← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Маленька дитина? Не залишається ні часу, ні сил на секс?

версія для друку

Глава 18. ЯКЩО У ВАС МАЛЕНЬКА ДИТИНА

Деякі подружні пари, що мають маленьких дітей, скаржаться, що через зайнятість вони не можуть мати стільки інтимних відносин, скільки їм хотілося б, так як після всіх турбот вони так пізно лягають спати і так втомлюються, що їм вже не до сексу.

Але ця ситуація теж не безнадійна. Попросіть своїх батьків доглянути за дітьми хоча б кілька разів на тиждень. Навіть якщо ваші батьки працюють, вони можуть це зробити ввечері. Навряд чи любляча бабуся відмовиться погуляти з улюбленими онуками годину-другу. А вам цього часу цілком вистачить для «інтим-години» з чоловіком. А в наступний раз попросіть люблячого дідуся. Або вашу тітку, або будь-якого з ваших родичів.

Інша справа, якщо у вас не такі хороші стосунки з рідними, що ви не можете звернутися до них з таким проханням, - тоді це вже ваша вина. Якщо ви психічно здорова людина, і ваші батьки не алкоголіки, то конфлікти з батьками ніяк не можна розцінювати як норму.

Навіть якщо були якісь розбіжності в минулому, то народження онуків - сильний стимул для ваших батьків відновити мир в родині. Але і ви, ставши батьками, вже здатні зрозуміти, як буває боляче, коли діти вас не розуміють, сваряться і завдають вам прикрощів. А зрозумівши це, зробіть самі перший крок назустріч, якщо ви були у сварці з батьками.

Той, хто першим іде на примирення - аж ніяк не безхарактерний людина, позбавлена принципів, а як раз навпаки, - душевно щедрий, благородний, здатний зрозуміти чужі слабкості і все пробачити.

Навряд чи ви з чоловіком обоє круглі сироти, і жодного з вас немає родичів і жодної близької людини. Теоретично повинно бути дві бабусі і два дідусі, і навіть якщо ваші батьки в розлученні, вони не перестали бути вашими батьками. Якщо ви давно не бачили батька, який рано пішов із сім'ї, то народження онука - хороший привід для примирення.

Але навіть якщо у вас тільки по одному з батьків, то хоча б один з них може вам допомогти з дітьми. Не бійтеся залучати їх до догляду за вашими дітьми. Всім відомо, що чим більше людей бере участь у виховання дітей, тим більше він до них прив'язується. Це всім піде на користь.

Не будьте егоїстами, вважаючи, що ваші діти належать тільки вам і тільки ви знаєте, як їх правильно виховувати. Ваші батьки напевно мріяли про онуків, не позбавляйте їх цієї радості, адже вам теж доведеться коли-небудь стати бабусею чи дідусем. Уявіть собі, що ваші діти будуть перешкоджати спілкуванню в онуками, - це ж моральна травма. Тому дайте вашим батькам можливість спілкуватися з вашими дітьми, вони будуть тільки раді.

І не варто думати, що ви робите егоїстично, відправивши бабусю гуляти з онуками заради такої «дрібниці», як «секс-годину» з чоловіком. По-перше, це не дрібниця, а потужний стимул для підтримки хорошого сімейного мікроклімату, а по-друге, ви доставите цим задоволення своїм батькам.

Деякі молоді жінки скаржаться, що їх батьки або батьки чоловіка не хочуть їм допомагати по догляду за дітьми, так як вони самі ще молоді і зайняті на роботі. Однак з'ясовується, що справа не в молодості батьків, а в конфліктах. Але у ваших інтересах і у ваших силах ці конфлікти подолати.

Клінічний приклад.

Мені розповідала одна жінка, що батьки чоловіка були категорично проти їхнього шлюбу, навіть не прийшли на весілля і постійно говорили синові, що вона йому «не пара». Батьки жінки жили в іншому місті, і вона не могла до них звернутися за допомогою.

Але коли народилася дитина, жінка сама запросила свекруха поглянути на онука, і та не змогла відмовитися, так як це - дитина її улюбленого сина. А взявши онука на руки, вона була така щаслива, що не знадобилося ніяких слів для примирення з невісткою.

З тих пір свекруха з власної ініціативи щодня приїжджала, щоб погуляти з коляскою, і жінка мала можливість для відпочинку. І чоловік не залишився необласканным. Всі були задоволені. Навіть свекор з задоволенням возився з онуком.

У них чудові стосунки, і свекруха ніколи не відмовлялася взяти до себе онука на вечір або кілька днів, коли він підріс. А чоловік любить і цінує свою розумну дружину ще більше із-за того, що вона не стала проявляти образ і амбіцій, відновила світ в його родині, і мати його вже не «пиляє», що він одружився, не послухавшись поради батьків.

Таких випадків дуже багато, і коли ініціативу проявляють молоді подружжя, батьки завжди це оцінять, так як потреба тримати на руках маленьке створіння, яке є частинкою твоєї дитини, а отже і тебе, - притаманна будь-якій нормальній жінці будь-якого віку . Та й дідусі люблять своїх онуків не менше бабусь. Вони більш дисципліновані, виконують усі рекомендації молодої мами і не так втручаються у виховання онуків, як деякі бабусі.

Якщо ви відмовлялися від участі батьків у вихованні ваших дітей з-за того, що вам здається, що вони щось роблять не так або дають поради, які, на ваш погляд, неприйнятні, не варто відразу приймати це «в багнети».

По-перше, якщо ви добре проаналізуєте ці поради, у них може виявитися чимало користі, а по-друге, ніхто не змушує вас їх виконувати. Уважно вислухайте, не перечьте, а зробіть так, як вважайте за потрібне. Наступного разу, якщо вам знову про це нагадають, поставтеся до цього спокійно, не сперечайтеся, але якщо ви не згодні, можете цих рад не виконувати. Розумна людина і без ваших заперечень зрозуміє, що ви не хочете робити, як вам радять, і більше не буде вам докучати.

Якщо ж батьки живуть в іншому місті, хворі або з якихось причин не можуть вам допомогти з дітьми, то цю проблему можна вирішити за допомогою інших молодих мам. Коли ви гуляєте з дитиною, ви можете познайомитися з жінкою, у якої є дитина аналогічного віку. Якщо ви подружитеся, і вам здасться, що їй можна довірити дитину, ви можете домовлятися з нею заздалегідь про спільних прогулянках, а потім іноді залишати дитину на піклування своєї приятельки на час прогулянки. А в наступний раз ви погуляєте з її дитиною, коли їй захочеться побути наодинці з чоловіком. Таких приятельок може бути кілька, і жодної праці покачати кілька колясок жінці не становить. Всі маленькі діти на вулиці прекрасно сплять, тому турбот у вас не буде. Так роблять багато молоді мами.

Цій проблемі приділено тут стільки уваги, так як це є дуже частою скаргою молодих пар. Деякі просто в розпачі, так як їх дошлюбні стосунки і бурхливі ночі змінюються безсонними ночами і багатьма іншими неминучими турботами, пов'язаними з доглядом за дитиною. Вони самі дуже обтяжуються тим, що їхні інтимні стосунки стають все рідше, але не знають, як змінити ситуацію.

Але наявність маленьких дітей не виключає еротики. Безумовно, коли дитина хвора або плаче, то батькам не до сексу. Але адже не завжди дитина хворіє і плаче, чимало і спокійних хвилин.

Якщо ви разом з чоловіком пограєте з вашою дитиною, це створить атмосферу інтимності і умиротворення, підготує добрий ґрунт для майбутньої ночі. А уклавши дитину спати, ви вже зможете більше уваги приділити один одному

Коли дитина вдень спить, відпочивайте самі, не треба поратися по господарству. Ви зможете переробити всі справи, коли він прокинеться. Адже ви ж не носіть його постійно на руках. Він лежить в ліжечку або грає в манежі. А ви в цей час можете бути поруч з ним, розмовляти з ним і одночасно гладити або поратись на кухні.

Порада молодим мамам - обов'язково залучайте чоловіка до ігор з дитиною. Не треба змушувати чоловіка прати або готувати дитині кашу, у вас це краще вийде. Не дратуйте чоловіка вимогами, щоб він брав участь у домашній роботі, якщо він категорично проти. Але пограти з дитиною, розмовляти з ним, навіть якщо малюк ще не почав говорити, поносити на руках, показуючи різні предмети і кажучи, як вони називаються, - не відмовиться жоден люблячий батько. А ви в цей час можете зайнятися своїми домашніми справами.

Досвід багатьох сімей показує, що чим раніше чоловік приділяє увагу своїй дитині, чим більше він його фізично стосується, тримає біля свого серця, цілує і пестить, просто возиться з дитиною на килимі або ліжка, сміючись і отримуючи від цього задоволення і доставляючи радість дитині, - тим міцніше його батьківські почуття.

А деякі молоді папи куди краще поводяться зі своїми дітьми, ніж мами. Не раз доводилося чути, що мами дивуються, чому у них дитина весь час плаче і вередує, а залишившись з татом, - спокійний і посміхається. Це відноситься і до маленьких дітей і до тих, хто постарше.

Тому не ревнуйте чоловіка, якщо він добре ладнає з дитиною, це в ваших інтересах. Не кидайтеся до чоловіка, забираючи дитину, якщо вам здалося, що він тримає його не так, як слід. Це ж і його дитина теж, і він не завдасть їй ніякої шкоди. Перший раз він може взяти немовляти ніяково, але швидко навчиться. І ви самі переконаєтеся, як він вправно навчився управлятися з дитиною.

Клінічний приклад.

Один молодий тато сам купав дитини з грудного віку, тому що це у нього набагато краще виходило. Спочатку вони це робили разом з дружиною, але їй було важко утримувати малюка, коли він плескався у ванночці, і вона якось ненавмисно випустила його з рук, так як він був великим і дуже рухливою дитиною. Дитина плюхнувся у воду, перевернув ванночку і впав на підлогу.

Розсерджений тато, в обов'язки якого до цього входило підготувати дитячу ванну, принести води, а потім все це унести (вони купали його в кімнаті), сказав: «Дай, краще я сам», і він дуже спритно обхопив сина ззаду за спинку, а великим пальцем і мізинцем - за пахви (у чоловіків все ж рука більше), так що малюк міг крутитися скільки завгодно, але тато міг його втримати. З тих пір він завжди купав його сам, а коли той підріс - вже у великій ванні.

Навіть ті чоловіки, які раніше були егоїстами або не хотіли дітей, - перетворюються, коли у них є можливість самим возитися з дитиною. Це творчий процес, і дитина подібний пластиліну в руках батьків, з якого «ліпиться» новий чоловічок, і батько буде не менше вашого пишатися своєю дитиною, яку він тримав на руках з самого народження.

Чим більше ваш чоловік буде прив'язаний до дитини, тим більше він буде любити вас. А крім того, його участь у догляді за дитиною дасть вам можливість виконувати всю домашню роботу, коли дитина не спить, але зате ви зможете відпочивати і любити свого чоловіка, коли дитина буде спати.

Якщо чоловік багато працює, приходить втомлений, то не треба перевантажувати його домашніми обов'язками. Але коли ви його нагодуйте, поболтаете про всіх справах, і він відпочине, то він не відмовиться від метушні з дитиною. А ви відпочинете і підготуєтеся до ночі, щоб винагородити чоловіка і себе за важкий день. А взаємно задоволені і задоволені один одним ви будете спати краще, ніж зазвичай, і вранці прокинетеся бадьорим.

Ні в якому разі не треба скаржитися, як ви втомилися і як замучилися з дитиною і під цим приводом відмовляти чоловікові в близькості. Він теж втомлюється, так як працює, щоб утримувати вас і дитини, і вважає свою роботу не менш важливою, ніж ваші праці по дому. І він теж потребує відпочинку і в гарному тонусі, який ви можете йому дати, якщо не будете уникати статевої близькості.

Якщо дитина у вас один, і він здоровий, то ці скарги необґрунтовані. Здорова молода непрацююча жінка цілком здатна за цілий день впоратися з усіма обов'язками по догляду за дитиною і не відчувати себе як «вичавлений лимон». Нічого особливо складного в догляді за дитиною немає. Мільйони жінок справляються з цими обов'язками, не скаржачись. Ваша мати ростила вас без «памперсів», «ліберо», дитячого харчування та інших досягнень цивілізації, їй доводилося прати пелюшки і варити каші, але вона адже з цим справилася, вірно? Справляються і жінки, у яких не одна дитина.

Подивіться на багатодітних матерів - у них вистачає сил не лише на догляд за ними, але і на секс з чоловіком, так як навряд чи вони зачали своїх дітей без статевих зносин. І вони не виглядають катованих, а цілком задоволені своїм життям, і навіть маючи кількох дітей не виключають можливості, що з'явиться ще один або навіть декілька.

Так що, милі молоді мами, правильно організувати свій домашній режим роботи і відпочинку, щоб при цьому викроїти час для того, щоб довести своєму чоловікові, що ви його любите, він викликає у вас бажання інтимної близькості, і отримати ті ж доказ від нього, - цілком реально. Треба тільки захотіти і постаратися, а не впадати у відчай і вважати своє життя безпросвітним.

До того ж, найбільш важкий період - перший рік життя дитини. А далі він буде доставляти вам обом все більше радості і нових відкриттів. Але нехай ваш чоловік має можливість постійно займатися дитиною, нехай відчуває себе творцем і вихователем.

Багато молоді папи скаржаться, що з народженням дитини дружина повністю перемкнула на нього свою любов і перестала цікавитися чоловіком. Ніколи не робіть цього, милі молоді мами. Дитина - частинка вашого чоловіка, не забувайте, що чоловік теж має до нього безпосереднє відношення. Не дозволяйте собі вести себе так, щоб чоловік відчув себе самотнім і «покинутим».

Ця помилка деяких жінок найчастіше призводить до дуже небажаних наслідків. Буде наростати взаємне охолодження, невдоволення, і швидше за все чоловік буде шукати розради в іншому місці, - може бути, у іншої жінки, а може бути, за чаркою з приятелями. Ви хочете цього? Хочете втратити чоловіка, позбавити дитину батька або жити в одній квартирі, як чужі і далекі один від одного люди? А якщо ні, то негайно переглянете свої погляди, поки не пізно.

Чоловік не менше, ніж жінка, потребує душевного тепла, ласки, уваги і турботи. Завжди ставитеся у чоловіка так, як вам би хотілося, щоб він ставився до вас, і ви будете винагороджені достойно.

Чимало шлюбів зберігається, навіть коли дружина тяжко хвора, якщо у подружжя теплі довірчі відносини. Адже з роками відносини між чоловіком і дружиною, втрачаючи колишню палкість і закоханість, набувають інші, але не менш важливі якості - взаємна повага, довіра і розуміння, що дає можливість зберегти шлюб навіть коли вже немає колишньої пристрасті.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua