← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Секс у шлюбі

версія для друку

Якість і кількість сексу в шлюбі

Секс у шлюбі перший рік - божевілля пристрасті

секс у шлюбіВсі казки закінчуються весіллям, тільки чомусь жодна з весілля не починається. Випадковість це чи тонкий натяк мудрих предків на те, що шлюб не може бути нічого казкового? Все день у день і з року в рік стає більш повсякденним і менш казковим. Особливо секс. Ну хіба можна їсти одне і те ж блюдо рік, п'ять або, ще того гірше, 20 років?

Коли люди тільки починають жити разом, сексуальні відносини хвилюють їх, мабуть, менше всього на світі. Тому як вони відбуваються, що називається, на автоматі. Секрету тут ніякого особливого немає. Велика частина росіян вступає в шлюб у досить молодому віці: гормони вирують, життя б'є ключем. Людина ще не встиг піднятися по соціальних сходах, не обріс матеріальними цінностями і, крім наявності постійної потенції і природного чарівності, нічим особливо похвалитися не може. Як правило, сексуальні стосунки молодих людей після штампу в паспорті розвиваються точно так само, як раніше, тільки в більш комфортних умовах. Йдуть горезвісні проблеми місця і часу. Батьки вже не обурюються, що іноді добре б ночувати вдома, є житлоплощу (яка саме - у перший рік не дуже важливо). Тепер ось він, улюблений і бажаний чоловік, будь ласка, поруч з ранку до ночі. Або правильніше сказати - з ночі до ранку. І у вас є законне право вести себе як завгодно, навіть якщо в сусідньому кріслі тато похмуро робить вигляд, що дивиться футбол, а не веде стеження за вашими руками.

Говорячи спрощеною мовою, перший рік - це час техніки-механіки. Експерименти, спроби знайти еротичний космос, притирання до потреб один одного і так далі займають все сексуальне простір.Секс у шлюбі: А ЧЕРЕЗ ТРИ РОКИ...

Другий рік називають роком ніжності. Люди вже багато що один про одного зрозуміли, і це саме по собі розкріпачує. Насправді цей час можна було б назвати золотим періодом сексу в шлюбі. Тому що він стоїть на стику божевільної пристрасті і більш спокійного, але не менш чудового почуття - кохання. І в той же час повна розкутість не завжди грає на користь сексу. Бо свобода поведінки з'являється не тільки в ліжку. Вилазять на світ божий не найкрасивіші людські звички, не самі еротичні моменти побуту і так далі.

Через три роки «шалене почуття» стає помітно спокійніше, і як-то частіше, ніж хотілося б, ловиш себе на думці, що ця тяганина - тепер назавжди. Все ясно і зрозуміло, любовний сценарій побитий, як зачитаний до дірок бульварний роман, ти знаєш, як він подивиться, що скаже... І з жахом думаєш про те, що буде далі. Питання «А чи є сексуальне життя у людей, які прожили разом 20 років?» у свідомості прирівнюється до питання «А чи є життя на Марсі?..». І що означає поява таких думок? Вмирає любов?

Вмирає. Тільки не любов, а пристрасть. Вчені давно прийшли до висновку, що вік пристрасті недовгий, а якщо бути зовсім точними, то вона, рідненька, не живе довше трьох років. Саме стільки в людському організмі може протриматися підвищений рівень дофаміну, норадреналіну, пролактину, люліберіну і окситоцину. Саме з цих гормональних інгредієнтів з незрозумілими назвами і складається відчуття, що змушує підгинатися коліна, частішати пульс, а серце битися наввипередки з думками.

Соціологи також підрахували, що два з трьох шлюбів не переходять трирічного порогу і люди розлучаються. А насправді неприємний процес розлучення неминучий, якщо людей не пов'язує нічого, крім пристрасті.Секс у шлюбі: А ЧЕРЕЗ П'ЯТЬ РОКІВ...

секс у шлюбіП'ятирічний секс - найкращий індикатор якості вашого спільного життя. Секс адже не існує сам по собі: він важлива, але все-таки частина відносин між двома людьми. І якщо у пари не тільки не залишилося спільних тем для розмови, але і зайвий раз кинути погляд на чоловіка стає лінь, навряд чи подружжя будуть процвітати в ліжку.

Зазвичай на цьому часовому етапі чоловік веде себе як в анекдоті: «Ти що - брови выщипала?», тобто вперто не бажає помічати нових ароматів, туфель і взагалі веде себе не кращим чином. Та й жінку все частіше тягне провести час поза домом. Ні, зовсім не в сенсі збігати наліво. Більшості жінок для такого кроку все-таки потрібен серйозний привід. Зазвичай ми йдемо за новими враженнями, інший атмосферою. Не дарма ж кажуть, що чоловік любить очима, а жінка - вухами. Нам подобається читати романи, представляючи героїв. А вони (чоловіки) люблять дивитися еротику - там нічого представляти не треба і прекрасно зрозуміло, скільки разів і в якій позі хто кого любив. До речі, саме на цьому етапі особливо яскраво проявляється хрестоматійна і глобальна різниця між статями.

Жінка, наситившись свіжістю за межами будинку, отримавши підтвердження своєї привабливості, біжить додому в подружню ліжечко. А чоловік, отримавши щедрі аванси поза домом, швидше за все, побіжить туди, звідки ці аванси прийшли. І дуже навіть може бути, що йому там сподобається. Тому як воно нове, привабливе, так ще й в захопленні... Соціологічні дослідження пар, які прожили разом більше п'яти років, показують, що переважна частина подружжя заводять романи з єдиною і доброю метою - якось розворушити і урізноманітнити свої сексуальні відносини. Вони не збираються кидати свою половину, не потрапляють під фатальна чарівність, не намагаються повернути життя на 180 градусів. Вони лікують свої постільні проблеми.

Найчастіше невдало. Тому що діагноз поставлений невірно. Починати налагоджувати стосунки треба поза ліжку, а вона при позитивному результаті включить режим самоотладки. На цьому етапі спільного життя фахівці-сексологи радять завести спільне хобі, влаштувати собі струс, частіше виїжджати з міста, області, країни. Адже займатися любов'ю на тлі одних і тих же шпалер набридне навіть кролику!Секс у шлюбі: А ЧЕРЕЗ ДЕСЯТЬ РОКІВ...

Секс як окрема бойова одиниця за десять років зазнає значні зміни. Вчені встановили, що за такий значний період часу в людині значно змінюються і межі ерогенних зон, та форми спрацьовування організму на сексуальні подразники. Про зміни в обрисах фігури навіть говорити не варто.

Тому десять років можна назвати етапом другого завоювання. А від того, як ви будете завойовувати свою половину і будете в принципі, і залежить якість і кількість сексу.І ЧЕРЕЗ ДВАДЦЯТЬ РОКІВ...

Звичайно, такий стаж сімейного життя вже сам по собі говорить про те, що секс якщо і не відійшов на десятий план у відносинах, то явно близько підійшов до цієї позиції. Фахівці говорять про відхід тестостерону з чоловічої крові, про жіночому клімаксі, і ніби як у світлі таких змін повинно бути не до сексу. Втім, далеко не всі підпадають під загальні результати досліджень. Є індивіди, у яких і тестостерон тримається на рівні до самої справжньої старості і почуття не поспішають вмирати. Як правило, це люди активні, що піклуються про свою фізичну форму. Інакше звідки б і в такій кількості бралися пізні батьки і матері? А чому діти народяться, здається, всі знають. Та й народна мудрість про те, що у сорок п'ять баба - ягідка знову», цілком знаходить підтвердження в житті.

Головне - пам'ятати, що далеко не всі в сексуальних відносинах упирається в час. Існує рідкісна порода людей, здатних обманювати час і періодично закохуватися у власного чоловіка. Такі здатні викликати короткостроковий період пристрасті кілька разів протягом усього спільного життя. А отже, пробігати весь маршрут заново і як ніби в перший раз.Коментарі фахівців

секс у шлюбіМАРІЯ ФЕДОРОВА, психолог Інституту групової та сімейної психології та психотерапії: «В перший рік подружжя молодята відчувають радість відкриття один одного, очікування чогось нового - одночасно лякаючого і привабливого. Проте їм не варто потрапляти в мережі вельми поширеного міфу: ніби якщо люди люблять одне одного, то їхні стосунки будуть складатися самі собою, без додаткових зусиль, а вже якщо настало охолодження - значить, і любов пройшла. Така помилка часто стає каменем спотикання в багатьох сім'ях.

В шлюбі потреба в інтимній близькості та її інтенсивність з часом змінюються. Наприклад, народження дитини, особливо першого, сильно впливає на сексуальні відносини подружжя: вони менше часу проводять разом, жінка багато сил і часу приділяє дитині, чоловік відчуває себе покинутим. Подружжя кілька віддаляються один від одного. Мабуть, це найскладніше випробування за п'ять років шлюбу.

Складності другої і третьої «п'ятирічок» будуть швидше полягати у звиканні: ласки стають одноманітними, «постільний сценарій» відомий від початку і до кінця, що сильно знижує бажання і задоволення.

Однак, самі великі труднощі чекають подружжя, які прожили разом 18-25 років: виросли і поїхали діти, не про кого піклуватися, а значить, зникло те, що утримує багатьох в сім'ї. Подружжя залишаються тет-а-тет, як давним-давно, на самому початку їх відносин. Але епоха приємних відкриттів позаду. Для обох це наближається період клімаксу. У чоловіка він проявляється в поступовому зменшенні вмісту тестостерону в крові, що веде до зниження сексуального потягу. Зазвичай це досить важко переживається чоловіками. Нове захоплення може повернути їм колишню форму. І якщо між подружжям немає цього розуміння, близькості, взаємних захоплень та інтересів, інтрижка здатна призвести до розпаду сім'ї. Справа в тому, що шлюб - це не раз і назавжди укладений союз, а процес мінливий, суперечливий, живий, що вимагає уваги і турботи. Тим він і цікавий. Сексуальні стосунки можуть виступати індикатором цього процесу, підказкою: «щось не так, зверніть увагу!»

ОЛЕКСАНДР ПОЛЕЕВ, лікар-психотерапевт, сексолог, кандидат медичних наук, професор Інституту психоаналізу при МДУ: «Через кілька місяців після того, як чоловік та жінка почали жити разом, настає так зване вторинне злиття (первинне було у більшості людей в той період, коли мати годувала їх грудьми). Це означає, що тіло партнера починає сприйматися як продовження свого. Тобто йде сором'язливість і інтимні стосунки стають більш розкутими. Таким підсумком увінчується рік шлюбу. Через п'ять років спільного життя у чоловіків, як правило, настає подружня нудьга. Забуто сп'яніння медового місяця, потяг до дружини зменшилася. Вся справа в фізіології. Справа в тому, що при статевому акті шкіра жінки виробляє гормон, який підвищує чоловічу потенцію. З роками чоловік звикає до цього гормону пристрасті, він збуджує його все менше і менше. У дружини - зовсім інша ситуація. Жінка добре пристосовується до постійного партнера й відчуває з ним більшу насолоду, ніж, наприклад, під час випадкових зв'язків. У цьому не останню роль відіграє те, що вона спить з чоловіком в своїй квартирі, в своєму ліжку, на власноруч випрасуваному білизна.

Через 10 років шлюбу у подружжя може наступити період, умовно званий «сексуальної пустелею». Вони займаються сексом максимум раз-два в місяць, тому що холонуть один до одного. На тиждень-іншу допомагає зміна іміджу - припустимо, дружина схудне, пофарбує волосся в інший колір. Іноді інтимне життя пожвавлюється лише під час спільної відпустки - на відпочинку люди розслабляються. Урізноманітнити подружній секс можуть і любовні ігри.

через 20 років після весілля подружжя вже сприймають один одного як родичів. Сексуальні відносини з дружиною відходять на двадцять другий план. Чоловік шукає молоду партнерку. А вже якщо їй трапиться так звана супержінка (тобто та, яка відчуває сильне насолоду і потужну оргазменную розрядку), то шлюб може затріщати по швах».

За матеріалами журналу "Атмосфера" "Секс у шлюбі"на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua