← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Біль при сексі

Причини болю під час сексу

Чому під час сексу більБіль під час сексу виникає у багатьох жінок. Але патології, її викликають, у всіх різні. До якого лікаря потрібно звернутися при хворобливості статевих актів, наскільки все може виявитися серйозним?

Першим, до кого повинна відправитися жінка, є гінеколог. Він повинен визначити чому під час сексу біль, це можливо тільки після гінекологічного огляду, збору анамнезу і додаткового обстеження. Якщо патологій не виявлено, шлях повинен лежати до сексолога і (або) психотерапевта, так як дуже часто причини болю при сексі - психологічні. До речі, дане явище носить медичне назва - диспареуния.

Інфекції статевих шляхів

До них можна віднести як захворювання, пов'язані з порушенням мікрофлори піхви, так і ті, які передаються статевим шляхом. Так, викликати сухість піхви і запалення (вульвовагініт), а тому робити статевий акт болючим, можуть молочниця або бактеріальний вагіноз. Лікуються вони досить швидко і просто, але важливо правильно підібрати лікарські препарати. А це зробить тільки лікар.

Також неприємності можуть принести різні приховані інфекції, такі як мікоплазмоз, хламідіоз та ін Але не самі по собі, а в результаті їх наслідків. Про них ми розповімо далі.

Інші гінекологічні та урологічні патології

1. Цистит і уретрит. Перше захворювання являє собою запалення сечового міхура, а друге - сечовипускального каналу. Частіше діагностуються одночасно. При даних захворюваннях спостерігаються неприємні відчуття не тільки під час і відразу після сечовипускання, але і в інший час. В тому числі, може нити живіт. І біль при занятті сексом в стадії загострення цих захворювань теж буває.

2. Загин матки. Ця патологія буває як вродженою, так і виникає протягом життя. Нерідко загин матки проявляється у жінок після пологів через ослаблення зв'язкового апарату. Діагностується дана патологія з допомогою гінекологічного огляду або УЗД з використанням вагінального датчика.

3. Ендометріоз, міома матки. При ендометріозі виникає так звана «глибока біль». Коли жінка відчуває біль в області шийки матки - це може бути пов'язано з наявністю ендометріоїдних вузлів в області зв'язкового апарату, що утримує матку. Коли на ці вузли чиниться тиск - з'являється під час сексу гостра біль.

>

Міома матки іноді провокує хворобливі відчуття, особливо якщо має великі розміри. Жінки скаржаться на тягнучий біль внизу живота, що посилюється при статевому акті.

4. Захворювання яєчників. При запаленні яєчників (аднекситі) навіть під час гінекологічного огляду, коли лікар промацує черевну стінку, виникає біль. Тим більше вона може виникнути при сексі.

5. Ендометрит. Запалення ендометрію матки. Причиною цього стають саме ті інфекції, які ми згадували вище.

6. Хронічний цервіцит. Це запалення піхвової частини шийки матки. Провокується такими інфекції: хламідіоз, мікоплазмоз, гонорея, трихомоніаз та ін Розвивається запалення зазвичай після якихось механічних пошкоджень, наприклад, в результаті встановлення внутрішньоматкової системи, після вискоблювання порожнини матки, родових травм шийки матки та ін. Біль при статевому акті виникає всередині піхви, віддає в нижню частину живота. Якщо на шийці є ерозія, то може з'явитися кров з піхви під час або після коїтусу - це привід відвідати лікаря, так як такі виділення можуть бути ознакою і більш важких захворювань, навіть раку шийки матки.

Атрофічний кольпіт і недостатня зволоженість піхви

Атрофічний кольпіт являє собою зміни слизової піхви, її витончення, сухість у результаті нестачі естрогену - основного гормону. Виникає у жінок в період менопаузи (у тому числі штучної), при поганій роботі яєчників. У піхву при щонайменшому дотику з'являються тріщинки, ранки, які не тільки болять, але і стають вхідними воротами для інфекції.

Дане явище неприємно, але не невиліковно. Якщо немає протипоказань, жінці призначається замісна гормональна терапія. До речі, вона допомагає не тільки від атрофічного кольпіту, також стає профілактикою поширених важких «вікових» захворювань - наприклад, остеопорозу. Для поліпшення інтимних відносин застосовуються спеціальні вагінальні креми з естрогеном. Мабуть, найвідомішим з них є «Овестин».

Але сухість піхви - це не тільки ознака атрофічного кольпіту. Схожі проблеми, правда, тимчасово, виникають у жінок в період лактації або низькому рівні статевого збудження. І тоді здорово виручають лубриканти - спеціальні зволожувачі. З найбільш відомих і безпечних - «Метрогіл» гель, продається в аптеках без рецепта лікаря, гіпоалергенний.

Незручна поза та несумісність розмірів статевих органів

Хоча, це не така вже й велика проблема... Тільки не доводьте до травм! Піхва жінки дуже розтяжне, це доводять пологи. А щоб знайти гармонію з партнером - потрібно спробувати різні пози. І, можливо, скористатися лубрикантами. Знайти компроміс досить легко, головне - абсолютна довіра.

Наприклад, непоганий позою стане «наїзниця», так як в даному випадку ситуацією практично повністю керує жінка. Також ідеально підійдуть пози на боці.

Аномалії дівочої пліви

Буває так, що після втрати цноти жінка ще довгий час відчуває біль при статевих актах. Мало того, продовжує виділятися кров з піхви. Це не норма!

Дівоча пліва може мати дуже маленький отвір чи бути суцільною (це велика рідкість), бути гратчастої або мати перегородку. Такі патології діагностує тільки гінеколог. Лікування буде хірургічним. Лікар медичними інструментами «позбавить невинності» жінку, розітнуть невинну пліву. Зате проблем зі статевим життям потім не буде.

Вагінізм

Це раптове, судорожне скорочення м'язів піхви і промежини. Виникає при фізичному впливі (спробі ввести член, гігієнічний тампон, гінекологічному огляді тощо), так іноді навіть при думці про це.

Причини даної патології зазвичай психологічні. Це болюча дефлорація, зґвалтування, небажання мати близькість з партнером тощо Скорочення м'язів відбуваються мимоволі. Це не дає ввести член. А іноді ще того гірше - чоловік не може дістати його з піхви. І тоді без швидкої допомоги не обійтися.

Незважаючи на гадану складність патології, лікування її досить просте. Звичайно, це і робота з сексологом, і прості вправи». Жінка повинна самостійно вводити собі в піхву невеликі медичні розширювачі (після рекомендації лікаря) або просто палець. Навчитися самостійно напружувати і розслабляти інтимні м'язи. І буквально за кілька таких сеансів проблема вагінізму дозволяється.

Післяпологова диспареуния

Тут можуть бути 2 проблеми.
1. Сухість піхви. У жінки знижується рівень гормонів, плюс до цього психологічно вона налаштована на дитину, тимчасово стає не до чоловіка. Зволоження піхви недостатнє. До речі, саме психологія найчастіше стає причиною, по якій з'являється біль під час сексу при вагітності - жінка просто боїться нашкодити дитині. Допомагає відверту розмову і використання лубрикантів.

2. Травми піхви і шийки матки. Багатьом породіллям, для прискорення пологів і полегшення проходження дитини по родових шляхах, роблять епізіотомію - розріз промежини. Не менша кількість жінок народжують з розривами стінок піхви і шийки матки. Заживають вони, навіть при накладенні швів, нешвидко.

Якщо статеве життя стала вам неприємною, якщо ви відчуваєте біль - зверніться до лікаря, постарайтеся знайти причину. Не соромтеся. Це важливо не тільки для нормалізації відносин з партнером, але і вашого здоров'я.

У тебе нормальна вага?missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua