← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Секс і вік

версія для друку

Як залежить сексуальний апетит від віку?

секс і вікТак само, як і у чоловіків, сексуальні бажання, потреби і здібності жінок багато в чому визначаються їх віком.

Сексуальний потяг жінок залишається загадкою як для чоловіків, так, найчастіше, і для самих жінок. В одні періоди життя воно сильніше, а інші значно знижується. Від чого ж це залежить?

Як відомо, велику роль у виникненні або зменшенні сексуального потягу грають гормони: естроген і тестостерон. Але не тільки вони.

Сексуальний потяг залежить від багатьох факторів: гормональних, вікових, фізіологічних, соціальних, а також від спадковості. І хоча сексуальність жінки має дуже індивідуальний характер, у всіх вікових категоріях можна знайти багато спільних ознак.Секс у 20 років

20 років: самотня і щаслива. Попри усталену думку, 20 років - не обов'язково час невгамовного сексуального потягу. Занадто багато дівчата в цьому віці стурбовані проблемами зовнішності і пошуку себе, навчанням і кар'єрою. За статистикою, незаміжні жінки в два рази частіше, ніж заміжні, відчувають занепокоєння з приводу своєї сексуальної привабливості і сексуальних здібностей, навіть незважаючи на присутність в їх життя більш-менш постійного партнера.

Чим стабільніше відносини, в яких знаходиться жінка, тим більше її сексуальний потяг. Дослідження показують також, що, якщо жінка займається сексом рідше одного разу на тиждень, у неї частіше виникають проблеми з менструальним циклом і з овуляцією, ніж у тих, хто займається любов'ю регулярно. Крім того, дві третини випадків хвороб, що передаються статевим шляхом, припадає на людей віком до 25 років, причому жінки інфікуються легше, ніж чоловіки. Зайве говорити, що страх перед інфекціями не сприяють підвищенню інтересу до сексу. Хоча лідером у зниженні сексуального потягу є, звичайно, страх перед незапланованою вагітністю. І як би суперечливо це не було, необхідність користуватися контрацептивними засобами також знижує сексуальне бажання. Виходить свого роду замкнуте коло. Крім того, сексуальність багатьох молодих жінок визначається регулярним менструальним циклом.

До того часу, коли жінки досягають віку двадцяти років, більшість з них мають регулярний менструальний цикл - і сексуальний потяг то посилюється, то зменшується в залежності від цього циклу. У дні, коли відбувається овуляція, бажання жінок знаходиться на піку, і вони швидше отримують оргазм, ніж в інші періоди циклу. І це не випадково, адже в цей період існує найбільша вірогідність забеременеть.Самый популярний метод контрацепції у молодих жінок - гормональні таблетки. Вони можуть по-різному впливати на лібідо. У деяких жінок вони пригнічують вироблення тестостерону, гормону, відповідального за сексуальний потяг, і з-за цього воно різко зменшується. У інших жінок, навпаки, сексуальний потяг зростає завдяки тому, що жінка може розслабитися і не боятися незапланованої вагітності.

Якщо партнери для запобігання використовують презерватив, то гострота сексуальних відчуттів знижується, і сексуальний потяг також може знижуватися.Секс в 30 років

секс і вік30 років: заміжня і з дітьми. До 30 років жінка, як правило, досягає певного рівня самопізнання і розуміння своїх потреб. До того ж більшість до цього віку вже знаходиться в стабільних відносинах. Лібідо досягає максимального рівня безпеки сімейних відносин, і знизити його на час можуть тільки народження дитини або кар'єрні проблеми. Техніка вдосконалюється практикою, і до 30 років жінки легше і частіше досягають оргазму. А це в свою чергу підігріває сексуальний потяг. Не даремно вважається, що від тридцяти до сорока років жінки перебувають на піку сексуальності.

За свідченням лікарів, рідше скаржаться на сексуальні проблеми жінки протягом перших років шлюбу до народження дитини. Після 35 років рівень гормону тестостерону починає знижуватися, але ще не такими темпами, щоб це якось відбилося на лібідо. Для більшості сучасних жінок цей вік залишається репродуктивним. Під час вагітності жінки, як правило, відчувають сплеск сексуальності, особливо в другому триместрі вагітності. Це більшою мірою викликане підвищенням показників гормонального фону (рівень прогестерону зростає в тисячі разів, а естрогену - в сотні разів). Крім того, зростаючий плід тисне на область геніталій, що призводить до припливу крові в цю область. Цікаво, що якщо плід - хлопчик, то це ще більше підсилює сексуальне бажання, оскільки починаючи з другого семестру плід починає виробляти власні чоловічі гормони, які, як відомо, і відповідають за сексуальний потяг. Після народження дитини багато жінок зізнаються, що їм і думати не хочеться про секс. Причиною цього є перевтома, так і зниження рівня гормонів. Рівень тестостерону при цьому значно зменшується, хоча і досить швидко повертається до нормального. Кількість занять сексом з партнером може знизитися до 2-3 разів за 4 місяці, до того ж вони нерідко можуть супроводжуватися болем і сухістю піхви - ці проблеми випробовує 70% жінок протягом перших шести місяців після народження дитини. Але навіть якщо кількість гормонів знаходиться на нормальному рівні, жінки часто відчувають занадто великий стрес після народження дитини, вбиває всяке бажання зайнятися коханням. Вони перебувають під постійним тиском, розриваючись між турботою про дитинку, старшими дітьми і домашніми справами. Годування грудьми також пригнічує вироблення гормонів. Тому матері, що годують відчувають щось на кшталт менопаузи. Тим не менш, зазвичай всі ці неприємні симптоми минають через декілька місяців після народження дитини, і сексуальні бажання жінки відновлюються, а часто і посилюються.Секс в 40 років

40 років: ягідка знову. Хоча після сорока років рівень гормонів продовжує неухильно знижуватися, сексуальність багатьох жінок в цьому віці як би прокидається знову. Багато в чому цьому сприяє зменшення стресів, пов'язаних з дітьми або кар'єрою: діти вже досить дорослі, з'являється фінансова стабільність, і кар'єра, як правило, просувається завдяки накопиченому досвіду. За спостереженнями лікарів, жінки після сорока років починають рідше скаржитися на проблеми саме сексуального плану, хоча у багатьох зменшуються і гінекологічні проблеми зі здоров'ям. 45-50 років - це вік, коли жінки вступають у період передменопаузи, коли починається знижуватися рівень естрогену і тестостерону. В середньому цей період наступає в 46 років. Близько половини жінок починають відчувати у зв'язку з цим деякі симптоми: зниження сексуального потягу, нерегулярні місячні і вагінальну сухість.

Для стабілізації стану багатьом жінкам прописуються гормональні протизаплідні таблетки, нормалізують ці симптоми. Крім того, на сексуальність жінок сильно впливає стан щитовидної залози, порушення роботи якої часто зустрічається у жінок після сорока років. У середньому, порушення функцій щитовидної залози зустрічається у 1 жінки з 15-ти до 40 років, і у 1 жінки з 10-ти до 50 років. Симптоми: надмірна втома, зайва вага, депресія і, знову ж таки, зниження сексуального потягу. Але зниження сексуального потягу зовсім не означає, що секс не може бути прекрасним, тим більше що здатність до досягнення оргазму після сорока практично не знижується.

Так само, як і тридцятирічні, сорокарічні жінки точно знають, чого вони хочуть від сексу і що їх збуджує найбільше, але тепер у них більше часу і енергії на здійснення своїх сексуальних бажань. І навіть при деякому зниженні сексуального потягу жінки часто досягають нового рівня сексуального задоволення. Знаючи один одного досить довгий час, партнери вже не соромляться йти на експерименти і пробувати нові пози. Але сумна іронія полягає в тому, що чоловіки після сорока років починають відчувати сексуальні проблеми, і частота занять сексом в середньому віці значно знижується.Секс у 50 років

секс і вік50 років: новий початок. Цей період характеризується в основному початком клімаксу. Коли жінки вступають в період менопаузи - в середньому в 51 рік, близько 40% починають відчувати значне зниження сексуальності, аж до свого роду дисфункції. І це не дивно: виробництво естрогену (гормону, відповідального за зволоження піхви і приплив крові до геніталій) різко знижується, значно зменшується і рівень тестостерону. Організм припиняє виділення яйцеклітин із яєчника і менструальний цикл закінчується. Але прощатися з сексом ще рано. Жінка, що досягла менопаузи, має у своєму розпорядженні ще принаймні третину життя - і весь цей час вона може як і раніше отримувати задоволення від інтимних стосунків. І хоча це задоволення може певною мірою страждати з-за природних фізіологічних змін у жіночому організмі, пов'язаних із закінченням репродуктивного періоду, на щастя, з більшістю з цих неприємностей не так вже складно впоратися. Тим більше що незручність менструацій і протизаплідних засобів позаду.

Найпоширенішою проблемою для жінок в клімактеричний період є те, що піхва втрачає свою еластичність і недостатньо зволожується під час статевого акту. З-за цього деяким жінкам стає важко відчувати стан сексуального збудження і оргазм; а чоловіки іноді впадають в оману, вважаючи, що така сухість викликана байдужістю жінки до свого партнера. Впоратися з цією проблемою зазвичай можна за допомогою гормонозаместительной терапії або використовуючи лубриканти. Крім того, особливе значення в сексуальних відносинах набуває період попередніх пестощів. І хоча деякі жінки дійсно відзначають у себе падіння інтересу до сексуальної сторони життя, після того, як настав клімакс, інші (і їх немало!) стверджують, що секс, навпаки, став приносити їм більше задоволення, ніж раніше.

Лібідо після припинення менструацій може навіть посилюватися, що не повинно сприйматися як патологічне явище. Згідно зі статистикою, чотири з п'яти американок старше 50 років стверджують, ніби після менопаузи їх сексуальна життя покращилася або залишилася на колишньому рівні.

Американські фахівці вважають, що секс цілком адекватно може замінити навіть відновну гормонотерапію після настання менопаузи. Він у великій мірі усуває неприємні симптоми клімаксу.

Марина Аль-Рабаки "Секс і вік"на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua