← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Білі виділення і свербіж

Виділення білей і свербіж: можливі причини

Свербіж, печіння, білі виділення у жінокБілі виділення і свербіж у піхві можуть бути симптомами різних гінекологічних захворювань. Від тих, які легко вилікувати, до тих, які важко піддаються медикаментозної терапії і навіть можуть привести до непрацездатності та безпліддя. Виділення білей може носити різний характер: від рясних слизових до сирнистого нальоту і грудочок. Розглянемо деякі з найбільш поширених гінекологічних захворювань, здатних викликати нестерпний свербіж, печіння, білі виділення, їх симптоми, особливості перебігу та лікування.

Кандидоз (молочниця)

Інфекція є грибкової та може поширитися на великі ділянки зовнішніх статевих органів і всередині піхви. Причинами молочниці можуть стати прийом антибіотиків, зниження імунітету, гормональні порушення, від інфікування статевого партнера, часті вагінальні спринцювання, використання хімічної контрацепції. Часто рецидиви кандидозу трапляються у людей, які страждають захворюваннями, такими, що підривають імунітет. Наприклад, цукровий діабет, ВІЛ-інфекція та інші. Є думка, що провокувати молочницю може неправильне харчування, запори, ожиріння.

Цікавий момент - чоловік може навіть не підозрювати про те, що він є носієм і розповсюджувачем кандидозу, так як у сильної статі захворювання зазвичай має безсимптомний характер. Як правило, симптоми молочниці, видимі оком, проявляються тільки у жінок. Більш точно про наявність цього захворювання лікар зможе говорити після отримання результатів взяття мазка.

Основними симптомами молочниці і у жінок, і у чоловіків є:

  • білі творожистие виділення і свербіж;
  • мікротріщини на слизових оболонках піхви;
  • кислий запах;
  • хворобливе сечовипускання.

В якості лікування використовуються протигрибкові препарати, які нейтралізують і знищують дане захворювання. Важливо, щоб лікування спільно почали обидва статевих партнера. На сьогоднішній день розроблені ефективні схеми лікування кандидозу. Це вагінальні свічки, мазі, таблетки для прийому всередину.

Якщо сильний свербіж у піхві білі виділення викликають, між тим як негайно звернутися до лікаря немає можливості, можна використовувати як тимчасовий захід для полегшення симптомів спринцювання, але не часті (не частіше 2 разів на добу). Розчин для спринцювання можна приготувати з використанням соди або лікарських засобів, які відновлюють мікрофлору піхви. Це допоможе хоча б трохи полегшити стан.

Бактеріальний вагіноз

Гінекологічне захворювання, що не є венеричним і загострюється через зниження рівня лактобацил в мікрофлорі піхви. Це може статися в результаті тривалого застосування антибіотиків, з-за порушень гормонального фону, частого використання сперміцидів в якості захисту від небажаної вагітності, а іноді бути наслідком тривалого прийому комбінованих оральних контрацептивів.

Бактеріальний вагіноз здатний передаватися при статевих зв'язках, особливо якщо має місце часта зміна партнерів. Нерідко вагіноз стає супутником захворювання, що передається статевим шляхом. Тому, всіх тих, кого часто турбує вагіноз, направляють на здачу мазків на приховані інфекції.

Крім того, значною мірою початку цього захворювання сприяють часті спринцювання, в результаті яких нормальна мікрофлора, яка міститься в піхву, вимивається. Разом з нею зникають і лактобацили, а їх недолік і веде до появи бактеріального вагінозу. Дуже часто його можна сплутати з молочницею. Однак гінеколог, щоб визначити, з яким саме хворобою він має справу, візьме на дослідження аналіз мазка. Запам'ятайте, що перед консультацією у гінеколога, перед оглядом, ні в якому разі не можна спринцюватися, інакше результати мазка не будуть достовірними.

Бактеріальний вагіноз має специфічні симптоми:

  • білі виділення у жінок і свербіж (нерідко виділення з піхви набуває сіруватий або зеленуватий відтінок);
  • за характером виділення можуть стати тягнуться і дуже густим, але можуть бути і вспенившиеся, рідкі;
  • запах протухлої риби.

Часто жінка може плутати молочницю і бактеріальний вагіноз, однак потрібно знати, що це не одне і те ж захворювання. І природа їх виникнення є абсолютно різною. Тому лікування бактеріального вагінозу проводиться не за допомогою протигрибкових препаратів, а в два етапи: визначення виду бактерій і прийом антимікробних препаратів та відновлення лактобацил до колишнього рівня.

Кандидоз та бактеріальний вагіноз - два захворювання, які найчастіше зустрічаються в гінекологічній практиці. Їх своєчасне лікування допоможе уникнути ускладнень і запальних процесів, наприклад, аднекситу. Тому, як тільки ви виявили у себе описані вище симптоми, зверніться до лікаря за призначенням грамотного лікування.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua