← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Сексуальна привабливість

версія для друку

Глава 10. ЩО ЗАВАЖАЄ СЕКСУАЛЬНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ЖІНКИ ( ЗАЙВУ ВАГУ )

Сексуальна привабливість і зайва вага

сексуальна привабливістьУ деяких жінок обмеження або навіть відмова від статевого життя пов'язаний з їх надмірною вагою. У повних жінок набагато більше проблем, ніж у струнких. Не тільки з-за втрати колишньої привабливості і труднощів у підборі одягу (а це теж важливо для жінки), але і в плані здоров'я. У повних жінок набагато частіше трапляються захворювання серця, задишка, гіпертонія, тромбофлебіти, набряки, сечокам'яна і жовчнокам'яна хвороба, холецистит, запори, коліт і багато інші захворювання. Повні жінки менш рухливі, ніж стрункі. Остеохондроз - хвороба ХХ століття, - теж часте явище, так як повним жінкам важче нахилятися і більше навантаження на хребет.

Крім того, у повних жінок чимало проблем з сексом. По-перше, через їх хвороб, по-друге, із-за втрати сексуальної привабливості для свого партнера і по-третє, з-за їх власних «комплексів».

Тут можуть бути два варіанти - або реально боротися із зайвою вагою, або боротися з власними комплексами.

Клінічний приклад.

Надія Ш. 27 років. По професії бухгалтер. Заміжня, має доньку 7 років.

У жінки були проблеми з чоловіком, і сексуального та міжособистісного характеру. Колишній чоловік - важкий психопат, зловживає алкоголем.

Статеве життя з 17 років. Дефлорацію перенесла болісно, ніяких приємних відчуттів і бажання близькості не було, але «терпіла». Оргазму з колишнім чоловіком ніколи не відчувала. Статеві зносини з ним до весілля були випадковими, так як обидва жили з батьками, і зустрічалися переважно в громадських місцях.

Після весілля жили у батьків чоловіка. Вже через півроку спільного життя стали часто сваритися через пияцтво чоловіка. У сп'янінні він ставав ще більш запальним, ніж зазвичай, і вона його навіть боялася, хоча він ніколи не піднімав на неї руки, але з найменшого приводу міг раскричаться і довго не заспокоювався.

У сексуальному відношенні чоловік з нею не церемонився. Якщо він випив, і у нього виникало бажання і ерекція, він без будь-яких попередніх ласк приступав до статевою зносинам, навіть якщо вона зовсім не хотіла близькості з ним. Бажання виникало у нього тільки в стані сп'яніння, а тверезий він був дратівливим і злісним, і з часом і він сам, і близькість з ним стали викликати у неї огиду.

В останні роки перед розлученням стала твердо відмовляти чоловікові в близькості, і одного разу сказала йому, що він «п'яний худоба» і огидний їй. Коли чоловік спробував оволодіти нею силою, забрала дитину і переїхала до матері.

У 25 років у неї вперше після заміжжя з'явився коханець, у якого закохалася з першого погляду». Після чоловіка - це другий чоловік в її житті.

Зовні це миловидна молода жінка, але раніше в неї були порушення менструального циклу, і її лікували гормонами. А після пологів у неї залишився великий живіт, який вона зазвичай ретельно маскує, підбираючи відповідну одяг. І до появи коханця ця проблема її не дуже турбувала.

З коханцем вона намагалася швидше роздягнутися, так, щоб він її не бачив, якщо він виходив у ванну. Або сама поверталася з ванної в халаті і відразу ховалася під ковдру. Уникала повертатися на бік, так як тоді живіт отвисал, вважала за краще лежати на спині - тоді її живіт ніби розпливався й не так помітний.

Але одного разу, коли коханець наполіг на позі в колінно-ліктьовому положенні, протягом всього статевого акту вона з жахом думала, що він може відчути її відвислий живіт і ніяк не могла перейти з цих думок і налаштуватися на секс. Ніяких приємних відчуттів під час статевого акту вона не відчувала і мріяла лише про те, щоб коїтус швидше закінчився.

Звичайно, коханець відчув її незвичайне стан і напруга, і перервавши зносини, поцікавився, в чому справа. Вона отговорилась якоюсь причиною, і в традиційній «норма-позі» позі все було нормально. Її партнер дуже уважний до неї, і вона завжди відчуває з ним оргазм.

Проблеми у них виникали з-за того, що коханець хотів її бачити оголеною, а вона цього панічно боялася. І вони навіть сварилися з цього приводу.

Якщо була можливість побачення з коханцем в денний час, вона завжди відмовлялася, так як штори в його квартирі були з легкого шовку, і не створювали настільки бажаною для неї темряви. Він ображався за її відмов, так як був дуже закоханий, завжди хотів і використовував будь-яку можливість залишитися з нею наодинці. А її відмовки здавалися йому непереконливими, і він дорікав їй, що вона його не любить і не хоче близькості з ним.

Так бідна жінка мучилася майже два роки. Дійшло навіть до того, що її скутість під час близькості і постійні відмови коханець став розцінювати як її незадоволення їх сексуальними відносинами і охолодження до нього.

Вони стали часто сваритися, і набагато частіше під час побачень не займалися сексом, а з'ясуванням стосунків, хто кого любить чи не любить, і чому вона весь час відмовляє йому в близькості. Хоча часто зустрічатися вони не могли, і цими зустрічами дуже дорожили, але бувало, що розходилися скривджені і потім не бачилися по 2-3 тижні.

Одного разу під час чергового побачення, яке відбувалося вдень, вона знову спробувала ухилитися від близькості, і вони знову посварилися, потім помирилися, але він продовжував «дутися». І при статевої близькості у нього була слабкою ерекція. Він так розсердився, що навіть відмовився від спроб її стимуляції, різко встав і вийшов з квартири, гримнувши дверима.

Все це спонукало жінку звернутися за консультацією. З одного боку, вона не могла позбутися своїх «комплексів», а з іншого не хотіла зробити з коханця імпотента. Але виявилося, що крім розтягнутих м'язів живота, які є у багатьох жінок після пологів, вона ще й дуже любить поїсти. І улюблена страва - смажена картопля з м'ясом. Не відмовляється і від тістечок і солодощів.

Але вона дуже дорожила своїм коханцем і боялася його втратити, тому після проведеної співбесіди стала різко обмежувати себе в їжі, робити вправи для м'язів черевного преса, зайнялася шейпінгом. Вона навіть хотіла зробити пластичну операцію по викачуванню жиру, але потім відмовилася від цієї затії. Вона дуже інтенсивно займалася корекцією своєї фігури, і через півроку скинула зайву вагу, і від живота майже нічого не залишилося.

Коли я її після цього побачила, то насилу впізнала. І не тільки її фігура змінилася, але й її настрій. Від колишньої пригніченою «закомплексованою» жінки не залишилося і сліду.

Вона живе з коханцем у цивільному шлюбі, постійно дотримується дієти, робить вправи, стежить за собою, і дуже щаслива. У сексуальному відношенні у них стало все в порядку.

Зараз безліч способів корекції недоліків фігури, починаючи від аеробіки, шейпінгу, різних комплексів фізичних вправ і до оперативних методів з видалення жиру.

Не варто забувати і про дієту. Немає такої жінки, яка не була б стурбована надмірною вагою. Але багато жінок більше говорять про це, ніж дійсно приймають якісь заходи. В цих розмовах вони знаходять собі самовиправдання - мовляв, вони так стараються, але нічого не виходить. Або кивають на ще більш повну приятельку - «я ще не така товста, як вона».

Багато жінок захоплюються різними патентованими засобами, які обіцяють схуднення без будь-яких зусиль. І саме це жінок найбільше і приваблює. Вони вважають, що як обіцяно в анотації, вони можуть їсти все, що завгодно, не відмовляючи собі ні в чому, а препарат нібито сам впорається з зайвим жиром, причому, видалить його саме в тих місцях, які бажані жінці. Так не буває.

Я знаю багатьох жінок, які перепробували всі відомі лікарські препарати для схуднення, постійно купують новинки, але ніякого реального ефекту немає. Я і сама перепробувала всі відомі засоби. Скажу з усією відповідальністю, що толку від них ніякого. Буває тимчасовий ефект під час прийому препарату, а коли жінка перестає його приймати, то швидко набирає колишню вагу, а іноді і більше.

Крім того, що б не писали в анотації до цих препаратів, вони далеко не нешкідливі. Більшість з них містить засоби, які пригнічують центральну нервову систему, так як основний принцип дії цих препаратів - придушення почуття голоду. Але голод вони пригнічують не так значно, як хотілося б, а пригнічують нервову систему. Крім того, багато з них викликають звикання, так як містять психоактивні речовини, здатні викликати залежність. Небажаними побічними ефектами можуть бути порушення менструального циклу, збільшення тривалості менструацій і маткові кровотечі.

Тому не витрачайте даремно гроші на патентовані засоби, їх розрекламовані властивості сильно перебільшені.

Різні бандажі, які одягаються на талію і живіт, і нібито можуть «зігнати жир» саме в тому місці, куди ви його одягнули, - теж малоефективні.

Обмін речовин - це загальний процес в організмі, і залежить він від багатьох чинників, тому всі ці прогумовані пристосування навряд чи можуть прискорити обмін речовин в ізольованій частині тіла, навіть якщо ви будете сильно потіти під бандажем. Одна моя приятелька перепробувала безліч таких бандажів і повністю розчарувалася в них. Тепер їх носить її чоловік, коли у нього розігрується напад радикуліту.

Так що схуднути, не витрачаючи ніяких зусиль і без самообмежень в дієті, - навряд чи вдасться.

Біда багатьох повних жінок - підвищений апетит. Причому, багато хто дійсно намагаються себе обмежувати в їжі, і від того, що їх потреба не повністю реалізована, вони постійно відчувають себе голодними, і їм здається, що вони роблять героїчні зусилля, щоб схуднути, але у них не виходить. Багато знаходять собі виправдання, кажучи, що у них такий обмін речовин або спадковість.

Мені доводилося спостерігати таких жінок, які абсолютно щиро заявляли: «Я ж нічого не їм! Я весь час голодна!» А коли ми йшли обідати, то на моєму підносі стояли 2 тарілки з закускою і з другою стравою, а іноді і одна тарілка з закускою, а на їх таці стояло по 5-6 тарілок. Не кажучи вже про те, що через годину-другу їм хотілося чаю, а хто ж буде просто пити чай, без чого-небудь смачненького?! Милі жінки, а вам це нічого не нагадує?

Тому такі виправдання повних жінок - всього лише виправдання. Чим більше людина їсть, тим більше він розтягує свій шлунок великою кількістю їжі. Для появи відчуття ситості потрібно, щоб їжа заповнила шлунок. І якщо людина з'їдає меншу кількість їжі, його шлунок заповнений недостатньо, і немає відчуття ситості.

Але якщо дотримуватися сувору дієту протягом певного часу, то шлунок може скоротитися, зменшитися в розмірах, і тоді почуття ситості настає від набагато менших кількостей їжі, і жінка не відчуває мук голоду.

Одна з моїх приятельок, яка до цього дуже любила поїсти, «сиділа «на дуже «жорстокої» дієті, яка під силу не кожній жінці. Основний принцип - є часто, кожні 2 години, але дуже небагато - чорнослив, нежирний сир, сир, кефір, нежирне м'ясо, яблука. Через 2 місяці її було не впізнати. Вона могла є набагато менше, і більше не відчувала себе постійно голодною. Постійний вага вона зберігає і досі, хоча минуло вже дуже багато років. І це вже не становить для неї труднощі. Вона звикла їсти мало, і цього їй цілком достатньо.

В однієї з моїх приятельок ще з молодості була непропорційна фігура - дуже красива до талії, приблизно 44 розміру, але з величезними важкими стегнами 52 розміру і з «галіфе». Вона використала всі існуючі методи корекції недоліків фігури, зараз їй 49 років, вона носить 46 розмір і важить 56 кілограмів. Вона не домогосподарка, завжди працювала, кандидат медичних наук, має сім'ю та двох дітей.

Надмірно повним жінкам з деформованою фігурою не зашкодять деякі поради. Я не дієтолог, тому мої поради будуть не професійними, а суто практичними, заснованими на моєму власному досвіді і досвіді багатьох моїх приятельок. Розцінюйте їх просто як рада жінки, яка все життя боролася за свою фігуру і перепробувала безліч різних дієт і способів для схуднення. Можете до них прислухатися, а можете скористатися порадами професіоналів. Головне, щоб у вас з'явилося бажання поліпшити свою фігуру і стати більш привабливою.

До різним складним дієт я ставлюся скептично, оскільки вони здебільшого неприйнятні для працюючої жінки. Важко є по годинах строго певні продукти, коли колеги на роботі то п'ють чай, то всі біжать на обід, а то так заработаешься, що упустиш час, коли треба було з'їсти 11 чорнослив. Тому жінки потребують більш простих і практичних рекомендаціях, які підходять і працюючим жінкам, які мають сім'ю, і тим, хто не працює.

Я теж пробувала різні суворі дієти і чесно зізнаюся, що довго не протрималася. Одного разу, твердо вирішивши повернутися до свого звичного 46 розміру, я три місяці їла одну капусту і моркву - сиру і варену. Справа була влітку на дачі, мої друзі і більш повні приятельки з апетитом наминали шашлики, люля-кебаб і інші смаколики і, очевидно, з садистських мотивів, постійно пропонували і мені теж, умовляючи, що я худіша багатьох жінок мого віку і ще можу собі дозволити насолоджуватися їжею, але я трималася стійко і за столом зі всякими смачними речами жувала свою прокляту капусту, яку з тих пір зненавиділа. У животі у мене весь час бурчало, а є дуже хотілося, причому, саме того, чого категорично не можна і чого я зазвичай ніколи не їм - рум'яної окрайці з маслом, пирогів і тістечок. У звичайному житті хліба я зовсім не їм, інших борошняних виробів теж і взагалі їм мало, не їм нічого жирного, а тим більше, хліба з маслом, але тут теплий хліб з маслом і пироги мені навіть снились ночами. Ну і що в результаті? Героїчно промучившись три місяці і вважаючи кожну калорію, в підсумку я схудла всього на 2 кілограми! Коштувало це таких жорстоких самообмежень, як ви думаєте? Розізлившись на себе і на весь світ, в гостях у свекрухи я наїлася її смачних пирогів і плюнула на всі ці дієти.

На жаль, слова однієї моєї приятельки: «Після 30 років гладшаєш вже не від котлет, а від років», - абсолютно справедливі. До 30 років можна і повніти і худнути, і знову повніти, і це майже не позначається на шкірі. А пізніше можна сильно схуднути, але це неминуче відіб'ється на кольорі обличчя, шкіра стає в'ялою, з'являться зморшки.

Я ніколи не була повною, і у свої 47 років ношу 46-48 розмір, у мене є і талія і все інше, всі кажуть, що я виглядаю значно молодше своїх років, але все це не завдяки якійсь особливій дієті, а з-за дотримання досить простих принципів. Я вважаю, що жінки потребують більш простих і практичних рекомендаціях, які підходять і працюючим жінкам, які мають сім'ю, і тим, хто не працює.

Багато жінок вранці обмежуються чашкою кави або чаю, обідають на роботі, а вдома після важкого дня дозволяють собі «розслабитися», і за вечерею разом з чоловіком і дітьми з'їдають основну порцію їжі. Всі дієтологи кажуть, що це неправильно, і ви самі це прекрасно знаєте.

Але як хочеться махнути на все рукою, сказавши собі: «Подумаєш, один раз живемо, у мене і так мало радості в житті, так ще в їжі себе обмежувати!»

Якщо у вас саме так йдуть справи, то можу вам порадити кілька способів, які не так сильно вплинуть на ваш звичний спосіб життя, при яких немає жорстких самообмежень, і якими я сама користуюся вже багато років.

Спосіб, яким користуються багато француженки. Виділіть для цього один день на тиждень, найкраще вихідний. Весь тиждень харчуйтеся, як звикли. У п'ятницю ввечері зробіть собі клізму з допомогою звичайної гумової кружки Есмарха, яка продається в будь-якій аптеці. Після цього нічого не їжте. Пити можна скільки завгодно, але без цукру. Вранці в суботу ви знову робите собі клізму, а весь день намагаєтеся є сир, кефір, сир і багато фруктів і овочів. В ідеальному варіанті жінкам рекомендується взагалі нічого не їсти в цей день, а тільки пити. Але спочатку це важко, а потім ви звикнете обходитися без їжі або з мінімальним її кількістю. Увечері в суботу ви знову робите клізму, і нічого вже більше не їсте. А далі весь тиждень ви живете і харчуєтеся за звичайним розкладом. Це зовсім не важко, ви швидко звикнете. Якщо майже нічого не їсти в розвантажувальний день, то ви за один раз скинете два кілограми. Якщо все ж себе жаліти і потроху є, - то менше, але успіх буде, це перевірено на практиці. Повторюйте ці «три клізми» щотижня, а якщо є можливість і бажання - то двічі на тиждень.

Спосіб, яким користуються багато, і я в тому числі, - не тільки не складний, але і корисний. Його часто використовують ті, хто займається шейпінгом.

Візьміть кілька скляних банок (від 3 до 5) і поставте їх в ряд. У кожну банку насипте одну столову ложку рисової крупи і залийте водою. Рекомендують кип'яченої, але по-моєму, це не має значення, можна і з-під крана. Воду міняйте щодня, можна і два рази в день.

Вранці берете банку з краю (звикнете завжди брати банку з однієї і тієї ж сторони ряду, щоб не заплутатися) і, заливши рис новою порцією води, кип'ятіть без солі приблизно 3-5 хвилин. Виходить така кашка, так як рис квашений і швидко звариться. Це ваш сніданок. Більше нічого ні пити, ні їсти не можна. В порожню банку знову насипаєте столову ложку рису і ставите її в інший кінець ряду, а не там, де ви її взяли. Після цього не п'єте і не їсте до першої години дня. Потім їжте, як зазвичай.

На наступний день вся процедура повторюється. Ви берете банку з тієї ж сторони, що і напередодні, а знову заповнивши, ставите в кінець ряду. І так кожен день. Залежно від кількості використовуваних банок ваш рис буде вимочуватися стільки днів, скільки у вас банок. Чим довше мокне рис, тим ефективніше. Деякі жінки примудряються вимочувати його по 7 днів, використовуючи за 7 банок, але це непросто, рис може закиснути.

Цей спосіб схуднення дуже корисний тим, що вимочений рис є сорбентом і видаляє багато шлаки з організму. І він зовсім не складний, дотерпіти до першої години дня - цілком під силу будь-якій жінці. Спочатку ця кашка без солі здасться вам супротивної, але з часом ви звикнете. Ви можете користуватися цим способом стільки часу, скільки ви самі захочете. Можна влаштовувати собі невеликі перерви, а можна і кілька місяців снідати вимоченим рисом. Це піде тільки на користь.

Одна моя приятелька худла за допомогою сухого вина і сиру. Весь день - тільки нежирний сир і потрошку сухого вина. Природно, це теж повинен бути вихідний день, не будете ж ви на роботі пити вино. Натщесерце навіть невелика кількість вина викликає легке сп'яніння, тому моя приятелька дуже любить цю дієту, так як весь день вона знаходиться в дуже легкому підпитті і прекрасно себе почуває. Каже, що є зовсім не хочеться. Не бійтеся, що ви сопьетесь, від цього ще ніхто не спивався, якщо ви будете знати міру. Вина, звичайно, потрібно небагато, тільки «для тонусу» і щоб відбити почуття голоду. Коли я привела цей спосіб у своїй попередній книзі, він дуже сподобався багатьом жінкам, і вони потім говорили мені, що охоче використовують його, - і корисно, і приємно. Але у деяких людей невеликі кількості спиртного, навпаки, посилюють апетит, таким ця дієта не годиться. Не варто її використовувати, якщо чоловік дуже заперечує, що дружина по суботах завжди злегка напідпитку.

Інша моя приятелька стверджує, що якщо людина тривалий час харчується одним і тим же продуктом, то він організмом не засвоюється. Науково довести це не беруся, але вона каже, що саме за цим принципом лікувалася в спеціалізованій клініці для схуднення і скинула там двадцять кілограмів. Раз на тиждень вона влаштовує собі розвантажувальний день і їсть один сир. Можна є і інші продукти, що містять білок і мінімум жиру і вуглеводів - м'ясо, кефір та інші кисломолочні продукти. Але головне, щоб ви весь день їли тільки один вид продукту, тоді, на її думку, він не буде засвоюватися організмом. А відчуття голоду не буде, так як є можна в необмежених кількостях. Я їй вірю, так як в молодості вона була справжньою «пампушкою», а після лікування в клініці вона вже двадцять років дотримується цей принцип, і дуже струнка.

Як бачите, ці рекомендації досить прості, і що найголовніше - перевірені багаторічною практикою.

А складні дієти малоефективні тим, що жінка тривалий час обмежує себе у всьому, вважаючи кожну калорію. А коли вона досягає певних результатів, то думає, що тепер повинна себе «винагородити» за такі героїчні зусилля, і дуже скоро набирає колишню вагу, а іноді навіть і більше.

Ще кілька простих порад.

Ніколи не доїдайте за дітьми, якщо вони залишили на тарілці. Звичайно, шкода викидати їжу і в каструлю назад не покладеш, якщо м'ясо перемішано з гарніром і соусом, але краще все ж позбавити себе від зайвих калорій. Нехай краще доїсть чоловік, у чоловіків більш активний обмін речовин, якщо вони не ведуть сидяче-лежачий спосіб життя.

Краще не їсти разом з дітьми. Якщо ви будете їсти мало, то цим покажете їм поганий приклад, особливо, якщо вони у вас «малоежки». А є стільки ж, скільки і вони для вас зайве. Дитина росте, рухається, і йому потрібно більше калорій, ніж дорослій жінці з малорухливим способом життя.

Кількість їжі, яку ви їсте за сімейним обідом або вечерею, завжди повинно бути менше, ніж у ваших дітей і вашого чоловіка. Поступово привчайте себе є все менше і менше. Раніше вже говорилося про те, що шлунок людини розтягується від великої кількості постійно їжі, що з'їдається, і здатний зменшуватися, якщо кількість їжі скорочується.

Коли готуєте обід і вечерю, намагайтеся поменше пробувати їжу - тільки трохи, для того, щоб визначити кількість солі або готовність страви. Деякі жінки дуже інтенсивно «пробують» в процесі приготування їжі, а потім сідають разом зі всією сім'єю за стіл і з'їдають ще повну порцію. А потім скаржаться, що вони так мало їдять, але все одно додають у вазі.

Не їжте за обідом і перше, і друге блюдо. Або те, або інше. Не готуйте жирних бульйонів і супів. Вони шкідливі не тільки для вас, але і для вашого чоловіка, оскільки можуть призвести до раннього атеросклерозу, а найголовніше, шкідливі для дітей. Дискінезія жовчних шляхів у дітей часте явище, а зловживання жирами тваринного походження, які важко засвоюються, може призвести до холециститу у вашої дитини, а у вас з чоловіком і поготів. Чим більш повна жінка, тим більше ризик холециститу і каменів у жовчному міхурі.

Тому для профілактики захворювань печінки і жовчного міхура не зловживайте смаженою їжею для всієї вашої сім'ї. Але якщо ж іноді смажите, користуйтеся рослинним маслом, воно більш безпечно.

Крім того, зараз популярні мікрохвильові печі, в якій ви зможете приготувати швидко, смачно і без краплі жиру. І вони не так дороги, цілком по кишені багатьом сім'ям. Принаймні, ви зможете її придбати, якщо не будете витрачати гроші на патентовані засоби для схуднення. Ті жінки, які постійно користуються мікрохвильовою піччю, дивуються, як вони могли раніше без неї обходитися. Чим вони гарні - не треба помішувати їжу і стежити, щоб вона не пригоріла. Ви заощадите багато часу, сил і збережете здоров'я для всієї родини. Розмови про те, що випромінювання нібито шкідливо, пусті вигадки. Якщо ви цього боїтеся, то не стійте біля неї, включіть таймер і йдіть з кухні.

Навіть якщо ви не хочете дотримуватися суворої дієти, то не забувайте, що «жири згоряють у полум'ї вуглеводів». Для того, щоб організм засвоїв жири і білки, йому потрібна енергія, яку дають вуглеводи. Тому якщо ви будете їсти білки без вуглеводів, наприклад, м'ясо без гарніру, і хліба, то вашому організму нічого іншого не залишиться, як використовувати енергію із уже накопиченого жиру. Виходить подвійний ефект - ви не даєте організму вуглеводів, щоб вони не відкладалися на ваших боках, і одночасно змушуєте спалювати власний жир.

Не заходьте у продуктові магазини чи на ринок, якщо ви голодні. Голодна людина все готовий купити «слинки течуть» від теперішнього багатства і різноманітності продуктів. Ви купите багато зайвого, без чого цілком могли б обійтися. Це допоможе вам заощадити гроші і позбавить від зайвих калорій. А якщо ви купите що-небудь смачненьке», то вам же і доведеться це з'їсти.

Найстрашніше для повних жінок - це ковбаси, сосиски, шинка і різні копченості. Все це багато років було так популярно в нашій країні, що відмовитися від них наші співвітчизниці ніяк не можуть. Але треба. У варених ковбасах і сосисках багато крохмалю і мало білка, сардельках теж, до того ж там є жир. У твердих ковбасах і копченостях багато жиру, вони важко перетравлюються. А чим довше їжа не евакуювався, тим більше відкладається у вигляді жиру на талії. Не кажучи вже про навантаження на печінку.

Не варто захоплюватися і салатами типу «олів'є» та іншими, які заправляються майонезом. Майонез дуже калорійний з-за того, що одним з його основних інгредієнтів є рослинна олія - висококалорійний продукт.

Солодке і випічка - найбільша слабкість повних жінок, від яких важко відмовитися. Але доведеться. Якщо ви як і раніше будете захоплюватися пиріжками, тістечками й цукерками, то ніяка дієта вам не допоможе. Замість солодкого чаю можна пити чай з молоком - «по-англійськи». Але, звичайно, без цукерок, варення або інших солодощів.

Мені не раз доводилося бачити повних жінок, які скаржилися, що ніяк не можуть схуднути, скільки не намагаються (!), у той час як вони п'ють солодкий чай та ще й з цукерками чи чимось смачненьким». Ось від цього доведеться відмовитися категорично. Інакше не варто й намагатися.

Можна зрозуміти жінок, які скаржаться, що їм важко витримувати дуже строгу дієту, так як є все-таки хочеться. Але ті, які багато говорять про те, що хотіли б схуднути, але не відмовляються від солодкого, - обманюють самі себе та інших.

До фруктів теж треба ставитися вибірково. Наприклад, виноград, диня, кавун, полуниця, черешня та інші, що містять багато глюкози, - не тільки не дадуть потрібного ефекту схуднення, а як раз навпаки. Найбільш корисних продукт - яблука, в них багато клітковини, це допоможе вам впоратися із запорами - часта біда повних жінок. Груші теж надто солодкі, а крім того, вони «кріплять». У більшість дієт входить чорнослив - використовуйте його, а також сливи в натуральному вигляді. Крім великої кількості мікроелементів, вони володіють проносним дією. А овочі обов'язково повинні входити в ваш раціон у великій кількості.

Багато жінок стверджують, що не можуть прожити без кави, так як вранці вони без нього не можуть «прокинутися», а вдень кави їх тонізує. А кава без цукру п'ють небагато. Але це більше самообман, так як кофеїну в каві дуже небагато, а в розчинній - і поготів. Але якщо ви ніяк не можете обійтися без нього, тоді не кладіть цукор або пийте каву з молоком.

У багатьох жінок після пологів сильно розтягнуті м'язи живота. І у них великий живіт не тільки тому, що багато підшкірної жирової клітковини, але й тому, що м'язи втратили свій тонус.

Ось кілька простих вправ, які допоможуть вам зменшити живіт .

Найефективніший спосіб - лежачи на спині, «писати» в повітрі цифри від 1 до 10 і назад прямими ногами з відтягнутими шкарпетками. Згинати Ноги в колінах не можна. Періодично тримайте 1-2 хвилини витягнуті ноги під кутом 15-30 градусів до площини кушетки або ліжка, на якій ви лежите, можна робити рухи кожною ногою верх-вниз по черзі і з боку в бік, схрещуючи в повітрі витягнуті ноги - «ножиці». Але тримайте ноги під кутом як можна довше. Покладіть руку на живіт, і ви самі відчуєте, як при цьому сильно напружуються м'язи черевного преса і поперекові м'язи. Чим менше кут по відношенню до площини, на якій ви лежите, тим ефективніше. Це піде на користь не тільки вашого живота, але і талії.

Багато часу це не вимагає - від 10 хвилин в день і більш, скільки ви самі захочете. Але, звичайно, чим більше, тим краще. Можна це робити ввечері перед сном або коли ви лежите з книгою або перед телевізором. Перші 2-3 дня у вас будуть боліти м'язи, які задіяні в цих вправах, але це добре, значить, ви дали їм добру навантаження. Потім все пройде, і ви самі переконаєтеся, наскільки міцніше сталі ваші м'язи.

Багато жінок воліють гімнастику типу «велосипед», яка імітує рухи, як ніби ви крутите педалі. Але вона малоефективна, так як при цих вправах більше задіяні м'язи ніг, а черевний прес мало бере участь, хоча виконувати її набагато простіше, ніж «писати» цифри і тримати ноги під кутом. Сильні махи ногами теж менш ефективні, так як вони робляться більше за рахунок м'язів стегна, ніж черевного преса.

Коли ви стоїте і чим займаєтеся на кухні або їдете в транспорті або на роботі, то робіть такі вправи - після глибокого вдиху і видиху кілька разів, не дихаючи, сильно напружте м'язи черевного преса, як ніби ви надуваєте» живіт , а потім втягуйте його так сильно, як тільки зможете, щоб ви самі відчули і побачили, як живіт то опадає, то випинається. Покладіть руку на живіт, щоб це відчути. Робити рухи м'язами черевного преса треба швидко, щоб на одному видиху ви встигли зробити 10-15 таких рухів. Потім відпочиньте і повторіть. Такі вправи взагалі не віднімуть у вас часу, і робити їх можна де завгодно, і стоячи, і сидячи, і лежачи.

Так що, дорогі жінки, ваша сексуальна привабливість - у ваших руках.

Передбачаю заперечення багатьох жінок - робота, сім'я, діти, домашні клопоти, часу зовсім немає, коли вже тут займатися собою. На це можна заперечити словами одного дуже відомого вітчизняного психіатра: «Той, хто хоче робити, той робить, а той хто не хоче - той шукає виправдань».

Нічого складного в наведених радах немає, вони не займуть у вас багато часу, не потребує героїчних зусиль, і не змінять вашого звичного способу життя. Іноді жінкам заважає сама елементарна лінь і байдужість до себе, мовляв, я вже не така молода, для кого мені старатися. Дуже неправильна думка. Обов'язково треба постаратися бути привабливою і зберегти тонус, по-перше, для самої себе, щоб і фізично, і психологічно краще себе почувати, а по-друге, для свого чоловіка, якщо він для вас ще щось значить, і не заспокоювати себе тим, що він і так любить вас такий, яка ви є. Сьогодні любить, а завтра маже розлюбити. Навколо так багато спокус для чоловіка, так багато молоденьких, свіжих, струнких, не обтяжених турботами і дітьми дівчат, що далеко не кожен чоловік здатний перед ними встояти, особливо якщо у нього водяться гроші, які дуже цікавлять цих юних мисливиць за заможними чоловіками.

Жінкам з деформованою фігурою, зайво повним або з в'ялими м'язами варто подумати, чому чоловік останнім часом все рідше шукає близькості, і постаратися змінити існуючий стан речей.

А тим жінкам, які так люблять і балують, що не в змозі відмовитися від пирогів, пиріжків, тортів і тістечок, не хочуть навіть 10 хвилин в день приділити увагу найпростішою вправою для черевного преса, і при цьому сподіваються, що їх партнер буде палати до них пристрастю, незважаючи на зайвих двадцять кілограмів ваги, і незадоволені своїм чоловіком, що він недостатньо часто будить їх ночами заради занять сексом, - залишається тільки поспівчувати. Чим довше так буде продовжуватися, тим менше шансів зберегти свою сексуальну привабливість.

Якщо запитати тисячу чоловіків, яку б вони віддали перевагу сексуальну партнерку, некрасиву, але з прекрасною фігурою, активну в ліжку, або навпаки, красиву жінку, але розпливчатої, у якої груди висить, немає ні талії, ні стегон, а в ліжку їй важко повернутися, щоб випробувати нову позу для коїтусу, не сумніваюся, що відповідь буде однозначною. Якщо сумніваєтеся - запитайте самі.

Є жінки з «міцно збитої фігурою», у яких цілком приємні форми - і груди, талія, стегна, - все має свій рельєф, але вони ширококостны, тому їх фігура далека від сучасних стандартів і зростання не 180 см, а 160 - 165 см, стегна не 90 см, а 100 див. Але при цьому у них нічого «не висить», м'язи міцні, а фігура має контури і спереду, і ззаду, і збоку. Але вони «комплексують», тому що у них «не модна» фігура, і вони не можуть носити міні-спідниці, шорти та інший модний одяг.

Нічого поганого в такій фігурі немає. Леонардо да Вінчі саме таких жінок вважав найбільш сексуально привабливими. Рубенс і Кустодиев теж обирали натурниць «в тілі».

А сучасні сексологи вважають, що невисокі жінки з широкими стегнами більш сексуальні, ніж «худі». Багатьом чоловікам худі жінки подобаються в одязі, а жінки «з формами» - без одягу. Якщо у вас немає живота і зайвого жиру, гарна груди і круті стегна, то не варто переживати з-за своєї фігури, навіть якщо її параметри не 90-60-90, як у манекенниць. Головне, утриматися в тих же параметрах, що і зараз, і не давати собі розпливатися.

Деякі жінки вже з самого дитинства були схильні до повноти. Найчастіше це пов'язано з гормональними порушеннями і неправильним обміном речовин. Таким жінкам треба проконсультуватися у ендокринолога, оскільки це може бути проявом прихованої форми діабету.

Повні жінки у віці набагато менше переживають з приводу своєї фігури, ніж дівчата і молоді жінки. Це цілком зрозуміло. Заміжній жінці, коли вона поступово додає у вазі після пологів, і це не відбувається не так помітно і для неї самої, і для її чоловіка, жити простіше. Чоловік теж, напевно, потихеньку гладшає, заокруглюється і обзаводиться черевцем, так що вони майже в різних умовах. «Мені заміж не виходити, я вже заміжня», - кажуть у таких випадках жінки.

А молодим і неодруженим набагато важче. З дитинства їх дражнять однолітки, вони соромляться своєї повноти, не беруть участь у рухливих і спортивних іграх, боячись глузувань, формується комплекс неповноцінності, вони вважають себе «толстухами», «уродинами», замикаються в собі, уникають чоловіків і заздрять більш струнким одноліткам.

Боротися зі своїми комплексами потрібно обов'язково. Вам допоможе самонавіювання. Самонавіювання володіє великим потенціалом впливу на психіку, особливо у жінок. Є така психіатрична притча: Якщо сказати собі: «У мене болить голова», - то вона обов'язково заболить, навіть якщо до цього не хворіла. Якщо голова болить зовсім трохи, але людина скаже собі : «У мене дуже сильно болить голова», - то вона разболітся ще сильніше. А якщо він скаже: «У мене жахливо болить голова», - то скоро вона у нього буде розколюватися на частини. А якщо те ж людина скаже: «Голова в мене трохи болить, але це скоро пройде», - саме так і буде насправді.

Врахуйте це і долайте власні комплекси з допомогою самонавіювання. Полюбіть себе такою, яка ви є. Не фиксируйтесь на недоліки своєї фігури і цінуєте свої позитивні якості. Поширена думка, що повні жінки більш м'які, добрі і душевні вірно. Краще бути повною і душевною, ніж тонкої і злющої, вірно?

І чоловіки теж найбільше цінують в жінці її душевну доброту, а не її фігуру. Тільки не треба культивувати свої комплекси і з-за цього позбавляти себе уваги сильної половини людства. Ні в якому разі не говорите про себе, що ви «потворна товстуха», - ви пухкенька і пікантна. Є безліч чоловіків, які обожнюють саме таких жінок з пишними формами, у яких «є за що потриматися», і терпіти не можуть жінок, схожих на вішалку.

Не вважайте, що повнота - такий вже страшний недолік. У людей бувають набагато більш страшні недоліки, проте вони на них не фіксуються і живуть собі спокійнісінько. Багатьох повних жінок їх фігура абсолютно не обтяжує. Вони приймають її як дане природою і не «комплексують» з цього приводу.

Клінічний приклад.

Дві подруги, Алла і Катя, обом по 35 років, обидві працювали в «Медичній газеті».

Раніше обидві були дуже повними, але ставилися до цього по-різному. Алла - життєрадісна оптимістка, ставилася до себе з гумором і без комплексів. Катя з підліткових років дуже переживала, соромилася своєї фігури, ненавиділа себе і перенесла цю ненависть на всіх більш худих жінок і на всіх чоловіків, так як вважала. що все над нею сміються, носила уродующую її вільний одяг, щоб приховати повноту.

Алла - весела, рухлива й товариська, реготуха і загальна улюблениця. Катя - озлоблена на весь світ, дратівлива, «закомплексована», і всім було важко з нею спілкуватися. Але вони дружили ще зі школи, завжди були разом, і їх сприймали як нерозлучних подружок. Алла худнути не збиралася, сміючись, говорила, що «хорошої людини повинно бути багато», а Каті в результаті жорстоких самообмежень вдалося схуднути на 28 кілограмів.

Алла була, як кажуть, «кров з молоком» - білошкіра, з яскравим рум'янцем на всю щоку, з гладкою шкірою, без єдиної зморшки, вся ніби налита, туга і пружна, що здавалося, її навіть не ущипнешь.

Катю повної мені побачити не довелося, я бачила її тільки після того, як вона схудла. Від такого різкого і швидкого схуднення і зловживання сечогінними засобами шкіра у Каті втратила свою еластичність, стала сухою і в'ялою, все обличчя було в дрібних зморшках, під очима - темні кола. Шкіра під підборіддям висіла в'ялою складкою, так як раніше у неї було два підборіддя.

Алла виглядала як саме життя, Катя була схожа на смерть, як її змальовують. Вона безперервно курила одну сигарету за іншою, щоб відбити почуття голоду, і колір обличчя у неї був землисто-сірого відтінку. Алла теж курила, але в міру, і на колір її обличчя це ніяк не відбивалося.

Алла - «фігуриста» - груди у неї 4-го розміру, але вона навіть не носила бюстгальтер. При всій її повноті у неї були «круті форми» - і груди, талія, стегна. У Каті груди стала в'ялою і висіла, оскільки, як відомо, молочні залози в значній мірі містять жирову тканину, - і ніякі бюстгальтери на кісточках» Катю не рятували. І спереду, і ззаду Катя була плоскою, як дошка, а від того, що вона ще не звиклася зі своєю новою фігурою, вона була скутою, сутулилася і соромилася своєї плоскої грудей.

Алла вихором носилася по всім редакційним поверхах, щось наспівуючи і пританцьовуючи, завжди в прекрасному настрої, готова посміятися і пожартувати, а Катя всім набридла своїми постійними скаргами. У неї весь час щось боліло щось шлунок, кишечник, серце, то голова, то у неї слабкість, запаморочення, затримка менструації, місячних немає кілька місяців. Від зловживання проносними у неї були хронічні запори, а з-за того, що вона постійно пила сечогінні - запаморочення і серцебиття.

Катя була постійно збудженою, нервовою, дратівливою, у будь-якому безневинного жарту бачила насмішку і ощетинивалась, як «їжачок», готова відповісти брутальністю. З нею всім було дуже важко. Працівник з неї теж поганий, так як вона весь час хворіла або скаржилася на погане самопочуття. Від неї давно б позбулися, якщо б не Алла, яка завжди захищала подругу і закликала до поблажливого ставлення до неї, так як у Каті складності в особистому житті. Вона так і не вийшла заміж. Алла була давно заміжня, у неї двоє дітей, і чоловік її обожнює.

Катя дуже пишалася тим, що їй вдалося схуднути, і весь час докоряла подругу, що та занадто товста. Алла весело жартувала. Але коли вона обмовилася чоловікові, що не завадило б їй теж схуднути, чоловік сказав, що якщо вона стане такою, як Катя, то він негайно з нею розлучиться.

Повнота жінки може бути пов'язана і з таким психічним порушенням як нервова булімія . Нервова булімія - це швидке поглинання їжі за короткий проміжок часу, причому сама людина не може контролювати свою поведінку, пов'язане з їжею, тому такі епізоди виникають регулярно.

Булімія у жінок зустрічається частіше, ніж у чоловіків. За даними американських авторів, нервова булімія спостерігається у 4% жінок і у 0,5% чоловіків. Сприяючим чинником для виникнення цього розладу у дорослої жінки може бути ожиріння в підлітковому віці.

Під час нападу булімії хворі їдять солодку, висококалорійну їжу, легкоперетравлювану і м'яку, наприклад, торт, тістечко, печиво. Їжа з'їдається таємно, швидко й іноді навіть не прожовується.

Після таких епізодів втамування «вовчого голоду» (булімія - в перекладі означає обжерливість) у хворої нервовою булімією може виникати відчуття фізичного дискомфорту - нудота, болі в животі, а також почуття провини, знижений настрій, депресія і навіть ненависть до самої себе за нестриманість у їжі. Таке емоційний стан носить назву «борошно після обжерливості».

Поряд з цим існує страх, що такий напад спричинить збільшення маси тіла.

Напади переїдання при нервової булімії супроводжуються регулярним викликом штучної блювоти, використання проносних засобів, клізм, сечогінних та інших надзвичайних штучних заходів для якнайшвидшого видалення їжі їх шлунка і кишечника.

Але після штучної блювоти і ослаблення почуття переповнення шлунка і болю в животі хворі знову можуть їсти і знову відчувають «борошна після обжерливості».

Зазвичай протягом нервової булімії хронічне з чергуванням періодів почастішання епізодів «обжерливості» і відносно нормальними періодами.

Таким жінкам потрібно звернутися до психіатра, а не мучити себе проносними і сечогінними засобами, що може призвести до порушення обміну речовин і багатьох захворювань. Це розлад лікується цілком успішно.

Прагнення «заїдати» неприємності властиво деяким жінкам, які не страждають нервовою булімією, наприклад, в період зниженого настрою, викликаного певними психотравмуючими чинниками, жінки знаходять своєрідне розраду в їжі, і чим гірше їх настрій, тим більше вони їдять.

Таким жінкам теж бажано звернутися до психіатра, оскільки депресію потрібно лікувати, а не «заїдати».

Діля Єнікєєва "Сексуальна привабливість"на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua