← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Гармонійний шлюб

версія для друку

Глава 15. ГАРМОНІЙНИЙ ШЛЮБ

В структуру шлюбного потенціалу сексопатологи включають п'ять факторів: фізичний, матеріальний, культурний, сексуальний і психологічний. Причому, по кожному з цих факторів має значення не тільки наявність у чоловіка певних позитивних якостей, але і відповідність цих якостей очікуванням другого з подружжя.

Фізичний фактор має суто інтуїтивний характер - один чоловік в іншого викликає безотчетную симпатію або антипатію. Це ставлення визначається всім фізичним виглядом - зовнішністю, мовою і тембром голосу, мімікою, жестикуляцією, манерою одягатися і навіть запахом, властивим даній людині. Фізичний фактор відрізняється винятковою стійкістю і зберігає свою позитивну або негативну забарвлення при тривалому спілкуванні, піддавався лише незначним змінам - посилення симпатії або нетерпимості, загострення непереносимості.

Матеріальний чинник визначається величиною внеску партнера в матеріальний достаток сім'ї і відповідністю цього внеску очікуванням і вимогам іншої партнера. Відповідність вкладу дружина в матеріальний статус може бути високим як при великих вимогах другого з подружжя і задоволенні цих вимог, так і при незначному внесок дружина і невеликих вимогах другого з подружжя.

Культурний фактор обумовлений співвіднесенням інтелектуально-культурних запитів подружжя. Значення цього фактора у виборі партнера може змінюватися протягом життя людини, і може змінюватися навіть в однієї пари. Так в молодості домагання людини стосовно інтелекту, освіти і рівня культури партнера можуть бути досить високими, і людина воліє партнера, рівного йому або навіть перевершує його за всім цим параметрам, а в більш зроелом віці вони вже втрачають настільки вирішальне значення, і віддається перевагу іншим особистісним характеристикам, наприклад, душевності, надійності, доброти, порядності.

Сексуальний чинник характеризується відповідністю реальної програми інтимної близькості кожного з партнерів уявленням про сексуальне життя і очікуванням іншого партнера. Цей фактор піддається багатьом впливам, у тому числі віку і стану здоров'я, від якого значною мірою залежить.

Психологічний фактор визначає єдність і цілісність людської поведінки і передбачає співвідношення особистісних особливостей подружжя, насамперед характеру кожного з них і їх рольових домагань - лідируючої ролі або підлеглою.

Шлюбний потенціал - це загальний результат взаємодії всіх п'яти шлюбних факторів. Кожен з цих факторів у різних шлюби характеризується різною величиною і може відрізнятися різною спрямованістю (позитивної і негативної). Сексопатологи і психологи, фахівці в області шлюбних відносин, підраховують всі дані по п'яти шлюбним факторів за спеціальними формулами. Якщо більшість факторів має позитивну спрямованість і сприяє зміцненню шлюбного союзу, то шлюбний потенціал характеризується позитивним індексом. Якщо переважають фактори негативні, спрямовані на розпад шлюбного союзу, то шлюбний потенціал має від'ємний індекс.

Г.С.Васильченко пише, що подружні відносини можна розділити на два типи, виходячи з вчення давньогрецького філософа Сократа. Згідно з Сократом, до цілого можна ставитися двояко: за принципом «золото» і за принципом «особа».

У першому випадку складові елементи цілого розрізняються не якісно, а лише кількісно - і кожна частина, й ціле є золотом. Стосовно шлюбу - кожен партнер шукає в іншому якийсь ідеал, яким він представляє свого супутника життя, і намагається його переробити, підігнати під цей ідеал, а в реальному житті цього, звичайно, не відбувається, звідси і розлади.

А у варіанті за принципом «обличчя» кожен елемент - складова частина цілого, але розрізняється не тільки кількісно, але і якісно: рот - це ще не обличчя, ніс - теж не особа, однак ціле існувати без частин не може (наприклад, особа без очей або рота).

При такому психологічному підході до шлюбу чоловік визнає право іншого на індивідуальність, несхожість на нього самого та інших людей , і саме це викликає його постійне здивування і захоплення, коли він весь час відкриває в супутнику життя щось нове, несподіване.

Такі шлюби більш гармонійні. А жінкам потрібно прагнути не показувати відразу всі свої позитивні якості свого партнера, відкриваючи всю душу і перевіряючи всі свої секрети, а залишати якусь завісу таємниці, щоб дозволити чоловікові постійно відкривати у своїй супутниці все нові інтригуючі риси.

Найбільш частим хибним уявленням жінок про взаємини з чоловіком, є прагнення «переробляти» супутника життя на свій лад, прагнучи будувати відносини «під себе».

Деякі жінки, у яких ще немає серйозних сімейних конфліктів, вважають, що якщо подружжя любить одне одного, то вони мають якомога більше часу проводити разом. Це з позиції дружини.

А позиція чоловіків найчастіше інша - кожен чоловік повинен мати власну життя, тільки тоді він відчуває себе самостійною особистістю. І важко з цим не погодитися, так як чоловік цікавий жінці саме тим, що він - особистість.

Чоловік може любити дружину, але це не означає, що він повинен вечора сидіти поруч з нею ніколи не зустрічатися зі своїми друзями.

Постарайтеся знаходити у своїх взаєминах з чоловіком компроміси. Чоловік поступиться вам, а ви йому, і конфлікт вичерпався. Не варто нав'язувати своєї точки зору своєму чоловікові, якщо ви бачите, що він явно не згоден, і у нього на цей рахунок інша думка.

Подружжю зовсім не обов'язково погоджуватися один з одним, поступаючись власними переконаннями, оскільки відстоюючи власну думку, подружжя допомагають один одному зберегти міцні відносини.

Потрібно навчитися сперечатися, і якщо в суперечці чоловік і дружина не зляться один на одного, у них хороші шанси залишитися друзями і поважати один одного як особистість. Чесніше постаратися зрозуміти, хто ж правий, а не промовчати, якщо дружина абсолютно не згодна з думкою чоловіка.

Але, на жаль, підходять ці рекомендації не всім жінкам, а тільки тим, хто вміє сперечатися і переконувати чоловіка логічними доводами, а не «брати на крик».

Емоції в суперечці абсолютно зайві. А здатність сердитися і ображатися, не вміючи довести свою правоту аргументовано, властива багатьом жінками. І якщо вони не здатні переконати чоловіка, то вони вибирають найпростіший шлях - скандал, і це часом змушує чоловіка поступитися, хоча він дотримується зовсім іншої точки зору.

Чоловік більш здатний логічно доводити свою правоту. Але для того, щоб вона була правильно зрозуміла і сприйнята, його дружина теж повинна мати нормальної, а не «жіночою» логікою. Інакше може вийти як у старому анекдоті, коли чоловік всього лише говорить дружині: «Аня, та не права», - а та інтерпретує його слова, постійно загострюючи себе, і закінчує фразою : «Мамо, він назвав мене сволотою!»

Найголовніше, постарайтеся зрозуміти, що не буває, щоб людина була завжди правий. Навіть великі мислителі помиляються.

Розумна людина здатна визнати свої помилки, а людина обмежений буде вперто відстоювати свою правоту, не слухаючи жодних заперечень.

Поважайте думку свого партнера і його право на власну точку зору. Не виходьте з тези: «Я права, тому, що я краще знаю цю проблему». Вислухайте свого опонента уважно і без упередження, не перебивайте, дайте йому висловитися до кінця. А потім викладіть свою точку зору. Можливо, ви зумієте знайти в його словах розумні доводи, які змінять вашу думку. А можливо, ви зумієте його переконати, якщо впевнені, що ви маєте рацію. У будь-якому випадку ви прийдете до компромісу. «У суперечках народжується істина», - так говорили древні.

Але не захоплюйтеся суперечками за будь-якої дрібниці. Відстоюйте свою думку тільки з принципових питань. А якщо проблема незначна, і ніяк не вплине на ваше життя, - то ви цілком можете поступитися і погодитися без якого-небудь збитку для себе. Не сперечайтеся з духу протиріччя або щоб продемонструвати свою ерудицію, не вплутуйтеся в будь-яку дискусію і «суперечка заради суперечки», оскільки в сучасній перифразировке мудра думка філософів звучить так: «У суперечках народжуються демагоги, і лише зрідка - істина».

Ще один хороший рада психологів - не вимагати від чоловіка повної відвертості абсолютно у всьому. Найчастіше цим страждають дружини. Те, що дружина сама розповідає чоловікові про всі справи, аж до дрібниць, ще не означає, що того ж потрібно вимагати від чоловіка. Бажання знати абсолютно все про свого партнера не має ніякого відношення до повного взаєморозуміння.

Але буває, що і чоловік наполегливо домагається від дружини повного звіту у всьому, навіть якщо сам не вважає за потрібне присвячувати її в подробиці свого життя.

Не слід наполегливо домагатися, щоб чоловік розповів, де він був і що робив, якщо він сам вам про це не розповідає. Якщо він не хоче вам цього говорити, то відбудеться нічого не значущою фразою, відповість ухильно, а ще гірше - збреше.

І не варто його за це звинувачувати. Може бути, він нічим поганим не займався , просто вважає це своєю особистою справою. Чи ж ви не схвалюєте будь-яких його захоплень або друзів, а він не хоче вас засмучувати або хоче уникнути з'ясування відносин. А ви своєю наполегливістю змусили його збрехати. А де раз, і два. Він буде брехати вам постійно, щоб позбавити себе (і вас теж) від неприємних «розборок».

Якщо він не хоче розповідати вам чого-небудь, то ви ні за що не досягнете всієї правди. А сімейна сварка через настільки незначної причини цілком може бути. Ви вважаєте, що ви маєте право як дружина знати все про своїй половині, а він буде звинувачувати вас у зайвої підозрілості, недовіри або ревнощів. Ви посваритеся, а насправді причина може бути зовсім дріб'язкової.

Наприклад, чоловік забіг по дорозі відвідати свою матір, а ви зі свекрухою в натягнутих відносинах. Він знає, що це викличе ваше несхвалення, тому хоче про цей факт приховати. Адже ви не можете змусити його ставитися до матері по-іншому, а він оберігає ваш спокій (і свій теж). Що толку, що ви це, зрештою, з'ясуйте і у вас з'явиться новий привід для докорів.

Чому багато дружини ревнують своїх чоловіків до матері, аж до образливих прізвиськ «мамин синок» та інше? Якщо у вас є син, поставте себе на місце своєї свекрухи - ваш син одружується і буде бігати до вас потай від дружини. Те, що матері нерідко ревнують своїх синів до невістки ще можна зрозуміти - раніше син цілком належав їй одній, а тепер вона змушена «ділити» його з іншою жінкою. А чому жінка повинна відчувати ревнощі до свекрухи з-за того, що чоловік любить свою матір - адже це зовсім інша любов?!

Інший варіант - дружина затрималася з якихось суто жіночих справах - шукала блузку до нового костюма, або туфлі, чи була в перукарні, або забігла до подруги, але з якихось причин не хоче присвячувати в цей чоловіка. Може бути, він не схвалює її інтереси «ганчірками», як презирливо називають чоловіка те, що приносить чимало радості багатьом жінкам, або чоловік суворо контролює її витрати, або він не любить її подругу, а дружина не хоче зайвих сцен, тому замовчує про те, де вона була.

Бувають навіть майже анекдотичні випадки - чоловік влаштував дружині сцену за пізнє повернення додому, а вона вперто не казала, де була. Виявилося, що вона шукала миниэлектробритву на батарейках, так як чоловік збирався у відрядження. Настрій обох було зіпсовано, і замість приємного сюрпризу, який хотіла зробити дружина, вибухнув сімейний скандал.

Не забувайте золоте правило - не лізьте без необхідності в душу один одному, якщо ваша половина не налаштована на відвертість. Це позбавить вас від багатьох непорозумінь і сімейних сцен.

Чоловіки найчастіше «допитують» своїх дружин з ревнощів, а дружини вважають, що люблячі дружини повинні бути повністю відверті один з одним.

Дружини частіше звинувачують чоловіків у скритності або небажання обговорювати свої справи. «Про що ти зараз думаєш», - частий питання, який недосвідчена дружина задає своєму чоловікові. І ви сподіваєтесь, що чоловік негайно «душу виверне навиворіт» і все розповість після ваших наполегливих розпитувань, якщо він сам цього не хоче?

Може бути, у нього неприємності на роботі, але він не хоче вас засмучувати. Може бути, його незаслужено образили або він зробив щось таке, про що йому не хочеться вам говорити, так як він не хоче втратити вашу повагу. А може бути, він просто мріє або фантазує. Цілком можливо, що і на еротичні теми, і нічого поганого в цьому немає.

А може бути, чоловік просто відпочиває і ні про що не думає - і це буває найчастіше. Чому людина повинна постійно про щось думати? Мозок також повинен відпочивати. Тому відповідь на запитання дружини: «Ні про що», - цілком правомірна. Ваш чоловік просто розслабився і відключився від зовнішніх подразників, і не треба його турбувати і звинувачувати в скритності. Ви тільки викличете його роздратування своїми наполегливими запитаннями.

Психологи вважають, що немає нічого поганого в тому, що в даний момент чоловік не розташований до відвертості або не хоче розмовляти.

Чоловіки звикли вести себе інакше, ніж жінки. І в цілому чоловіки більш потайливі, ніж жінки. Небажання ділитися своїми переживаннями можна розцінювати як суто чоловічу лінію. І це якість в чоловіках ви повинні поважати.

Уявіть собі, що він буде перевіряти вам всі свої сумніви, вагання, роздуми перед прийняттям важливого рішення. Добре, якщо у вас з чоловіком довірчі відносини, а ви жінка розумна і здатні дати йому добру пораду.

Проте є жінки, які не здатні оцінити довіру чоловіка і можуть розцінити його відвертість як слабкість. А йому не хочеться показати своєї слабкості або невпевненості. Він хоче виглядати в її очах сильним, рішучим і впевненим.

Або ж чоловік не ділиться своїми проблемами, вважаючи, що поради дружини принесуть йому користь, а вносять ще більшу плутанину в його сумніви, і хоче сам все ретельно обдумати і самостійно прийти до правильного рішення.

Деякі жінки вважають, що чоловік повинен допомагати їм вирішувати їхні проблеми. Коли це стосується сімейних справ, то, безумовно, рада чоловіка вам необхідний. Якщо ви виключіть його з обговорення і будете все вирішувати самостійно, то по-перше, ви його скривдите і навіть образите, як-ніби він нездатний дати вам правильну пораду і тому не має права голосу, а по-друге, де гарантія, що ви самі вирішите цю проблему правильно , тому вам доведеться нести відповідальність за свої помилки.

Однак не варто залучати чоловіка до вирішення всіх дрібних завдань, який ви здатні вирішити самостійно, а тим більше, якщо ви самі краще їх вирішити.

Жінки набагато більш винахідливі і здатні віртуозно викрутитися з будь-якої ситуації, яка може поставити в глухий кут чоловіка.

У жінки більше фантазії і більш розкуте і образне мислення, тому вона може знайти оригінальний вихід, який ніколи не прийде в голову чоловікові, оскільки мислення у нього більш конкретне.

Крім того, іноді жінка і не шукає ради чоловіки, а просто хоче, щоб її вислухали. Вона може і не послухатися його поради, а вчинити по-своєму, і тоді чоловік ображається - навіщо ж вона до нього зверталася, якщо не скористалася його рекомендаціями.

По-перше, можливо, вона просто таким чином намагалася привернути його увагу і змусити вислухати себе, зробивши вид, що потребує його раді або схвалення.

По-друге, вона може ще сама коливатися, як їй вчинити, а під час бесіди з чоловіком або після цієї розмови їй може прийти в голову нова ідея, або ж аргументи чоловіка її не переконають і стануть поштовхом для прийняття іншого рішення.

По-третє, вона, може бути, вже сама вирішила, як їй діяти, але не хотіла ставити чоловіка перед фактом, сподіваючись, що він порадить їй саме те рішення, до якого вона прийшла сама.

А іноді жінка, навіть вислухавши пораду чоловіка з важкого для неї питання, не робить ніяких дій і сподівається, що все само собою обійдеться.

Далеко не всі рішення подружжю потрібно приймати разом. Якісь загальносімейні проблеми - куди поїхати відпочивати, коли обзаводитися дитиною або в яку школу віддати дитину, або почати ремонт у квартирі, або зробити важливу покупку, так і багато інших проблем.

Але є проблеми, які кожен з подружжя воліє вирішувати самостійно. Напевно ви радитеся з чоловіком, яке плаття купити, якщо вона вам так подобається, що не потребує обговорення, або які туфлі і блузка підійдуть до бежевого костюму, яким кремом користуватися на ніч, або який макіяж вам зробити, йдучи у гості, які прикраси надіти, - та й хіба мало у жінок проблем, які вона вирішує сама, не обговорюючи це з чоловіком.

Чоловік теж воліє приймати рішення сам, навіть у важливих питаннях. І переважній більшості жінок подобаються рішучі чоловіки.

Так дозвольте чоловікові залишатися самим собою, як і раніше вважатися рішучим і користуватися вашим повагою. Ви ж не хочете, щоб ваш чоловік став «скиглієм» і постійно скаржився на свої труднощі, просячи вашої ради.

А якщо він у ваших порад не потребує, але при цьому він хороший чоловік і розумна людина - дайте йому можливість бути чоловіком, поступати як чоловік, і не вимагайте, щоб він поводився так, як поводяться жінки.

Дружина може обговорювати свої сімейні проблеми з близькою подругою або зі своєю матір'ю, а чоловік ніколи не піде скаржитися на свою дружину своїм батькам або приятелеві. Є, звичайно, і такі, які біжать «плакатися мамі в жилетку» при кожній сварці з дружиною, але таких навряд чи можна вважати справжніми чоловіками.

Однак і дружинам не варто жалітися своїй матері на чоловіка навіть після сімейних сцен - ви з чоловіком помиріться, а в душі вашій матері залишиться гірке відчуття, що у дочки невдало складається сімейне життя. Ви швидко забудете, а вона не забуде. Адже вона не бачить вас постійно, щоб спостерігати, як ви мирно і добре живете в інший час.

Якщо у вас щось не ладиться з чоловіком, постарайтеся поглянути на себе зі сторони - чи завжди ви маєте рацію, чи завжди ви були гарною дружиною і подругою життя для вашого чоловіка. А може бути, варто поступитися, пробачити, стримати своє самолюбство?

Відносини подружжя багато в чому залежать від жінки. Поширена думка, що чоловіки не люблять розумних жінок, - невірно. Не люблять розумних тільки обмежені чоловіки, відчувають комплекс неповноцінності і не бажають, щоб розумна жінка домінувала над ними.

Говорячи про розумних жінок, тут я маю на увазі не теоретичний аспект, зокрема, інтелект, ерудицію і обсяг знань, а суто практичний, житейський - уміння правильно оцінювати будь-яку ситуацію, розумно зважувати всі «за» і «проти», і знаходити оптимальний вихід без амбіцій і защемленого самолюбства.

Поступаючись чоловікові, жінка виграє набагато більше - це всім відома заповідь. Однак це не означає, що треба потурати всім його примхам і бути слухняною будь-якому його капризу.

Практичний розум жінки дозволить правильно зорієнтуватися та вирішити, коли потрібно поступитися (або зробити вигляд, що поступилася), а коли треба проявити твердість.

Життєвий розум жінки - запорука тривалого і гармонійного союзу і має набагато більше значення для шлюбу, ніж її зовнішня привабливість.

Розумна дружина - подарунок для чоловіка. Як багато в житті чоловіка залежить від того, з ким він пов'язав свою долю з розумною жінкою або пустоголовой істеричною красунею, яка своїми примхами і скандалами перетворить його життя на пекло!

Успішна кар'єра чоловіка неможлива без вмілого спрямування дружини, яка знає всі його справи і тактовно підказує, як йому вчинити. Розумна дружина, крім здорового глузду, керується ще й інтуїцією, і якщо чоловікові пощастило мати саме таку дружину, то він може багато чого досягти в житті.

Сімейне життя - складний процес. Два різних людини весь вільний час разом під одним дахом, кожен день в одному ліжку, за одним столом.

Якщо подружжя подібні за своїм темпераментом і багатьом особистісним характеристикам, - вони швидко набридають один одному. Протилежності вживаються краще, вони як би доповнюють один одного, хоча часом між ними іскри висікаються. «Лід і полум'я», - так кажуть у народі. Сильний і слабкий, емоційний і більш холодний, вибуховий і спокійний, - такі поєднання характеру у шлюбі деколи дуже добре вживаються, хоча всі навколишні дивуються, як такі різні люди багато років можуть бути разом.

Чарівність жінки не залежить від її зовнішності. Навіть не дуже красиві жінки, які мають шармом і чарівністю, можуть підкорити чоловіка.

Чому чоловік закохується в здавалося б зовні зовсім звичайну жінку, живе з нею багато років у щасливому шлюбі, пилинки з неї здуває, і йому не потрібна навіть жінка ідеальної краси, еталон фотомоделі або секс-бомба?!

Чоловіки кажуть, що у справжньої жінки має бути особливе біополе, причому, не кожен здатен його відчути. Коли між двома людьми «висікається іскра», коли людина фізично не може жити без іншого, - ось це і є його «половинка».

Пристрасть і любов до однієї людини можуть бути одночасно. Але знаку рівності між ними немає. Пристрасть має більше фізіологічну основу, тобто, сексуальний потяг, а любов - психологічну - ніжність, духовну близькість. Пристрасть - явище минуще, а любов - більш постійне, може існувати все життя. Для чоловіків більш значуща пристрасть, а для жінок - любов.

Тому коли два молодих людини відчувають один до одного сильний сексуальний потяг, їм здається, що вони люблять один одного, вони поєднують свої долі, а пристрасть з часом проходить, і тоді може наступити розчарування.

Для багатьох жінок слово «любов» залишається значущим все життя. «Ти мене любиш?», - запитує дружина навіть після багатьох років подружнього життя. І це не порожній звук. Бажання любити і бути коханим - саме природне почуття для людини, а секс - це лише наслідок і закономірне вираження любові.

Ви думаєте, чоловікам не потрібна любов? Ще як потрібна. Чоловік впевнений у собі, спокійний і щасливий тільки коли його любить жінка, яку він любить. Неважливо, що вже немає колишніх палких почуттів і безсонних ночей. Навіть після 10-20 років подружнього життя чоловік може з упевненістю говорити, що любить дружину. І це дійсно так, навіть якщо він не говорить цього слова (а варто було б).

Секс без любові, без ніжності, довіри і прихильності - лише грубий ерзац, дешева підробка. Ті, хто думає, що можливі тривалі сексуальні відносини без любові, - неповноцінні в емоційному відношенні люди. Навіть без палкої пристрасті можливо зберегти ніжність і прихильність.

Якщо в сім'ї щось не ладиться, саме жінці під силу змінити існуючий стан речей. Навіть якщо в минулому ви обидва зробили чимало помилок, - ще не пізно все виправити. Зі своїх невірних дій можна отримати чимало користі, усвідомити свою неправоту, зрозуміти себе, свої справжні бажання і розбіжність з прагненням партнера.

Звичайно, можна було б порадити не скоювати грішних вчинків і вчитися на чужих помилках, а не на власних, але, як кажуть, «хай першим кине камінь той, хто сам без гріха».

Помилятися властиво багатьом людям. Існує навіть такий метод в науці - метод проб і помилок.

Навіть якщо ви в чомусь помилилися, вмійте визнати свою неправоту і вчасно все виправити, не чекаючи, коли ситуація зайде в глухий кут і міняти щось буде вже пізно. Не чекайте пасивно, сподіваючись, що все само собою обійдеться, і ваш чоловік згодом сам вас простить.

Якщо ви не праві - не акцентируйтесь на своєму самолюбстві і помилкової гордості, ідіть першою на примирення, чесно зізнайтеся, що ви помилялися, але зуміли все переоцінити.

До всіх рекомендацій з нормалізації психологічного клімату у вашій родині слід ставитися творчо, виходячи з особливостей вашого характеру, характеру чоловіка і ваших відносин. Візьміть з цих порад лише ті, які, на ваш погляд, застосовні до вашої ситуації, до вашим взаєминам і проблем.

Поради щодо нормалізації інтимного життя і відновлення сексуальної гармонії досить прості, і якщо у вас немає серйозних проблем, то вони вам допоможуть. Але не забувайте, що не тільки еротика і фізіологічні аспекти мають значення для сексуального збудження і задоволення, але і психологічні.

Причиною втрати інтересу до сексу може бути поганий настрій чоловіка, депресія, стреси або занепокоєння через грошову скруту, роботи або проблем з дітьми.

В цих випадках важливо допомогти йому подолати ці труднощі, якщо це у ваших силах, а якщо ні, то хоча б проявити щире участь і турботу, щоб він не відчував себе самотнім і знав, що ви з ним, вас теж турбують ці проблеми і ви готові допомогти.

Чим більше чоловік потребує заспокоєння, тим більш уважно і лагідно треба до нього ставитися, щоб допомогти йому відволіктися від своїх турбот і переключитись. Може бути, з-за пригніченого настрою йому зовсім не хочеться займатися сексом, не треба наполягати на близькості, поки вона сама не захоче.

Але покажіть йому, що він для вас завжди бажаний, і в горі, і в радості, будьте ласкаві, говорите ніжні слова і компліменти, щоб він відчував вашу духовну близькість. Якщо у вашому обличчі він знайде опору і підтримку, не тільки дружину, але і друга, - це допоможе подолати всі тимчасові труднощі і зміцнить ваше потяг один до одного.

Не варто думати, що для нормального сексуального життя важлива лише одна еротика. Все тут важливо, і жоден з елементів не повинен випадати. Красуня-дружина в сексуальному білизна, якщо у чоловіка турботи і проблеми, до яких їй немає справи, - навряд чи зможе порушити свого чоловіка, коли він пригнічений, а вона думає лише про секс. І навпаки.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua