← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як схуднути після пологів?

версія для друку

Схуднення після пологівЯк схуднути після пологів

як схуднути після пологівНародився ваш довгоочікуваний малюк, і ви стали замислюватися про відновлення фігури. По фізіологічним нормам під час вагітності жінка набирає приблизно 11 кг Від них вона природним чином позбавляється під час пологів і післяпологовий період. Але, на жаль. Дуже часто майбутні мама перевищують цю цифру, набираючи до 20 кг і іноді навіть більше зайвих кілограмів. Позбавиться від них буває згодом не так-то просто...


Звідки беруться зайві кілограми?

як схуднути після пологівЄ кілька причин придбання зайвої ваги під час вагітності:

По-перше, несправедливо вважається, що майбутня мати повинна їсти якомога більше - «за двох». Багато жінок під час вагітності перестають стежити за збалансованістю раціону і дозволяють собі розслабитися, виправдовуючи це потребами майбутнього малюка.

По-друге, жінка «в положенні» часто набагато менше рухається, тобто отримується з їжею енергія не витрачається. Крім того, вагітність - це завжди стрес, перебудова всіх систем організму. Включається особливий механізм захисту майбутнього малюка, активно розвивається жировий прошарок на животі, талії і стегнах.

По-третє, придбання зайвої ваги може залежати від спадковості. Гени великою мірою відповідальні за тип вашої фігури. Якщо один з ваших батьків схильний до повноти, то зростає і ймовірність того, що ви будите мати зайву вагу. І вона ще більше зростає, якщо зайва вага має обидва ваших батьків. Але, хоча спадковість і впливає на вашу схильність до повноти або худорби, ви наслідуєте від своїх батьків не точну вагу, а тільки діапазон можливого. Далі все залежить від вашого харчового раціону і рухової активності. На жаль, ми успадковуємо тільки схильність до повноти, але і тимчасові тенденції до набору ваги. І якщо ваш батько до 30 років був досить стрункий, а до 50 років набрав зайві кілограми, пам'ятайте про це і заздалегідь прийміть відповідні заходи. Схильність до повноти і розподілу жирових прошарків під час вагітності і відразу після неї майже завжди визначається генетично.

Нарешті, збільшення ваги під час вагітності може викликати затримка рідини в організмі, а також деякі акушерські проблеми, наприклад гестоз - стан, при якому серед інших симптомів і проявів відзначається затримка рідини.

Статистика задоволена, похмура: близько 20% молодих дівчат, 40% жінок у віці 30 років і майже половина жінок у віці 40 років мають зайву вагу і пов'язані з цим проблеми. Чому ж одні залишаються стрункими, незважаючи ні на що, а інші борються з кожним зайвим кілограмом? Вся справа в кількості калорій. Баланс між спалювати і нагромаджуваними у вигляді жиру калоріями залежить від різних факторів. Якщо ви спалюєте всі спожиті калорії - ваша вага залишається стабільним. Але якщо ви споживаєте більше, ніж спалюєте, «зайві» калорії відправляються прямо в ваші жирові запаси. Існують вищеописані фактори, за якими можна визначити, чи є у вас схильність до швидкого набору ваги. І якщо така тенденція існує, ви можете скорегувати її, поки не пізно.

Вага 13 кг, набраний за вагітність, і збереження надмірної ваги протягом 6 місяців після пологів є факторами довготривалого ожиріння, так як через десять років на колишній не скинутий вага зазвичай набирається ще вісім кілограмів. Все це переростає в ендокринні порушення, з якими складно впоратися самостійно.


Чим небезпечне ожиріння?

як схуднути після пологівКрім придбання таких проблем, як болі в спині в результаті збільшеної навантаження на хребет, посилення варикозної хвороби і целюліт, ожиріння небезпечно виникненням і приєднанням більш серйозних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія ( її провідним симптомом є підвищення артеріального тиску, яке веде до зміни роботи багатьох органів і систем організму ). Може також виникнути цукровий діабет і підвищитися рівень холестерину в крові. Ці явища в сукупності одержали назву «метаболічний синдром». Цей синдром призводить до високого ризику розвитку серцево-судинних захворювань. В Ом числі інфаркту міокарда та інсульту.

Метаболічний синдром

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, діагноз «метаболічний синдром» ставиться, якщо у пацієнта є не менше трьох з наступних симптомів:

  • ожиріння ( об'єм талії у жінок-88 см, у чоловіків - 102 );
  • високий артеріальний тиск ( більше 130/85 мм рт.ст. );
  • високий вміст цукру в крові натще ( більше 5,6 ммоль/л );
  • підвищений рівень тригліцеридів у крові ( понад 1,7 ммоль/л );
  • зниження рівня ліпопротеїдів високої щільності ( менше 1 ммоль/л - у чоловіків і менше 1,3 ммоль/л - у жінок ).

Лікування ожиріння після пологів

як схуднути після пологівПроблема ожиріння особливо гостро стоїть перед молодими мамами відразу після пологів. У період грудного вигодовування ніяких радикальних методів ( строгі дієти, лікарські препарати для схуднення, хірургічні втручання ) пробувати не рекомендується. Головне, це марно, так як зазвичай скинутий таким чином вага швидко повертається. Шкіра стає в'ялою і обвисає. При цьому можна «заробити» ендокринні порушення, які потім доведеться довго лікувати.

Приймати таблетки, проносні чаї, які виводять з організму тільки рідина, теж у період грудного вигодовування не рекомендується, тому що вони не корисні для здоров'я. Тому зупинимося на «повільному» методі схуднення. При його використанні ви повинні втрачати приблизно від 250 - 400 г в тиждень. Це дуже нагадує схему набору ваги під час вагітності, тільки навпаки. Звичайно, буде не просто, так як самі пологи і вагітність пов'язані із зміною гормонального фону, який повністю стабілізується тільки через 2 роки після пологів.

Далі діють два природних принципу: менше їсти і більше рухатися. Почнемо з адекватної рухової навантаження. Яка ж фізичне навантаження має бути у годуючої мами? Звичайно ж, виснажливі гімнастичні заняття протипоказані, особливо перед самим годуванням. Але «вправи зі шваброю і пилососом» будуть дуже до речі.

як схуднути після пологівТакож підійдуть піші прогулянки з коляскою в інтенсивному темпі, які сприяють лактації ( свіже повітря стимулює вироблення молока ), і невелика зарядка на підтяжку м'язів. Підберіть комплекс рухів самостійно з книг і журналів або купіть спеціальну відеокасету з вправами для молодих мам. Починайте займатися 2-3 рази в тиждень. Якщо вам важко викроїти годину для повноцінного тренування, розбийте її на 15-хвилинні відрізки і виконуйте протягом дня. Можна щодня 15 хвилин займатися ранковою гімнастикою.

Приблизно через місяць після пологів можна починати більш серйозні заняття, наприклад на загальних, не силових тренажерах, таких, як велотренажер, еліптичний тренажер або бігова доріжка. Якщо у вас є можливість ненадовго залишити малюка, вирушайте в спортивний клуб на заняття йогою, танцями. В якості тренувань дуже підійде плавання, яке розвантажить вашу спину. Входите в тренувальний режим поступово - не варто з самого початку звалювати на себе непомірну навантаження. Щоб результати були помітні і викликали бажання продовжувати заняття, можна зняти свої основні розміри і вести їх контроль, раз у місяць.

Тепер перейдемо до теми харчування. Перше, з чого слід почати, - це стежити за раціоном. Якість харчування фактично не впливає на кількість молока. Поширена думка, що годує мамі необхідно їсти багато жирної їжі для підвищення жирності молока і постійно пити чай з молоком або вершками, - не більш ніж необгрунтовані забобони. Краще просто перед кожним годуванням пити в достатній кількості. Кількість споживаної рідини повинна бути не менше 2 літрів на добу.

Годуючій мамі рекомендується дробове харчування малими порціями 5-6 разів на день. Останній прийом їжі повинен бути за 4 години до сну. Замість вечері можна випити кефір, ряжанку, кисле молоко жирністю 2.5 або 1%. Але сніданок виключати не можна.

як схуднути після пологівНамагайтеся не пробувати страв під час їх приготування. Виключіть з раціону смажене і жирне. Страви готуйте в основному відварні, запікайте їх у духовці або, ще краще, варіть на пару. Зараз дуже багато моделей пароварок: за ними не треба стежити, і їжа в них не пригорає. Бажано, щоб ½ денного раціону складали овочі і фрукти. Свіжі. Варені і тушковані без жиру овочі намагайтеся включати в кожний прийом їжі. Зараз продається багато заморожених сумішей - це швидко, смачно і корисно. Всі вітаміни в сумішах, підданих швидкого заморожування, зберігаються у великій кількості. Ніж в овочах, заморожених в домашніх умовах. Тільки при грудному годуванні треба стежити за вмістом суміші і виключати бобові, викликають підвищене газоутворення. З фруктів треба виключити банани і виноград з причини їх калорійності.

Користь молочних продуктів важко переоцінити як для схуднення, так і для правильної лактації. З молочних продуктів виключіть сметану, як найбільш калорійний продукт, а від сиру, який теж містить багато калорій, відмовитися не слід, так як він є важливим джерелом кальцію, необхідного годуючій мамі. Для зниження ваги вживайте тільки знежирені продукти: кефір, йогурт і молоко не більше 1% жирності, сир - не більше 5%, сир - максимум 30%. Підійдуть такі сорти, як адигейський, чечіль, камамбер. Зараз у продажу з'явилися сири зі зниженою жирністю, наприклад, близько 17%.

М'ясо і м'ясні продукти годуючій мамі можна їсти лише раз в день - за сніданком або обідом. М'ясо також дає необхідні білки. Слід виключити сосиски, сардельки та інші ковбасні вироби із-за підвищеного вмісту жирів.

Не відмовляйтеся від зернових продуктів - каш на воді або знежиреному молоці. Їх вживання знижує ризик виникнення алергії у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні. Серед корисних низькокалорійних продуктів - цільнозерновий хліб, коричневий рис.

Замість «перекусу» можна випити склянку зеленого чаю без цукру або просто води. Газовані солодкі напої, такі як кола, краще взагалі виключити: крім цукру і кофеїну вони містять безліч абсолютно не потрібних молодій матері барвників, ароматизаторів та консервантів.

Необхідно повністю відмовитися від солоного, смаженого, копченого, гострого, консервів, шоколаду та алкоголю. Накладіть «заборона» на горіхи і насіння: разом з парою пригоршень горіхів ви непомітно для себе отримаєте майже половину денної норми калорій і помітно перевищите ліміт жирів.

Обмежити слід також здобу і борошняне: їх можна їсти потроху ( наприклад, одну булочку раз в 2-3 дня в першій половині дня ).

як схуднути після пологівКалорійність раціону слід обмежити до 1500-2000 ккал в день. Якщо ви невисока і тендітна, дотримуйтеся нижньої межі цієї норми. А ставним, великим від природи жінкам рекомендується харчуватися приблизно на 2000 ккал в день. Однак не слід вживати менше 1200 калорій. У людей, які споживають менше цієї кількості калорій, швидкість обміну речовин сповільнюється більш ніж на 45%. Жири повинні складати не більше чверті від загальної калорійності раціону. Дотримуючись норми в 1500 ккал, щодня ви можете отримати не більше 40 м чистих жирів. Для довідки: в 1 літрі 1%-го кефіру, як і в столовій ложці рослинного масла, міститься 10 г ліпідів ( жирів ). А плитка молочного шоколаду «подарує» вам цілих 70 г чистого жиру.

Як вже було згадано, оптимальна втрата ваги - 250-500 г в тиждень. Якщо при зниженні калорій і збільшення фізичного навантаження маса тіла не знижується, то слід звернутися до ендокринолога і здати аналізи на гормони. Різке схуднення теж вимагає звернення до ендокринолога.

Дуже хотілося б торкнутися і протилежну тему. Зараз, коли з екрана нам показують жінок і дівчат неправдоподібною худорлявості, важливо не загубити себе і не кинутися, з юнацьким ентузіазмом скидати кілограми. Не можна худнути більш ніж на 2 кг в місяць. Головне - худніть природно, ні в якому разі не припиняючи грудного вигодовування, від якого залежить здоров'я вашої дитини. І не впадайте у відчай, якщо у вас не відразу вийде скинути вагу. Головне - наполегливість і віра в себе.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
15.04.2010 13:50 | Ольга | Re: як схуднути після пологів
А я от скоро стану мамою і розумію, що набираю трішечки і після пологів доведеться потрудитися..


31.03.2010 09:51 | лелька | Re: як схуднути після пологів
моїй донечці 7 місяців, після пологів набрала 10 кг. в одному з журналів прочитала що потрібно пити більше води, причому талої, випиваю по 2 літра в день, вранці перед їжею протягом дня. Скинула 5 кг


27.03.2010 13:42 | Олеся | Re: як схуднути після пологів
А в мене все навпаки,після пологів почала худнути,хоч і годувала грудью.Похудела на 8-9кг.Даже до вагітності не виходило так похудеть.Но тільки перестала годувати грудьми і почалося,вже+10кг.Сейчас вирішила відмовитися від солодкого і мучного(крім чорного хліба)і пити якомога більше води,сподіваюся все вийде.


25.03.2010 23:17 | оленка | Re: як схуднути після пологів
дівчата у мене теж сама проблема я набрала близько 20 кг,моїй дитині 4 месяца.я купила залізний обруч насипала піску всередину щоб був ще тяжче і кручу вдень і вечеромочень допомагає соетаю))


20.03.2010 15:51 | оля | Re: як схуднути після пологів
проблема перестає бути проблемою, коли про неї забуваєш))) Я вирішила не зациклюватися на ній і переключилася на іншу діяльність, по-перше схудла, по-друге настрій покращився на 100%, а той хто страждає, у того нічого не виходить))))))))))))))


18.03.2010 20:16 | Анастасія | Re: як схуднути після пологів
Та ж історія, що і в інших матусь. Під час годування, природно, нічого зайвого, все відварне або тушковане, плюс до всього спорт 2-3 рази в тиждень, а вага додавався. Дійшло до того, що щотижня + 1 кг!!! Пішла до ендокринолога, здала аналізи, думала, що щитовидка. Все ок. В підсумку, лікар сказала, що поки годуєш, вага не скинеш, щоб не робила. Особливості організму. Зараз поступово отучаю від грудей (малятку майже 9 місяців), стала менше годувати (2 рази на добу) і, дійсно, вага перестав набиратися, більше того, сам поступово знижується! Так що, як закінчу почну ходити на масаж, душ Шарко.


12.03.2010 11:16 | Олена | Re: як схуднути після пологів
Привет.во час вагітності у мене був просто величезний живіт все навіть говорили як ти з нею ходиш бідолаха,мені 18 років а народила я на 4кг,і після пологів у мене залишився великий живіт зараз качаю прес роблю всякі упрожнения але живіт непропадает,дайте пораду як прибрати живіт!


11.03.2010 17:14 | наташа | Re: як схуднути після пологів
хто небудь дайте совнт як прибрати живіт?


10.03.2010 12:44 | Аїда | Re: як схуднути після пологів
найгірше, що жиру немає, одна шкіра висить, так негарно. як би шкіру тягнути, не утягивается вже 3ий місяць:((


28.02.2010 15:10 | Daria | Re: як схуднути після пологів
півтора місяця правильного харчування і мінус 3.5 кг харчувалася так: сніданок - каша на молоці (2.5%) гречка, пшонка або вівсянка обід - бульйон і шматочок кролика або щось м'ясне (перець фарширований яловичиною, тефтелі, парові котлети) вечеря - сир 9%, яблуко. перекушувала кефіром з шматочком хліба (бородинський або карельський - вони печуться з борошна другого сорту) регулярні прогулянки не виходять із-за морозної погоди! але остаавливаться на досягнутому не збирається


25.02.2010 15:52 | Наташа | Re: як схуднути після пологів
Я що тільки не роблю але схуднути не могу.уже даж ничео не їм.


20.02.2010 00:23 | Ніна | Re: як схуднути після пологів
стаття дуже добре написано!але всьому є одне але!на самому делі вчасно лактацыи у багатьох мам нереально збросить вагу!проверино личьно! Мамочьки все прийде в норму найголовніше хоча б до року откармить карапузів!!!!!!!!!


19.02.2010 11:02 | оля | Re: як схуднути після пологів
у мене теж проблема не їм після 6ти займаюся бодіфлексом вранці і на ніч і результату никакого.Только начебто навіть кг зайвий набрала.Малышу 5ый місяць от я думаю може марно так скоро після пологів себе мучити


08.02.2010 15:48 | наталі. | Re: як схуднути після пологів
качаю прес, на ніч не їм, солодке і здобу прибрала і порції на половину менше. думаю, до весни 10 кг скину. раніше допомагало.


04.08.2009 12:39 | юлія | Re: як схуднути після пологів
у мене доче 6 місяців роблю все що треба,і ніяк неможу скинути ні грамма.только ще більше стала.


15.05.2009 10:44 | лена | Re: як схуднути після пологів
я кочаю прес, роблю фізичні вправи. трохи схудла


13.05.2009 01:21 | інна | Re: як схуднути після пологів
малюкові 9й месяц.неделю не їм після 6ти.10мин посиленою ходьби на доріжці на ніч-поки результату нет.хочу включити 20хв біг вранці


18.02.2009 23:35 | Nata | Re: як схуднути після пологів
Я худла точно так, як на картинці намальовано: з коляскою майже бігом 1,5 години по парку і за 1 рік 11 кілограмів як не бувало.


1
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua