← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Білі виділення з піхви

Виділення з піхви білого кольору: причини появи, профілактика

Виділення з піхви білого кольоруБілі виділення з піхви не завжди свідчать про захворювання. Всі жінки повинні навчитися відрізняти нормальне виділення з піхви від патологічного. Ми розглянемо ситуації та причини, за яких з'являються виділення з піхви білого кольору і розпишемо примірну інструкцію до дії.

Коли белі - це норма

В нормі у жінки завжди є виділення, але в більшості випадків вони не настільки багаті і непомітні, що вона не звертає на них уваги. У деяких випадках білі стають більш вираженими.

1. При статевому збудженні і після статевого акту. Виділення білей з піхви після інтимної близькості може тривати приблизно добу. Якщо більше нічого не турбує - звертатися до лікаря обов'язково, тим більше, що гінекологічний огляд у цьому випадку буде не дуже інформативним.

2. З'являються біло-жовті виділення з піхви у великих кількостях у другу фазу циклу, ближче до овуляції. Під час самої овуляції виділення стають рясними, водянистими, слизовими. Це триває 1-2 дні і не вимагає ніякого лікування, так як зумовлено нормальними циклічними гормональними змінами в організмі.

3. При вагітності. Особливо в першому триместрі. За рахунок зміни гормонального фону кількість білей у майбутніх мам різко збільшується. Багато з них не можуть обійтися без щоденної прокладки. Занепокоєнь це не повинно викликати і пройде самостійно. Небезпечним є тільки поява у складі белей домішок крові або коричневих прожилок.

Коли потрібно звернутися до лікаря:

  • білі виділення з піхви запах неприємний супроводжує;
  • на тлі белей з'явився свербіж;
  • на слизовій статевих губ з'явилися виразки.

Як допомогти собі до консультації лікаря, профілактичні заходи

Жіночі статеві органи вимагають уважного догляду. Багато хто з нас неправильно роблять туалет статевих органів, з-за чого і виникають різного роду запальні процеси. По-перше, про підмиванні. Підмиватися потрібно спереду назад і ніяк інакше, інакше ризикуєте занести в піхву виділення з прямої кишки.

Підмиватися потрібно простою водою. Мило можна використовувати тільки дитяче. Ніякого господарського! Як варіант - спеціальні засоби для інтимного догляду, які можна придбати в аптеках.

Часті безпричинні спринцювання. Спринцювання не захистять від настання вагітності і зовсім не потрібні здоровій жінці. Таким чином можна тільки завдати шкоди мікрофлорі піхви.

Однак, якщо з'явилися білі творожистие виділення з піхви, сильний свербіж, а потрапити до лікаря негайно не вдасться, можна використовувати в якості екстреної заходи спринцювання розчинами для нормалізації мікрофлори піхви, вони продаються так само в аптеці. А от різні трави використовувати можна тільки на свій страх і ризик, так як саме трави є найсильнішими алергенами.

Детальніше поговоримо про аллергенах. Бути сильним алергеном можуть лубриканти - засоби, які використовуються для зволоження статевих губ перед статевим актом. Навіть ті лубриканти, що на водній основі, можуть спровокувати білі густі виділення і свербіж.

Інший частий алерген - презерватив. Алергія на латекс - явище не рідкісне.

І ще один провокатор алергічних реакцій - мило та інші засоби, які використовуються для інтимного догляду, але для цього не призначені.

Якщо у вас є постійний партнер, ви впевнені у своєму здоров'ї і в його, то можете подумати, що могло викликати таку реакцію і виключити вплив алергену.

Але в будь-якому випадку консультація лікаря не завадить, так як причинами білих виділень найчастіше є кандидоз і гарднерельоз, які потребують лікування.

Патогенна мікрофлора піхви

Кандиди і гарднерели - збудники кандидозу (молочниці) і гарднереллеза (бактеріального вагінозу) в нормі є в мікрофлорі піхви. Вони є умовно-патогенними мікроорганізмами. Проте, при деяких умовах їх кількість починає різко зростати, і тоді у жінки з'являються неприємні симптоми у вигляді рясних виділень та свербежу. Спровокувати розвиток і першого захворювання, і другого можуть спринцювання, прийом антибіотиків, інфекції, що передаються статевим шляхом, різні стани, при яких спостерігається зниження імунітету.

Кандидоз і гарднерельоз схожі за симптоматикою, але вимагають різного лікування, тому дуже важливо не намагатися самостійно ставити собі діагноз. Навіть лікар не зможе «на око» сказати що з вами, тільки за результатами мазка на флору. До речі про результати аналізів. Нерідко буває, що жінки приходять на прийом до гінеколога з однією проблемою, лікар при огляді зауважує «патологічні» виділення, бере мазок, який, зрештою, виявляється у нормі, але все одно виписує лікування. Це неправильно. Потрібно лікувати захворювання. Діагноз кандидоз і гарднерельоз ставляться лише на основі позитивної симптоматики і відхиленнях в результаті мазка на флору.

Якщо говорити про зовнішні відмінності в протіканні цих двох патологій, то вони полягають у відмінностях в консистенції виділень, колір та запах. При кандидозі виділення схожі на сир, білосніжного кольору з кислим запахом. При наявності гарднерельозу виділення густі, дуже рясні, із зеленуватим відтінком і запахом тухлої риби.

Якщо ви хочете отримати достовірну інформацію про своє здоров'я, перед походом до лікаря не спринцуйтесь, не лікуйтеся свічками і вагінальними таблетками, не займайтеся сексом. Гінекологічний огляд і взяття аналізів повинні проводитися поза менструації. До речі, про менструації. Вона допомагає тимчасово позбутися від симптомів захворювання, але полегшення, як правило, тимчасове, і дуже скоро, якщо не проведено лікування і не виявлена причина розростання патогенної мікрофлори піхви, свербіж і виділення повертаються.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua