← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Секс після пологів

версія для друку

Особливості сексу після пологів

секс після пологівЯк і у всіх сферах життя сім'ї, в сексі після пологів відбуваються величезні зміни, які пов'язані з фізіологічним, і з психологічним станом народила жінки, а також зі зміною сімейного укладу, особливо якщо нещодавно народжений малюк - первісток.

Фізіологічні особливості жінки після пологів і секс

Після пологів організм жінки потребує відновлення, тому що вагітність і пологи - це найбільша навантаження, яку переносить жінка протягом свого життя.

І на сексуальні відносини подружжя після пологів впливають багато факторів, серед яких не останнє місце займають і характер перебігу пологів, їх тяжкість, наявність або відсутність яких-небудь ускладнень, самопочуття самої жінки під час вагітності, під час пологів і в післяпологовому періоді.

Якщо природні пологи протікали нормально і не супроводжувалися ні ускладненнями, ні медичним втручанням, то матка звільняється від залишків крові приблизно за 4-6 тижнів. Водночас потрібно і для того, щоб матка повернулася до свого попереднього стану після всіх тих змін, які сталися в ній за час вагітності. За цей час матка скорочується, а пошкоджені під час пологів тканини (наприклад, місце прикріплення плаценти, яке після пологів являє собою практично відкриту рану) відновлюються.

Зрозуміло, протягом цього часу статеві контакти більш ніж небажані. Це пояснюється двома причинами.

По-перше, статеві шляхи жінки після пологів особливо схильні до всякого роду інфекції, занесення якої можливо в піхву, шийку матки і саму матку. Інфікування матки після пологів може викликати її запалення - ендометрит, одне з найбільш важких післяпологових ускладнень.

По-друге, під час статевого акту може поновитися кровотеча з пошкоджених пологами судин. Тому лікарі наполегливо рекомендують почекати з відновленням статевого життя хоча б шість тижнів після пологів.

Повторимо, що мова йде про відновленні сексуального життя після нормальних, що називається легких пологів. Якщо ж під час пологів або в післяпологовому періоді були які-небудь ускладнення, то тривалість статевого утримання повинна бути збільшена на стільки, скільки потрібно для повного загоєння родових шляхів жінки.

Це може відбутися і через два, і через три місяці - в залежності від конкретних обставин, і в цьому випадку терміни відновлення статевих зносин буде визначати лікуючий гінеколог. Особливо часто таке затягування періоду статевого утримання буває пов'язано з накладанням швів після розривів м'яких тканин родових шляхів або епізіотомії.

Свою готовність до сексу жінка повинна відчути сама. А щоб бути впевненою в тому, що відновлення сексуальних контактів не піде їй на шкоду, жінці перед їх початком потрібно показатися гінекологові.

Тільки тоді вона зможе переконатися в тому, що організм готовий до сексу після пологів. Крім того, жінці необхідна допомога гінеколога, щоб підібрати найбільш підходящі для даного періоду контрацептиви.

Крім питань про початок сексуальних відносин після пологів, у молодих батьків часто виникає питання про те, як ці відносини змінюються. В тому, що секс після пологів зовсім не такий, яким він був, не сумнівається вже ніхто.

За даними статистики, майже половина народили жінок ще через три місяці після пологів відчувають неприємні відчуття в інтимному житті або сприймають секс як непосильну службу, а близько 18% стикаються з цими проблемами протягом року. Зрозуміло, це не означає, що кожна конкретна молода мама не зможе потрапити залишилися щасливі відсотки, не відчувають жодних проблем з сексом після пологів.

секс після пологівВідразу після пологів секс для багатьох жінок буває болючим, і тривалість цих хворобливих відчуттів заздалегідь визначити не можна. Хворобливі або дискомфортні відчуття при секс після пологів можуть бути викликані багатьма причинами, крім тих, які були перераховані раніше.

Якщо в результаті розривів або епізіотомії на область промежини накладалися шви, то в них могли виявитися затиснуті ушкоджені при розриві або розрізі промежини нервові закінчення, яких в цій області дуже багато. Тому навіть в тих позах, які раніше були для жінки абсолютно безболісні і приємні, тепер можуть виникнути больові відчуття. Можливо, що больові відчуття з часом пройдуть самі по мірі адаптації чутливості нерва до нових умов.

Можуть зіграти недобру роль і зміни конфігурації піхви, які виникають іноді після накладання швів. Крім того, слизові оболонки і шкірні покриви в області входу в піхві і промежині в післяпологовий період стають особливо чутливими. В області швів, особливо при тиску, практично неминучий під час статевого акту, можуть виникати больові відчуття. Корисно розм'якшувати область шва за допомогою мазей, що використовуються для келоїдних рубців. До них відносяться "Солкосерил", "Контратубекс" та інші.

Після пологів змінюється і анатомічне співвідношення статевих органів чоловіка і жінки. Це пов'язано з тим, що під час пологів піхву дуже сильно розсувалися, щоб пропустити по родових шляхах дитини, тому в перший час після пологів воно залишається в розслабленому, млявому стані.

Зрозуміло, це не триватиме довго, але народила жінці дуже часто здається, що так, як зараз, вона буде виглядати на все життя. Цьому чимало сприяють і поширені в жіночій, а особливо в дівочій середовищі «страшилки» про те, як страшно розширюється піхву під час пологів. Якщо жінка заздалегідь впевнена в тому, що вона не відчує пеніс чоловіка всередині піхви, то швидше за все так воно і буде, більше з психологічних причин, а не з яким-небудь іншим.

Хоча в перший час після пологів піхву дійсно менш пружне, ніж до них, тому й отримати оргазм жінці складніше. Але розміри піхви досить швидко приходять в норму, особливо якщо їм трошки допомогти за допомогою знаменитих вправ Кегеля, тих самих, які жінка регулярно виконувала під час вагітності.

До речі, якщо під час вагітності вона дійсно регулярно займалася гімнастикою, то проблеми з зміною розмірів піхви її можуть не торкнутися взагалі, тому що розвинені вправами м'язи швидко повернуть все на свої місця. Повторимо, що ці вправи потрібні не тільки до пологів, але і після них.

Деякі проблеми, пов'язані зі зміною розмірів жіночого піхви після пологів відчуває і чоловік. Протягом перших місяців після пологів при сексуальному контакті чоловік може не відчувати стінок піхви. Втім, йому потрібно розуміти, що це стан тимчасово, і воно не повинно стати причиною для занепокоєння.

У деяких випадках больові відчуття при сексуальному контакті пов'язані з серйозними порушеннями анатомії піхви, що відбулися після хірургічного втручання під час пологів. Вкрай рідко, але буває так, що лікарям доводиться проводити реконструктивні операції для того, щоб допомогти подружжю налагодити нормальне статеве життя.

Секс після пологів: секс після кесаревого розтинуДещо простіше в цьому відношенні тим жінкам, які народили за допомогою кесаревого розтину - їх статеві органи не змінені пологами, і шийка матки, і стінка піхви залишаються такими ж, як були до вагітності. Проте свої проблеми є і в них, як правило, вони пов'язані зі швом на матці, з-за якого відновлення сексуального життя після кесарева розтину може відбуватися навіть пізніше, ніж у народили природним шляхом жінок.

Практично у всіх жінок, незалежно від того, як протікали пологи, післяпологовому періоді спостерігається виражений недолік естрогенних гормонів. Це веде до виникнення сумно знаменитої післяпологової депресії, а також більш дрібних неприємностей, одна з яких - сухість піхви, яка теж приносить відчутні незручності при статевому контакті. Ця проблема усувається легше, ніж інші, якщо використовувати будь-які мастила, нейтральні креми або гелі. Тільки потрібно уважно стежити за складом цих матеріалів і не використовувати ті, які містять гормони, якщо жінка годує грудьми.

Зрозуміло, всі перераховані обмеження і труднощі, пов'язані з сексом після пологів, стосуються тільки вагінальних і анальних контактів. Тому пара, практикуюча орально-генітальні контакти, може відновлювати їх вже в самому незабаром після пологів.

І наостанок можна сказати ще про те, що багато жінок після пологів не мають жодних проблем з сексом, навіть навпаки, говорять про те, що потяг до чоловіка стало сильніше, секс після пологів краше,а оргазм яскравіше.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua