← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аборт і його наслідки

Наслідки аборту


Небажана вагітність часто перетворюється для жінки в драму. "Простий" вихід всім відомий... Можливо, багато хто не зважилися б на нього, якщо б знали більше про аборти та їх наслідки.

Наслідки абортуЗатримка, невже вагітна? Перше що приходить в голову кожній жінці, яка не планувала вагітність. Тест в аптеці, і ось вони з'явилися так недоречно дві смужки. І ось надії на те, що може бути все-таки ви не вагітні - рушаться. Кому-то ці дві заповітні смужки принесуть щастя, умиротворення, але не в вашому випадку. Надія змінюється тривогою, розчаруванням, отчаиньем і головним питанням: що робити?

І ось вона: небажана вагітність. Що робити? Як бути? Залишити чи ні? В голові проносяться мільйони думок. У ці хвилини жінка наче бога, яка вирішує долю вже живої істоти. Від її рішення залежить: буде він жити чи вмерти. З одного боку вона хотіла б його залишити, але тут же, швидше за все, щоб виправдати себе і свій вчинок вона починає вигадувати різні відмовки, з яких причин дитина не зможе з'явитися на світло. Звичайно остаточний вибір завжди залишається за жінкою і за подружньою парою в цілому. Але вибір не завжди об'єктивний: нагальні життєві обставини ( гроші, навчання, квартира, кар'єра тощо ) змінюються, а життя ненародженої дитини вже вирішена і її ніколи не повернути.

Після переривання небажаної вагітності жінка неминуче починає замислюватися про це, тому що сама природа "запрограмувала" її на материнство, на творення, а не на руйнування. І рішення, яке, здавалося, принесе звільнення від проблеми, обертається важким внутреним конфліктом.

Навіщо ж доводити до трагедії? Адже зараз існує безліч методів контрацепції. Просто треба разом з лікарем вибрати більш відповідний. Але замість рекомендацій лікаря жінка користується порадами подруг або вибирає в аптеці те, що вважає за потрібне. Так що небажана вагітність - це проблема нашої безвідповідальності перед майбутнім поколінням і неповаги до власного здоров'я...Аборт: який найбільш безпечний

Якщо вже доводиться з усіх зол вибирати менше, то робити це потрібно на ранніх термінах. Це важливо для того, щоб звести ризик ускладнень до мінімуму. Переривання вагітності у будь-якому випадку тим чи іншим чином впливає на організм жінки: це сильний удар по ендокринної, імунної та нервової систем.

Сьогодні в гінекологічній практиці одним з надійних і безпечних методів переривання незапланованої вагітності вважається вакуум-аспірація ( так званий "міні-аборт" ). Цю операцію можна проводити на терміни від двох до п'яти тижнів бременности. Причому, такий вид оперативного втручання, як правило, здійснюється в амбулаторних умовах.

Цей спосіб зменшує можливості ускладнень - ушкоджень матки, кровотеч та розвитку інфекції. Крім того, такий вид операції проводиться під місцевим або внутревенным знеболенням, оскільки процедура триває не більше двох хвилин."Французькі таблетки"

На ранніх термінах можливий так званий медикаментозний ( або безопераційний ) аборт. Суть його в тому, що жінка приймає гормональний препарат, який блокує чутливість рецепторів матки до прогестерону - гормону, споосбствующему розвитку вагітності. Для цього використовуються таблетовані препарати значно знижують ризик для здоров'я жінки при перериванні вагітності.

Через 36-48 годин після цього пацієнтка отримають інший препат, що викликає скорочення матки, і приймає його з певними інтервалами, обов'язково під наглядом лікаря акушера-гінеколога. Після прийому препарату жінка залишається під наглядом лікаря протягом двох годин.

У наступні день-два у пацієнтки настає реакція, подібна менструальної, але супроводжується більш рясними кров'янистими виділеннями. Зазвичай через 7-10 днів після цього проводяться контрольний огляд акушером-гінекологом та УЗД органів малого таза.

У поодиноких випадках можуть виникнути ускладнення, якщо станеться затримка плідного яйця в матці. Тоді лікар буде змушений видаляти його шляхом вискоблювання порожнини матки. Медикаментозний аборт не проводиться при інфекційних захворюваннях статевих шляхів, а також у тих випадках, коли у пацієнтки є проблеми зі згортанням крові, при тяжкій формі бронхіальної астми, гіпертонічної хвороби і підвищеної чутливості до препаратів, що застосовуються для медикаментозного переривання вагітності.

Не завжди такий варіант прийнятний для жінок старше тридцяти п'яти років, активно курцям, які мають серцево-судинні захворювання, міому матки і новоутворення придатків матки.Термін більше шести тижнів

Тоді беременноть може бути перервана лише шляхом хірургічного аборту. Це травматична і небезпечна операція. За допомогою спеціальних інструментів плодове яйце выскабливается з матки. При цьому травмується слизова оболонка, що нерідко призводить до запальних та спайкових процесів, порушення менструальної функції, травматизації шийки матки. Все це в наступній вагітності може призвести до ризику невиношування, розвитку неспроможності шийки матки ( істміко-цервікальної недестаточности ).Найбільш часто зустрічаються наслідки абортів

Найчастіше - інфекційні. Адже у більшості людей в організмі є хронічні вогнища інфекції, такі як карієс, тонзиліт, гайморит, риніт та інші. Захисні сили організму жінки після переривання вагітності помітно слабшають, що призводить до активації інфекції, яка в звичайних умовах може спокійно дрімати, а тепер різко активізується і починає атаку.

Через кров мікроорганізми стафілококи, стептококки, ентерококи ) проникають в матку і нерідко викликають у ній запальні процеси. До речі, шкідливі бактерії можуть потрапити в матку не тільки через кров, але, наприклад, і з піхви. І це часом призводить до розвитку ендометриту - запалення слизової облочки матки та її придатків, що може в майбутньому стати причиною безпліддя.

Дуже небезпечні кровотечі, адже з настанням вагітності матка збільшується, починається приріст кровоносних судин. При видаленні плодового яйця неминуче відбувається їх руйнування, що й викликає кровотечу. Особливо високий ризик цього ускладнення, якщо операція проводиться через невеликі час після попередньої.

Іноді в матці можуть залишитися частинки плідного яйця. У уникнення цього останнім часом в гінекологічних стаціонарах така операція проводиться під контролем УЗД або гістероскопії.

Є й віддалені наслідки, які обаруживаются через деякий час. Наприклад, ендокринне безпліддя, при якому відбуваються збої в менструальному циклі дозрівання і виходу яйцеклітини. З-за цього зачаття стає неможливим - необхідно довге і важке лікування. Різні порушення в роботі гормональної системи можуть призвести до розвитку мастопатії, і навіть до злоякісних утворень.Обережно

Після аборту обов'язково потрібно проконсультуватися у гінеколога-ендокринолога, який проведе оцінку стану ендокринної системи, обстежує гормональний фон, індивідуально підбере метод контрацепції. Це дасть можливість не тільки запобігти небажану вагітність надалі, але і відновити функцію ендокринної системи.

Головне - дбайливо ставитися до себе. Дві-три тижні - ніяких занять спортом, мінімум фізичних навантажень: навіть прибирання квартири може викликати серйозний рецидив. Зрозуміло, важлива гігієна: приймайте душ, а не ванну. Дуже важливо стежити за роботою шлунково-кишкового тракту і функцією сечового міхура, щоб нормалізувати скорочення матки. До настання менструації не варто займатися сексом, це підвищить небезпеку інфікування органів малого тазу.

Аборт і його наслідкиАборт і його наслідки

Наслідки аборту


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua