← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Статеве збудження

версія для друку

Статеве збудження. Оргазм


Сексуальний потяг, сексуальне збудження, оргазм


Сексуальний потяг, статеве збудженняФізіологічні фази циклу сексуальної реакції включають: сексуальний потяг, сексуальне збудження, оргазм і фазу дозволу.

У регуляції статевої функції людини беруть участь кора і підкіркові утворення головного мозку, а також статеві центри спинного мозку. Всі статеві центри пов'язані між собою, перебувають у взаємодії і супідрядності, утворюють єдину систему.

Сексуальний потяг (лібідо) залежить від секреторної діяльності залоз внутрішньої секреції (сім'яників у чоловіків і яєчників у жінок, наднирників у представників обох статей), а також від обміну речовин. Крім того, статеве ваблення і оргазм не можуть здійснюватися і без участі головного мозку.

У дорослої людини рівень збудливості статевих центрів і сила статевого потягу визначається рівнем гормонів.

Існує залежність лібідо і від антропологічних особливостей - брюнети володіють сильним статевим потягом, ніж блондини.

У низькорослих статевий потяг сильніше, ніж у здорових. Худа жінка для свого статевого задоволення вимагає великих зусиль і ласк, ніж повна.

У жителів країн з теплим кліматом сексуальний потяг більш інтенсивно. Звідси випливає, що жителі півдня і южанки більш темпераментні, ніж северянки і сіверяни.

Сексуальна збудливість чоловіки і жінки різна. В цілому статеве збудження у жінки нижче, ніж у чоловіка. У чоловіка бажання виникає ще до початку статевого акту, в процесі коїтусу збудження швидко наростає, ерекція теж виникає швидко, а після оргазму і еякуляції статеве збудження і ерекція повністю зникають.

При надмірній збудливості статевих центрів еякуляція відбувається дуже швидко. Такого чоловіка називають малопотентным. Імпотенція у чоловіків - це відсутність ерекції або слабка ерекція статевого члена, недостатня для введення його в піхву.

Крім гормонів і еротичних ласк, стимуляторами статевої функції можуть бути і так звані ключові подразники, або релізери (А.М.Свядощ).

У чоловіків релизерами є вид жіночих статевих органів, сприйняття ознак статевого збудження жінки і дотик до її геніталій. А негативні подразники (наприклад, образлива репліка жінки, присутність сторонніх) можуть загальмувати цю реакцію.

Статеве збудження може викликатися зоровими, слуховими, нюховими та іншими подразниками, тобто, психічними факторами - «сексапільний» зовнішній вигляд партнера, приготування до статевої близькості, а також спогади про статевої близькості і еротичне фантазування.

Ці подразники індивідуальні у кожної людини і пов'язані з його уявленнями, особистим досвідом і ідеалами.

Эротизирующее вплив надає і музика - по-перше, стимулюючи глибокі структури мозку, а по-друге, оживляючи спогади, асоціації і різні переживання.

Жінки реагують на психічний вплив релизеров в меншій мірі, ніж чоловіки.

Вид привабливих жінок у чоловіків викликає статеве збудження вдвічі частіше, ніж вид привабливих чоловіків - у жінок.

Вид оголених жіночих геніталій збуджує чоловіка, а вид оголених статевих органів чоловіка не викликає еротичної реакції у 50% жінок, а багатьом це навіть неприємно і гальмує статеве збудження.

У багатьох жінок очікування статевої близькості не викликає статевого збудження, а чоловік при майбутньому сексуальному контакті відчуває збудження.

Тобто, природа чоловічої і жіночої сексуальності істотно розрізняється.

Статеве збудження виникає не тільки під впливом гормонів і релизеров, але і при механічному подразненні ( інші назви - стимуляція, еротичні пестощі), тобто, дотику до ерогенних зон ( від грецького слова «eros «любов, пристрасть) - особливо чутливим до пестощів ділянкам тіла.

Американські сексологи У.Мастерс і В.Джонсон в динаміці статевого збудження виділяють фазу збудження, плато-фазу, фазу оргазму і фазу зворотного розвитку.

У фазі статевого збудження у чоловіків через 20-40 секунд від початку статевої стимуляції посилюється приплив крові до тазових органів і може їх відтік із-за звуження вен. Внаслідок цього статевий член починає швидко збільшуватися в об'ємі (приблизно в 3 рази), стає твердим і збільшується на 7-8 сантиметрів. Він змінює своє положення, піднімається - відбувається ерекція (від латинського «erigere» - піднімати). З настанням ерекції у чоловіка з'являється прагнення до розрядки від статевої напруженості.

Якщо нервові закінчення статевого члена будуть відчувати ритмічне тертя об стінки піхви під час фрикцій, то посилюється ерекція, і статеве збудження наростає. Частішає дихання і серцебиття, червоніє обличчя.

Якщо фрикції припиняються, то збудження починає поступово слабшати, розширюються вени і посилюється відтік крові. Статевий член зменшується в об'ємі і стає м'якше. Якщо фрикції поновлюються, то ерекція знову посилюється.

Таким чином досвідчені чоловіки, то призупиняючи, то відновлюючи фрикції, можуть подовжити статевий акт.

Жінка потребує більш тривалої підготовки до статевого акту і впливі на її ерогенні зони, які допоможуть їй швидше досягти потрібного ступеня статевого збудження для прийняття статевого члена в піхву.

Є жінки дуже темпераментні, з високою секреторною діяльністю яєчників, і вони можуть бути навіть більш чуттєвими, ніж чоловіки.

Проте жінці з середньою чуттєвістю важче починати статеві зносини, ніж чоловікові, так як без попередніх пестощів її статеві органи не готові до злягання - стінки статевої трубки майже прилягають один до одного, немає мастила, немає еластичності. Збудження жінки посилюється тільки при впливі на ерогенні зони.

У фазі збудження у жінок теж посилюється приплив крові до статевих органів. Малі губи збільшуються в поперечнику в 2-3 рази, колір їх з блідо-рожевого стає яскраво-червоним. Набухає клітор - орган жіночого статевого почуття, - він збільшується в півтора-два рази, стає більш щільним. Сильно набухає порушену піхву, стає «гарячою» з-за наповнення кров'ю судин, м'язи його скорочуються, і воно стає більш вузьким, що сприяє більш щільному зіткненню з пенісом під час статевого акту.

При сексуальному збудженні статеві органи жінки стають вологими, піхву покривається мастилом, що полегшує ковзання статевого члена (любрикація). Мастило утворюється за рахунок виділення слизу великими і малими залозами присінку вагіни, а також за рахунок випотівання рідини з вен піхви.

У стані спокою стінки піхви майже щільно прилягають один до одного, залишаючи лише невелику щілину. При статевому збудженні піхва видовжується і розширюється, шийка і тіло матки відтягується вгору і назад. Діаметр вагіни біля шийки матки збільшується в 2,5 - 3 рази, що служить вмістилищем для сперми. У цей момент щільного зіткнення пеніса і стінок піхви ще немає.

При наростанні збудження воно досягає високого рівня і тримається на цьому рівні протягом деякого часу (плато-фаза). У цій фазі відбувається пристосування піхви до розмірами статевого члена чоловіка. Обидва партнера добре відчувають один одного. Передня третина піхви наповнюється венозною кров'ю і звужується на 50% у порівнянні з попередньою фазою і стає вузькою трубкою. М'язи передньої третини піхви у сильно збудженої жінки перед настанням оргазму щільно охоплюють пеніс - це називається оргазмічної манжеткою. Цим забезпечується сильна стимуляція нервових закінчень у обох партнерів.

У цій фазі відбувається збільшення об'єму молочних залоз і «ерекція» сосків - вони подовжуються на 1 сантиметр і збільшуються у діаметрі на 0,25 - 0,5 сантиметра.

Оргазм - це вища хтиве статеве відчуття. Під час оргазму чоловік може відчувати відчуття раптового заціпеніння, коли ніякі зовнішні подразники не сприймаються, здається, що людина втрачає свідомість, кудись провалюється або летить. З'являється відчуття приємного тепла, що йде з області статевих органів, яке розливається по всьому тілу. Після цього виникають ритмічні скорочення (пульсація) в області статевих органів і м'язів малого тазу. Ці відчуття супроводжуються почуттям надзвичайного хтивості, екстазу, не піддається контролю, а також глибокими зітханнями, стогонами, ритмічними рухами всього тіла і судорожним притисканням до себе партнера.

М.Кинесса виділяє три стадії оргазму у чоловіків та жінок:

 1. Стадія підсумовування, коли поступово накопичуються хтиві відчуття при статевому збудженні під впливом стимуляції ерогенних зон.
 2. Стадія вершини, або власне оргазм - найвища точка в момент початку еякуляції, коли накопичення еротичних відчуттів припиняється.
 3. Стадія згасання - приємні відчуття під час еякуляції і скорочення м'язів статевих органів.

У жінки перша стадія і третя більш тривалі, ніж у чоловіків, що і визначає природу жіночої сексуальності.

У. Мастерс і В.Джонсон описують оргазм у жінок. Оргазм починається з ритмічних скорочень зовнішньої третини піхви. Ритмічні скорочення виникають також у мускулатурі матки. Інтервал скорочень піхви складає 0,8 секунд. На силу оргазму впливають кількість і інтенсивність ритмічних скорочень. При 3-5 скорочення - це слабкий оргазм, при 6-8 - середньої сили, при 9-12 - сильний оргазм. Але бувають жінки, які відчувають надзвичайно інтенсивний оргазм при 3-5 скорочення.

Під час оргазму частішає дихання, пульс досягає 180 в хвилину і більше, артеріальний тиск підвищується на 20-40 мм рт. ст. і навіть більше. Наприклад, артеріальний тиск з нормального 120 мм рт. ст. може зрости до 200 мм рт. ст. В момент оргазму шкіра обличчя і грудей різко червоніє.

У чоловіків оргазм супроводжується еякуляцією (сім'явипорскуванням). Він починається з ритмічних скорочень сім'явивідних проток і насінних бульбашок. Ці скорочення переживаються чоловіком як солодкі відчуття і відчуття наближення оргазму, зупинити який вже неможливо. Скорочення тривають 2 - 3 секунди. В цей час насіннєва рідина надходить у сечівник.

Оргазм досягає своєї найвищої точки, коли сперма з силою, під великим тиском поштовхами викидається назовні під впливом ритмічних скорочень м'язів сечівника, передміхурової залози і цибулинна-печеристих м'язи промежини. Спостерігається 2 - 3 інтенсивних скорочення з інтервалом 0,8 секунд, після чого скорочення слабшають і урежаются. З припиненням скорочень закінчується і оргазм.

Тривалість оргазму у чоловіка зазвичай становить кілька секунд. Він має частковий характер - тобто, сила хтивого відчуття швидко наростає і швидко спадає.

Інтенсивність оргазму може бути різною. Навіть з одним і тим же партнером або партнеркою це може бути і декілька короткочасних судом, а може бути шалена пристрасть з бурхливими рухами і почуттям невимовного блаженства. Розрізняється оргазм і при коїтус з різними партнерами (партнерками).

Особливо змінюється інтенсивність оргазму у жінок. Він може бути пикообразным, короткочасним, майже як у чоловіків.

Але у жінок, на відміну від чоловіків, може бути і затяжний тип оргазму, який триває 20-60 секунд і навіть довше. Затяжний оргазм може бути хвилеподібним - то посилюючись, то слабшаючи і триває кілька десятків секунд, а іноді навіть годину-півтора.

За даними З.В.Рожановской і А.М.Свядоща, короткочасний шпилястий оргазм буває у 60% жінок, а затяжний - у 40%. Затяжний оргазм найчастіше буває при стимуляції клітора і клиторическом варіанті оргазму.

Зустрічаються жінки, здатні до багаторазових повторних оргазмам, наступним через 1-2 хвилини один за іншим. Деякі жінки відчувають по 3-4 оргазму протягом одного статевого зносини.

Бувають і такі жінки, які відчувають себе задоволеними тільки після того, як вони випробували безперервно наступний один за іншим оргазм від 10 до 20 разів. Зазвичай такі багаторазові оргазми бувають при стимуляції клітора.

Якщо чоловік не знає про здібності партнерки до повторного переживання оргазму, і після першого оргазму перестає себе стримувати і еякулює, то така жінка може залишитися незадоволеною.

Тому жінкам із затяжним типом оргазму або з потребою до багаторазового оргазму партнер, якщо він не стримався, повинен надавати додаткову стимуляцію клітора.

М.Кинесса пише, що під час оргазму у жінки теж відбувається еякуляція - відкривається шийка матки і з неї виштовхується пробка тягучою слизу (кристиллеровская пробка, «жіноче сім'я», секрет маткових залоз), яка як би ніжно «гладить» численні нервові закінчення, і це дає солодкі відчуття. Потім пробка слизу втягується назад в матку, і шийка матки закривається. Після еякуляції зникає відчуття напруги в статевих органах, відбувається відтік крові.

Однак А.М.Свядощ вважає, що незважаючи на те, що у жінки під час оргазму виникає відчуття, що щось видавлюється з організму, але думка про існування жіночої еякуляції є помилковим.

Дискусії провідних сексологів з цього питання мають швидше теоретичне значення. А на практиці жінці, якщо вона відчуває оргазм, глибоко байдуже, як це називається - еякуляція або якось інакше, головне, що при цьому вона відчуває найбільшу насолоду.

Думки сексологів наведені тут лише для того, щоб показати, що в області нормальних сексуальних відносин ще багато невивченого. І це зрозуміло. Сексуальне життя - процес інтимний і не піддається безпосередньому спостереженню лікарів. Статеві зносини пацієнтів відбувається не в кабінеті лікаря, а опису своїх відчуттів самими пацієнтами можуть бути суб'єктивними.

Американські сексологи, послідовники А.Кинси, проводили дослідження коїтусу та реєстрацію змін фізіологічний показників (артеріальний тиск, частота дихання і серцевих скорочень, зміна кольору шкірних покривів і багато інших) в експериментальних умовах, в лабораторії.

Хоча експеримент лікарі запрошували тільки добровольців з високими інтелектуальними і моральними якостями, які хотіли безкорисливо служити науці, однак, як ви розумієте, статеві зносини в лабораторних умовах, з датчиками на тілі, і коїтус в подружній спальні - далеко не одне і те ж.

До того ж жоден датчик не може описати відчуття, які людина відчуває при оргазмі. Словами описати оргазм теж поки що нікому не вдалося, хоча для його опису існує близько двохсот барвистих епітетів на всіх мовах світу.

Піхву і великі залози передодня (бартолиновы залози) в момент оргазму теж виділяють секрет. При цьому у вагіні відчувається вологість, і навіть якщо в результаті статевого зносини сперма не потрапила в піхву, то після коїтусу з вагіни може витекти деяку кількість піхвового секрету. Його кількість у різних жінок індивідуально. Є вагіни з рясним сокоотделением (див. «замазудя), є менш рясні.

Після закінчення оргазму виникає період зворотного розвитку. Зменшується кровонаповнення статевих органів, це називається детумесценцией. Вже через кілька секунд у чоловіків ерекція значно слабшає, статевий член стає м'яким, зменшується в розмірах, і чоловік втрачає здатність продовжувати статевий акт. У деяких чоловіків ослаблення ерекції відбувається не відразу, якщо він відчуває до своєї партнерки сильний потяг.

Переживання стану оргазму вчені пов'язують з виникненням процесу збудження в глибоких структурах мозку (в лімбічної системи).

Оргазм має велике біологічне значення. Його біологічне значення проявляється в тім, що сексуальна насолода є як би нагородою природи за вчинення дій, спрямованих на продовження роду і тим самим стимулює до повторення цих дій. Це відноситься до всіх ссавців. А стосовно людини оргазм має велике психологічне значення, оскільки сприяє сексуальної гармонії і зміцнює узи шлюбу.

Деяким жінкам сам по собі статевий акт приємний, але оргазм не настає. Це називається статевим задоволенням без оргазму.

Слідом за оргазмом настає рефрактерна пауза - період, коли збудження ерогенних зон відсутній. Еротичні ласки та інші стимули, дотик до статевих органів статевого збудження не викликають.

Тривалість рефрактерного періоду індивідуальна. У жінок вона може бути від 1-2 хвилин до 20-30 хвилин. У чоловіків - 20-40 хвилин. Але у деяких чоловіків цей період може бути коротшим, а у інших - набагато довший, до доби.

У жінки після оргазму збудження не зникає відразу, як у чоловіка, а поступово протягом 10 - 20 хвилин слабшає. Поступово зменшується кровонаповнення статевих органів.

Але якщо оргазм у жінки не настав, то відтік крові з статевих органів відбувається набагато повільніше - протягом години і навіть довше. Це називається незавершеним циклом статевого збудження (інші назви - відсутність статевого задоволення, відсутність статевої розрядки). При цьому жінка відчуває біль і відчуття тяжкості внизу живота, болі в попереку.

Уповільнений відтік крові дуже шкідливий для здоров'я жінки, так як виникає застій лімфи і крові в тазових органах, розвиваються запальні процеси, хворобливі менструації і білі (виділення з піхви).

Якщо жінка під час статевого акту відчувала сильне збудження, а розрядка не настала через те, що коїтус занадто швидко закінчився або стимуляція ерогенних зон була недостатньою, то виникає стан фрустрації - тяжке нервове напруження з почуттям незадоволеності й емоційною реакцією.

Статева активність чоловіків і жінок у різні вікові періоди різна.

Потреба в статевому житті у чоловіків до 25 років значно вище, ніж у жінок. Вона досягає максимального рівня до 25-30 років, після чого поступово знижується.

У періоді, що передує в'янення, статеве життя чоловіка може знову активізуватися, не стільки через підвищення потенції, а якраз навпаки, з-за її зниження і страху перед старістю, що насувається. Деякі чоловіки починають гарячково «надолужувати згаяне», пускаючись в любовні авантюри.

Але зниження сексуальних можливостей властиво не всім чоловікам. У деяких чоловіків хороша потенція зберігається навіть у 70 років, а бувають навіть випадки, коли вони стають батьками в похилому віці, коли у них вже є не тільки внуки, а й правнуки.

Чуттєвість до жінки приходить не відразу. У багатьох жінок сексуальний потяг повністю розвивається лише до 25-28 років, іноді до 30 років. Після 45-50 років сексуальний потяг у багатьох жінок знижується. У клімактеричному віці воно може посилитися, а після закінчення клімаксу зникає. Але у деяких жінок потреба в статевому житті зберігається до 60 років.

Розбіжність піків статевої активності чоловіків і жінок і незнання цього може призвести до суперечок. Молоді сексуально активні чоловіки вимагають частих статевих зносин від своїх юних подруг, сексуальність яких ще не досягла свого апогею. А сексуальність зрілих жінок чоловіки недооцінюють.

Тому багато жінок до 30 років скаржаться, що чоловіки їх дуже дошкуляють» вимогами близькості, а після 30 років, коли сексуальність жінки сформувалася, і у неї зросли потреби в статевому житті, - скаржаться на недостатню статеву активність чоловіків.

А.Кинси з допомогою анкетування 19 000 чоловік встановив, що у чоловіків до 30 років частота статевих актів у тиждень становить в середньому 3,2 рази, після 30 років - 2,2 рази, а в 60 років - 0,8 рази.

У жінок частота коїтусу залежить від активності партнера. Жінки, що вийшли заміж до 20 років, на початку подружжя мають по 2,8 коїтусу в тиждень, в 30 років - 2,2 рази, в 40 років - 1,5 рази, в 50 років - 1 і в 60 років - 0,6 рази в тиждень. Щодня або частіше статевий акт був у 14% жінок до 20 років, у 5% - до 30 років, у 3 % - у 40 років. Були пари, які і в 40 років здійснювали за 4 коїтусу на добу.

Г.С.Васильченко встановив, що частота статевих актів у наших співвітчизників-чоловіків 20-40 років становить 3-4 рази в тиждень, в 50 років - 2 рази, в 60 років - 1 раз і в 70 років - не рідше одного разу на тиждень.

За даними А.М.Свядоща, в середньому, у віці 30-40 років більшість подружніх пар здійснює по 3-4 коїтусу в тиждень. Деякі молоді пари в перші місяці практикують щоденні статеві зносини, деякі - повторно протягом доби, у наступні 2-3 місяці - 3-4 рази в тиждень, в наступні роки - 2-3 рази на тиждень або рідше, після 60 років - 1-2 рази в 2 тижні.

Статевий акт - єдиний парний фізіологічний акт людини, тому сексуальне задоволення одного партнера в чималому ступені залежить від іншого партнера.

За Г.С.Васильченко, для нормального здійснення статевого акту у чоловіка необхідно участь наступних функціональних складових:

 1. Нейрогуморальної (від латинських «neuro» - нервовий, «humor» - кров, тобто, пов'язаної з діяльністю глибоких структур мозку і ендокринних залоз, що забезпечують організм гормонами через кров. Вона забезпечує силу статевого потягу і збудливість відділів нервової системи, що регулюють статеву діяльність.
 2. Психічної, визначальною спрямованість статевого потягу і полегшує настання ерекції ще до початку статевого акту.
 3. Ерекціонной, що забезпечується центром ерекції в спинному мозку, а статевий член забезпечує механічну сторону статевого акту.
 4. Эякуляторной, тобто, забезпечує сім'явиверження.

Для жінок характерна наявність трьох складових - нейрогуморальної, психічної і генито-сегментарної (стимуляція статевих органів і ерогенних зон, сигнали яких надходять у спинний мозок).

У жінок виділяють 5 послідовних стадій копулятивного циклу:

 • психічну, охоплює проміжок часу від усвідомлення жінкою бажання близькості до прийняття рішення про її здійсненні;
 • сенсорну (від латинського «sens» - почуття, чутливість) - це якісна перебудова сприйняття, підвищення чутливості ерогенних зон і виникнення потреби в їх специфічної стимуляції;
 • секреторну, що характеризується появою любрикации, тобто, мастила, зволожуючою слизову оболонку піхви;
 • оргастическую - коли жінка переживає найвищі хтиві відчуття, оргазм;
 • резидуальних - під час якої відбувається поступовий спад збудження і зворотний розвиток змін у статевих органах, зменшення їх кровонаповнення.

Протягом статевого акту розрізняють имиссию - введення чоловічого статевого члена в піхву, період фрикцій, період еякуляції та оргазму.

Статевого акту зазвичай передує підготовчий період - сексуальна гра. Статевий акт переживається багатьма жінками як кульмінаційний момент у складних міжособистісних стосунках із чоловіком, не тільки як фізичний і як духовне злиття з ним.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua