← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Як виховати хорошого чоловіка? Як отримати користь з скандалу?

версія для друку

Глава 14. ЯК ВИХОВАТИ ХОРОШОГО ЧОЛОВІКА

Вміння правильно впливати на чоловіка - велике мистецтво. І кожна жінка повинна їм володіти. Треба знати, коли потрібно попросити, переконати чоловіка, а іноді й заплакати, а коли проявити твердість і не поступатися, поки вона свого не доб'ється.

Розумні дружини з самого початку сімейного життя вміло підігрівають честолюбство і марнославство чоловіка, направляючи його активність у соціально-позитивне русло. Тактика приблизно така: «Ти у мене такий талановитий і розумний, ти багато чого досягнеш, якщо зможеш правильно використовувати свої здібності, а я пишатимусь тобою».

Як ви думаєте, чому деякі чоловіки працюють «від зорі і до зорі», прагнучи досягти високого соціального та матеріального статусу? Є серед них і відчайдушні честолюбцы, але в більшості випадків їх марнославство вміло направляється їх дружинами, і саме перед дружиною вони спочатку хочуть виглядати справжніми чоловіками і «здобувачами основних засобів до існування. Потім вже їх марнославство підігрівається іншими факторами, але спочатку поштовх дає дружина. Та вона ж не дає чоловікові звернути з обраного шляху.

Але для того, щоб «виховати» такого чоловіка, жінка сама повинна володіти багатьма якостями. Якщо ви ними не володієте, то вам нема кого звинувачувати, крім себе самої. Навіть самого чудового чоловіка його нерозумна, істерична і скандальна дружина з надмірними претензіями може перетворити у невротика і невдахи.

«Не буває поганих чоловіків, бувають дружини - погані виховательки», - так сказала одна дуже розумна жінка, про яку розповім трохи нижче. Коли її приятельки запитували, як їй вдається знаходити таких хороших чоловіків, і чому їм так не везе з чоловіками (а вона в третьому шлюбі, але не тому, що вона така вітряна, а так склалася її доля), вона, сміючись, казала: «Я їх не знаходжу, я їх ліплю - беру чоловіка і поступово ліплю з нього те, що мені треба, а він про це навіть не здогадується».

Так що хороший чоловік - це результат планомірної діяльності розумної дружини, а зовсім не «від бога». Навіть самого хорошого чоловіка можна зіпсувати, якщо дружина веде себе неправильно.

А тепер про цю розумній жінці, яка ваяла зі своїх мужів «Галатею в чоловічому варіанті».

Клінічний приклад.

Лариса Н. 49 років. Освіта вища. Заміжня втретє, двоє дітей.

Перший раз вийшла заміж в 21 рік за викладача Вузу, в якому навчалася. Чоловік був старший на 9 років. Від шлюбу дочка, якій зараз 25 років.

Коли у неї ще був роман з майбутнім чоловіком, на кафедру, де він працював, прийшов анонімний лист на друкарській машинці, де повідомлялося про «аморальної зв'язку» викладача зі студенткою (в ті часи анонімки були дуже популярні і могли серйозно зіпсувати життя людині). Лариса по шрифту друкарської машинки з'ясувала автора, переглянувши всі курсові роботи. Нею виявилася староста її групи, яка була небайдужа до майбутнього чоловіка Лариси.

Лариса наполягла, щоб у групі було проведено збори, і змусила ту визнати авторство свого доносу і публічно вибачитися. Більше вона ніколи з нею не розмовляла.

У її майбутнього чоловіка були неприємності, але коли його «персональна справа» розбирали на партзборах, Лариса з власної ініціативи прийшла туди і сказала, що вони люблять один одного, а «ритися в чужій брудній білизні» - негідно. Все обійшлося і незабаром вони одружилися.

Захоплений поведінкою Лариси завідувач кафедри запропонував їй після закінчення інституту роботу на кафедрі. Вона займалася в студентському науковому гуртку при цій кафедрі, а потім стала аспіранткою, захистила кандидатську дисертацію і як і її чоловік, працювала асистентом на тій же кафедрі.

З чоловіком вони жили добре, але на 9-му році подружнього життя він помер від перитоніту - його послали керівником групи студентів «на картоплю», у нього був приступ гнійного апендициту, і поки його привезли в Москву, у нього розвинувся перитоніт.

Лариса чоловіка дуже любила, ніколи йому не зраджувала, тому це було для неї великою втратою. Але вона людина життєрадісний і не схильна до смутку, тому, сказавши собі: «Досить кукситься, треба думати про дочки», - вона втерла сльози і повернулася до звичайного життя.

Нестачі шанувальників у неї ніколи не було, навіть коли вона була заміжня. Її не можна назвати красунею, але вона дуже приваблива жінка. Вона притягує до себе і чоловіків, і жінок. В ній є якийсь внутрішній світ, доброта та чуйність. Вона вміє уважно слухати і допомогти, якщо в ній потребують.

За характером Лариса весела, товариська, емоційна. Коли вона сміється, то стає просто чарівною. Вона кокетлива і любить пофліртувати з чоловіками. При бажанні може зачарувати кого завгодно. Легко знаходить контакт і з чоловіками, і з жінками. Добре знає собі ціну, ніколи не відчувала ні заздрості, ні ревнощів. Їй з усіма легко, і друзям з нею легко.

Лариса ніколи не вважала себе сильною жінкою, завжди шукала опору в чоловіках. Але тим не менш, вона сильна і впевнена в собі жінка, до неї завжди тягнулися подруги, запитували ради або просили про допомогу. Ніколи не відмовлялася, якщо могла чимось реально допомогти.

Не любить галасу балаканини і пліток. Завжди казала, що пліткують лише ті, які заздрять. Сама теж не боялася пліток.

Але вона далеко «не ангел», а досить запальна жінка, але ніколи не свариться по дрібницях. Є недоліки в людях, які вона терпіти не може - жадібність, підлість і лицемірство. Якщо вона це помічає, може сказати прямо в очі. Більше з такою людиною не спілкується.

Вдруге вийшла заміж за військового перекладача в 32 роки. І з ним теж жила добре. Хотіла дитину, але у неї було два викидні. Після цього не вагітніла, довго лікувалася. Але через 5 років чоловік загинув, коли був у службовому відрядженні.

Через 2 роки вийшла заміж знову, і з цим чоловіком живе досі. Від шлюбу син, якому 8 років.

Вагітність перенесла дуже важко, їй було вже 40 років, у неї був високий тиск і постійна загроза переривання вагітності, лежала на збереженні. На терміні 32 тижня їй зробили кесарів розтин.

Син спочатку був слабеньким, часто хворів, але вони з чоловіком з ранніх років водили його на заняття з плавання, і він незабаром зміцнів. Хлопчик веселий, товариський, такий же привабливий, як і мати, дуже розвинений для свого віку.

Стосунки з чоловіком у Лариси дуже близькі. Вона дуже цікава співрозмовниця, у неї живий розум, і з нею можна говорити на будь-яку тему. Вона дотепна і легко схоплює саму суть. Чоловік дуже любить з нею поговорити. Йому цікаво її думку, вона може вразити його влучною фразою і несподіваним висновком. Він каже, що не перестає їй дивуватися і відкривати в ній щось нове.

Він не приховує, що дуже любить Ларису, а вона лише дозволяє себе любити. Але до чоловіка вона прив'язана, хоча ніколи не відчувала до нього бурхливої пристрасті, як до першого чоловіка. Проте в сімейному житті їй це не заважає, так як обидва вони зрілого віку, коли довіра і повага важливіше пристрасті, до того ж Лариса реалістка, а чоловік її цікавий чоловік, порядна і чесна. З її дочкою він теж добре ладнає. Дочка не заміжня, живе з ними.

У них все в порядку і в сексуальному житті. Хоча вони близькі не так часто, як їм би хотілося, так як обидва багато працюють, буває, що і вечорами, Лариса пише докторську дисертацію, але вони задоволені один одним. Коли вдається відправити доньку і сина до матері Лариси, вони влаштовують з чоловіком маленькі свята.

Лариса взагалі досить темпераментна жінка, чим і приваблювала багатьох чоловіків. Своїм чоловікам вона ніколи не зраджувала, але в перервах між замужествами у неї були коханці.

Вона не ревнива і терпіти не може цього якості в чоловіках. Коли чоловік якось раз зробив їй зауваження, що в гостях вона надто багато уваги приділяла одному їх чоловіків, вона заявила, що більше таких розмов чути не бажає, так як це для неї образливо. Або він невпевнений в собі, або він не довіряє їй. Вона не збирається зраджувати чоловіка, але якщо ще раз почує що-небудь подібне, то неодмінно змінить, щоб не вислуховувати необґрунтованих звинувачень. З тих пір чоловік ніколи їй нічого не казав, навіть якщо вона кокетувала в його присутності з іншим чоловіком.

Коли у неї є серйозні претензії до чоловіка, вона висловлює їх відверто й твердо наполягає, щоб це більше не повторювалося. А вона вміє настояти на своєму.

Лариса каже, що її в молодості навчила одна жінка не боятися сімейних скандалів - не провокувати їх і не чіплятися до чоловіка по дрібницях, але якщо виникли принципові розбіжності - не боятися загострення відносин і тоді вже йти до кінця. І ще та жінка порадила їй «тримати паузу» - якщо вже посварилася з чоловіком, то не показувати своєї слабкості і не вимолювати примирення.

Справа не в тому, що Лариса стала сліпо слідувати цим радою, а в тому, що вона сама дуже розумна жінка, з розвиненим почуттям справедливості і без зайвих претензій. Тому сама каже, що застосовувала ці поради творчо.

Вона ніколи не бурчала, як роблять деякі жінки, у яких чоловік все робить не так і сам він не такий, якого їй хотілося б.

Якщо їй щось не подобалося, Лариса могла мовчати досить довго, нічим не показуючи чоловікові свого невдоволення. Але рано чи пізно вона «вибухала», і тоді висловлювала чоловікові, що саме їй не подобається. В такі моменти вона могла бути досить різкій у виразах і твердо ставила питання про те, що це неприпустимо.

Але оскільки її претензії ніколи не були дріб'язковими причіпками або її власними примхами, а всі її чоловіки були розумними, інтелігентними, то такі рідкісні, але бурхливі спалахи їх швидко отрезвляли.

Зазвичай їй навіть не доводилося «тримати паузу», так як конфлікт відразу дозволявся. Але якщо виникали розбіжності, а вона була впевнена, що вона права, вона вперто не йшла на примирення, поки не домагалася свого. Лариса жінка з добре розвиненою образною мовою, високим інтелектом і аналітичним розумом і завжди вміла логічно переконати кого завгодно, якщо він не був цілковитим ідіотом. А чоловіки її ідіотами не були.

Кількох таких «струсів» було цілком достатньо, щоб надалі її життя протікало цілком спокійно. «Так, люба, ти права, люба», - звичайна фраза її третього чоловіка.

Але її чоловіки при цьому не були «підкаблучниками», які дивляться в рот дружині і виконують її примхи. Всі вимоги Лариси були цілком розумними, і вони це прекрасно розуміли.

У неї ніколи не було проблем з тим, чия черга сьогодні йти за хлібом або виносити відро для сміття. Вона ніколи не примушувала ні одного зі своїх чоловіків мити посуд або допомагати їй по господарству, але вони їй допомагали без всяких нагадувань. Якщо вона хворіла або була зайнята, вони без всяких проблем брали на себе турботи.

Вона впевнена, що мир в сім'ї - це її заслуга, і важко з нею не погодитися.

Так що, милі жінки, у Лариси є чому повчитися. Якщо ви делікатні і розумні, то зумієте поступово, непомітно для нього самого «перевиховати» свого чоловіка, не зачіпаючи його самолюбства і людської гідності.

Жінка, яка відноситься до чоловіка як до «великої дитини», приймаючи його таким який він є, але вміло направляючи в потрібне русло всі його позитивні якості, будучи одночасно поблажливою до його маленьким недоліків і слабкостей і постійно «подхваливая» за все хороше, - набагато більшого доб'ється і не буде зазнавати труднощів у спілкуванні і управлінні своїм чоловіком.

Ви ж не гнівайтесь на свого дитини, що він такий, який є - ви самі його народили та виховали, а якщо погано виховали, і він приносить вам одні засмучення, то це тільки ваша вина, і нічия більше. Діти не народжуються поганими і неслухняним, такими їх виховують батьки.

Точно так само ставитися і до чоловіка. Ви його не народили, але ви його вибрали в супутники життя самі, з власної волі.

Кожен новий етап подружнього життя вимагає нових відносин, розвитку нових якостей і прийняття на себе нову роль. Досягнення взаємної адаптації подружжя - процес тривалий і не завжди йде рівно по зростаючій.

Буває, що один з подружжя має активну протидію, прагнучи відстояти свою незалежність, - це частіше властиво чоловікам.

А жінка повинна в таких випадках проявити гнучкість і не йти «напролом», вимагаючи беззаперечного виконання її умов. Трохи відступила, зробила вигляд, що погодилася, а в наступний раз вона зможе просунутися вперед ще на один крок чи півкроку, а чоловік і не помітить.

Більшість чоловіків не стільки відстоюють свої улюблені звички або небажання підкорятися вимогам дружини, скільки захищають своє самолюбство, яке не дозволяє їм відразу погодитися і «йти на поводу» у дружини. Чоловік хоче «зберегти своє обличчя» і самоповага - він глава сім'ї, він сам приймає рішення. Ну і нехай саме так і думає. Не треба в цьому переконувати і настирливо домагатися, щоб він чинив так, як хоче дружина. «Добре, любий, як скажеш, так і буде», - кажуть розумні дружини, а роблять по-своєму. Навіть якщо чоловік помічає це, він швидше за все промовчить, щоб поберегти своє самолюбство.

А крім того, більшість чоловіків страшенно не люблять сімейних скандалів. Чоловік змушений скандалити з дружиною, коли вона «налітає» на нього з докорами або вимог, що обмежують його права, але в глибині душі він їх боїться. Тому, щоб не провокувати скандал і вберегти себе, чоловік швидше за все промовчить. А дружина виграла ще один раунд.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
У тебе нормальна вага?missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua