← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Ерогенні зони жінки

версія для друку

Розділ 3. ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО СВОЇХ ЕРОГЕННИХ ЗОНАХ


Головні жіночі ерогенні зони


Ерогенні зони жінки Ерогенні зони - це найбільш чутливі ділянки тіла, дія на які (це називається стимуляцією, роздратуванням, еротичними ласками) викликає сильне статеве збудження і може привести до оргазму.

Співвідношення найважливіших ерогенних зон жінок за даними А.Кинси, А.М.Свядоща, М.Кинессы, У.Мастерса, В.Джонсон і інших сексологів, приблизно така: на першому місці - клітор, на другому - шийка матки та стінки піхви і на третьому - соски грудей.

Важливими ерогенними зонами жінки є також малі статеві губи, вхід у піхву і зовнішній отвір уретри (сечовипускального каналу). Але у різних жінок співвідношення значущості ерогенних зон може бути дещо іншим.

На думку багатьох сексологів, в ерогенних зонах, крім звичайних нервових закінчень існують і специфічні - рецептори статевої чутливості (генітальні тільця), які реагують на дотик.

Специфічним органом жіночої статевої чутливості, на думку всіх сексологів, є клітор. Єдиною фізіологічною роллю клітора є викликання почуття хтивості.

На думку американського вченого А.Кинси, клітор дає до 70% жіночого хтивості. Шийці матки належить від 15 до 25%, сосок грудей - 10-15%.

Клітор знаходиться у верхній частині статевої щілини, безпосередньо під лобком, у вигляді невеликого конусовидного горбка. Розміри його можуть бути від кількох міліметрів до 3 сантиметрів (див. «мавпочка»).

У спокійному стані зовні клітор може бути майже невиразний, під пальцями відчувається як м'яке ущільнення завбільшки з просяне зерно або як м'який сосочок. Він покритий ніжною складкою. Якщо ця складка дуже щільна, то чутливість клітора може бути знижена.

У стані статевого збудження жінки клітор збільшується в півтора-два рази, стає щільним, головка його наближається до входу в піхву. Клітор, а особливо його голівка, містить в 3-4 рази більше нервових закінчень, ніж голівка пеніса.

Збудливість клітора і еротична реакція жінки не залежать від його величини. За даними А.М.Свядоща, чутливість клітора у різних жінок вибіркова. Одні жінки реагують на ритмічне тиск, інші повільні легкі дотики, треті - на тиск на тіло і головку з потягуванням їх вгору.

Більшості жінок потрібно часта зміна місця і способу стимуляції, так як через кілька десятків секунд стає невозбудимым ділянку клітора, на який виявлялася стимуляція, але стає высоковозбудимым довколишній ділянку.

Стимуляція клітора у деяких жінок викликає еротичну реакцію лише в тому випадку, якщо їй передують загальні ласки, які підсилюють збудження жінки. Малі губи набагато менше реактивні, ніж клітор.

Збудливість піхви у різних жінок різна. У більшості жінок найбільш чутливі вхід і зовнішня третина піхви. Вони реагують на тиск і дотичні ритмічні подразнення, які здійснюються при фрикції.

А.М.Свядощ вважає найбільш чутливою для стимуляції передню стінку піхви. Він встановив, що высоковозбудимой є певна зона вагіни, яку назвав зоною S. Для стимуляції цієї зони потрібно глибоке ритмічне тиск на передню стінку зовнішньої чверті піхви і лежать за нею тканини з притисненням стінки вагіни до внутрішньої поверхні лобкової кістки. Звичайний тиск на цю зону, яке відбувається при фрикції, чинить слабку еротичне вплив. Позиції, при яких здійснюється стимуляція цієї зони, описані в главі про позах статевого акту.

Іноді зустрічаються жінки, які реагують на глибоке ритмічне тиск на задню стінку піхви і м'язи промежини. Рекомендації по цих позиціях теж дано у відповідній главі.

А.М.Свядощ пише, що у 24% жінок сильна еротична реакція виникає при глибокому ритмічному тиску на задній звід піхви. Шийку матки, на відміну від зарубіжних сексологів П.Кинси, М.Кинессы, А.Фурса та інших, він вважає малочутливі до дотику і тиску.

У цьому немає суперечності. М.Кинесса пише, що без збудження клітора роздратування шийки матки нічого, крім болю, жінці не дає, і шийка матки бере участь у формуванні оргазму тільки на висоті статевого збудження жінки, досягнутого стимуляцією інших ерогенних зон.

Одним з поширених помилок чоловіків і жінок є те, що після оперативного видалення матки жінка нібито втрачає здатність відчувати оргазм, а у чоловіка теж змінюються відчуття при коїтус. Це абсолютно невірно.

Відсутність матки, фіброми і навіть недорозвинення матки не позначається на статевому почутті жінки. Не впливає на відчуття чоловіка, так як при операції жінці залишають шийку матки і, відповідно, передній і задній звід піхви. Тож думка деяких чоловіків - це лише самонавіювання, що тепер їм «чогось не вистачає». Чоловіки, які не знають, що у жінки видалена матка, відчувають під час коїтусу з нею ті ж відчуття, що і до неї.

Стимуляція сосків грудей у 50% жінок викликає статеве збудження, а в деяких може навіть призвести до настання оргазму. У літературі описані випадки, коли жінка зазнавала приємні відчуття при годуванні дитини груддю, а також при зціджуванні грудного молока, якщо їй хтось у цьому допомагав. Є такий вираз - «расцедиться», коли у жінки відразу після пологів виникають ущільнення в молочних залозах із-за того, що молоко дуже густе, але сама вона цього зробити не може, тому медична сестра або інша досвідчена жінка допомагає їй «расцедиться» в положенні лежачи, коли всі ділянки залози більш доступні. Незважаючи на болючість такої процедури, жінки відчували приємні відчуття.

В перші роки подружнього життя основною ерогенною зоною є клітор, тому стимуляція одного лише піхви жінці приємне, але для досягнення оргазму практично нічого більшості жінок не дає. У віком значимість ерогенних зон дещо змінюється, але клітора, як і раніше, належить основна роль.

Навіть при підборі партнерами оптимальної пози для статевих зносин, виходячи з параметрів їх статевих органів, для досягнення оргазму жінкою найбільш ефективними є ті, коли партнер може вільно здійснювати стимуляцію клітора партнерки. Тому так звана «норма-поза» - жінка лежить внизу, чоловік нагорі - найбільш несприятлива, хоч і найпоширеніша. Вона зручна для чоловіка, але зовсім непридатна для задоволення багатьох жінок з клиторическим варіантом оргазму.

Інша поширена позиція - колінно-ліктьова - теж нічого не дасть жінці, якщо при цьому немає стимуляції клітора. У цієї пози багато переваг, і вона хороша тим, що в даній позиції у чоловіка вільні руки пестять маніпуляцій на сосках і клітор жінки.

Інші ерогенні зони індивідуальні у кожної жінки - це може бути і внутрішня поверхня стегон, губи, вуха, шия, груди, пахви, область живота або спини, сідниці, анус (задньопрохідний отвір). Вони теж мають значення, їх можна і потрібно стимулювати, але в безпосередньому формуванні оргазму найбільше значення мають саме найважливіші.

Сексологи виділяють і так звану блукаючу ерогенну зону, яка може опинитися в зовсім несподіваному місці. Так А.М.Свядощ у своїй книзі «Жіноча сексопатологія» навів приклад жінки, у якої ерогенною зоною була ділянка діаметром 4-5 см на внутрішній поверхні колінного суглоба. Тиск на цю ділянку викликало сильне статеве збудження і через 20-30 секунд - настання оргазму. У цієї жінки було по 3-4 оргазму поспіль. Оргазм виникало й при тиску ззовні, і коли жінка сама натискала на цю ділянку тіла.

У деяких жінок оргазм настає при напрузі м'язів стегна та тазового дна. А.М.Свядощ назвав його миокомпрессионным оргазмом.

Як жартівливо говорив відомий сексолог А.Кинси, «у темпераментної жінки два клітора».

Роздратування ерогенних зон у більшості жінок викликає статеве збудження лише у разі, якщо вона налаштована на сексуальний контакт (психоэротическая налаштованість).

Дотик до ерогенних зон в чому залежить від ставлення жінки до чоловіка, який надає стимуляцію - відчуття від ласк улюбленого викликає у неї бажання близькості і сексуальне збудження, а якщо малознайомий або неприємний їй чоловік доторкнеться до її грудей, не кажучи вже про статевих органах, крім відрази, більшість нормальних жінок нічого відчувати не буде.

Хоча А.М.Свядощ пише, що зустрічаються жінки, здатні відчувати оргазм при інтенсивному роздратування ерогенних зон навіть у тому випадку, якщо до моменту статевого зближення вони були налаштовані до партнера негативно.

У деяких жінок бажання виникає вже після того, як улюблений чоловік починає стимулювати ерогенні зони. Потім збудження повільно наростає. Це відбувається набагато повільніше, ніж у чоловіків.

Шийка матки у деяких жінок теж є важливою ерогенною зоною. В ній знаходиться велика кількість нервових закінчень, вузлів і сплетень, механічне подразнення яких дає жінці відчуття статевої солодощі.

Зарубіжні сексологи вважають, що участь шийки матки у виникненні оргазму становить від 15 до 25 % . Якщо головка статевого члена не стосується шийки матки під час статевих зносин, то ця частка випадає. Однак якщо партнер не здійснює стимуляції клітора, то однієї лише стимуляції шийки матки недостатньо для досягнення жінкою оргазму, якщо він має клиторический варіант. Шийка матки стає збудливою тільки після ласк на кліторі.

А.Кинси говорив, що «для виникнення оргазму необхідно замкнути ласкою два статевих електрода. Тоді за статевим органам жінки в її мозок потече солодкий струм статевого насолоди». Такими електродами є клітор, шийка матки і піхва.

У більшості жінок одночасна стимуляція декількох ерогенних зон призводить до сумації статевого збудження. Проте у деяких жінок стимуляція головною ерогенною зони пригнічує збудливість інших зон.

Типи статевої збудливості жінок залежно від значимості тієї або іншої ерогенною зони, теж поки що недостатньо вивчені.

А.М.Свядощ, обстеживши 100 жінок, встановив, що тільки у 12 з них ерогенною зоною майже виключно була піхви (вагінальний тип збудливості). У 26 жінок абсолютно відсутня еротична реактивність вагіни, а реактивність клітора була високою (клиторический тип збудливості). А у 53 жінок була виражена еротична реакція при стимуляції як клітора і малих губ, так і піхви, з переважанням того чи іншого (клиторо-вагінальна або вагінально - клиторическая збудливість). У 9 жінок була відсутня еротична реакція при стимуляції як клітора і малих губ, так і піхви (ареактивный тип збудливості).

З цих результатів можна зробити три важливі висновки. По-перше, жінок, у яких ерогенною зоною є піхва - дуже мало, всього 12 з 100 обстежених, тобто 12%. По-друге, у переважної більшості жінок самої реактивної ерогенною зоною є клітор, як при ізольованій його стимуляції, так і в поєднанні зі стимуляцією піхви - сумарно 79%. І по-третє, істинно ареактивних жінок дуже мало - лише 9%.

Причому, потрібно врахувати і те, що А.М.Свядощ - сексопатолог, тобто, до нього зверталися пацієнтки з сексуальною патологією, а саме відсутність статевого задоволення є основною скаргою жінок, які звертаються до сексопатологам, вважаючи, що вони фригідні. І те, що серед цих пацієнток виявилося так мало істинно ареактивних жінок, а решта 91% виявилися досить збудливими, - факт дуже відрадний і обнадійливий для багатьох жінок. І одночасно - докір на адресу чоловіків, з вини яких жінки не відчувають сексуального задоволення.

А.М.Свядощ вважає, що у жінок може бути два варіанти оргазму - вагінальний і клиторический. А більшість зарубіжних сексологів, зокрема, А.Кинси, У.Мастерс, В.Джонсон, М.Кинесса, С. Шнабл та інші, вважають, що оргазм у жінок пов'язаний тільки з клітором.

Швидше за все, праві зарубіжні сексологи. По-перше, тому що у багатьох жінок з сприятливим анатомічною будовою статевих органів (наприклад, «княгинею») при статевому акті відбувається поєднане вплив на клітор і піхва, і навіть якщо партнер не надає стимуляції клітора, - тертя пеніса про клітор партнерки виявляється цілком достатнім для того, щоб вона відчувала оргазм, тобто, в цих випадках не йдеться про суто вагінальному оргазмі.

По-друге, жінок з вагінальним оргазмом все ж істотно менше, ніж з клиторическим, до того ж повністю виключити, що під час коїтусу у них не відбувається зіткнення клітора з пенісом, неможливо, оскільки лікар має про це інформацію від самої жінки, а не сам спостерігає коїтус.

По-третє, той факт, що при інструментальному обстеженні лікарем-сексопатологом у жінки возбудимо піхву, а невозбудим клітор, - ще не означає, що він буде невозбудим при правильній стимуляції партнером, наприклад, при оральних ласках.

По-четверте, зарубіжні сексологи проводили дослідження коїтусу в лабораторних експериментальних умовах, а вітчизняні - не проводили, так що у перших більше фактичного матеріалу, а не розповідей самих жінок.

Можливо, те, що у деяких жінок клітор не реагує на подразнення, пов'язаний з тим, що ласки, застосовувані партнером, були або надто інтенсивними, грубими, що завдавало їй біль або було неприємно, або стимуляція здійснювалася без попередніх ласк всього тіла, коли не було псіхоеротіческой налаштованості жінки на близькість, або з якихось інших психологічних причин, наприклад, надмірної сором'язливості жінки, «зажатість» під час подібних ласк.

У.Мастерс і В.Джонсон встановили, що в організмі жінки одночасно беруть участь подразники, що надходять як з клітора, так і з піхви, відрізняється лише їх участь, так що при значному переважанні одних подразників створюється враження виключно «піхвового» або виключно «кліторального» оргазму. Тому поділ оргазму на «вагінальний» і «клиторический» просто не має сенсу.

В ідеальному варіанті ерогенні зони жінки повинен знайти партнер, але якщо він не хоче, то жінці нічого не залишається робити, як звернутися до сексопатолога.

До того ж ерогенна зона може виявитися блукаючої, і далеко не кожен чоловік після безуспішної стимуляції і клітора і піхви, і сосків, та інших відомих зон, здогадається, що ерогенною зоною є певна ділянка тіла в області попереку, пальці ніг (такі випадки теж є) або ще якісь потаємні куточки жіночого тіла.

Найбільш збудливою ерогенною зоною у чоловіків є головка статевого члена. Всі нервові закінчення, що дають приємні відчуття і підтримують ерекцію, знаходяться саме в голівці чоловічого органу.

Менш збудливими ерогенними зонами є корінь пеніса і мошонка. Зміщення шкіри статевого члена і ковзання крайньої плоті по голівці теж викликають збудження.

Головка пеніса порушується при зіткненні з чим-небудь. Під час фрикцій, якщо ширина піхви жінки оптимальна для статевого органу чоловіка, солодкі відчуття виникають від рухів крайньої плоті статевого члена.

Але голівка пеніса отримує недостатню стимуляцію, якщо немає зіткнення з шийкою матки. Тобто, вся інша довжина статевого члена служить як би для доставки головки до шийки матки. Хоча при цьому ковзання крайньої плоті та шкіри статевого члена по стінці піхви теж є стимуляцією, але в деяких випадках чоловікам цього буває недостатньо, якщо пеніс не дістає до шийки матки.

Оптимальною для обох партнерів є така поза, коли голівка пеніса ледь-ледь торкається шийки матки. Позиція, при якій статевий член зачіпає матку болісно і грубо, є неправильною.

Вибір пози для коїтусу залежить від пропорцій анатомічний параметрів статевих органів обох партнерів. Найбільш оптимальними для партнерів з нормальними параметрами генитаталий є позиції «жінка зверху сидячи» - поза «маленької Віри» і «поза вершниці», поза «жінка на колінах чоловіка» - лицем до лиця і спиною до обличчя чоловіка, багато перехресні позиції. У главі про позах статевого акту вони докладно описані і дані рекомендації оптимальних позицій.

Якщо м'язи піхви жінки втратили свій тонус і еластичність, наприклад, після пологів, особливо неодноразових, і вагіна втрачає здатність щільно охоплювати пеніс під час статевого акту, то статевий член чоловіка не отримує достатньої стимуляції при коїтус.

Тому жінкам після 25 років рекомендується регулярно займатися тренуванням м'язів піхви і оргазмічної манжетки, щоб зіткнення пеніса і піхви було більш щільним. Техніка тренувань описано у відповідній главі.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
У тебе нормальна вага?missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua