← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналіз сечі за Зимницьким

Аналіз сечі за методом Зимницьким

Збір аналізу сечі за ЗимницькимАналіз сечі за Зимницьким дає можливість лікарю отримати найбільш повну інформацію про роботу нирок, а саме, про їхню здатність концентрувати і виділяти сечу. Лікар визначає щільність сечі і її кількість, виділене в різний час доби. Зазвичай вранці вона більш концентрована, а вдень менш щільна, за рахунок більшої кількості рідини, що вживається.

Збір аналізу сечі за Зимницьким схожий з тим, як визначається добовий діурез. Однак між ними є принципова різниця.
Для добового аналізу сечі необхідно збирати кількість сечі, виділеної за добу. В 6 ранку перший раз треба сходити в туалет і всі наступні порції до 6 ранку наступного дня (включно) збирати в заздалегідь підготовлену тару. Ємність повинна бути не менше 3 літрів, щоб все увійшло саме в неї. Під час збору цю тару необхідно зберігати закритою в прохолодному місці для уникнення появи неприємного запаху і непотрібних змін. Холод в цьому випадку відіграє роль консерванта. Але не треба заморожувати, це може негативно позначитися на результатах аналізу. В лабораторію ж слід доставляти невелику порцію зібраної сечі (100-150 мл), попередньо перемішавши і вимірявши кількість вийшло, яке обов'язково пишуть на бланку разом з особистими даними.

Коли призначається загальний аналіз сечі за Зимницьким, так само необхідно збирати кількість сечі, тільки в різні тари і з певного часу, зазначеного на листочку лікарем (зазвичай це 8 баночок, в яких збирається сеча протягом доби кожні 3 години). Всі тари необхідно чітко промаркувати з зазначенням особистих даних, номери порції і часу збору. Зібрану сечу так само рекомендується зберігати закритою в прохолодному місці. В лабораторію доставляють всі баночки з зібраної сечею.

Аналіз сечі за Зимницьким норма така:

  • загальна кількість виділеної сечі - 1,5-2 л.;
  • відношення кількості випитої до кількості виділеного - 65-80%;
  • кількість виділеного днем значно більше, ніж вночі;
  • щільність сечі в окремих баночках не менш 1,020;
  • є коливання щільності і кількості сечі в залежності від часу доби.

За клінічним дослідженням аналіз сечі за Зимницьким розшифровка ясна. Залишилося розібратися в тому, що означають відхилення від норми.
Знижена щільність сечі буває при нирковій недостатності, пієлонефриті, гломерулонефриті, нецукровому діабеті, а також важкої серцевої недостатності, що призводить до порушення роботи нирок.
Підвищена щільність сечі буває при цукровому діабеті, токсикозі, гломерулонефриті. Збільшена кількість виділеної сечі буває при цукровому і нецукровому діабеті, нирковій недостатності.

Аналіз сечі по Нечипоренко також дає можливість досліджувати стан здоров'я, а саме - сечовидільної системи у людини. Але іноді після цього ще потрібно здати аналіз сечі за Зимницьким.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua