← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Базальна температура при місячних

Базальна температура (БТ) перед і під час місячних

Яка базальна температура під час місячнихБазальна температура при місячних і в інші фази циклу - критерій, який дає зрозуміти про характер перебігу менструації, наявності запальних процесів або вагітності. Методом вимірювання базальної температури користуються все більше жінок, незважаючи на наявність більш зручних і точних методик дослідження. Але цей метод простий, безпечний і, що важливо, не вимагає фінансових витрат. Більш того, жінка може самостійно спостерігати за результатами методу і навчитися розуміти, що відбувається з організмом.

Значення вимірювання БТ під час менструації

Зазвичай метод вимірювання базальної температури жінці рекомендує лікар-гінеколог, коли та не може довго завагітніти. Значення базальної температури насправді дуже важливо, і при правильному вимірі можна дізнатися багато фактів, що зачіпають жіночий організм.
Таким методом можно:

 • дізнатися, коли буде наступна менструація;
 • з'ясувати, чи відбулася овуляція;
 • визначити, чи настала вагітність;
 • дізнатися, коли дозріває яйцеклітина;
 • виявити запальні захворювання або порушення з боку ендокринної системи.

А ось яка базальна температура (БТ) при місячних повинна бути? Чи існують якісь «стандарти», різке відходження від яких є приводом до відвідування лікаря-гінеколога або ендокринолога? У медичних джерелах можна знайти інформацію, що в нормі базальна температура (БТ) під час місячних досягає 37°С. Це показник здоров'я жінки, температура підвищується завдяки дії гормонів.

Складання графіка вимірювання БТ

Складання графіка обліку базальної температури зручно і для лікаря, і для жінки. Для графіка візьміть зошита в клітку і расчертите його таким чином, щоб внизу графіка йшли дні менструального циклу (в нормі - від 28 до 35), а зліва - температурні дані (від 35,5 до 37,5 °С). Кожен день у графіку необхідно відзначати температуру. За графіком видно, що в період менструації температура була в районі 37 градусів, а період безпосередньо перед овуляцією характеризувався зниженням температури до стабільного її підвищення. Базальна температура перед місячними, точніше ближче до них, у другого фазі циклу, підвищується, відповідно, перед цим підйомом і був період овуляції.

При наступних станах чи захворюваннях графік буде відмінний від нормального:

 • запальні захворювання придатків;
 • захворювання ендокринної системи, такі як гіперпролактинемія, недостатність жовтого тіла при вагітності, эстрогеновая недостатність;
 • ендометрит;
 • вагітність;
 • ановуляторний цикл (овуляція в цьому місяці не відбулася);
 • клімакс, менопауза.

Як правильно вимірювати базальну температуру

Важливо вимірювати базальну температуру за певними правилами, інакше, при дії деяких факторів, БТ може підвищуватися або знижуватися, і висновки за результатами будуть хибними. Необхідно пам'ятати, що при стресах, сильних фізичних і психічних навантаженнях, в організмі прискорюються обмінні процеси, а, відповідно, температура підвищується. Не слід вимірювати БТ відразу після прийому їжі. Якщо є запальні захворювання, то вимірювання температури не має ніякого сенсу. При прийомі гормональних лікарських засобів також вимірювання БТ не призначається (овуляція у такому випадку не відбувається).

Градусник підійде будь-який: будь то класичний ртутний, або електронний, вимірює температуру за хвилину.

Тепер запитання: а де вимірювати БТ? Вже говорилося, що вимірювати температуру по-різному, і ви вибираєте той спосіб вимірювання, який вам найзручніше, але міняти місце вимірювання небажано протягом менструального циклу.
Але все ж, найбільш показовим і достовірним критерієм є цифри базальної температури, яка вимірюється ректально.

Одна з головних умов: вимірювати БТ вранці, коли організм ще не зазнав фізичних навантажень. Після вимірювання температури, записати її в графік.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua