містити виключно натуральні продукти - це і для позбавлення від зайвої ваги ефективно і для організму більше, ніж корисно.
Раціон харчування завжди (навіть в період схуднення) повинен складатися з овочів, фруктів, нежирних кисломолочних продуктів, нежирного м'яса, риби і морепродуктів, злакових.

По-третє, всі прийоми їжі повинні бути приблизно рівні за обсягом. Не повинно виникати почуття переїдання. Завжди потрібно пам'ятати про те, що почуття насичення приходить із запізненням, приблизно через 20 хвилин після їжі.

По-четверте, потрібно забути хоча б на час схуднення про так званих «свята живота», тому що це знову зрушить рівновагу лептинового механізму і забезпечить «топтання на одному місці». Правильне меню для схуднення, як бачите, досить різноманітне, зовсім необов'язково пускатися у всі тяжкі на радощах від невеликої втрати зайвих кілограмів.

Звичайно, виконати всі ці вказівки не так-то просто, але ж будь-яка корисна справа, як правило, є важким. Головне протриматися певний час на цих засадах і не піддаватися спокусі - піддати себе переїдання. Крім того, процесу схуднення сприятливо сприяють заняття спортом або фітнесом. Також необхідно вживати багато рідини. Нормою середньостатистичного людини є прийом 2,5 л води в день. Крім води можна вживати свіжовичавлені соки, розбавлені водою, трав'яні чаї і т. п.

Отже, заняття спортом призведуть до посилення витрати калорій, а також прискорять обмін речовин. В заняттях, також як і в харчуванні, існують свої правила. Наведемо кілька основних правил. По-перше, необхідна регулярна навантаження. Потрібно займатися як мінімум 3 рази в тиждень. По-друге, тренування повинна мати достатню інтенсивність для активізації мускулатури. Тільки активна м'язова тканина здатна прискорювати обмін речовин. По-третє, тренування повинні проводитися в двох основних режимах: аеробному і анаеробному. До першого режиму відносяться: ходьба, легкий біг, плавання тощо, До другого типу - заняття в тренажерному залі, швидкий біг і т. п. Практично будь меню для схуднення на тиждень виявиться куди ефективніше при регулярних фізичних навантаженнях.

Ще одним важливим аспектом у процесі схуднення і, зокрема, правильного харчування, є харчові добавки. На сучасному ринку препаратів даної спрямованості існує багато. У першу чергу потрібно розібратися, для яких цілей використовувати ту чи іншу харчову добавку. Існують цілком нешкідливі препарати на основі природних компонентів, отриманих з різних рослин. В основі дії таких препаратів лежить здатність використовувати організмом як джерело енергії на тренуванні жирні кислоти, що вивільняються в процесі цим препаратом в кров'яне русло.

Іншою групою добавок, які можна додати в меню для схуднення живота, є так звані білкові концентрати. Доведено, що під час схуднення за допомогою тренувань організму потрібно підвищене споживання білка. Кращим джерелом такого білка є протеїнові суміші. Вживання коктейлю, приготованого з протеїнового порошку, здатне замінити повноцінний прийом їжі. Крім того, такий вид білка здатний краще засвоюватися організмом, ніж білок зі звичайних продуктів. Калорії, отримані таким шляхом, не відкладаються запаси жирового депо, звичайно, за умови розумного споживання. Таким чином, спортивні харчові добавки сприяють прискоренню процесу схуднення.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua