← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Способи схуднення

Коли настав час шукати способи швидкого схуднення і які вони

Найефективніші способи швидкого схуднення в домашніх умовахСпособи схуднення є різні: ефективні, неефективні, небезпечні. Причому останні можна віднести як до результативним методиками, так і не дуже. Якщо ви не дуже поспішаєте дізнатися, як позбавитися від зайвої ваги, у вас немає мотивації до зміни способу життя, пропонуємо до вашої уваги причини, за якими потрібно шукати способи схуднення для жінок і пробувати їх на практиці.

Чому потрібно стати стрункішою

1. Будете здоровіші. Вже давно доведено, що повні люди мають більший шанс захворіти цукровим діабетом, онкологічними та шкірними захворюваннями, ендокринологічними (жирова тканина виробляє біологічно активні речовини). Не викликає сумнівів і те, що у повних людей більший ризик серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, гіпертонії. І це ще далеко не весь список.

2. Згідно з попереднім пунктом напрошується простий висновок - повні люди менше живуть.

3. Фізичні і психологічні проблеми. До них ми можемо віднести задишку, неможливість вчинення фізичних навантажень. Приміром, повна людина не зможе вирушити в гори пішки. Повна жінка завжди виглядає старше своїх років і менш цікава чоловікам, ніж струнка дама. Повні люди набагато частіше страждають гіпергідрозом (підвищеною пітливістю).

Ось лише частина причин, за якими слід дізнатися кращі способи схуднення від фахівців з профільною (медичним) освітою.

Коли ж пора задуматися про схуднення? Коли ви відчуваєте погіршення самопочуття з-за своєї ваги, і якщо індекс маси вашого тіла вище норми. Щоб обчислити ІМТ, необхідно розділити масу вашого тіла в кілограмах на ріст до квадраті. Наприклад, у жінки зріст 172 см, вага 85 кг

1,72 х 1,72 = 2,96

85 : 2,96

Виходить 28,71

А значення результатів такі:

18,5-24,9 - нормальна вага:

25.0-29,9 - предожирение;

30,0-34,9 - 1 ступінь ожиріння;

35,0-39,9 - 2 ступінь ожиріння;

40 і вище - 3 ступінь ожиріння.

Так, у досліджуваній нами жінки зараз предожирение, причому цифри вже наближаються до 1 ступеня. А це означає - пора шукати швидкий спосіб схуднути, поки ситуація не стала ще гіршою. І ні в якому разі не слухати тих, хто каже, що у повних жінок особливої шарм! Отже, починаємо худнути!

Харчування

Вважається, що при надлишковій масі тіла (ІМТ більше 25, але не менше 30) буде достатньо змінити своє харчування. І схуднення не змусить себе чекати. Головне - це зрозуміти, що «лікування» повинно бути, якщо можна так висловитися, хронічним. Тобто правильне харчування без надмірностей повинно бути не тимчасовим заходом, а стати способом життя, звичайним явищем, не доставляє психологічний дискомфорт. Саме тому найбільш ефективні способи схуднення - це зовсім не незбалансовані, а часом навіть небезпечні строгі дієти. Це просто-напросто зміна раціону харчування у відповідності з правилами дієтологів. І в першу чергу - зменшення його калорійності. Дізнатися яка калорійність повинна бути у вашого харчування (на добу), щоб ви почали скидати вагу, дуже легко. Необхідно помножити 20 на бажану кількість кілограмів (на ваш бажаний вага). Наприклад, ви хочете важити 60 кілограмів, це значить, ви повинні щодня вживати не більше 1200 ккал.

І тут перед вами постає вибір - знизити калорійність харчування відразу чи поступово. Звичайно, все залежить від того, скільки ви звикли їсти і гастрономічних пристрастей. Можна зменшувати калорійність поступово, але тоді процес набуття ідеальної фігури буде не швидким.

Що є не слід:

  • тваринні жири (вершкове і топлене масло, риб'ячий жир, сало тощо);
  • солодке;
  • хлібобулочні вироби;
  • копчене;
  • смажене;
  • горіхи.

Обмежити приблизно в 2 рази:

  • бобові;
  • картопля;
  • макарони;
  • натуральні соки.

Для того, щоб визначитися зі своїм харчовим раціоном, викреслити з нього всі можливі причини повноти, ведіть щоденник, у який записуйте всі що з'їсте, обсяг з'їденого і час.

Корисні рекомендації про харчування. Психологічні моменти

1. Не їжте тоді, коли не відчуваєте почуття голоду. Маються на увазі перекуси. Якщо вже дуже хочеться перекусити - з'їжте огірок або яблуко, але тільки не бутерброд і подібне.

2. Щоб не переїдати, постарайтеся харчуватися потроху, але 5-6 разів на день кожні 2,5-3 години).

3. Кладіть їжу в невелику тарілку.

4. Не їжте, коли читаєте, розмовляєте по телефону або дивіться телевізор. Це дуже шкідливі для фігури звички.

Такі способи швидкого схуднення будуть дуже ефективні для людей, що страждають не надто великим надлишком ваги (ІМТ менше 30). Людям же з ожирінням 1 і 2 ступеня бажано крім дієти включати в звичку фізичні навантаження та медикаментозні засоби.

Фізична активність

В якості фізичних навантажень повним людям найбільше підійдуть аеробні навантаження. До них відноситься їзда на велосипеді, швидка ходьба, різні спортивні ігри. Дуже важлива регулярність виконання вправ (або навантажень) - не менше 3-4 разів на тиждень. І щоб це подобалося людині, через силу ви не досягнете результату, будьте впевнені. Якщо є значне ожиріння або серцево-судинні захворювання, то перед початком тренувань бажано проконсультуватися з лікарем. А в ході навантажень обов'язково контролювати артеріальний тиск і пульс. Що стосується пульсу, то максимально можливе його значення обчислюється за цією формулою: 220 - кількість років. Наприклад, для людини 50 років максимальна частота пульсу при фізичних навантаженнях не повинна перевищувати 170 в хвилину.

Якщо повнота не заважає і зі здоров'ям все в порядку, жінки можуть зайнятися східними танцями (там повнота навіть в деякому сенсі вітається). При занятті східними танцями (а саме - танцем живота) поліпшується координація рухів. Швидше худне живіт, стегна, руки. Фізичні вправи допомагають спалювати жир, тобто при одночасному дотриманні дієти та фізичної активності зайві кілограми зникають куди швидше, і не спостерігається зупинки у зменшенні ваги, що не є рідкістю у людей, худнуть тільки з допомогою зміни раціону харчування.

По можливості, потрібно робити комплексні вправи на всі частини тіла. Але якщо це важко, то, як ми вже писали вище, можна вибрати будь-який вид навантаження. Та ж швидка ходьба дуже допомагає в спалюванні калорій. Почніть з 15 хвилин в день і поступово доведіть до години.

Лікарська терапія

Ні-ні, це не клізми і не Бади. Клізми ніяк не допомагають зниженню ваги, позбавленню від жирової тканини. Сприяють лише виходу рідини і калових мас з кишечника. А штучне «очищення» організму зі здоровою видільною системою не потрібно, всупереч розповідям «народних цілителів». Бади для схуднення представляють із себе звичайні проносні засоби. Проносні, які також при регулярному необґрунтованому застосуванні можуть призвести до зневоднення організму.

Єдиними двома препаратами, які можуть призначатися людям з ожирінням, є орлістат (ксенікал) і сибутрамін (меридиа). Другий препарат зараз заборонений в Європі, так як були отримані дані про збільшення числа серцево-судинних захворювань, що виникли внаслідок прийому препарату. Однак російські дослідження це не підтвердили. Тому Меридиа продовжує успішно призначатися людям, що страждають від надлишку ваги. Препарат Ксенікал перешкоджає всмоктуванню жиру в кишечнику, через що у багатьох пацієнтів виникає побічний ефект - рідкий маслянистий стілець. Але чого не вытерпишь заради краси та здоров'я! Необхідно враховувати, що Ксенікал діє тільки на жири. Що ж стосується легко засвоюваних вуглеводів, то від них потрібно в будь-якому випадку відмовитися.

Медикаментозні способи схуднення в домашніх умовах вважаються одними з найбільш ефективних. Але ні в якому разі не починайте прийом препаратів без консультації лікаря. Не забувайте, що у даних лікарських засобів, крім побічних дій, є ще й безліч протипоказань.

Лікарська терапія рекомендована людям з ІМТ 30-35.

Хірургічні методи

В деяких випадках не обійтися без серйозної операції, спрямованої на зменшення об'єму шлунку. Така необхідність виникає у людей з важким ступенем ожиріння, коли ІМТ вище 40. Операція допомагає людині у відносно невеликий термін позбутися від більшої частини зайвої ваги, чим значно поліпшити якість життя. Дієти при важких стадіях ожиріння нерідко виявляються марними. Крім операції, може знадобитися допомога психотерапевта.

Реальні відгуки

А ось такі способи схуднення відгуки мають від жінок різних вікових груп.

Катерина, 20 років.

При зрості 175 см, моя вага становив 80 кілограмів. Я спробувала дієту, згідно з рекомендаціями Олени Малишевої. Їла по 5 раз в день, перестала вживати цукор, булочки, тваринні жири. І буквально за місяць схудла на 8 кілограмів. І це при всьому при тому, що фізичну активність я анітрохи не збільшила, і зовсім не відчувала почуття голоду.

Олена, 45 років.

Ще 2 місяці тому мій зріст 163 см, а вага - 78 кілограмів. Дієти перепробувала різноманітні. Але істотного зниження ваги від жодної з них не спостерігала. Зазвичай у перші дні вага починав істотно знижуватися, а потім вставав на одній точці. При поверненні до звичного харчового раціону всі втрачені кілограми поверталися. А харчуюся я відносно правильно, небагато. Лікар вже хотів призначити Меридиа, але я побоялася побічних ефектів і записалася в спортзал. Так ось, при 3-4 заняття в тиждень тривалістю 1 година, я почала худнути... і все це без таблеток. Здивувався навіть мій лікар. Минуло 2 місяці, випробувані різні способи схуднення, а я важу 65 кілограмів.

Вікторія, 36 років.

Після пологів у 34 роки я не змогла скинути вагу. Зайвих 20 кілограмів залишилися і дуже обтяжували мене, так як я завжди була цілком стрункою жінкою. З'явилися задишка, пітливість. Пробувала різні модні дієти, в тому числі і від наших знаменитостей, нетрадиційні способи схуднення в домашніх умовах (по Малахову), але результату не було, тільки самопочуття погіршилося. Регулярно фізичні вправи виконувати не могла з-за болів в спині і в області печінки. Здала аналізи у ендокринолога. Всі вони в межах норми. Лікар призначила препарат Ксенікал. Ось з ним схуднення пішло інтенсивніше. За 1,5 місяці скинула 10 кілограмів. Але дієту все-таки якусь доводиться дотримуватися. Я відмовилася від свого улюбленого шоколаду, від хліба, не їм квасоля, горох, макарони і картоплю. Зате результат на лице!

Виберіть відповідний спосіб схуднення спільно з лікарем і зробіть своє життя легше і приємніше!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua