← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Апаратна корекція фігури

версія для друку

Основні міфи і помилки


Вкрай негативну роль у формуванні ставлення до процедур по корекції фігури зіграли незліченні продавці різних пігулок і побутового обладнання (електростимуляторів, пристроїв для магнітотерапії тощо), що з'явилися в Росії на початку 90 - х років.

Реклама чудодійних засобів і пристосувань, що забезпечують негайні та вічні результати, залишила "важкий" слід у свідомості обдурених покупців. Незважаючи на це, пропозиція "унікальних помічників стати чарівною, нічого не роблячи" і сьогодні достатньо велике. Покупців не зупиняє навіть те, що вищеназвані товари пропонуються разом з кухонними наборами, рибальськими приладдям та автокосметикою. Настільки ж некоректною можна вважати рекламу деяких професійних, втім, іноді непоганих апаратів.

Справді, уявіть, як буде виглядати людина, за два тижні втратив, приміром, на миостимуляторе 7 - 12 см в об'ємі або скинула 10 кг? По ідеї, нормальний чоловік повинен потрапити в лікарню, адже це відповідає втраті 6500 ккал в добу, що знаходиться на межі можливостей навіть для тренованої людини.

Припустимо, це навіть можливо, але як щодо негативних наслідків? Не валиться шкіра при такій втрати об'єму тіла і який її зовнішній вигляд? Яким чудестним чином расщепится і піде жирова клітковина, наприклад, при впливі вакуумом або ультразвуком?

Настільки ж шкідливими є абсолютизація апаратних методик у свідомості пацієнта. Навіть найсучасніші методики, такі, як електроліполіз, ендермологія або переменнотоковая міостимуляція, вимагають від пацієнта дотримання певного режиму харчування та водно - сольового балансу. В іншому випадку деякі методи, наприклад електроміостімуляция або вакуумний масаж, можуть призвести до зворотного результату за рахунок природного підвищення апетиту і відмови від дієти за принципом "заплатив за схуднення - їм, що хочу".

Істотний вплив на клієнта надає думку професіоналів, обумовлене суто кон'юнктурними міркуваннями. Наприклад, вакуум - масажер вітчизняного прроизводства коштує близько 400 доларів, а найдешевший, але пристойний професійний міостимулятор - близько 2000 доларів (багато вітчизняні міостимулятори, на жаль, або не годяться для корекції фігури, або є неякісними копіями імпортних). Природно, що з чисто економічних причин эстетисту вигідніше придбати вакуумний масажер і голосно лаяти всі інші методи, обіцяючи одночасно "втрату двох розмірів" і "омолодження на 10 років" за 10 - 20 дуже дешевих процедур. Дійсно, деякий лімфодренажний ефект при правильній роботі може бути отриманий, але в невдачі винен не тільки сам естетист, але і його клієнт, який "сам обманюватися радий". Припустимо, що інший естетист зібрав кілька тисяч доларів і купив пристойний електростимулятор. Як ви думаєте, які послуги він буде наполегливо рекомендувати своїм клієнтам, а які лаяти і відкидати як неефективні і небезпечні?

З урахуванням вищесказаного не викликає сумніву необхідність проведення постійної просвітницької роботи серед клієнтів та серйозної інформаційної підтримки спеціалістів з корекції фігури.Загальний підхід до апаратної корекції фігури

Більш ніж 30 - річний досвід застосування апаратних методів в Європі говорить про те, що помітне поліпшення зовнішнього вигляду тіла не може бути досягнуто за допомогою одного міостимуляції, одного вакуумного або ручного масажу або чого - небудь ще, оскільки будь-який окремо взятий метод має строго певні можливості і не здатний вирішити весь комплекс проблем корекції фігури і лікування целюліту.Основні проблеми, які доводиться вирішувати методами апаратної косметології, це:

  • целюліт;
  • надлишкові локальні жирові відкладення; загальна м'язова гіпотонія, зниження тургору шкіри внаслідок різкого зниження ваги;
  • обвисання сідниць, передньої черевної стінки, втрата тонусу грудей, розтяжки.

Практика показує, що найкращих результатів по корекції фігури домагаються фахівці з вищою медичною освітою, які володіють сучасними фізіотерапевтичними методиками і основами дієтології, ендокринології та прикладної психології.

Спочатку необхідно встановити причини порушень, що викликали эстетическиу проблему, з якою звернувся пацієнт. Наприклад, якщо відштовхуватися від етіологічної класифікації ожиріння, то можна з упевненістю сказати, що ефективність естетичних методів досить висока лише при варіанті екзогенно - конституціонального (аліментарного, первинного, спонтанного) ожиріння, не обумовленого наявністю серйозних відхилень та захворювань, при супутньому спостереженні дієтолога. При всіх інших варіантах необхідно спочатку провести лікування основного захворювання. Щоправда, відсоток обігу таких пацієнтів зазвичай не дуже великий.Класифікація апаратних методів корекції фігури

При всьому розмаїтті пропонованої сьогодні професійної апаратури для процедур по догляду за тілом, можна досить легко провести загальну класифікацію, оскільки кожен апарат використовує один або декілька з нижчезазначених фізіотерапевтичних методів впливу.Ультразвукова терапія

Ультразвковые хвилі, що застосовуються в естетичній медицині, мають частоту 1 - 3 МГц. Вони сягають глибини 4 см і забезпечують перехід механічної енергії (вібрація) в теплову енергію. Це надає дефиброзирующее дію на сполучнотканинні структури підшкірно - жирової клітковини, активізує мікроциркуляцію, посилює ферментативну активність клітинних і міжклітинних ферментів, що прискорює метаболічні процеси в тканинах, а також збільшує проникність шкірних покривів і сприяє проведенню активних компонентів через роговий шар (ефект фонофорезу).Електроліполіз

Забезпечує активізацію ліполітичних процесів в адипоцитах: під впливом електротерапії прямокутними імпульсними струмами поятоянной полярності нейтральні жири розщеплюються до тригліцеридів, а потім до жирних кислот, які засвоюються організмом.

Як правило, електроліполіз проводиться з використанням голчастих електродів, введених в жирову тканину. У деяких випадках застосовуються нашкірні електроди, однак результативність таких процедур значно нижче.

Побутує хибна думка, що електроліполіз руйнує або розщеплює адипоцит, але насправді клітина не гине під впливом ліполізу, а тільки "худне". Це, тим не менш, не заважає клітці згодом повернути первісний обсяг за рахунок утилізації "аліментарних" жирів, які надходять в організм з їжею.

Після кожного сеансу електроліполізу не пізніше ніж через добу слід здійснювати апаратний лімфодренаж, що дозволяє прискорити виведення з організму продуктів обміну тригліцеридів і жирних кислот.Апаратний лімфодренаж

Порушення мікроциркуляції і інтерстиціальний набряк є невід'ємною частиною патогенезу багатьох функціональних порушень, тканинних дистрофій, а також процесу природного старіння організму. Скоплние рідини сприяє підвищенню маси тіла, виникнення локальної жирової гіпертрофії і целюліту і т.д. Щоб успішно боротися з цими явищами, необхідно забезпечити своєчасне виведення продуктів розщеплення жирової тканини і токсинів, зняти набряк і нормалізувати транспортні процеси в зоні впливу. Зарубіжні спеціалісти рекомендують починати практично будь курс корекції фігури з 5 - 10 сеансів лімфатичного дренажу, за яким слідують інші процедури. Таким чином, лимфодренажная апаратура абсолютно необхідна для досягнення повноцінних результатів в цій області. На жаль, не завжди вдається переконати пацієнта сплатити необхідну кількість процедур дренажу. Це пов'язано з початку неправильним поданням про лімфодренажі як про додатковою процедурою, не дає безпосереднього результату, що знижує загальну ефективність курсу і відсоток повторної зверненнями пацієнтів.

Ефект прискорення відтоку лімфи і венозної крові при послідовному лімфодренажі досягається за рахунок наступних факторів:

  • скорочення м'язів прискорює відтік крові і лімфи за рахунок активізації клапанного апарату судин;
  • струм певної частоти вызавают підвищення тонусу судинної стінки ( за рахунок впливу на гладком'язові елементи );
  • лімфодренажний процес посилюється по напрямку від позитивного полюса до негативного, що дозволяє за рахунок різного накладання електродів впливати як на локальні ділянки, так і проводити процедури тотального або загального лімфодренажу.

Крім послідовної миостимуляции різних груп м'язів, для лімфодренажу можуть застосовуватися й інші методи впливу: прессомассаж, мікрострумова активація лімфатичних колекторів і вакуумний дренаж.Електроміостімуляция

Метод забезпечує ізометричну або ізотонічну тренування м'язів. Відбуваються при електростимуляції скорочення і розслаблення м'язових волокон перешкоджають зниженню тонусу м'язів. У м'язових клітинах зростає вміст макроергічних соеденений ( АТФ, креатинфосфату та ін ), посилюється активність ферментів, підвищується швидкість утилізації кисню і зменшуються енерговитрати на стимульоване скорочення порівняно з довільним. Активація кровопостачання і лімфовідтоку призводить до посилення трофоэнергетических процесів.

В залежності від форми хвилі, типу модуляції імпульсів, їх форми, амплітуди і частоти розрізняють класичну ( постояннотоковую ), переменнотоковую і микротоковую стимуляцію. Міостимуляція може проводитися з використанням стаціонарно розташованих електродів або в комбінації з механічним впливом електродами на певні м'язи. Слід зазначити, що класична міостимуляція чинить незначний вплив на жирову тканину, і викликане нею зменшення обсягів є результатом укорочення ( скорочення ) певних м'язів.

На відміну від класичної переменнотоковая міостимуляція ефективно стимулює локальний ліполіз і при нерізко вираженому зниженні тонусу м'язів, початкових стадіях целюліту і ожирінні і в багатьох випадках дає хороші результати. Крім того, цей метод вимагає меншого часу процедури і краще переноситься пацієнтами.Мікроструми

Використання мікрострумової терапії при корекції фігури незаслужено відсунуто на другий план, хоча метод незамінний в комплексній програмі лікування целюліту і програмою підвищення тонусу і підтяжки шкіри після різкого зниження маси тіла. Мікроструми сприяють виведенню продуктів обміну речовин за рахунок м'якого лімфодренажного дії, відновлюють потенціал клітинних мембран. Микротоковые ліфтингові програми дозволяють підвищити тонус і трофіку середніх і дрібних м'язів, активізують синтез колагену в дермі за рахунок активності фібробластів. Наприклад, така процедура, як ліфтинг грудей, дає тривалий ефект ( 3 - 6 міс. ) при абсолютній безпеці і відмінної переносимості.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua