← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Білі виділення у жінок

Виділення білого кольору у жінок: причини і лікування

Виділення білого кольору у жінокБілі виділення у жінок можуть бути нормою, а може бути симптомом захворювання. В деяких випадках вони не приносять дискомфорту, в інших супроводжуються сверблячкою і по-справжньому псують життя. Чому з'являються білі?

Овуляція, друга половина менструального циклу

Напевно, багато хто з вас помічали, що виділення значно посилюються приблизно з 12-14 дня циклу. І це нормальне, фізіологічне явище, пов'язане воно з овуляцією. Її досвідчений гінеколог може діагностувати лише по характеру піхвових виділень: вони стають тягнуться, рясними, колір - прозорий, може бути трохи білуватий. Триває посилене виділення білей у жінок зазвичай 1-3 дні.

Статевий акт

Під час статевого акту та протягом декількох годин після нього у жінки в рази збільшується кількість виділень з піхви. Як правило, це не викликають неприємних відчуттів білі виділення у жінок без запаху, які не потребують лікування та минають самостійно. Не варто намагатися позбутися від цих фізіологічних виділень з допомогою спринцювань різними відварами або лікарськими засобами. Спринцювання здоровій жінці взагалі не рекомендуються, так як вони можуть призвести до порушення мікрофлори піхви і спровокувати кандидоз або вагіноз, про них ми розповімо далі в статті.

Вагітність

Виділення білого кольору у жінок посилюються на перших тижнях вагітності. Часто буває, що дівчина ще не знає про свою вагітність і чекає місячних, замість них приходять тільки такого роду виділення, дуже схожі з тими, що бувають при овуляції. І причини їх появи також пов'язані зі змінами гормонального фону.

Зверніть увагу на те, що виділення не повинні бути з коричневими або кров'яними вкрапленнями, мати неприємний запах або викликати свербіж. Якщо щось з перерахованого присутня, необхідно сходити до лікаря на огляд і здати мазок на флору з піхви.

Захворювання

Наведені нижче 2 захворювання характерні для більшості жінок. Але їх не можна назватися абсолютно самостійними захворюваннями, скоріше вони є також симптомами неблагополуччя в організмі, ознаками різних прихованих інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Кандидоз або як його часто називають - молочниця. Це, мабуть, самий поширений жіночий недуга, який може проявлятися і у жінок, які не живуть статевим життям, і навіть у дівчат. Основні його симптоми: білі виділення у жінок і свербіж, причому виділення з піхви може мати не тільки слизову консистенцію, але і бути схожим на сир. Запах звичайно не яскраво виражений або кислий. Вульва гіперемована, з тріщинами, болюча. Точний діагноз ставиться на основі мазка на флору, в якому підвищена кількість лейкоцитів і виявлені гриби кандида (збудники молочниці). Лікування проводиться спеціальними препаратами, орієнтованими на боротьбу саме з цим збудником, комплексні менш ефективні. Лікар може призначити як вагінальні свічки, так і таблетки.

Провокувати молочницю можуть різні захворювання, що призводять до пригнічення імунітету. В першу чергу, до них відноситься ВІЛ і різні статеві інфекції, цукровий діабет. Крім того в зоні ризику жінки, що приймають оральні контрацептиви, антибіотики. Нерідко молочниця загострюється після статевого акту і менструації. Слід також знати, що молочницею хворіють і чоловіки, правда часто без яскраво виражених симптомів.

Інше поширене захворювання, коли з'являються білі виділення у жінок з запахом - гарднерельоз або бактеріальний вагіноз. Його симптоми досить схожі з симптомами молочниці (за винятком «сирнистого характеру» виділень, і запах виділень при наявності гарднерельозу тухлої риби, а не кислий; у чоловіків зазвичай із симптомів присутній тільки печіння при сечовипусканні), але лікування розрізняється. Тому, лікар перед призначеннями обов'язково бере мазок на флору. При наявності гарднерельозу в мазку виявляється велика кількість лейкоцитів (ознака запалення) і однойменні мікроорганізми, збудники захворювання.

Фактори ризику в плані ймовірного виникнення захворювання:

  • спринцювання (особливо препаратами, що містять хлор);
  • використання лубрикантів та контрацептивних засобів (свічок, таблеток), що містять 9-ноноксинол;
  • зміна статевого партнера;
  • прийом антибіотиків;
  • лікування свічками широкого спектру дії (наприклад, «Поліжінакс», «Тержинан»).

Ще раз хотілося б нагадати, що білі виділення у жінок лікування вимагають тільки якщо присутні всі 3 ознаки:

  • є симптоми захворювання;
  • в мазку велика кількість лейкоцитів;
  • в мазку виявлений збудник мікроорганізм.

Проводити профілактичне лікування малоефективне, а у випадку з чоловіками абсолютно марно, кількість рецидивів у жінки тільки завдяки профілактичному лікуванню її партнера не зменшиться. Чоловіків рекомендується навіть обстежити на молочницю або гарднерельоз тільки у разі наявності відповідних симптомів.

Слід також зазначити, що ні перше, ні друге захворювання не відноситься до венеричних, що передається статевим шляхом, однак вони служать приводом до обстеження на більш серйозні інфекції, які можуть ховатися за відносно нешкідливим кандидозом і гарднереллезом.

Будьте здорові!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua