← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!
Секс після пологів. Вправи Кегеля

версія для друку

Потяг і статеве життя після пологівПісля пологів: секс після пологів статеве життя після пологівСтати мамою - це прекрасно. Але не варто забувати про те, що і після пологів ви не перестали бути жінкою - чарівною, улюбленою і бажаною! Правда, не виключено, що у вашій інтимного життя відбулися деякі зміни.

Після народження дитини сексуальні відносини подружжя можуть придбати особливу цілісність і натхненність. При цьому, як ніколи раніше, сексуальні відносини новоспечених батьків вимагають взаємного розуміння, чуйності, готовності йти на зустріч один одному, особливо в перші місяці після пологів.

Цей період сексуальних відносин практично завжди характеризується суттєвими змінами статевого потягу в обох подружжя. Багато жінок відзначають у себе тимчасове зниження лібідо і причин для цього більш ніж достатньо. Страх можливої болі, втома, поглощенность турботами про малюка, страх розбудити дитину здатні зменшити інтенсивність жіночої сексуальності навіть при відсутності родових травм геніталій і неускладненому перебігу післяпологового періоду. Крім того, у деяких жінок розвивається післяпологова депресія, в результаті якої у них знижується статевий потяг і статеве збудження.

Багатьом жінкам взагалі здається, що їх сексуальна життя закінчена. І це підтверджує невтішна статистика: у кожної п'ятої молодої мами проблеми в сексуальному житті тривають протягом усього першого року після пологів. Однак не варто ставити хрест на сексуальних відносинах. Зрозуміло, що якість сексуального життя змінилося. Необхідно час, щоб ви адаптувалися до своєї нової ролі матері, а ваша сексуальне життя - до вашого нового тіла.

В цей час сексуальні контакти повинні бути максимально м'якими і ніжними. Приступати до них бажано лише після повного післяпологового відновлення матки ( зменшення її розмірів, припинення відходження лохій - відокремлюваного від матки в післяпологовий період ), піхви та промежини.

Нерідко зниження статевого потягу обопільно і може бути в рівній мірі виражено і у чоловіка. При цьому своєрідними обмежниками тут можуть виступати страх доставити партнерці біль, нові якості її тіла: груди, переповнена молоком, і ... глибока потрясенность у зв'язку з появою на світ нового життя.Коли можна після пологів?

Після пологів: коли можна після пологів, статеве життя після пологівМатка жінки, піхву і промежину виконали неймовірну роботу для появи на світ дитини. У кого-то піхву і промежину у процесі всього цього хоч і виявилися значно розтягнутими, але залишилися неушкодженими. У когось є розриви, а деяким були зроблені розрізи і після цього накладені шви. Легко можна зрозуміти, що потрібен час для того, щоб ці органи наблизилися до свого вихідного стану. Зазвичай це займає 4-6 тижнів.

Зазвичай акушери рекомендують відновлювати сексуальні відносини через 6-8 тижнів після пологів. Це вимога, насамперед, пов'язано з тим, що саме протягом цього терміну матка поступово повертається до колишніх розмірів, заживає місце прикріплення плаценти ( дитяче місце ). Адже після того як плацента під час пологів відокремилася від стінки матки, на її місці залишилася ранова поверхня, дуже чутлива до дії мікробів та вірусів. Якщо в незагоєну рану під час статевого акту потрапить інфекція, справа може закінчитися ендометритом ( запалення внутрішнього шару матки ) - досить серйозним ускладненням, часто вимагає вискоблювання порожнини матки і проведення масового антибактеріального лікування.

Може скластися враження, що якщо пологи відбулися шляхом кесаревого розтину, то подібні проблеми не повинні виникати і сексом можна займатися мало не відразу після пологів. Дійсно, піхву не зазнало у цьому випадку ніяких змін, але рана на місці прикріплення плаценти має зажити точно так само, як і після природних пологів. Крім того, на матці залишається рубець, який гоїться протягом тих же 4-6 тижнів, незважаючи на те, що загоєння рубця на шкірі відбувається набагато раніше.

Перед поновленням статевих відносин бажано відвідати гінеколога, щоб переконатися в тому, що ваш організм прийшов у норму.Статеве життя після пологів

Перша проблема, з якою нерідко доводиться стикатися після пологів, - сухість піхви, обумовлена недоліком естрогенних гормонів і зникає після нормалізації гормонального фону. У цьому випадку бажано використовувати спеціальні гелі ( лубриканти ), зволожуючі слизові оболонки. Ці кошти можна придбати в аптеці.

Жінки відчувають біль або страх перед статевим контактом із-за отриманих ушкоджень, будь то розриви чи розрізи промежини. Слизові оболонки і шкірні покриви в області входу в піхві і промежині дуже чутливі в післяродовий період. В області швів, особливо при тиску, можуть виникати больові відчуття, іноді досить виражені. Але навіть після того як шви зажили, в промежині при спробі статевого контакту деякий час можуть виникати больові відчуття. Це пов'язано з тим, що в області промежини дуже багато чутливих нервових закінчень. При порушенні цілісності промежини вони пошкоджуються і можуть бути затиснуті при накладенні швів.

При статевому контакті жінка може надавати неусвідомлене опір проникненню статевого члена. В цьому випадку потрібно намагатися максимально розслабитися, використовуючи пози «жінка зверху» ( «поза наїзниці» ) або «обличчям до обличчя»: так можна контролювати свої рухи і уникнути болю.

При наявності шва на промежині і хворобливість при статевому акті рекомендується проводити масаж в області рубця з кремом або масажним маслом ( наприклад, що обліпиховою, яке володіє загоюючою дією ). Корисно також розм'якшувати область шва за допомогою мазей, що використовуються для розсмоктування келоїдних ( грубих ) рубців. До таких мазей відносяться СОЛКОСЕРИЛ, КОНТРАКТУБЕКС та інші. Якщо це зробить ваш партнер, то ви поєднаєте «приємне з корисним» - лікувальний вплив і еротичний масаж!Психологічні аспекти

Після пологів: коли можна після пологів, статеве життя після пологівДо психологічних проблем можна віднести і зміна сприйняття жінкою навколишнього світу. Їй може здаватися, що її стан «вічного побоювання за дитину» абсолютно не підтримується чоловіком і родичами. У молодої мами може сформуватися відчуття самотності, ізольованості від близьких людей. Нерідко жінки скаржаться на «неможливість відключитися від турбот». І лише коли дитина підросла, не потребує постійної опіки і почав спати окремо, у молодих батьків з'являється шанс пережити ще один медовий місяць.Як допомогти собі в цей непростий період?
  • Постарайтеся хоча б на деякий час залишатися наодинці з чоловіком ( бабусі, швидше за все, будуть раді погуляти з малям ).
  • Поділіться з чоловіком вашими переживаннями, розкажіть про те, що вас турбує і який підтримки і допомоги ви чекаєте від нього. Можливо, ви прийдете до компромісів, і багато проблем будуть вирішені.
  • Не думайте, що тепер ви зобов'язані сидіти вдома, поки дитина не підросте. Підтримуйте свій колишній коло спілкування, це дозволить вам не відчувати себе самотньою.
  • Спілкуйтеся з друзями, у яких є діти більш старшого віку. Вони можуть поділитися з вами своїм досвідом.

Вправи Кегеля


Комплекс вправ Кегеля після пологів

Допомогти загоєнню промежини та усунення болючості може комплекс вправ Кегеля. Їх виконання можна відновити вже з 5-го дня після пологів. В середині минулого століття гінеколог Арнольд Кегель придумав ці вправи спеціально для жінок, у яких після пологів виникли проблеми з мимовільним сечовипусканням. Згодом виявилося, що ці вправи Кегеля ще і підвищують сексуальний тонус, покращують кровопостачання і навіть дозволяють контролювати оргазм.

  • Вправа Кегеля 1. Випряміться в будь-якому положенні, розслабте м'язи живота, сідниць і ніг. Кілька разів швидко стисніть м'язи навколо анального отвору, як би перешкоджаючи випорожненню кишечника. Вправу можна виконувати кілька разів на день.

  • Вправа Кегеля 2. Виконайте вправу 1, але у більш повільному темпі: протягом 10 секунд напружуйте м'язи і стільки ж часу розслабляйте їх.

  • Вправа Кегеля 3. Почніть з розслаблення, потім поступово стискайте м'язи тазового дна, причому починати слід з задньої групи, а вже потім залучати передню, в кожному положенні затримуючись на 3-5 секунд.


Кожне вправу Кегеля потрібно робити протягом 2 хвилин, а весь комплекс вправ Кегеля повторювати як мінімум три рази в день. Виконувати ці вправи можна практично де завгодно: на прогулянці, сидячи біля екрану телевізора, при поїздці в метро: і в будь-якому положенні: сидячи, лежачи, стоячи.

Загальна втому і постійне недосипання також не сприяють виникненню сексуальних бажань. Тут необхідна допомога і підтримка батька дитини при вирішенні побутових проблем, спільний догляд за малюком.

Також новоспеченим мамам властиво сумніватися з приводу власної сексуальної привабливості через змінених форм, нерідко збільшення у вазі, з'явилися розтяжок на грудях, стегнах, животі. Безумовно, в даній ситуації дуже багато чого залежить від чоловіка. Йому необхідно прикласти певні зусилля, щоб переконати кохану в тому, що вона прекрасніше всіх мам на світі. Ви ж, у свою чергу, намагайтеся знаходити час для гімнастики і не перестарайтеся з вживанням надмірно калорійної їжі.

Після пологів: коли можна після пологів, вправи кегеля після пологівДеколи жінки відмовляються займатися любов'ю з-за страху перед новою вагітністю, але від вагітності можна і потрібно берегтися. Говорячи про післяпологової контрацепції, хочеться нагадати молодим батькам відому істину: годування грудьми аж ніяк не перешкоджає зачаттю, так як в сучасних умовах навіть на тлі лактації можливість зачаття відновлюється досить швидко.

Про засоби контрацепції, застосування яких можливо в післяпологовому періоді і поєднується з годуванням грудьми, краще порадитися з лікарем-гінекологом, тому підбір їх повинен проводитися строго індивідуально.

На закінчення хочеться сказати, що ні сімейна, ні сексуальне життя не зупиняється з народженням дитини. Як би ні були важкі перші місяці життя після пологів, намагайтеся підтримувати ту закоханість, яка була раніше, і не омрачайте сімейні відносини взаємними докорами та образами. Згадайте, яким радісним і бажаним для вас був секс раніше, і уявіть, яким хвилюючим він буде після такої значної перерви.

Не дарма кажуть, що саме відновлення сексуальних відносин після пологів це і є закінчення післяпологового періоду і початок нового етапу сімейного життя. Нехай цей час буде для вас щасливим!на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua