← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Безпліддя у жінок

Причини, ознаки та лікування безпліддя у жінок

Вторинне безпліддя у жінокБезпліддя у жінок є основною причиною відсутності дітей у сім'ї, де планується поповнення. Звичайно ж, не завжди у відсутності дітей винна жінка, чоловічий фактор безпліддя також дуже поширений. Але в цій статті ми розглянемо причини безпліддя у жінок, його ознаки і методи лікування.

Починати обстеження у гінеколога, якщо відсутні скарги крім довгого ненастання вагітності, слід через 1-2 роки після початку регулярного статевого життя без застосування контрацептивів. На першому прийомі лікар дізнається ваш анамнез, скарги, проведе гінекологічний огляд і візьме мазки. Крім мазків на флору і атипові клітини з шийки матки, слід здати мазок на урогенітальні інфекції, які також можуть перешкоджати настанню вагітності. До найбільш поширених відносяться хламідії, мікоплазма, уреаплазма - тобто приховані інфекції. Нерідко вони викликають вторинне безпліддя у жінок, які вважають себе цілком здоровими.

Наступним етапом стає УЗД матки і яєчників. Обов'язково перевіряють прохідність маткових труб. Проводять процедуру гістеросальпінгографія, гістероскопія або лікувально-діагностичне оперативне втручання - лапароскопічне. В ході них можна видалити спайки в маткових трубах, які найчастіше є причиною відсутності дітей. Але навіть якщо після процедури лікарі сказали, що прохідність маткових труб відновлена, це зовсім необов'язково означає те, що трубний фактор безпліддя тепер виключений. Лікарі констатують, що «маткові труби прохідні» за тією ознакою, що під час медичного втручання через них під натиском проходить контрастну речовину. Але те, що розчин пройшов під тиском через маткові труби ще не означає, що також вільно цей шлях подолає яйцеклітина, яка просувається тільки за рахунок внутрішнього шару труби, війок, якщо їх функція порушена, можуть не тільки з'явитися ознаки безпліддя у жінок, але і наступати позаматкові вагітності... Багато закордонні лікарі схиляються до того, що маткові труби з важким спайковим процесом краще видалити, особливо якщо належить процедура ЕКО, щоб уникнути позаматкової вагітності. Це коли консервативне лікування безпліддя у жінок не тільки марно, але й може призвести до нових проблем. Щоб всіх цих проблем уникнути, з юності потрібно стежити за своїм здоров'ям і його берегти. До патологія маткових труб призводять сальпінгіт, сальпінгоофорит, аднексит.

Дуже важливо дізнатися стан гормонального фону пацієнтки. Їй обов'язково рекомендується здати аналізи на АМГ, ФСГ, ЛГ, Е2), прогестерон, пролактин, Т3, Т4, ТТГ. Причому основними з них є АМГ, ФСГ, ТТГ, а інші за показаннями. Якщо підвищений пролактин, то є привід запідозрити гиперпролактинемию - нередкую причину жіночого безпліддя. При зниженні рівня цього гормону, а робиться це за допомогою систематичного прийому певних лікарських засобів, вагітність настає. За рівнем ФСГ та АМГ можна судити чи немає у жінки проблеми з овуляторним резервом яєчників. Дані аналізи необхідно здавати в певні дні циклу і поза прийому гормональних контрацептивів, інакше результати будуть неінформативні. За рівнем ТТГ може бути виявлений ряд ендокринних захворювань - причини безпліддя.

Якщо у вас не виходить зачати дитину поки що лише кілька місяців і ваш вік менше 35 років, можна спробувати самостійно знайти у себе можливі проблеми з овуляцією, перевірити чи є вона взагалі, чи немає порушень гормонального фону. Це можна зробити шляхом вимірювання базальної температури з подальшим побудовою графіка на підставі одержаних результатів. В нормі, при овуляторному циклі, в першу його фазу температура тримається на рівні не вище 37 градусів, незадовго до овуляції трохи падає, а потім піднімається не менш, ніж на 0,4 градуса і такої підвищеної тримається практично до самої наступної менструації (якщо жінка не завагітніла), незадовго до менструації кілька знижується. Якщо графік базальної температури рівний, немає стрибків-знижень температури - це означає ановуляторний цикл (овуляції не було). Якщо підвищення температури менше 0,4 градусів - можна запідозрити естроген-прогестероновую недостатність. Якщо друга фаза менструального циклу менше 10 днів, температура підвищується ближче до кінця циклу і перед менструацією не знижується - це означає недолік прогестерону. Всі це можуть бути симптоми безпліддя у жінок, але діагноз повинен підтвердити лікар і він же призначить лікування при необхідності.

Якщо у вас довго не виходить зачати дитину - не панікуйте. Більшість форм безпліддя виліковні. Та своєчасне звернення до лікаря, кваліфіковане обстеження і лікування допоможуть вам стати мамою.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua